• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

in memorian Orkonavirágok, avagy egy jelenség margójára (vitaindító)

Calyr

Veterán
Köszi a válaszokat mindkettőtöknek!
Írod Calyr a tűzfőnixet, de ez kb a csapat 1/5ének ha megvan... és az sem 10es... amúgy értem, bár sokszor már az első szinten gond a csata...
Még egyszer köszönöm, nem azt akartam kihozni, hogy nem jó, csak azt hogy jelenlegi formájában nekem/künk inkább deficit...
De megpróbálom motiválni a csapatot, hátha rákapnak az ízére...
B.
Igen, hát aki még kezdő és nincs neki, vagy annak idején nem a tűzfőnixet választotta, az gondban lehet. De azért van lehetőség pl. a mostani eventben is a megszerzésére, hogy ez ne maradjon örök hátrány. Se a tavalyi hidegtüzes főnix, se a mostani nem olyan, ami akár csak halványan a közelébe érhet egy tűzfőnix hasznosságának.
Viszont ha első szinten is problémás a csata, ott valami lehet félre van értve... pár kivétel adódhat speciális helyzetekből, de annak alapban mennie kellene. Az elején még jelentős létszámhátrányban is van az ellenfél. Emiatt még auto harccal is működnie kellene, manuálisan pedig pláne.
Ezt ismered/ismeritek? Itt ki lehet próbálni bármilyen csatát, és kitapasztalható, ha egység felállítással van gond.
Battle Simulator
 

BLERO

Felderítő
Igen, hát aki még kezdő és nincs neki, vagy annak idején nem a tűzfőnixet választotta, az gondban lehet. De azért van lehetőség pl. a mostani eventben is a megszerzésére, hogy ez ne maradjon örök hátrány. Se a tavalyi hidegtüzes főnix, se a mostani nem olyan, ami akár csak halványan a közelébe érhet egy tűzfőnix hasznosságának.
Viszont ha első szinten is problémás a csata, ott valami lehet félre van értve... pár kivétel adódhat speciális helyzetekből, de annak alapban mennie kellene. Az elején még jelentős létszámhátrányban is van az ellenfél. Emiatt még auto harccal is működnie kellene, manuálisan pedig pláne.
Ezt ismered/ismeritek? Itt ki lehet próbálni bármilyen csatát, és kitapasztalható, ha egység felállítással van gond.
Battle Simulator
Most tűzfőnixet? Hogyan? Mert a toronyban még értelmes nyereményt, érts varázsépületek, dzsinn, vagy ereklyék, a holdkőtár kivételével, még nem kaptam, pedig pár hónapja már tornyozom...
Viszont az eventek miatt van egy rakat plusz alap épületem, hozzá 2-3 ereklye, amit nem tudok mire használni egyenlőre... reménykedem, hátha később, talán piacolni lehet vele, vagy becserélni a varázsakadémián...
Még egyszer köszönöm segítséget.
B.
 

sleeky41

Veterán
Most tűzfőnixet? Hogyan?
B.

Most lett vége a toronyba a főnix ereklyéknek akkor nem is tudtál róla?

Nálatok a főmágus nem szokta felhívni a figyelmeteket ha valami új dolog történik és csináljátok meg mert megéri!
Én minden hírt elolvasok akárhol jelenik meg, és utána értesítem a csapatot a változásokról. Egy főmágus nem csak azért van mert ő hozta létre a testvériséget hanem azért is hogy a csapatnak mindig a legújabb infókat is megszerezze. Például van, hogy szólok nekik melyik napra tartalékolják a mostani esszenciát is mikor éri meg ládákat nyitni így mindenki tud készülni rá.

Még most sem késő :) ami most van event kezd el csinálni szorgalmasan hogy a végére érj. A varázsakadémiába figyeld a tűzfőnix tojását és mikor beadja egyből csináld meg. Már egyes szinten is 5% a hatása. Szintén a varázsakadémiába ha beadja a szárnyak konvertálását ( mostanit tudod átkonvertálni a tűzfőnixére ) indítsd el azonnal és így ha szerencséd van akár 5 szintig tudod a tűzfőnixet húzni, vagy ha van tervrajzod ( bajnoki 10 láda adja ) akkor azt is befogja adni hogy megszerezd a szárnyat érte.
 

BLERO

Felderítő
Most lett vége a toronyba a főnix ereklyéknek akkor nem is tudtál róla?

Nálatok a főmágus nem szokta felhívni a figyelmeteket ha valami új dolog történik és csináljátok meg mert megéri!
Én minden hírt elolvasok akárhol jelenik meg, és utána értesítem a csapatot a változásokról. Egy főmágus nem csak azért van mert ő hozta létre a testvériséget hanem azért is hogy a csapatnak mindig a legújabb infókat is megszerezze. Például van, hogy szólok nekik melyik napra tartalékolják a mostani esszenciát is mikor éri meg ládákat nyitni így mindenki tud készülni rá.

Még most sem késő :) ami most van event kezd el csinálni szorgalmasan hogy a végére érj. A varázsakadémiába figyeld a tűzfőnix tojását és mikor beadja egyből csináld meg. Már egyes szinten is 5% a hatása. Szintén a varázsakadémiába ha beadja a szárnyak konvertálását ( mostanit tudod átkonvertálni a tűzfőnixére ) indítsd el azonnal és így ha szerencséd van akár 5 szintig tudod a tűzfőnixet húzni, vagy ha van tervrajzod ( bajnoki 10 láda adja ) akkor azt is befogja adni hogy megszerezd a szárnyat érte.

De arról tudtam, csak pont ezt írtam korábban, hogy a torony semmi "értelmeset" nem adott...
Azt hittem ezen túl van valami..., magukat az alap főnixeket meg lehet még valahol szerezni, vagy már az is kapufa? Varázsakadémia?
B.
 

sleeky41

Veterán
De arról tudtam, csak pont ezt írtam korábban, hogy a torony semmi "értelmeset" nem adott...
Azt hittem ezen túl van valami..., magukat az alap főnixeket meg lehet még valahol szerezni, vagy már az is kapufa? Varázsakadémia?
B.
Varázsakadémiát figyeld most beadja az event alatt biztosan
 

BLERO

Felderítő
Hali!
Gondoltam írok néhány sort, eltelt már elég sok idő, sok az új tapasztalat. Még egyszer köszönöm a segítséget, nagyon hasznos volt minden.
Sajnos még mindig nem tudunk maxolni, de már kezdik érezni az ízét a tesók... Nálam is változott a helyzet, asszem türelmetlen voltam, mindent is akartam azonnal, tejszínhabbal, cseresznyével... szóval azóta is maxolom a tornyot, van, h szinte minimális veszteséggel felszaladok, van h nehezebb kicsit, de megy. fixen vagyunk 7-8-an akik maxolnak, ehhez jönnek a többiek ahogyan tudnak. A csapatjutalmak is segítettek picit, de még van hova fejlődni. Aki nem maxol, az nem kap csak annyi jutalmat, ameddig ő jutott, nem úgy mint a bajnokiban. Jelenleg a katalizátor jelent hiányt, elég sokat barkácsolok, még helyet kell csinálnom az eventes épületegyüttesnek valahol... próbálok az ősi csodákra, meg a meglévő dolgaimra fokuszálni, és abból kihozni amit lehet.

Köszi: Bleró
 

koomakertje

Újonc
Látom torony beszélgetés is volt fentebb. Azt szeretném hozzátenni hogy nem feltétlen kell a katona. Többször is megmásztam a torony tetejét egy szál katona nélkül. (Arendyl) Nem is gyártok katonát mert pacifista vagyok. Se főnix se csoda se semmi ilyesmi. Csak azért nem megyek minden héten a torony legtetejébe mert nem elvéárt, de azért jellemzően ott vagyok felül. A városom csak termelésre van állítva, nem foglalja a helyet a csodák fegyvertárak stb rengetege. Pluszban mellette a bajnokit is tudom tolni. Szerintem egyszerűen csak meg kell találni az egyensúlyt. Amúgy nagyon szeretem a tornyot. Ajándékesőőőő :D
Aki teheti és szereti tornyozzon. Inkább hozza a gyémit mint viszi. Nem kell elkeseredni ha nem megy katonával mert az esetem a példa rá hogy máshogy is lehet. Mégpedig nem is rosszul.
 

Calyr

Veterán
Látom torony beszélgetés is volt fentebb. Azt szeretném hozzátenni hogy nem feltétlen kell a katona. Többször is megmásztam a torony tetejét egy szál katona nélkül. (Arendyl) Nem is gyártok katonát mert pacifista vagyok. Se főnix se csoda se semmi ilyesmi. Csak azért nem megyek minden héten a torony legtetejébe mert nem elvéárt, de azért jellemzően ott vagyok felül. A városom csak termelésre van állítva, nem foglalja a helyet a csodák fegyvertárak stb rengetege. Pluszban mellette a bajnokit is tudom tolni. Szerintem egyszerűen csak meg kell találni az egyensúlyt. Amúgy nagyon szeretem a tornyot. Ajándékesőőőő :D
Aki teheti és szereti tornyozzon. Inkább hozza a gyémit mint viszi. Nem kell elkeseredni ha nem megy katonával mert az esetem a példa rá hogy máshogy is lehet. Mégpedig nem is rosszul.
Azt azért ebbe vedd bele, hogy olyan kis városoknak, mint a tiéd, sokszorosan (de tényleg sokszorosan) könnyebb a torony, mint azoknak, akik előrébb tartanak. Pláne mint azoknak, akik a most elérhető korok végén járnak.
Az első nagy határvonal az első érző áru (elementál kor) megjelenésekor van. És ezután lesz több ilyen ugrás. Én a kisebb (Winys) városommal anno kipróbáltam, hogy megálltam a félszerzet kor végén, és pár hónapig úgy vittem a tornyot. Nevetve lehetett hozni a maxot mindig. Aztán amikor megjelent az érző áru is a kért áruk között, az egész hatványozottan benehezedik. De ez logikus is: az érző árut nehezebb letermelni, nehezebb cserélni a piacon, bomlik is. Majd meglátod. Tekintsd úgy, hogy akkor majd pár száz százalékos nehézség emelkedés várható. :)
 

polgarmaercell

Erős harcos
Sziasztok!
A címben szereplő csapat helyett írhatnék mást is, de ez volt az utolsó ilyen jellegű csapatösszeomlás.
Nem tudom, nem értem... Miért kell lefejezni csapatokat, miért kell elcsábítani, levelekkel bombázni addig, hogy elcsábuljon? Miért nem elég? Semmi nem elég? Miért jó, ha gigacsapatok jönnek létre? Miért, kinek jó, ha városok, csapatok tűnnek el a süllyesztőben csak azért, hogy egy másik ott legyen a ranglistán ahol? Hogy 200k-val több pontja legyen? Ja és persze létrejönnek a "tartalékos" csapatok. Ennek több a pontja, esetleg kórházba került. Kitesszük, mert rontja a csapat teljesítményét. Besúvasztjuk egy xy2-be. Félek. Félek, hogy azok, akiknek kirántották a csapatát a lába alól, illetve egy kibelezett csapatban maradtak, elveszítik a kedvüket. Ha egy vezető, aki jó vezető elmegy, vagy abbahagyja a játékot, nem marad aki összefogja a csapatot, így mint a keselyűk csapnak le a jól értesültek azokra, akikkel még kezdeni lehet valamit...olyan is van, hogy az ember fia-lánya arra lép be, hogy elorozták a csapatát, akik maradtak, no hát az a pár ember már nem csapat többé. csak azért, hogy a velük jövő pontokkal feljebb lépjenek a ranglistán...
Kicsit álljunk meg és gondolkozzunk el. Oké, hogy verseny van, bár nem nagyon értem, hogy mi értelme, de nem fog belterjessé válni? Nem válik unalmassá egy idő után, hogy max tíz csapat közt dől el minden verseny? Mert a többit sikerült kivonnunk a forgalomból....
Ezt egyáltalán nem értem mi akar lenni.
 

koomakertje

Újonc
Azt azért ebbe vedd bele, hogy olyan kis városoknak, mint a tiéd, sokszorosan (de tényleg sokszorosan) könnyebb a torony, mint azoknak, akik előrébb tartanak. Pláne mint azoknak, akik a most elérhető korok végén járnak.
Az első nagy határvonal az első érző áru (elementál kor) megjelenésekor van. És ezután lesz több ilyen ugrás. Én a kisebb (Winys) városommal anno kipróbáltam, hogy megálltam a félszerzet kor végén, és pár hónapig úgy vittem a tornyot. Nevetve lehetett hozni a maxot mindig. Aztán amikor megjelent az érző áru is a kért áruk között, az egész hatványozottan benehezedik. De ez logikus is: az érző árut nehezebb letermelni, nehezebb cserélni a piacon, bomlik is. Majd meglátod. Tekintsd úgy, hogy akkor majd pár száz százalékos nehézség emelkedés várható. :)
Igen ez teljesen logikus és köszönöm szépen a választ :) nem tervezek tovább haladni a korfán mert csúnyák az épületek. Tudom ez így fura mert fejlődés fontos stb. De nekem nem az. anno amikor nagy városom volt határozottan untam a játékot, nem tetszet a látvány ami fogad: zsúfoltság és hatékonyság. Most viszont jólesik belépni. Jó dolog kicsinek maradni :D <3 A lényeg úgyis a szórakozás.
 
Fent