• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő HTML5 kliens

creatin

Erős harcos
Sziasztok!

A HTML5 aktiválásával a játéktér sokkal-sokkal kontrasztosabb lett, az épületek sokkal élesebben rajzolódnak ki. Mondhatnám, hogy tűéles grafikára váltott a kép. Ez nagyon jól néz ki!

De.
A kiírt számok (Pl. a helyezés a bal felső sarokban, az arany, alapanyag, gyémánt mennyisége fent vagy a csodákban a kutatás fülön a berakott TP-k mennyisége, stb), tehát azok a számok, amik változnak, azok nagyon rondán elmosódottak lettek.
A manuknál a hátralévő termelési idő szinte olvashatatlanul elmosódott.

Ugyanilyen rondák lettek a szövegek: pl. a kijelentkezéskor felszökő ablakban a Mégsem illetve a Kijelentkezés szöveg.
A testvériség ablakban az áttekintés a testvériségről szintén nagyon elmosódott betűket jelenít meg (a testvériség neve; a tagok, helyezés, pontszám címkék; a megjelenített adatok; a szerkesztés, kilépés szövegek stb.). Az oldalt lévő fejezet feladatok Elutasítás és Ok feliratai is csúnyák lettek. Olyan, mint amikor szemüveg nélkül olvasok. De rajtam van, még mielőtt valaki javasolná, hogy akkor vegyem fel :)

Ui. Chrome Verzió: 70.0.3538.67 (Hivatalos verzió) (64 bites)
 
Utoljára szerkesztve:

mac001

Tag
Én csak annyit vettem észre, h angol idő szerint méri az időt az összes manu (s, h, m)
Másnál is?

szerk: bakker, télleg.. Hogy lehet szöveget másolni a HTML-es verzióban?
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser2066

Vendég
Sziasztok!

1.: Üzenetekből hogy tudok szöveget másolni? Nem jöttem rá.
2.: A chat ablakban, amint a mondatom hosszabbra sikeredik, mint a szövegmező hossza, s gépelés közben pillanatra megállok, a mondat elkezd szép lassan az elejére mozogni..így máris nem látom éppen hol tartottam. Engem ez zavar, ha lehet javítani, szeretném a segítségeteket kérni!
Verzió: 70.0.3538.67 (Hivatalos verzió) (64 bites)
 

DeletedUser4381

Vendég
A másolás nekem sem megy, remélem orvosolva lesz, már ha lehet.
A zöld gombok is elég rosszul néznek ki, belenagyítva meg egészen gagyi, a chat ablak és a frissülése (ugrál) is gáz.
Chrome 70.0.xx 64 bit.

Image2.jpg
 

creatin

Erős harcos
Tűéles grafika ide vagy oda, én bizony visszakapcsoltam a flash verziót, annyira zavaróak voltak a ronda betűk és az olvashatatlan számok. Biztos jó lesz ez, de még korai.

Én csak annyit vettem észre, h angol idő szerint méri az időt az összes manu (s, h, m)
Másnál is?
Amúgy valóban angol rövidítésekre váltott az idő kijelzése a HTML5-ben, most a flasht visszakapcsolva, ismét magyar. Nem mintha nem lenne érthető, de azért ez is egy szög a koporsón ;)
 

mac001

Tag
Tűéles grafika ide vagy oda, én bizony visszakapcsoltam a flash verziót, annyira zavaróak voltak a ronda betűk és az olvashatatlan számok. Biztos jó lesz ez, de még korai.


Dettó. Most bajnokin látszik igazán, h nem tökéletes. Lassú, akadozik :(
Engem se zavar az angol, csak ez tűnt fel legelőször XD
 

Globox

Újonc
Üdv!

Safari verzió mikorra várható
kb?

Köszi előre is a választ.

Ui: Chrome mac-en kipróbáltam, semmi különösebb gond nincs vele.
 

DeletedUser4281

Vendég
Nálam néha nincs hang, újratöltve "megjavul". :)
Szerk.: Illetve a ranglistán a testvériségekre kattintva nem dobja fel az ablakot, nem lehet megnézni őket.
(Chrome 70.0.3538.67 / 64 bit)
 

Rikari

Veterán
A chat minden beíráskor elsötétül és ugrással rögzít. Ez visszaolvasáskor nagyon zavaró, ha közben valaki még ír is hozzá újabb bejegyzést, mert folyton ugrál. Chrome: Verzió: 70.0.3538.67 (Hivatalos verzió) (64 bites) Tesztelünk. :)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3

Vendég
A HTML5 kliens még fejlesztés alatt van. Ha valakinél nem működne, szabadon visszaállhat a flash verzióra.
Homályos betűk: Ismert probléma, dolgoznak rajta.
Szövegmásolás: A Flash verzióban sem azért érhető el, mert így lett tervezve, mindössze a játékosok találtak egy kerülőutat (rést a flash-ben) amit ki lehet használni. Az igény továbbításra került.

Most bajnokin látszik igazán, h nem tökéletes. Lassú, akadozik :(
Ez nem a kliens miatt van, hanem a most kezdődött bajnokság miatt. Több játékos lépett be, jobban leterhelik a szervert egy kicsit. Ezt eddig is észre lehetett venni, amíg csak a flash volt.

Akinek a válaszára nem válaszoltam: Tudomásul lett véve, de jelenteni csak akkor tudom, ha képet is kapunk róla.
 

mac001

Tag
@Hoshi : gondoltam, h amiatt van, csak eddig nem igazán volt ennyire gáz XD A chat meg valóban egyre zavaróbb (Rikari is írta feljebb), de majd hátha lesz rá megoldás ^^
Am köszi a törődést és a problémák továbbítását :) Majd még úgyis kipróbálom ha lesz egy jobb verzió :D
 

DeletedUser4345

Vendég
Nagyon apró dolog és nem is zavaró, csak feltűnt.
Ha megnyitsz egy üzenetet, majd rányomsz az X-re, bezárod és ott hagyod a kurzort az X-en, az "Ablak bezárása" szöveg a népességednél jelenik meg a kurzor aktuális pozíciója helyett:
2g41gav

Chrome
Verzió: 70.0.3538.67 (Hivatalos verzió) (64 bites)

Edit: néha.. az előbb tízből tízszer ezt csinálta. Most sehogy sem akarja.. :D
Rájöttem. Ha azelőtt zárod be az üzenetet, hogy kiírná az Ablak bezárása szöveget, utána fog azonnal rossz helyen megjelenni.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser4340

Vendég
Nálam napi szinten 8-12 órát van online a játék. Firefox böngésző. Amiket észrevettem:
A betöltés alatt át szoktam lépni másik oldalra a böngészőben. Ebben az esetben a betöltés megáll, amíg vissza nem lépek. Visszalépésnél úgy 50-50%-os eséllyel vagy tovább tölt vagy beragad.
Pár óra online jelenlét után beáll mint a gerely és csak oldal újratöltéssel lehet bármit is csinálni.
Megjelenítési probléma csak laptop kis képernyőjén volt. Ott a táblázatok keretét rakta a szövegre. Illetve kis képernyőn nagyon zavaró, hogy a játékvezérlők és információs panelek kitakarják a képernyőt. Valahogy ezt vagy felbontáshoz alkalmazkodóan kellene megcsinálni, mert egy 10"-os monitor is tudja a full hd felbontást.
Ha jól látom, hogy az épületekhez tartozó infó ablakokat csak akkor szinkronizálja, ha ráviszem az egeret. Néha ez nagyon lassú vagy kimarad és teljesen más értékek jelennek meg.
Az épületeken használt bájolások és a tétlen épületek is fehér animációval jeleznek, valamelyiket ha pl. sárgára változtatnátok, az sokat segítene.
Mobilos verzióban a cserélgetős cuccokat vásárlás közben is meg lehet nézni. Itt csak ajánlat tétel közben vagy egér ráhúzással látszik a raktárkészlet. Ha a raktárkészlet minden opciónál látszódna is sokat segítene.
 
Fent