• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Hosszú Event-tel kapcsolatos kérdés.

Mihaszna

Veterán
Sziasztok.

Szeretnék kérdezni valamit, de mielőtt feltenném a kérdésem és kifejteném az "indoklásomat", szeretném leszögezni, hogy nem akarok SENKIT megbántani, és nem áll szándékomba pocskondiázni a játékot se!

Szóval a kérdésem a következő lenne: Várható-e a (közel) jövőben esetleg olyan Event, ahol nem egy épület a megnyerhető, amit fejleszteni lehet/kell, hanem épületegyüttes, amit össze kell pakolni, mint például a tavalyi Téli varázs és az idei évi Karnevál?

Azért kérdem, mert: Amikor a PHOENIX Event megjelent, újdonságnak számított. Egy db épület, amit fejleszteni kellett, és előre meghatározott szintekhez kapcsolódóan adott végleges bónuszokat, más néven jutalmakat. Utána jött a Nyár Napforduló. Szintén egy db épület amit fejleszteni kellett, és előre meghatározott szintekhez kapcsolódóan adott végleges bónuszokat.. Most örömmel olvastam, hogy lesz majd egy újabb hosszú Event valamikor, "Nyári Hableányok" néven, ám látom, hogy ugyan az az eljárás, mint a PHOENIX és a Nyár Napforduló esetében. Nem szeretnék senkit megbántani (és tudom, hogy egyik Event se kötelező), de számomra ez már így monoton. :( Valahogy/Valahol elveszlik a varázs. A majd hamarosan kezdődő (fentebb említett) Eventben újdonság lesz, hogy nincs konkrét feladatsor, de sajnos, nem sajnos, az eljárás nem változik. Tehát ezért tettem fel a kérdést. Nem konkrét választ várok, csak valami isteni sugallatot.

P.S.: Elnézést, ha mégis sikerült belegyalogolni valakinek a virágoskertjébe.

További kellemes napszakot mindenkinek!

Üdv,
Mihaszna
 

Calyr

Veterán
Hát, azt azért lehet sejteni, hogy ha már lefejlesztettek egy mechanizmust, akkor onnantól arra lesz fókuszálva, csak cserélgetni fogják a csomagolást, dizájnt, paramétereket. Nekik ez így hatékonyabb, ésszerűbb - nekünk meg így sokkal több lehet az event.

Őszintén szólva én azon csodálkozom, hogy megint fix épület jön, és nem kisállateledellel aktiválós, mert az esélyes, hogy nem kizárólag csak a főnixek miatt fejlesztettek ki egy új bűbájtípust,.
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Őszintén szólva én azon csodálkozom, hogy megint fix épület jön, és nem kisállateledellel aktiválós, mert az esélyes, hogy nem kizárólag csak a főnixek miatt fejlesztettek ki egy új bűbájtípust,.
viszont ameddig nem növelik meg a táp hatásának hosszát, addig igen komoly felzúdulást keltene, ha más épületet is kellene etetni, hiszen nem annyi tápot gyártasz, amennyit bírsz, hanem annyit, amennyire szerencsés vagy
és ugyebár ez az egyetlen hely az egész játékban, ahol a gyorsítóval nem tudsz hamarabb új választékhoz jutni és a hátralévő időtől független, fix db gyémántért lehet csak új recepteket kérni
amíg ez sem változik, addig újabb tápos épülettel csak egy jó nagy darázsfészekbe tenyerelnének bele

Várható-e a (közel) jövőben esetleg olyan Event, ahol nem egy épület a megnyerhető, amit fejleszteni lehet/kell, hanem épületegyüttes, amit össze kell pakolni, mint például a tavalyi Téli varázs és az idei évi Karnevál?
amikor az épületegyüttest kezdték nyomni, akkor sokan a különálló épület díjakat kérték volna vissza - és végül vissza is tértek, mint most legutóbb a Venár kövei 1, 2, 3 - csak immár napi díjként
ebből kiindulva, ha lesznek is régi/új épület együttesek, akkor is inkább napi díjban; a fődíj evolúciós épület lesz még jó ideig

amúgy az új, véletlenszerű, végtelenített feladatsor eléggé más stratégiát fog megkívánni, mint, ahogy eddig csináltuk a feladatsoros eseményeket, emiatt elég érdekesnek ígérkezik a dolog, függetlenül attól, hogy a fődíj és az új napi díj épületek jó indulattal is csak a langymeleg kategóriába sorolhatók.
 

Mihaszna

Veterán
Nekik ez így hatékonyabb, ésszerűbb - nekünk meg így sokkal több lehet az

Nem tudom, hogy kinek mi a véleménye, de én amondó vagyok, hogy minőség a mennyiség előtt.

Továbbá: Nekik ez így hatékonyabb, ésszerűbb: Igen, valóban. ám (ez csak az én meglátásom), szerintem azért vannak olyan hibák, amiket más szemszögből is lehet nézni. Például: A Fődíj rögtön a legelején (akaratlanul is) megnyerhető; aki leteszi, azonnal kap vele egy bónuszt is (a Kultúrán és a lakosságon kívül). Szinte meg se kell érte küzdeni..Utána az ember eldöntheti, hogy akarja-e csinálni vagy sem. Oké, értem. Orrod alá teszik, aztán meg úgy vannak vele, hogy úgy is motoszkálni fog az emberben, hogy ott van, és ha szeretné, hogy jobb legyen, akkor dolgozzon meg érte. Ez is egy nézőpont és asszem a végtelenségig lehetne számolni a végleteket, hogy ki mit gondol a dologról..

Volna egy köztes megoldás (az ilyen hosszú Eventekre), és ez csak fejlesztés kérdése. Sőt, a kérdés már meg is van válaszolva. Miért ne lehetne olyan, hogy mondjuk egy hosszú Event keretén belül a napi díjakban elrejteni egy épületszettet (aminek nem kell 4-5 meg 6 db-ból állnia, elég lenne 3-4, és rendelkezne különálló bónusszal), a fődíj meg lehetne egy ilyen Főnix típusú épület. A fődíjat külön lehetne fejleszteni a már most ismert módszerrel. A fejlesztéshez szükséges "ereklyét" (vagy legyen bármi is annak a neve) pedig úgy lehetne megszerezni, hogy a napi exkluzív nyeremények között amikor olyan van, hogy 30 Tudáspont, 4X 8 órás gyorsító stb.. és ezeket váltaná le. Így a kecske is megmaradna, és a káposzta is jól lakna ;)
 
Fent