• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Inspiráló meditáció bűbáj hatásának folyamatos fenntartása

DeletedUser4520

Vendég
Mindenki ismeri a jelenséget, aki már használta az inspiráló meditációt, hogy amikor 9-nél több Tudáspont van a sávban és a bűbáj hatása lejár, akkor a visszaszámláló megáll. Amikor ismét használom, miközben szeretném folyamatosan a 9 feletti Tudáspontot a sávban tartani, akkor a számláló újraindul. Ha nem tudom azonnal indítani, akkor idő eshet ki. Márpedig nem mindig állhat a játék mellett készenlétben a játékos.

Javaslom, hogy a játékot tegyék alkalmassá, hogy az inspiráló meditációt folyamatosan üzemmódban is lehessen használni. Például
1. Legyen valahol pipálási lehetőség, hogy folyamatos üzemmód bekapcsolása és amíg van készlet, a hatás lejártakor automatikusan csökkentse 1-el azt és a hatás ne szakadjon meg. Persze a pipát bármikor ki is lehessen venni, ezzel megszakítva a folyamatos üzemmódot.
2. Vagy lehessen a hatás lejárta előtt is indítani a bűbájt (tartalékot képezni) és ezzel jelezni a rendszernek, hogy folyamatos üzemmódot szeretne a játékos, bár itt manuálisan lehetne a folyamatos üzemmódot fenntartani, ha csak 1 tartalékot lehetne képezni, de az időszámláló nem szakadna meg.
 

DeletedUser

Vendég
Ez a felvetés volt már, el lett utasítva.
Jobb felül ott a kereső mező, írd be, hogy inspiráló meditáció, olvass a találatok közt.
 

DeletedUser4520

Vendég
A felvetés előtt átnéztem a találatokat, de ezt így nem láttam. A 2. javaslati pont talán tényleg előfordult.
 

DeletedUser4520

Vendég
Ma csodát láttam ?
Az inspiráló meditáció hatása akkor járt le, amikor az óra kb 20:00 -nál járt. Beletörődtem a ténybe, hogy elveszett a 40 perc és gyorsan indítottam a következő bűbájt. Az óra el is indult 1:00:00 -ról visszafelé. Néhány percen belül véletlenül ismét ránéztem és csodák csodájára 18:26-ot mutatott. Mintha visszakerült volna a hatás megszűnése előtti állapotba.

Ha ez egy tudatos programozói munka eredménye, akkor gratulálok a programozóknak, bár ezt nyugodtan közölhették volna valamelyik változásjegyzékben. Ha ez nem a véletlen eredménye, úgy a javaslatom visszavonom, hiszen a probléma már nem probléma :)
(Mielőtt a "Válasz írása" gombra ráklikkeltem volna, ismét ránéztem az órára és még mindig a hatás előtti időnek megfelelően számol - köszönöm.)
 

DeletedUser4520

Vendég
Korai volt az öröm. Láttam, amikor az óra váltott és megkaptam normál módon a TP-t. Elmentem szomszédolni és amikor visszanéztem a számlálóra, hogy tényleg minden rendben van-e, az óra a normál menet szerint számolt, viszont 1-el kevesebb lett a TP-m, szóval nem 40, hanem 60 percet vesztettem :(
Valószínűleg egy bug-nak voltam szemtanúja.
(Nem láttam rosszul, hiszen amikor 18-ról 19 TP-re vált a sáv azt elég jól lehet érzékelni és amikor ismét 18-at látok, azt ismét jól lehet érzékelni. Vagy rosszul emlékszem és 17 volt előtte? Hajnal van, semmi nem biztos.)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser4520

Vendég
No, csak jól láttam. Kilépés-belépés és ismét 19 TP van a sávban, szóval nem veszett el semmi :)

(Egy apró megjegyzés: a fórum órája még az óraátállítás előtti állapot szerint méri az időt.)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser4520

Vendég
Olvastam ezt a témát, de számomra a halmozás és a hatásának folyamatos fenntartása különböző dolgok. Vannak párhuzamok, de azért különbözőek - sztem.
Egyébként meg bizonyára olvastad az előző néhány hozzászólásom, amiből kitűnik, hogy talán az egész már meg is oldott, csak nem tudtunk róla, így feleslegesnek tartom, hogy ide többet írjak.
 
Fent