• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Inaktív játékosok likvidálása :)

Drefity

Újonc
Sziasztok!

Nem olyan rég kezdtem ugyan a játékot, de már most nagyon szembeötlő, hogy a szomszédaim körében milyen magas fokú az inaktivitás. Váltottam leveleket más, nálam jóval előrébb tartó, illetve szinte a kezdetektől játszó játékosokkal is, hogy náluk mi a helyzet ilyen téren (a válaszok alapján minél több szomszédod van, annál rosszabb az arány látogatás szempontjából).
Továbbá nehézséget okoz számomra a piacozás szemszögéből, valamint az új tagok toborzása a csapatomba tekintetében is az inaktivitás.

Ezért szeretném, hogy a játékban valamilyen úton, módon az ilyen „játékosok” kiszűrésre kerüljenek.

Lenne pár ötletem, javaslatom ehhez, melyeket szeretnék itt felsorolni Nektek

1) Egy óriás körlevélhez hasonló levél kiküldése a játékosok részére, amire ha adott időn (pl. 1-2 hét) belül nem érkezik visszaigazolás, akkor a játékos fiókját első körben felfüggesztenék … további idő elteltével (pl.: szabadságolások, esetleges orvosi kezelések miatti hosszabb távollétek kiküszöbölése érdekében) pedig törölnék.

2) A játékban már létezik az automatikus költöztetés lehetősége, esetleg az előbbi gondolat folytatásaként az aktív játékosokat vegyesen mármint kicsiket és nagyokat egyaránt összetömöríteni, az inaktív játékosokat pedig a világ peremére kiszórni és idővel, mivel rengetegen vannak törölni őket.

Kérlek véleményezzétek, ha tetszik, akkor támogassátok az ötletemet hátha sikerül megoldást találni Többünk problémájára.

További szép napot kívánok Mindenkinek!

Üdv.:
Drefity :)
 

MesterAlma13

Erős harcos
Szia, nagyon jó ötlet, támogatom - annyi, hogy törölni max olyan fél év után kellene, de az biztos, hogy a térképen lehetne a szélére rakni őket, majd egy bizonyos idő után inaktiválni, de törölni csak jóval később, kb. fél év után - illetve valamilyen formában jelölni, hogy valaki inaktív
 

Wiccara

Veterán
valamilyen formában jelölni, hogy valaki inaktív
Szia, itt lecsekkolható bárki. Aki inaktív fekete felkiáltójel jelzi https://www.elvenstats.com/
törölni max olyan fél év után kellene
Azok a városok, ahol gyémántos épületek vannak nem törlődnek; mivel valaki valamikor anyagi ráfordítást tett ( ez esetben nincs sajnos megkülönböztetve, hogy pl toronyban nyert lakóépület-e).
inaktív játékosokat pedig a világ peremére kiszórni
Az ötletnek ennek a részét támogatom; azoknál akik ezt a beállításoknál lehetővé tették, és fél éve nem léptek be.
 

Mihaszna

Veterán
Az ötletnek ennek a részét támogatom; azoknál akik ezt a beállításoknál lehetővé tették, és fél éve nem léptek be.
Egyet értek Wiccara-val :) Esetleg annyi, hogy ne fél év legyen a várakozási idő, hanem kevesebb.

Az a baj, hogy azok, akik elkezdik, a legelején csak nagyon lassan tudnak haladni, és mivel egy rohanó világban élünk, így az elvárásaikat ehhez igazítják. "Add meg Uram, de mán". Tehát, az eleje türelmi játék, a haladást követően meg szabadidő kérdése az egész. :) Ha egyik sincs meg, "akkor ennyi volt, majd törlik". Ezért is írtam, hogy a fél év szerintem sok.
 

bere007

Veterán
Ezért is írtam, hogy a fél év szerintem sok.

Az is rengeteg accot érintene. Van olyan, aki már vagy 3-4 éve nem lépett be. Vannak olyanok, akik ki lettek tiltva a játékból, de még mindig ott a városuk. Pedig ha valakit tiltottak, akkor már nem jöhet vissza, de a városa mégis itt van. Ilyenkor jön a kérdés, hogy vajon miért? Nos azért, mert ha ez megvalósulna eléggé meglepő adatok látnának napvilágot (szerintem). Csak indulj ki abból, hogy Arendyllen jelenleg 27098 játékos van (ez szerintem volt már 30e felett is). Bajnokiban 5567 játékos vett részt. Természetesen az 5 pontos is benne van. Persze vannak olyanok, akik nem bajnokiznak, vagy éppen nem értek rá, de azért nem 21531en... ezekből az adatokból egy sacc/kb számot azért be lehet lőni, amiket törölni kellene.

Persze jó lenne, de ebből nem lesz semmi. Ha ez valaha is megfordult volna a fejükbe, akkor az átköltöztetés nem lett volna bevezetve. Így marad a jelenlegi megoldás, hogy aki nem vett gyémántot vagy nem érte el a 3. kort, az kerül csak törlésre. Mondjuk ha belegondolnának abba, hogy hányan hagyhatták abba amiatt, mert nem tudtak haladni az inaktivitás miatt és megunták, talán gyakrabban lenne a térképen való pakolászás.
 
Utoljára szerkesztve:

Syntex

Ex-Csapattag
Azok a városok, ahol gyémántos épületek vannak nem törlődnek; mivel valaki valamikor anyagi ráfordítást tett ( ez esetben nincs sajnos megkülönböztetve, hogy pl toronyban nyert lakóépület-e).
Sziasztok!
Ezt nem teljesen így van - akkor nem törlődik ha:
  • a város elérte a 3. fejezetet vagy
  • a játékos vásárolt már gyémántot.
KÜLÖNBEN
  • a város törlődik 30 nap inaktivitás után.
 

VednofQ

Felderítő
Javaslom az általános Fórum Ötletelős részhez, hogy egy ötlet ne csak 24 órát legyen hozzászólható a továbbítás előtt, hanem valamivel hosszabb ideig, így a több idő alatt többen olvashatják és több hozzászólás is érkezhet pro-kontra, így ez többet tehet hozzá a továbbításra kerülő ötlethez. Esetleg 72 óra?

Teljesen egyetértek azzal, hogy több nehézséget okozhat aktív játékosoknál ha inaktív szomszédok tömegével van körülvéve. Ahogy Drefity is írta ez problémás lehet a piacozásnál, akár csapat létrehozásnál és további új tagok keresésénél, illetve a játékban külön bónusz van a szomszédi segítségnyújtásoknál, ez akár jelentős is lehet több kultúros épület támogatásakor az alapanyag és arany termelésben, vagy az Építők Kunyhójánál az építéseknél, illetve a 23 órán belüli kölcsönös szomszédi segítségadáskor az aranyon kívül ott a plusz alapanyag is, ami nekem időnként pl. eventnél, fejlesztésnél, intenzívebb sereggyártásnál mennyiségileg többször jó segítséget adott.

Az aktivitás szerintem az üzemeltetők felől alapvetően tudható pl. belépések gyakorisága, városok fejlődése akár a ranglista pontok alapján, egyéni aktivitás bajnoki, torony pontok alapján. Így nem szükséges ehhez külön levélre, központi körüzenetre válaszolni.
Emellett a felfüggesztés mit jelentene? Ha egyébként is inaktív, akkor milyen büntit kap? Pl. nem kaphatna szomszédi segítséget? Azzal csak a szomszédai lennének sújtva, akik még a szomszédi segítségadáskori aranyat se tudnák megkapni.

A tömeges inaktív törlés szerintem itt nem opció. Az Inno egy játékbirodalom. Az Elvenaron kívül több játékot is működtetnek több nyelven és még több szerveren úgy, hogy a játékokban gyémánt v. egyéb forgalom van. A belépési oldalon is folyamatosan láthatóak és választhatóak az aktuális játékok. Így biztosnak tartom, hogy a nagyobb, inaktív városok nem kerülnek törlésre, mivel tekintettel vannak arra, hogy több hetet, hónapot töltött valaki azok építgetésével, így több időt és energiát töltött itt.

Viszont jobban tekintettel lehetnének az aktív játékosokra, hogy nekik milyen következményeket jelentenek az inaktív szomszédok.

A költöztetés hatékonyabbá tételét támogatom. Alapvetően jó dolog, hogy jelenleg is az aktivitás alapján bizonyos időszakonként áthelyezésre kerülnek játékosok, attól függően, hogy a bónuszaik alapján van-e szabad cserehely. Viszont tapasztaltam már, hogy több olyan szomszédom van, akik már a regisztrációmkor ott voltak inaktívan, és jelenleg is ugyanazon a a helyen vannak. Ők már 3. kor fölött vannak, így törlésre biztosan nem kerülnek, viszont tőlük semmilyen, v. több hónap alatt 1-1 szomszédi aktivitás érkezett, mióta Elvenarban vagyok. Az, hogy időközben az inaktív szomszédok helyére újabb inaktív szomszédok kerültek relatív, általában kezdő játékosok voltak, néhány építmény után hagyták abba, és 1 hónap után törlődtek is.

Azt nem tudom, hogy jelenleg milyen időközönként van a hétfői áthelyezés és helycsere. Legalább 4-6 hetente a kevésbé aktívakat fokozatosan a külsőbb, az aktívabbakat fokozatosan a belsőbb területekre lehetne mozgatni kortól függetlenül, csak az aktivitás és fejlődés alapján, és a rendszeres felülvizsgálatokkal a teljesen inaktívak fokozatosan a szélekre kerülhetnének, ahol szükségtelen a törlés, hosszútávon is ott maradhatnának a városok. Természetesen újabb aktivitás esetén beljebb tudna majd kerülni ismét, ami azért kérdéses, mert egy teljesen külsőszéli inaktív területen semmilyen piaci aktivitás nem lesz, így onnan már nehezebb lesz aktiválódni. Hacsak nem maradt Tetvériségi tag, amin belül még lehet piacozni. Ilyen szempontból ezt érdemes még jobban kidolgozni.

Az első időszakban ez sok költöztetést jelentene, de szerintem idővel az inaktívok szélre kerülésével, és az aktívok tömörülésével már minőségibb lenne a játék, és az eszerint játékba csatlakozó újaknak is könnyebbé válna a városépítés.
 
Utoljára szerkesztve:

Sora

Újonc
Sziasztok!

Így utólag ide kontárkodva, annyi hozzáfűzni valóm lenne a témához, hogy Arendyllben, a csapatunk(MÁGIA) főmágusát nem olyan rég talán két-három hónappal ezelőtt a rendszer egyik napról a másikra nem engedte be, ez jelezve lett a Support felé, de még mindig nem tud belépni abba a városába, így kénytelen volt újat létrehozni. Na már most ebből kiindulva lehet vannak olyan játékosok, akik nem önszántukból hagyták abba a játékot, hanem valami rendszer hiba miatt nem tudnak azóta sem belépni. Hogy az ilyen játékosokat ,nem kellene kitörölni, hanem ugye aki így járt biztos jelezte a játékban a Support felé,vagy magasabb szinten akár. Hogy őket is megkülönböztetni valahogy és őket nem kellene törölni, amíg nem tudnak oda visszatérni. Persze, ha a visszatérés után sem lenne aktivitás, akkor lehetne őket is törölni.

Tisztelettel Sora!
 

Syntex

Ex-Csapattag
Sziasztok!

Így utólag ide kontárkodva, annyi hozzáfűzni valóm lenne a témához, hogy Arendyllben, a csapatunk(MÁGIA) főmágusát nem olyan rég talán két-három hónappal ezelőtt a rendszer egyik napról a másikra nem engedte be, ez jelezve lett a Support felé, de még mindig nem tud belépni abba a városába, így kénytelen volt újat létrehozni. Na már most ebből kiindulva lehet vannak olyan játékosok, akik nem önszántukból hagyták abba a játékot, hanem valami rendszer hiba miatt nem tudnak azóta sem belépni. Hogy az ilyen játékosokat ,nem kellene kitörölni, hanem ugye aki így járt biztos jelezte a játékban a Support felé,vagy magasabb szinten akár. Hogy őket is megkülönböztetni valahogy és őket nem kellene törölni, amíg nem tudnak oda visszatérni. Persze, ha a visszatérés után sem lenne aktivitás, akkor lehetne őket is törölni.

Tisztelettel Sora!
Szia,

Kérlek kérd meg az érintett játékost lépjen kapcsolatba újra velünk, amennyiben ő a fiók tulajdonosa biztosan megoldást tudunk találni a problémára. E-mailben is kapcsolatba léphet velünk: elvenar-hu@support.innogames.com.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Sziasztok!
Ezt nem teljesen így van - akkor nem törlődik ha:
  • a város elérte a 3. fejezetet vagy
  • a játékos vásárolt már gyémántot.
KÜLÖNBEN
  • a város törlődik 30 nap inaktivitás után.
azt a mechanizmust kellene szerintem még jobban fejleszteni, ami pakolgatja az aktív, átlagosan aktív, kevésbé aktív, illetve inaktív városokat ide oda, mert annak is figyelembe kell vennie, azt,
- hogy - miként már fejtegették többen is - mindig leszek a perem vidéken levők, így annak a résznek is kellőképpen kell szellősnek lennie, hogy aki ott van, és pl. be-be lép időközönként, legyen kivel pacsiznia, vagy ha aktivizálja magát, legyen kedve folytatni
- új játékos, még senki nem tudja hogy aktív lesz e vagy sem, de a későbbi kedvet befolyásolhatja hogy belekerül e egy oda-vissza áramlásba vagy sem, tehát ezt is figyelembe kell venni a rendezésnél

és még millió dolgot, de tényleg ráférne erre egy fejlesztés, mert én is eléggé perem vidéken vagyok, pedig aktívan játszom

mi lenne, ha pl. 2 havonta lefutna ez az átrendezősdi, így ha időközönként a perem vidékre kerülök is, 2 hónap múlva már beljebb lennék, és így tovább, és ha ezt nézem, kb. évente egyszer (2 hónapra) kellene teljesen a perem vidéken lennem, ami meg pl. részemtől elfogadható
 

Szeszkazan

Újonc
Az én véleményem is az, hogy nem az a megoldás ha az aktív játékosokat pakolássza a rendszer hanem inkább az inaktívakat kellene. Én jelenleg nem a perem vidéken dekkolok, így elvileg nem gond a kereskedelem. Valójában mégis az, mivel van olyan közvetlen szomszéd aki január óta nem lépett be, sőt ki is írta a városára, hogy "ennyi volt, vége". Vagyis hiába pakolna engem át a rendszer ahogy néhányan fentebb megjegyezték mint megoldás az mégsem lenne erre a problémára az mivel nincs kizárva, hogy egy másik (vagy több) inaktív játékos mellé kerülnék.
Nyilván nem egyszerű a kivitelezés, de bízzunk benne, hogy mégis lesz az ötletből valami jobb megoldás mint a jelenlegi.
 

Deleted User - 373998

Vendég
Kedves Játékosok!
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot. Az ötlet továbbításra került fejlesztő csapatunk felé.
 
Fent