• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

in memorian Orkonavirágok, avagy egy jelenség margójára (vitaindító)

ElfSusa

Erős harcos
Sziasztok!
A címben szereplő csapat helyett írhatnék mást is, de ez volt az utolsó ilyen jellegű csapatösszeomlás.
Nem tudom, nem értem... Miért kell lefejezni csapatokat, miért kell elcsábítani, levelekkel bombázni addig, hogy elcsábuljon? Miért nem elég? Semmi nem elég? Miért jó, ha gigacsapatok jönnek létre? Miért, kinek jó, ha városok, csapatok tűnnek el a süllyesztőben csak azért, hogy egy másik ott legyen a ranglistán ahol? Hogy 200k-val több pontja legyen? Ja és persze létrejönnek a "tartalékos" csapatok. Ennek több a pontja, esetleg kórházba került. Kitesszük, mert rontja a csapat teljesítményét. Besúvasztjuk egy xy2-be. Félek. Félek, hogy azok, akiknek kirántották a csapatát a lába alól, illetve egy kibelezett csapatban maradtak, elveszítik a kedvüket. Ha egy vezető, aki jó vezető elmegy, vagy abbahagyja a játékot, nem marad aki összefogja a csapatot, így mint a keselyűk csapnak le a jól értesültek azokra, akikkel még kezdeni lehet valamit...olyan is van, hogy az ember fia-lánya arra lép be, hogy elorozták a csapatát, akik maradtak, no hát az a pár ember már nem csapat többé. csak azért, hogy a velük jövő pontokkal feljebb lépjenek a ranglistán...
Kicsit álljunk meg és gondolkozzunk el. Oké, hogy verseny van, bár nem nagyon értem, hogy mi értelme, de nem fog belterjessé válni? Nem válik unalmassá egy idő után, hogy max tíz csapat közt dől el minden verseny? Mert a többit sikerült kivonnunk a forgalomból....
 

Siorna

Veterán
Azért ilyenkor kettőn áll a vásár, nem? Van a csábító, és van a csábított. Nem lehet csak az egyikre mutogatni. Senki nem kényszerített senkit - ahogy legalábbis az írásodból látom - arra, hogy elcsábuljon. Ezek szerint az elcsábítottnak más volt szintén a motivációja, mint például Neked. Az ember szomorkodhat, értetlenkedhet - de igazából minek? Nem visz előrébb. Nem?
 

Erica

Veterán
Azért ilyenkor kettőn áll a vásár, nem?
Halihó
Igen teljesen igazad van @Siorna , de lássuk be, ilyen esetekben ott van a lelki sérülés. Tudom, hogy nem minden csapat ismeri egymást "személyesen", hiszen ez egy virtuális álomvilág, de a hónapokig, évekig tartó kapcsolat összeköti a tesóságon belüli játékosokat. Ilyenkor a "hátrahagyott" fél sérül., (felek sérülnek).
Miért, kinek jó, ha városok, csapatok tűnnek el a süllyesztőben csak azért, hogy egy másik ott legyen a ranglistán ahol? Hogy 200k-val több pontja legyen?
Ebben igazad van, de aki menni akar azt engedni kell, még ha 10000x is jártak a nyakára csábítás terén , hiszen azért ment el, mert a jelenlegi helyzetével valószínűleg nem volt elégedett. Persze az sem biztos, hogy utána elégedettebb lesz. Akik pedig hátra maradtak, újra fel kell állniuk, újra játszani kell, újra csapatot kell építeni, vagy szétnézni, melyik csapatban van üresedés. Egy Befejezés mindig egy Új kezdet is lehet, csak esélyt kell adni. Mivel semmiféle értékkel nem bír az, ha az elsők között állunk,-gondolok itt plusz gyémánt, plusz akármi- így nagy jelentősége sincs a ranglista pontoknak.
De hozzá tenném, megértem azt, hogy el vagy keseredve. Ezt is fel kell lelkileg dolgozni.
 

bere007

Veterán
Miért kell lefejezni csapatokat, miért kell elcsábítani, levelekkel bombázni addig, hogy elcsábuljon?

Aki elment biztosan okkal tette és nem az volt az ok, hogy régóta csábítgatják. Engem is évek óta csábítgatnak, de mégse mentem el. Ahol vagyok jól érzem magam, teljesen beleillik a játékstílusomba, nyugodt a légkör, megvannak az eredmények, normális a társaság. Gyanítom, hogy ha ezek közül egy vagy több dolog hiányzik, az már elég ok a továbbállásra. Van aki a csapaton akar változtatni és van aki csapatot vált. Ezt én teljesen normális dolognak tartom. Rengeteg csapat szétesést láttam már itt én is, ez hozzá tartozik. Hozzáteszem, ez régebben sokkal gyakoribb volt. Amikor a bajnoki csapat szintre lett emelve, a jutalmak lettek variálva, a torony bekerült, tömegével vándoroltak az emberek és keresték a helyüket az új viszonyokhoz igazodva. Erről szerintem felesleges is lenne vitatkozni, mert ez így működik és szerintem így normális. Idővel minden összenő, ami összetartozik.
 

Zsuann

Zsuann
Sziasztok.
Két éve játszom Winyn és 1 éve Arendyllen. A fent nevezett csapatban is játszottam 9 hónapig. A szétesése előtt 3 héttel léptem ki ami miatt kicsit "lelkizem" is magammal, de nem ez a lényeg. Teljesen egyet értek ElfSusa írásával!! És nem értek egyet azzal, hogy az nem lehet ok a távozásra, hogy valakit nem csábítgatnak régóta....volt olyan játékos Arendyllen a csapatban aki hetente legalább 3 levelet kapott 1 főmágustól, hogy menjen át az ő csapatába. A nem válasz neki nem volt válasz. Van ilyen bármilyen hihetetlen is, azért mert nem veled, vagy veled vagy velem történt.
A mostani csapatomban ahová mentem, kb. 4 hete vagyok ott, és azóta folyamatos az "elvándorlás" pedig egy 18 ládás tornyozos csapat volt amikor odamentem és az első 2 heti ott tartozkódásom alatt 3-an átmentek a fent meg nem nevezett főmágus csapatába. 1 játékos pihenőbe tette a városát mert nem bírta hajtást és egy megint kilépett. Nem tartom magam top játékosnak csak középmezőnyösnek de a törekvésem, miszerint állandó tagsággal rendelkező csapatot szeretnék találni, lassan hamvába dől, bár ha azt nézzük lassan azt mondom 5-6 fő fluktuációjához kénytelen lesz hozzászokni bármelyik csapat, mert a jelenség gyakorivá válik. Viszont ennyi játékos hiányával nincsen torony... Ha heteken át nem találsz új játékosokat a régiek pótlására akkor elkezdődhet az elvándorás...és a főmágus feladja, mert elege lesz....hogy a játékosok is feladják a várakozást. Sajnos tény a szőnyegbombázás is a levelek tekintében, hiszen valakinek ez a módszere, hogy elcsábuljanak és menjenek és aztán ha mennek újak akkor a megítélés szerint nem jól teljesítő "régit" kirakja és miért? A....1000 plusz bajnoki pontért? A 20. ládáért ami nincs ? :) ElfSusa teljesen a szivemből szóltál bár nem ismerlek. A játékoshiányt egyre nagyobb problémának érzem mind a két szeveren. A "játékoshiányt" úgy értem, hogy azon játékosok hiányát érzékelem, aki szeretnének bajnokizni és tornyozni.
Az idővel minden összenő ami összetartozik elvvel is vitatkoznék mint főmágus de nem fogok. Ez a topik ha vitatindítónak is indult, és ha vitázni nem is kell a felvetett témáról de megéri, hogy pár szót írjunk róla, mert ElfSusa felvetése igenis létezik itt Arendyllen.
Aztán a bizonyos "lelki elkeseredés" miatt sokan abbahagyják, feladják, és éppen 2 hete írtam valahol a játékban a többieknek, hogy lassan a giga csapatoknak nem lesz kik között elsőnek lenni....egy kis túlzással persze. Nagyon sajnálom az Orkonák szétesését. Nem tudom mit lehetne tenni hiszen ahogy Erica írta " ... de aki menni akar azt engedni kell, még ha 10000x is jártak a nyakára csábítás terén , hiszen azért ment el, mert a jelenlegi helyzetével valószínűleg nem volt elégedett. Persze az sem biztos, hogy utána elégedettebb lesz." - sajnos általában sokan befejezik utána a játékot, mármint ha nem lesznek elégedettek, otthagyva nagyvárosaikat. Vagyis előbb utóbb el fogunk fogyni...?
Üdv.
 
Utoljára szerkesztve:

Prom3theusz

Tapasztalt építő
Sok levelet kaptam Én is. Nem mentem. Aztán mentem, de magányba egy kis időre. Majd jött egy játékos társ aki szintén megunta az örökös hajtást és top-on levést. Hónapokig 2-en voltunk (folyamatosan jöttek a levelek) aztán egy nap lettünk 10-en és így tovább. Szétesett csapatok játékosai. Nincs különösebb elvárásunk a másik felé. Én senkit nem ostorozok a teljesítményre, hanem példát mutatok, beállok és csinálom. A többiek elkezdtek követni. Ma már előfordul, hogy nem Én követem el a legtöbb pontot a bajnokiban aminek örülök. Hetek óta 10 ládákat csinálunk, teljesen spontán. A torony esetleges, kinek milyen kedve van. A kalandon nem kell senkit irányítani. Megbeszéljük, hogy ez az útvonal és ott megyünk. (Régebben sok játékos nem értette mit miért kell) Nem pakolgatunk össze-vissza. 17 aktív játékos van jelenleg és büszke vagyok rá, hogy együtt játszunk! Nincs állandó chates normálatlanság. Ami lényeges az megy. Lehet a "csúcs testvériségek" több pontot szereznek, de az a nyugalom ami itt van minden pénzt megér. Nincs áskálódás, ha valaki csak 500 pontot csinált, vagy csak két kört a toronyban. Hozzá tartozik a végeredményhez és az számít csak. Nem kell foggal körömmel ragaszkodni valamihez ami nem működik! El kell kezdeni építeni magadnak és ha jól működik akkor mások majd csatlakoznak! Ez az Én történetem.
 

Calyr

Veterán
Azért tegyük hozzá, hogy csak néhány ilyen hírhedt főmágus van, akiknek a tesósági plusz pontokért kb. semmi sem szent. Sokan név szerint ismerik is őket - és nyilván csakis azért nem írják le a nevüket, mert senkinek nem hiányzik a balhé. Mint jelenségről, mindenképpen érdemes erről írni, mert sok tanulsága van, de ennél jobban ebbe nem is érdemes belemenni. Ezt kb. csakis játékos oldalól lehet kezelni: összeszedni egy helyre a különböző tapasztalatokat (akár ide is), és az ingadozóknak megadni a linket, hogy ez tényleges segítség, csak olvasd végig és utána dönts.

Egyébiránt a váltás sokszor kényes dolog a hátrahagyottaknak, ami érthető - ugyanakkor így is lehet jogos a játékos részéről, mert az az igény is érthető. A játék lényege a szórakozás. Az ideje mindenkinek véges - így ha valahol nem kerek a játékélmény, lehet találni jobb helyeket is. Ez a része szerintem akkor is elfogadható kell legyen, ha egyeseknek már itt nyilvánvalóan felléphet érdeksérelem.
Ami nincs rendben, az a mágusi-főmágusi szerepkör szereptévesztése, a mások ellen fújás intézményesítése, a hatalommal való visszaélés, manipuláció, dezinformálás akármelyike.
 
Utoljára szerkesztve:

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
az ingadozóknak megadni a linket, hogy ez tényleges segítség, csak olvasd végig és utána dönts.
Sziasztok,

ha és amennyiben valaki úgy érzi, hogy a levelezés "zaklatás" szintre lépett , mert nem fogadják el a nemleges válaszát; lehetőség van letiltásra az üzeneteknél. A beszélgetés megnyitásakor a levélíró profilképe alatti piros felkiáltójellel.
Tudom, ezt sokan ismerik, de mondjátok el a saját berketekben, hogy az új játékosok is biztonságban érezhessék magukat, ne pedig virtuális húspiacon!

Köszönöm, és jó játékot mindenkinek!
Niraya
 

sleeky41

Veterán
Sziasztok!

Winyandor szerveren játszom 2020 február óta. Az első testvériségbe ahova beléptem volt pár játékos akik nagyon segítőkészek voltak, és olyat is csináltak hogy 4:1 arányba váltottak át árut amit mai napig nem felejtettem el. De sajnos éppen felbomlóba volt a csapat így onnan léptem. De azóta is jó viszonyba vagyok az egyik játékossal aki azóta főmágus lett :) egy testvériségbe. Miért nem mentem hozzá kérdezhetitek, mert mi is akkor csináltuk meg a saját kis falunkat :) ahol tényleg azt szeretnénk, hogy a játék legyen a lényeg és a szórakozás.

De miért is csináltunk testvériséget!
Mert az egyiknél csak a belső kör szava számított a többi játékos, hogy mit szeretne az őket nem érdekelte.
A másik testvériségnél meg mint valami bíróságnál, állandóan a testvériség szabályzatával jöttek ezt nem lehet az nem lehet és a játék élvezetét
ölték meg vele.

A férjemmel közösen csináljuk most a testvériséget, és tényleg nagyon büszke vagyok rá, hogy fél év alatt majd csak oda értünk mint azok a testvériségek akik már két éve együtt vannak. Nem csábítottunk el senkit egyik helyről sem, mindenki magától jött hozzánk, vagy éppen egy barátjától hallotta milyen nálunk :) és így ő is csatlakozot hozzánk. Viszont nem is kap agyonszabályozott írásokat, hogy ez nem lehet az nem csinálhat, csak a játék örömét. Ha valaki kezdő játékos annak meg ha igényli szeretem elmondani a mi tapasztalatunkat, melyik fejezetet, hogy csináltuk meg, vagy éppen a toronyba hogy érdemes harcolni vagy az áruval megadni amit kér. A visszajelzések alapján örülnek, hogy tényleges segítséget kapnak :)

Egyet nem szeretek akik csak azért akarnak jönni mert a két világba a gyémánt közös, és a torony nyereményét így akarja megduplázni minden héten. Az ilyen játékosok soha nem lesznek igazi csapattagok mert nem a játékért jönnek, csak a gyémántért. Sőt ha lehetne ezt én meg is szüntetném :) minden városba annyi gyémánt maradna amit oda nyert vagy vesz meg a játékos, és nem lehetne mind a két szerveren használni ugyan azt a gyémántot. Egyből kiderülne mennyi város működik csak azért, hogy a másik szerveren lévő városát fejlessze belőlle.

Viszont tényleg van olyan, hogy szinte " játékos vadászatra mennek " főleg olyan testvériségekhez akik fullon viszik a tornyot vagy a bajnokin elől vannak. Még arra is képesek, hogy belépnek az adott testvériségbe, majd ott összebarátkoznak a játékosokkal, és utána kezdik el neki írogatni miért jobb a másik testvériségbe átlépniük. Sajnos ezek ellen nem lehet mit tenni max amit mostanába mi szoktunk pár testvériséggel csinálni, hogy a főmágusnál kérdezünk rá az adott játékosra miért jön el tőlük. Így talán kilehet szürni azokat akik bomlasztani jönnek egy testvériséghez, de sajnos garancia nincs semmire.

Néha szoktam levelet kiküldeni ki mivel van megelégedve, min változtatna és ezekből lelehet vonni azt is mennyire jó az irány ahova tart a csapat, vagy szükséges azonnali változtatás :) ezt aki akarja próbálja ki és a visszajelzésekből megtudja mennyire elégedettek a csapattagjai!
 

ElfSusa

Erős harcos
Seamus, aki Qzharos néven a csapatom tagja volt a bétán, azóta nem lépett be a játékba :( - egy illetve két város....
 

DeletedUser3567

Vendég
Sziasztok!

Olvasom a hozzászólókat, értem a "kesergést", de kérdezem: Ez nem egy játék??? Egyesek olyan komolyan tudják venni az itteni dolgokat, mintha az életük múlna rajta. :) Én már nem is emlékszem mikor léptem be a jelenlegi testvériségbe, de nem szándékozom máshova menni. Nem mondom, hogy nem lenne jó több pontot elérni a bajnokin, de ez inkább a létszámunk miatt nehézkes. A csapat fele azért még aktívan JÁTSZIK. Azért írtam nagybetűvel, mert nekünk ez az egész itt tényleg csak szórakozás, időtöltés. Nincsenek kötelességek, mindenki annyit tesz a "közösbe" amit gondol vagy tud. Volt egy húzó játékosunk, aki nagyban segítette az eredményességünket, de elcsábították. Az ő döntése, ha a pörgősebb játék kell neki. Szóval hozzánk nyugodtan jöhetnek azok, akiknek még vagy már játék marad játék! :)
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok !

Sokat gondolkodtam, de leírom hogy én hogyan látom s élem át ezt a "jelenséget". Való igaz hogy egy játék az Elvenar. De mégis sokkal több annál. :) S hogy miért ? Ahogy múlnak az évek, a játékosok összeszoknak, barátokká válnak. Sejtésem szerint van olyan eset is ahol valős barátság születik, nem csak virtuális. Nagy volumenű és hosszú távú a játék, amit lélek nélkül szerintem nem lehet játszani. Én legalábbis így vagyok vele.
Sokaknak valóban ez a kis közösség, ad erőt a mindennapokhoz, és tegyük hozzá hogy ez nagyon fontos, mivel az elmúlt időben sokan vannak "felfokozott" érzelmi állapotban a külvilág hatásai miatt. Sokféleképpen lehet és kell is játszani. Ezért lehet több azonosítónk. Ez magánvélemény. :)
Nem az életünk múlik rajta, de rengeteg pozítív élménnyel gazdagíthatja a mindennapokat, s adhat erőt is hozzájuk. Viszont egy játékos elvesztése bizony nagyon fájó dolog tud lenni. Ezt mindenki másképp éli meg. Rögtön a miért kerül az előtérbe. Átigazolt, de jól van. Cserben hagyott, vagy történt vele valami hogy régóta nem lépett be ? Sok kérdés vetül fel, és ahgy Erica írta, nagyon nehéz megemészteni, elfogadni.. Jönnek-mennek a játékosok, de a régi csapat akik együtt kezdték hosszú évekkel ezelőtt, nos úgy érzem ők tartják életben magát a játékot...
 

Piroska1

Újonc
Sziasztok!

Az elmúlt 3+ évben én is sok csapatban megfordultam, voltam tagja a fent említettnek is, jártam berééknél is ...
Azt állítom, hogy a torony a játékunk elrontója!
Több csapatból is azért távoztam, mert a Főni "rákattant" a toronyra és most még csak finoman fogalmaztam!
A jó eredményekhez pedig, erős toronymászók kellenek, így hát próbálják elcsábítani őket.
Nem akarnak ők más náluk gyengébb csapatokat lefejezni, az csak melléktermék!
A mostani helyemen szerencsére nyugi van, köszönettel is tartozom ért a nagyszerű Főmágusomnak( aki törődik a testvéreivel) Macinak!
További jó játékot kívánok mindenkinek aki megérdemli!
 

sleeky41

Veterán
Több csapatból is azért távoztam, mert a Főni "rákattant" a toronyra és most még csak finoman fogalmaztam!

Szia Piroska!

Egy kicsit enged meg, hogy megvédjem azokat a „Főni” – ket akik szerinted rákattantak a toronyra!
Én is szeretem a tornyot és ha hiszed ha nem senkit sem verek ostorral, hogy menjen fel a torony tetejére, még is minden héten 25 főből
25 - en fent vagyunk :) mert mikor elmondom az érveimet miért éri meg felmenni mindenki rájön tényleg igazam van és kell a torony a játékba.

Szóval hogy neked is egy kicsit kifejtsem az álláspontomat leírom miért is kattantam rá a toronyra. ;)

Te csapat játékos vagy? mert ezzel a csapatodat is segíted, vagy csak elvagy a városoddal de akkor meg minek csapat!

A torony, bajnoki és varázsakadémia egy hármast alkotnak, csak sokan ezt nem veszik észre, pedig ha kicsit más szemmel nézed őket rájössz igazam van.

- Kezdjük a bajnokival
nyereményeivel: tudáspont, rúna, bűbájok, királyi restauráció, tervrajz

Katonákkal tudsz harcolni vagy áruval megadni, hogy a tartományokat felold. Minél több tartományt nyitsz ki annál több pontja lesz a csapatnak. Több pontért több tudáspontot kapsz, és a tervrajzot meg akkor ha a 10 láda is meg van. A tudáspont és a rúna megy az ősi csodába és így olyan csodákat fejleszthetsz ami segítségedre van a harcnál és a város fejlődésnél stb.. Királyi restauráció is nagyon kell mert szintlépés után nem mindegy , hogy a meglévő épületeidet tudod e fejleszteni az adott szintre vagy nem, a tervrajz meg megy a varázslatos házakba ( lentebb majd írok a házakról ).

A bűbájokat is tudjuk milyen hasznosak tudnak lenni, szóval a bajnoki kipipálva remélem Te is így gondolod, hogy ezért fontos csinálni!

- A toronyhoz érkeztünk
nyereményei : gyorsító, gyémánt, varázslatos épületek, katalizátor, bűbájtöredék, törp páncélkészítő, dzsinni és kereskedelmi állomás
és mostanában az ereklyék ( ezek a legfontosabbak ha valamit kihagytam bocsi )

A torony nyereményei már így leírva is szépek :) és igen van olyan hét, hogy ajándékokat alig kapsz, de ha a csapat hozza full tornyot már
akkor is megéri megcsinálni. Ha meg még ajándékokat is kapsz közben hát az maga a kánaán :) Egyik játékosunknak mondtam írja össze mennyi gyémántja megy el a toronyba és mennyit nyer összesen és a végén meglátja kijön, hogy a torony többet ad mint amit elvesz. Vagyis hétről hétre nő a gyémántjaid száma, főleg ha csak harccal mész fel a toronyba, akkor minden héten tiszta nyereség amit a torony ad gyémánt.

Mivel az eventekből kivették a gyorsítókat így már szinte csak itt tudsz szerezni vagy a varázsakadémiába, és tudjuk a gyorsítók kincset érnek ;) Gondolom neked is van több száz a raktáradba, így bármikor tudsz épület fejleszteni vagy katonákat gyártani, mert minden héten a toronyba nyerhetsz annyit, hogy ne legyenek gondjaid ha gyorsan valamit megszeretnél csinálni. Ha arra gondolsz :D igen nekem van egy pár gyorsítóm a raktáramban.

Nem tudom Te mennyire szereted a varázslatos épületeket :) én imádom mert nem mindegy ugyan akkora területért mennyi lakost kapok vagy a műhelybe a kalapács mennyisége akár többszöröse is lehet egy sima műhelyének.

De a varázslatos épületet hol szerzed meg?

Vagy a toronyba vagy gyémántért, amit szintén a torony ad ;) ( vagy a toronyba megnyerhető dzsinni is ad gyémántot ) . Varázsakadémiába is misztikus tárgyak után elvétve kapsz gyémántot de abból nem igazán fogsz semmit sem csinálni. Vagy még van egy lehetőséged a vásárlás de mennyivel jobb nyerni mint megvenni!

Én sosem vettem gyémántot az egyik városomba ( 16 fejezetben van ) még is minden műhely varázslatos, és már a lakóépületek fele is az,
mert amit nyerek gyémántot a toronyba abból az akcióknál varázslatos épületeket vásárolók.

Neked hány varázslatos épületed van? vagy van egyáltalán?

Törp páncélkészítő nem tudom nyertél e már ? nálunk a csapatba szinte mindenki arra hajt, mert nem mindegy a harcnál mennyire vannak segítve a katonáid ugyan is a törpike 50% életerőt ad a katonáknak. A bajnokinál kincset ér egy törp mikor harcolsz. A dzsinni megint egy olyan eleme a játéknak amit szívesen szereznek meg a játékosok :) a kereskedelmi állomás meg a portálprofit miatt ér megint sokat. Remélem ezeket Te is így érzed egy játékosnak ezek a kis kütyük kincset érnek.


Számomra fontos a gyémánt, az ajándék, a varázslatos épület, ezért a torony is kap egy pipát ;)
de most következik a katalizátor és bűbűjtöredék amit szintén ad a torony de így

- A végén megérkeztünk a varázsakadémiához
mert ezek oda kellenek és nem mindegy, hogy neked kell a katalizátort előállítanod vagy a toronyba megnyered és aztán csak használod az akadémiába. Persze lehet neked is kell katalizátort csinálnod csak nem mindegy mennyit mert az meg az ereklyéket viszi.

Az akadémiát gondolom Te is használod rendesen, mert nálam szinte éjjel nappal megy :) katonai segítők, fesztiválkereskedő, 100% os kalapács, persze itt is van pár gyorsító amit megcsinálok, és jól jönnek az ajándékba kapott misztikus tárgyak is.
A legfontosabb a katonai segítők mert azok nagyon kellenek a bajnokihoz, hogy több katonám maradjon meg egy - egy harc végén.

Látod a háromszög be is zárult mert visszatértünk a bajnokihoz így a varázsakadémiát is kipipáljuk az is kell :D

Ha az egyik kiesik akkor a másik kettő is nehezen fog menni és a városod fejlődése sem lesz annyira jó.

Ha elutasítod a tornyot nem lesz minden héten megnyerhető 275 vagy akár több gyémántod, nem nyersz varázslatos épületet, kevés gyorsítód lesz, katalizátort csak neked kell előállítanod stb.

Ha már elolvasod és kicsit átgondolod amit írtam, már megérte leírni. Ha netán elkezded azt a „ rákattant tornyot” is csinálni akkor meg főleg megérte leírnom az érveimet a torony mellett :):)
 

BLERO

Felderítő
Szia sleeky41!
Nagyon szimpi amit leírtál, és ezt el is fogadnám így, ha nem más lenne a tapasztalatom folyamatosan. Gyakorlatilag harcolva az első kapuőrig sem tudok már feljutni, mert annyira nehézzé vált a csata, úgy hullanak ezerszám a katonáim, mit ősszel a levelek... De ami a leginkább fura, hogy a nehézség hétről hétre változik hektikusan. Van hogy felszaladok simán a 2. szint közepéig, van, hogy már az elején gondot jelent a haladás. Igen mondhatjuk, hogy kelljen megküzdeni a nyereményekért, de akkor legalább érje meg az a nyeremény, mert sokszor igen szűken sikerül mérni az ajándékokat. A ládákat nem is említem, ritkák mint a fehér holló... Már egy ideje tetőig megyek, de sajnos inkább tűnik nekem mínuszosnak egyenlőre. A testvériségünk kiváló, de jelenleg nem tud mindenki felmászni a topra, így a torony díjak is szolidabbak... Az is benne van, hogy rosszul csináljuk, de vannak köztünk régi vitézek, akik láttak már sok csodát, ők sem tapasztalnak mást egyenlőre. Nem azt akarom mondani, hogy rossz az egész, csak azt gondolom, az amit írsz egy bizonyos szint felett, egy ideális állapotot feltételez, ami vagy van, vagy nincs...
Hangsúlyozom, lehet velem van a baj, nem kötözködni akartam, csak én egyenlőre máshogy látom sajnos...
Üd: Bleró
 

sleeky41

Veterán
A testvériségünk kiváló, de jelenleg nem tud mindenki felmászni a topra, így a torony díjak is szolidabbak...

Látod ezért írtam, ez is a testvériség egyik csapatjátéka mint a bajnoki vagy a kaland :)
A bajnokiba ha mindenki oda rakja magát akkor meg van a tíz láda és Te is tudod azzal lehet csak a tervrajzot megkapni. De hiába hajtasz Te ha a többieket nem érdekli akkor nincs igazán nyereményed sem. Ezért kell a csapatnak összefogni és hidd el szép lassan ha mindenki felmászik a toronyba megfogja érni mindenkinek az ajándékok miatt :)

Rakok ide egy képet lehet így még nem láttad a torony szintjeinek a nyereményét, és egyből látod mit is ad az a fránya torony a csapatnak mert egyénileg nincs sokk értelme de csapatban igen :)

A lényeg ez ha fullon hozzátok a tornyot : 275 gyémánt, 22 db katalizátor, 33 db 5 órás gyorsító, 3 db portálprofit, 2 db teleport
de a nagyképen jobban látod.

1616600404275.png


Mond el a csapatnak igen is kell a kihívás ;) és próbáljátok ki akár csak egy hétre milyen felmenni a tetejéig vagy legalább 1330 pontot elérni
( ott már adja a teljes ajándékot ) és mikor mindenki megkapja a jutalmat hidd el onnantól kezdve kezdenek el gondolkodni a tornyon nem is rossz megcsinálni.

Majd meséld el mi történt kíváncsian várom :)

Látod itt jön az amiért ez a topik létre jött, hogy vagy maradsz és ugranak ezek a jutalmak és nem tudsz úgy fejlődni és haladni ahogy szeretnéd, vagy lépsz egy olyan csapatba ahol ezt megkapod! Ezért nem mindegy egy csapat hozzáállása a játékhoz.
 

Csatolmányok

  • torony szintenkénti jutalom.jpg
    torony szintenkénti jutalom.jpg
    154,8 KB · Megtekintések: 109

BLERO

Felderítő
Látod ezért írtam, ez is a testvériség egyik csapatjátéka mint a bajnoki vagy a kaland :)
A bajnokiba ha mindenki oda rakja magát akkor meg van a tíz láda és Te is tudod azzal lehet csak a tervrajzot megkapni. De hiába hajtasz Te ha a többieket nem érdekli akkor nincs igazán nyereményed sem. Ezért kell a csapatnak összefogni és hidd el szép lassan ha mindenki felmászik a toronyba megfogja érni mindenkinek az ajándékok miatt :)

Rakok ide egy képet lehet így még nem láttad a torony szintjeinek a nyereményét, és egyből látod mit is ad az a fránya torony a csapatnak mert egyénileg nincs sokk értelme de csapatban igen :)

A lényeg ez ha fullon hozzátok a tornyot : 275 gyémánt, 22 db katalizátor, 33 db 5 órás gyorsító, 3 db portálprofit, 2 db teleport
de a nagyképen jobban látod.

2833 bővítmény megtekintése

Mond el a csapatnak igen is kell a kihívás ;) és próbáljátok ki akár csak egy hétre milyen felmenni a tetejéig vagy legalább 1330 pontot elérni
( ott már adja a teljes ajándékot ) és mikor mindenki megkapja a jutalmat hidd el onnantól kezdve kezdenek el gondolkodni a tornyon nem is rossz megcsinálni.

Majd meséld el mi történt kíváncsian várom :)

Látod itt jön az amiért ez a topik létre jött, hogy vagy maradsz és ugranak ezek a jutalmak és nem tudsz úgy fejlődni és haladni ahogy szeretnéd, vagy lépsz egy olyan csapatba ahol ezt megkapod! Ezért nem mindegy egy csapat hozzáállása a játékhoz.

Köszi a válaszodat, megpróbáltunk feljutni csapat szinten, de még nem sikerült az 1330 elérése. Majd próbálom a csapatot nyaggatni...
A nehézség mitől függ? Hasonlóan szerencse kérdése, mint az ereklye, vagy a fejlettségi szintemtől függ?
B.
 

sleeky41

Veterán
Köszi a válaszodat, megpróbáltunk feljutni csapat szinten, de még nem sikerült az 1330 elérése. Majd próbálom a csapatot nyaggatni...
A nehézség mitől függ? Hasonlóan szerencse kérdése, mint az ereklye, vagy a fejlettségi szintemtől függ?
B.

A nehézség az nagyon sok mindentől függ, tartományok száma, ősi csodák, katonai segítők, a katonáid hány csillagosak.

A toronyban van amikor nagyon könnyen felszaladsz, de van amikor berakod a katonáid ugyan úgy mint máskor és még is kiírja vereség.
Nézni kell azt hogy a te katonáid csapása mekkora, az ellenség melyik katonáidat támadja mert akkor azt az egységet kell jobban erősíteni, szóval néha át kell gondolni mit és hány egységet tegyünk le. Ahogy fejlődnek a katonáid annak megfelelően kell mindig stratégiát változtatni. Ne hogy azt hidd ha 3 csillagos lesz minden katonád, hogy akkor nem fognak hullani, sajnos de :) néha csak nézek hülyén :D mi van most miért is lett ennyi oda, de sajnos a választ nem találtam meg mert van egy algoritmus is ami még beleszól a harcba.

De azért ne ad fel meglátod szép lassan rálehet érezni melyik ellenségre milyen felállásba jó a harcot megcsinálni és győzni.

A toronynál mikor harcolsz előtte ha van rakd ki a pompás mágikus szorzót, felvilágosult könnyűtávolságit mert ezek sokat segítenek.
 

Calyr

Veterán
Sleeky nagyon jól összeszedte, miért éri meg tornyot maxolni. Ugyanakkor azt is el kell fogadni, hogy ami ehhez kell, az sok játékosnak nem tetszik, nem tudja, vagy nem akarja teljesíteni. Számomra elképzelhetetlen lenne, hogy ne keressek kihívást, de ismerek olyan játékosokat, akiknek meg az ad játékélményt, ha lógázhatják a lábukat, ahogy nekik tetszik. És miért ne gondolhatnák így, ha a játék a lényeg.

Innen nézve valahol tök jogos meglátás, hogy a torony végérvényes változást hozott a csapatok életébe.
Mert aki haladni szeretne, az csak ott tud, ahol hasonló csapattársak vannak.

A toronyban a heti ellenfelek amúgy nagymértékben kapcsolódnak az adott bajnoki hétre jellemző ellenfelekhez. Azaz előre lehet készülni, mikor várható nehezebb, csatás hét.
A torony szintjei pedig úgy lettek belőve, hogy:
- az első szintet csatával bárkinek tudni kell hozni
- a második szinthez már fontos a 10-es tűzfőnix +50% sebzésbónusza
- a harmadik szinthez további harci bónuszok (csodák, épületek)

Tapasztalataim szerint azoknál szokott gondot a 2. szint fölé jutás, akik eleve nem használják ki a játékban lévő lehetőségeket. Pláne nem a harcokban. Ilyen várost torony maxolásra több hónap lehet felkészíteni, és akkor is szisztematikus fejlesztések kellenek hozzá. Ez az, amit sokan nem tudnak, vagy nem akarnak végigcsinálni, és inkább azt mondják, hogy "nem jó ez így ahogy van" vagy "á, ez nem is ér meg ennyit".
 

BLERO

Felderítő
Köszi a válaszokat mindkettőtöknek!
Írod Calyr a tűzfőnixet, de ez kb a csapat 1/5ének ha megvan... és az sem 10es... amúgy értem, bár sokszor már az első szinten gond a csata...
Még egyszer köszönöm, nem azt akartam kihozni, hogy nem jó, csak azt hogy jelenlegi formájában nekem/künk inkább deficit...
De megpróbálom motiválni a csapatot, hátha rákapnak az ízére...
B.
 
Fent