• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Inspiráló meditáció hatásának halmozása

MesterAlma13

Erős harcos
Sziasztok

Ha használunk ez Inspiráló meditációt, akkor annak a hatása 2 nap. Majd vége.
Előfordul olyan, hogy az ember nem követi figyelemmel, hogy pontosan mikor is fog lejárni a Bűbáj hatása, és nincs lehetősége belépni a játékba sem, közben lejár a Bűbáj, majd megáll a TP töltés pl. 13-ál.
Ugye ezt a Bűbájt azért használja az ember, hogy erre egy ideig ne kelljen figyelni de – nekem pl. - nem mindig jön össze hogy figyeljek arra, mikor is lőttem el azt, illetve ha követem is, nem mindig tudok belépni annak lejártakor (persze, lehet tervet készíteni, hogy mindig adott időben lőjem el azt. de én ezt másként oldanám meg).

Ötletem az lenne, hogy lehessen egyszerre ellőni több Inspiráló Meditációt, amivel a hatás ideje növekedne +2 napokkal, tehát ha használok 3-at, mert pl. olyan helyen leszek, ahol jóval ritkábban tudok ránézni a játéra, úgy a 20-as limit 6 teljes napig lenne érvényben.
Ha idő közben további inspiráló meditációkat használnék, akkor ezt további 2 napokkal ki lenne terjesztve.

(((ez az időkitolás tökéletesen működik a Mágikus műveltség esetén, tehát elhasználom a megfelelő épületekre többször, így elérem hogy a Bűbáj hatása arra az épületre napokig él mindenféle további beavatkozás nélkül)))

Továbbá – volt már róla szó – de mobilon is látszódhatna, hogy pontosan mikor jár le a Bűbáj hatása, miközben lenyitjuk a TP sávot.

Köszi
Üdv, Alma
 

Mihaszna

Veterán
Szerintem jó nagy öngólt lőttél ezzel az ötlettel, ugyanis az ötleted lényege, hogy a Bűbáj hatás ideje halmozódjon, mint például a MM-nél.

Az indokom:

tehát ha használok 3-at, mert pl. olyan helyen leszek, ahol jóval ritkábban tudok ránézni a játéra, úgy a 20-as limit 6 teljes napig lenne érvényben.

Ezzel 2 aprócska gond van.

1. Ha (egyéb okokból) nem tudsz játszani, attól még a Búbáj hatása semmit nem változik, ugyan úgy 20 marad. Tehát, ha például 2 napig nem tudsz belépni a játékba, akkor is maximum 20 TP-d lesz, nem pedig 48. Ha lejár a Bűbáj ideje 72 óra után, akkor is 20 TP-d lesz.

2. Az 1. okból kifolyólag pedig frusztrálni fog a dolog, tehát, így is-úgy is megoldod, hogy 24 óránként legalább egyszer belépj a városodba, hogy a felhalmozott TP-ket felhasználd. :)

Sajnálom, ne haragudj, de nem látom az Inspirációt. ;):)
 

MesterAlma13

Erős harcos
Sajnálom, ne haragudj, de nem látom az Inspirációt.
igaz, nem írtam le mindent teljesen részletesen - szerintem nem is kellene - hisz ebbe pont te, mint tapasztalt játékos bele tudod képzelni a saját helyzeteidet is, amikor ezt a Bűbájt használod, tehát fel tudod mérni hogy jó e maga az ötlet - és lenne e haszna - vagy sem
pl. nem írtam le, hogy azért naponta egyszer tuti hogy belépek ezekben az időszakokan is - azt sem írtam le, hogy ezért össze tudom hozni, hogy a belépést nem minden nap azonos időszakában tegyem meg, hogy a 20-as szinte ne teljen be - viszont egy ilyen lehetőség nekem nagyon jól jönne, mert nem egyszer alakultak úgy a dolgok, hogy lejárt a hatás, és megállt a töltés, ahogy írtam a példát pl. 13-nál, de ha a 20-as limit ideje halmozható lett volna (én én éltem volna vele), akkor ez nem történt volna meg, és órákkal később amikor beléptem volna, egyszerűen begyűjtöm pl. 17-et.

Amikor az embernek szüksége van arra, hogy ez a hatás több mint 2 napon keresztül éljen anélkül, hogy megállna, és megszűnne a 20-as limit - akkor 99% hogy nem esne el TP-töl a TP sávról (vagy nagyon kevéstől esne el). Ez nélkül viszont szerintem többünkkel előfordult és elő is fog fordulni, hogy el fog veszni több TP. De ezt erősítsék vagy cáfolják meg mások ha végig gondolják ezt a lehetőséget a saját helyzetikre.

Egy biztos, kárt nem okozna senkinek, viszont szerintem többünknek segítségére lenne.
 

Calyr

Veterán
Ez a téma már többször felmerült, itt is, külföldi fórumokon is - egyszer sem ment át. A játékosi igény abszolút érthető - de szerintem a fejlesztők azon irányelve is, hogy nem szeretnének olyan lehetőséget biztosítani, amellyel kényelmesen ritkítható a belépések száma a játékba, vélhetően ezért jött erre mindig kategorikus nem.
 

Deleted User - 373998

Vendég
Sziasztok

Ha használunk ez Inspiráló meditációt, akkor annak a hatása 2 nap. Majd vége.
Előfordul olyan, hogy az ember nem követi figyelemmel, hogy pontosan mikor is fog lejárni a Bűbáj hatása, és nincs lehetősége belépni a játékba sem, közben lejár a Bűbáj, majd megáll a TP töltés pl. 13-ál.
Ugye ezt a Bűbájt azért használja az ember, hogy erre egy ideig ne kelljen figyelni de – nekem pl. - nem mindig jön össze hogy figyeljek arra, mikor is lőttem el azt, illetve ha követem is, nem mindig tudok belépni annak lejártakor (persze, lehet tervet készíteni, hogy mindig adott időben lőjem el azt. de én ezt másként oldanám meg).

Ötletem az lenne, hogy lehessen egyszerre ellőni több Inspiráló Meditációt, amivel a hatás ideje növekedne +2 napokkal, tehát ha használok 3-at, mert pl. olyan helyen leszek, ahol jóval ritkábban tudok ránézni a játéra, úgy a 20-as limit 6 teljes napig lenne érvényben.
Ha idő közben további inspiráló meditációkat használnék, akkor ezt további 2 napokkal ki lenne terjesztve.

(((ez az időkitolás tökéletesen működik a Mágikus műveltség esetén, tehát elhasználom a megfelelő épületekre többször, így elérem hogy a Bűbáj hatása arra az épületre napokig él mindenféle további beavatkozás nélkül)))

Továbbá – volt már róla szó – de mobilon is látszódhatna, hogy pontosan mikor jár le a Bűbáj hatása, miközben lenyitjuk a TP sávot.

Köszi
Üdv, Alma
Kedves @MesterAlma13
Köszönjük szépen az ötleted. Az Inno célja a játékosok itt tartása, a játékos érdeklődésének fenntartása. Az Eventek alatt sem ésszerű 2 naponta belépni, és ha egy város haladni akar, bizony ajánlott a napi többszöri belépés. (persze ahogy a játékos ideje engedi) Sajnos ez az ötlet nem lesz továbbítva, pontosan ezen okok miatt. @Calyr és @Mihaszna tökéletes érveivel is egyet értek.
Köszönöm szépen a megértésed.
 

Lupuj

Erős harcos
Sziasztok!
Látszik, hogy nem ment át a lényeg, amit Alma szeretne. :(
Itt nem egyszerűen arról van szó, hogy minél kevesebbet kelljen belépni TP vesztés nélkül. Főleg nem napokig.
Sokszor használom ezt a bűbájt. Naponta 8-10 alkalommal, vagy órákig folyamatosan itt vagyok, mégis előfordul, hogy - mivel telefonon nem látszik - azt veszem észre, hogy már rég lejárt a bűbáj ideje. :mad:
Elég, ha csak néhány órát nem vagyok itt és pont a kilépésem után jár le a bűbáj hatása. Szívás!
Ismétlem: telefonon nem látszik a bűbáj hatásának hátralévő ideje!
Ezt már (talán) évekkel ezelőtt meg kellett volna oldani. :rolleyes:
És ameddig ezt nem oldják meg, addig bármikor belefuthatunk ebbe a néhány órás TP áldás megállásba.

A játékosok bosszantása pedig, nem hiszem, hogy célja lenne az Inno-nak. Ezzel nem fognak játékosokat itt tartani. Sőt!
(Az eventeknek ehhez a dologhoz semmi köze!)

Teljes mértékben támogatom Alma ötletét. :D
 
De @Lupuj - erre nem ésszerűbb megoldás, hogy látszódjon telefonon a hátralévő idő?
Ha épp azután jár le pár perccel a bűbáj, hogy kilépsz, akkor is van kb 10 órád, hogy visszalépj, hisz gondolom előtte elköltötted őket.

Én úgy gondolom, nem a bűbájt kellene megváltoztatni, hanem megtalálni miért igényli ezt egy-két ember és arra megoldást találni.
 

MesterAlma13

Erős harcos
hogy nem szeretnének olyan lehetőséget biztosítani, amellyel kényelmesen ritkítható a belépések száma a játékba

telefonon nem látszik a bűbáj hatásának hátralévő ideje!

Sziasztok, Köszi a hozzászólásokat.
Tény, nem volt egyértelmű teljesen amit írtam - mivel élethelyzeteket kellett volna részletesen leírni, gondoltam nem megyek bele, és maradok egy egyszerűbbnél, hisz aki régebb óta játszik úgyis át tudja gondolni magát a lehetőséget.
Nem a belépések számát akartam csökkenteni, mert ezzel a lehetőséggel én pl. akkor élnék, amikor kiszámíthatatlan, hogy mikor tudok belépni, viszont 99%-ban megoldanám hogy max 20 óránként azért valahogy belépjek.

Akkor kicsit változtatnék:
Ha megoldást nem is biztosít, de segítség lenne ha Mobilon is látszódna, mikor jár le a bűbáj.
Egy másik megoldás lehetne, hogy jönne egy értesítés, amikor a TP sáv tovább már nem tud töltődni
Jelenleg van értesítés ha 10 TP-t elértem a TP sávon, de mi van azokkal a helyzetekkel, amelyek többünket érintenek, tehát hogy használom a Bűbájt, és eléri az említett 13-at, majd egyszer csak lejár a TP töltés... ugye megint egy érinthetetlen témához értünk, hogy az értesítéseken lehetne egy picit módosítani, pl. ne csak 10-nél jöjjön, hanem minden estben amikor a TP töltés már nem tud tovább menni - aztán vagy összejön a belépés, vagy nem, de megvan az "inspiráció" hogy belépjen az ember - és szerintem ez növelné a belépések számát, mivel érdekelt lennél belépni ha látod a telón az értesítést.
Teló: én főként telóról játszom, de vannak olyan időszakok, amikor úgy kell vadásznom a lehetőséget hogy be tudjak lépni, és ha pont ezekben az időszakokban jár le a bűbáj... és azt sem tudom mindig észben tartani, hogy mikor indítom el, ha le vagyok terhelve, és nem jön értesítés valamiről, akkor esélytelen hogy gondoljak pl. a TP sávra - viszont már rengeteg TP-től estem el ez miatt, és mint írtam, valahogy megoldanám, hogy az értesítés után 1-2-3-x óra múlva valahogy mégis belépjek - de itt megint bele kéne menjek mindenféle élthelyzet részletezésébe, amit már most is soknak gondolok.

Itt kérdezem az érintetteket, hogy ezekről mi a véleményük? érdemes lenne nyitni egy új bejegyzést? ....ha mégis lenne lehetőség az értesítéseken fejleszteni (most tételezzük fel hogy igen - egyszer majd a jövőben ez is sorra kerül) - akkor ez segítene?
mert akkor nyitok egyet, mert érdekem ezt valahogy jobbá tenni, és szerintem az utóbbi két dolog segítene, de kérlek gondoljátok végig ti is.

Köszönöm
 
Utoljára szerkesztve:

Wiccara

Veterán
Bűbáj nélkül sincs TP vesztés, alapból 10 tp fér a sávra, ami 10 óra alatt telítődik. Már a múltté az igaz tp-t adó bajnoki, ahol szombat este rákerült a sávra a 70 tp.
Rendszeres - akár napi 3 - belépés mellett a 10 tp-s sáv sem okoz problémát.
Bűbájnál pedig 20 tp.. 20 óra alatt nem belépni a játékba és haladást remélni eléggé ellentmondásos. Nem a játékot kell a végletes játékosok kedvére szabni, hanem belátni, hogy egy ez időigényes játék. Lehet játszani úgy is, hogy csak 3 naponta lépsz be, de ettől se a termelés, se az arany, se a tp nem fogja túllépni a határait.
Értesítések...személyes véleményem, hogy akkor játszok amikor időm és kedvem van, nem akkor, amikor jelez(ne) a telefon, hogy gyere!
A megoldás kézenfekvő: Napi szinten kell játszani
Ennyi. Ez a játék célja.. nem kizárt, hogy a fejlesztőké is.:cool:
 

Jenky

Tag
Sziasztok!
Látszik, hogy nem ment át a lényeg, amit Alma szeretne. :(
Itt nem egyszerűen arról van szó, hogy minél kevesebbet kelljen belépni TP vesztés nélkül. Főleg nem napokig.
Sokszor használom ezt a bűbájt. Naponta 8-10 alkalommal, vagy órákig folyamatosan itt vagyok, mégis előfordul, hogy - mivel telefonon nem látszik - azt veszem észre, hogy már rég lejárt a bűbáj ideje. :mad:
Elég, ha csak néhány órát nem vagyok itt és pont a kilépésem után jár le a bűbáj hatása. Szívás!
Ismétlem: telefonon nem látszik a bűbáj hatásának hátralévő ideje!
Ezt már (talán) évekkel ezelőtt meg kellett volna oldani. :rolleyes:
És ameddig ezt nem oldják meg, addig bármikor belefuthatunk ebbe a néhány órás TP áldás megállásba.

A játékosok bosszantása pedig, nem hiszem, hogy célja lenne az Inno-nak. Ezzel nem fognak játékosokat itt tartani. Sőt!
(Az eventeknek ehhez a dologhoz semmi köze!)

Teljes mértékben támogatom Alma ötletét. :D
 

Lupuj

Erős harcos
A megoldás kézenfekvő: Napi szinten kell játszani (bejelentkezni). Ezért online játék, és (gondolom) ezért vannak kitalálva a meghatározott időtartalmak.

A fő problémára nem megoldás, hogy "jáccá má". Még mindig nem érted a lényeget! :-(
Telefonon - több éves probléma - nem látszik a bűbáj lejártának ideje, emiatt lenne jó megoldás a bűbáj halmozása.
Már írtam .... napi szinten 8-10 alkalommal belépek, vagy órákig bent vagyok. Ettől még simán megszívhatom, hogy lejár az idő és nem veszem észre.
Ha - a 20-ra emelt TP sáv alatt - tudják 1-2 óránként - fölöslegesen - küldözgetni azt, hogy elértem a 10 TP-t, akkor inkább azt küldjék el, hogy lejárt a bűbáj ideje. Vagy még inkább azt, hogy 10-20-30 perc múlva le fog járni (ha éppen nem vagyok online).

Bűbáj nélkül sincs TP vesztés, alapból 10 tp fér a sávra, ami 10 óra alatt telítődik. Már a múltté az igaz tp-t adó bajnoki, ahol szombat este rákerült a sávra a 70 tp.
Rendszeres - akár napi 3 - belépés mellett a 10 tp-s sáv sem okoz problémát.
Bűbájnál pedig 20 tp.. 20 óra alatt nem belépni a játékba és haladást remélni eléggé ellentmondásos. Nem a játékot kell a végletes játékosok kedvére szabni, hanem belátni, hogy egy ez időigényes játék. Lehet játszani úgy is, hogy csak 3 naponta lépsz be, de ettől se a termelés, se az arany, se a tp nem fogja túllépni a határait.
Értesítések...személyes véleményem, hogy akkor játszok amikor időm és kedvem van, nem akkor, amikor jelez(ne) a telefon, hogy gyere!

Ennyi. Ez a játék célja.. nem kizárt, hogy a fejlesztőké is.:cool:
Azért, mert sokszor belépek, még nem kötelező leszedni - és ki tudja hova elrakni - a TP-ket. Éppen ezért emelem 20-ra, hogy én döntsem el, mikor szedem le, hiába vagyok bent "éjjel-nappal". Miért kellene teljesen fölöslegesen 1-2-3 óránként leszednem a TP-ket? És hova rakjam?
Mert jelenleg folyamatosan használom az 5-10 20 TP-s láncot.
És de, igen! Akkor, amikor jelezne a telefonom, hogy hamarosan le fog járni az idő, akkor biztosan belépnék, függetlenül attól, hogy napi szinten hányszor lépek be.

Összesítve: nem lenne annyira fontos a jelzés, ha láthatnánk, mikor jár le a bűbáj ideje. De addig ... ez lenne a segítség.
 

Calyr

Veterán
Hölgyek-urak, néha komolyan nem értelek titeket. Hogy lehetne ezt egyszerre udvariasan, finoman, de egyben tényszerűen is mondani? Kb. saját magát teszi nevetségessé, aki azt kezdi el fejtegetni, hogy a pc/mobil verziók különbözőségeit le kellene fejleszteni a másik oldalon is.
Ezzel a játékkal totál teljesen nyilvánvaló kellene legyen mindenkinek, hogy egyre jobban a mobil app-ra kezd kihegyeződni minden. Az a fő irány, az a jövő, az van fókuszban, oda összpontosul a több energia.
Bármi olyasmi, ami most ott nincs meg, az nyilván nem elfelejtődött, vagy a fejlesztőknek nem jutott eszébe, hanem jelen állás szerint technikai okokból nem működik, illetve nem valósítható meg. De mivel a fejlesztés iránya kb. nyílegyenes, joggal lehet bízni abban, hogy amint lehetőség nyílik rá, azonnal elkészül. Ezért tényleg nem odamondogatás jelleggel mondom, és senki ne is sértődjön meg ezen, de minden ilyen témában megírt ötlet, fejtegetés, okosítás nettó idő és karakterpazarlás.
És aki ezt nekem nem hiszi, a játék béta fórumán kb. százféleképpen olvashat utána.
 

Lupuj

Erős harcos
Na, azért elég durva, hogy amit PC-n kb. 10-20 perc (vagy kevesebb?) alatt megoldottak a programozók, azt telefonon - az oda fejlesztők - még évek óta sem! :eek: :(
 

Bereny

Tag
Sziasztok!
Szerintem jó ez az ötlet, megértem, mert már én is bosszankodtam a lejárat miatt. Sokat játszom, sokszor belépek, főleg telefonon, ritkábban gépen. Én a bűbájt azért használom, hogy a 10 tp-nél ne álljon le a számolás, de ez nem azt jelenti, hogy megvárom a 20-at, mindig felhasználom előtte.
Mégis előfordulhat, hogy este pl. hamarabb lépek ki, reggel viszont csak később jutok a játékhoz (fontosabb teendők miatt), és látom, hogy lejárt az áldás, 10-nél megállt… Az a 3-4 tp is jól jöhet kutatáshoz vagy ősi csodához, sok kicsi sokra megy elven.
Szeretem ezt a bűbájt amiatt is, mert amikor az eventes épületekből gyűjtöm be a jutalmakat, több mint 10 tp összejön, és olyankor nem kell külön arra figyelni, hogy betelik a sáv és nulláról indul a számolás.
Vagy a bajnokságnál, amikor 5 vagy 6 tp-t kapunk, állandóan figyelem, hogy 10 vagy 20 tp előtt átlépjek a kutatásba, aztán vissza a csatákhoz, majd vissza a városba…
Remélem, érthető
Szép napot!
 

MesterAlma13

Erős harcos
Sziasztok,
két dolog:
1. ez egy ötlet fórum, ahol jelezzük a saját igényeinket, függetlenül attól, hogy a fejlesztők merre haladnak, mit vesznek előre, és mivel fognak majd később foglalkozni (vagy nem foglalkozni), tehát ötlet->hozzászólások->moderátor vagy szavazásra bocsátja, vagy nem (egyéb okból), ha szavazás, és azon átment, akkor majd a fejlesztők eldöntik, hogy mit kezdenek vele, és ha mellette döntenek, választhatnak másik megoldást is (mint már történt többször, de a kérdéses dolgot megoldották... nem részletezném tovább)
2. a témaindító az volt, hogy ~vannak olyan időszakok~

Tehát az induló ötlet érthető okokból lefújva (hisz erősen benne van az, hogy pl. valaki kevesebbszer lépne be, főleg ha "donor városról" van szó), de az igény továbbra is él - tehát még az is meglehet, hogy lesz egy új topic (függetlenül a támogatottságtól), majd a szokásos lépcsőfokokat végigjárva ha esetleg eljut a fejlesztőkhöz, akkor eldöntik, hogy mit kezdenek vele, és ha mellette döntenek, választhatnak másik megoldást is (mint már történt többször, de a kérdéses dolgot megoldották...)

Tehát ezek vannak terítéken:
Telefonon nem látszik a bűbáj lejártának ideje (ok, tudnak róla, világos, de mégis... valahogy, akár egy másik ötleten keresztül ezt mellékesként megemlítve el lehet ismét juttatni anélkül hogy 100-szor eljuttatnánk ugyan azt az igényt egyesével, és lehet nem lenne sok ezt leprogramozni, viszont lehet náluk ezt fel van írva, de csak a 1246-odik a sorban)
Értesítés hogy lejárt a bűbáj ideje (ez jobban hangzik, mint ahogy én fogalmaztam, hogy értesítés, ha lejárt a TP töltés)

Esetleg még valakinek ötlet?
Köszi, Alma
 

Mihaszna

Veterán
MesterAlma13. Az baj, hogy két különböző szálon fut(ott) a beszélgetés. Az eredeti ötleted arról szól (idézem):

Ötletem az lenne, hogy lehessen egyszerre ellőni több Inspiráló Meditációt, amivel a hatás ideje növekedne +2 napokkal, tehát ha használok 3-at, mert pl. olyan helyen leszek, ahol jóval ritkábban tudok ránézni a játéra, úgy a 20-as limit 6 teljes napig lenne érvényben.

A feketén kiemelt szöveg szerint, 72 órán át szeretnél 20 TP-t tárolni.

Miután visszautasításra került, kiderült, hogy a baj az, hogy a mobilos verzió esetében nem látszik a (vissza)számlálás. Akárhogy nézem, a két történet nem ugyan az. Ha nyitsz egy ötletet, nyugodtan leírhatod akár szájbarágósa is. Sértődés nem lesz belőle. Sőt, minél részletesebben írod le, annál nagyobb az esélye a támogatásnak vagy az ellenzésnek.

S még valami, ami mindenkinek szólna. Ha a mobilos verzióval nyit valaki ötletet, akkor azt említse meg külön, mert amíg nincs róla szó, addig a PC-s verzióról beszélünk (legalábbis az én esetemben) Nem nagy dolog. Ötlet ---> és zárójelbe: Mobilos verzió (vagy valami ilyesmi)
 

MesterAlma13

Erős harcos
Akárhogy nézem, a két történet nem ugyan az.
---JAVÍTVA--- a javaslat magára a játékra irányult, viszont miután azt kilőttek, maradt az időjelzés, vagy az értesítés, ezért onnantól már Mobilról szól a történet, de még nem akartam külön topicot nyitni - majd lehet sor kerül rá
Egyébként maga az Mobil értesítés - mivel TP szempontjából "kritikus dologról" van szó - megoldást jelentene, és nem kellene bevonni más egyéb lejéról bármit, csak ezt, továbbá akár nagy százalékban további egy új belépést generálna ---JAVÍTVA---

S még valami, ami mindenkinek szólna. Ha a mobilos verzióval nyit valaki ötletet, akkor azt említse meg külön, mert amíg nincs róla szó, addig a PC-s verzióról beszélünk (legalábbis az én esetemben) Nem nagy dolog. Ötlet ---> és zárójelbe: Mobilos verzió (vagy valami ilyesmi)
Mivel nem mindenki olvassa ezt, így a fórum kezelőinek kell megoldani pl. egy válaszható Android/PC,IOS opcióval - bár én innentől törekszem majd rá
 
Utoljára szerkesztve:
Fent