• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Holdkőtár újdonságok

Calyr

Veterán
Én is kristályos vagyok, de engem nem zavar, hogy továbbra is tekercset kapok, mondjuk nincs is millió holdkőtáram lepakolva. De ezzel a változtatással lassan (talán), majd helyreáll a rend és elfogynak a tekercs tartalékok.

Ezt nem értem. Elmagyaráznád mire gondolsz?
Léptetés: ha a változás T2 bónusz+1 (vagy -1), akkor mindenkinél változik a termelés. Ez adta volna a teljes körű változást.
Így, hogy a kristályosoké maradt a tekercs, ez csak részleges megoldás, és egyáltalán nem rajtad gúnyolódva, de annyiban egyetértek veled, hogy ezzel a változtatással a legjobb esetben is lassan áll helyre a rend, de reálisabb a talán teljesen így sosem (két évig ment így a rendszer, tehát teljes léptetéssel két év múlva jöhetett volna egyensúly, csakhogy a kristályosok bónusza nem változott, így ez több idő is lesz, a tekercs sajnos jó ideig T2 hulladék áru maradhat).
Mondjuk annyiban jogos lehet, hogy ez elvi probléma, hogy ki tudja, hogy az aktuális utolsó korral végzett játékosnak kell-e még egyáltalán bármilyen T2 áru egyensúly.
 

creatin

Erős harcos
Mondjuk annyiban jogos lehet, hogy ez elvi probléma, hogy ki tudja, hogy az aktuális utolsó korral végzett játékosnak kell-e még egyáltalán bármilyen T2 áru egyensúly.
Ha itt esetleg rám utalsz, akkor a teljes képhez hozzátartozik, hogy két városom van, mindkét szerveren 1-1, és a másik még csak egy városka és persze pont az a kristályos. De remélem nem ez történt, hiszen a játékosoknak elvileg a harmada kristályos, azaz elég sokunkat érint a dolog. Természetesen, biztos vannak olyan játékosok, akiket ez nem zavar, simán együtt tudnak élni vele, de ettől még ez egy fennálló és ezek szerint meg is maradó hiba. Sajnos a fórumot kevesen olvassák és még kevesebben adnak hangot a véleményüknek.
Úgyhogy továbbra is aktuális a kérdésem:
Miért is nem lehet egy valós, évek óta fennálló problémára egyértelmű, mindenki számára megfelelő megoldást adni?
 
Utoljára szerkesztve:

Putyika

Veterán
Léptetés: ha a változás T2 bónusz+1 (vagy -1), akkor mindenkinél változik a termelés.
Azt tippeltem, hogy erre gondolsz. De igazából még mindig vagy nem értem, vagy valami kavarodás van, mert igazából az történik, hogy mostantól mindenki a T2 bónusz +1 árut fogja kapni....vagyis a kristályos tekercset. Mindenkinél nem változhat a termelés, valaki mindenképp tekercset kap. :)
és egyáltalán nem rajtad gúnyolódva, de annyiban egyetértek veled, hogy ezzel a változtatással a legjobb esetben is lassan áll helyre a rend, de reálisabb a talán teljesen így sosem
Nem érzem gúnyolódásnak, nem véletlen fogalmaztam úgy. ;)
Mondjuk annyiban jogos lehet, hogy ez elvi probléma, hogy ki tudja, hogy az aktuális utolsó korral végzett játékosnak kell-e még egyáltalán bármilyen T2 áru egyensúly.
Én pár korral ezelőtt elengedtem az áru egyensúlyt. Nincs nagyon eltolódva a készletem, de valamerre mindig elvan, de már nem foglalkoztat a dolog. Messze vagyok attól a mennyiségű árutól amit te írtál, de van annyi, hogy bőven elég legyen és ne zavarjon, ha valamiből több/kevesebb van, mint a másikból.
A kisebb játékosoknak talán nagyobb probléma lehet, de volt egy kor (talán a 16.), amikor elég nagy mennyiségű tekercs kellett...milliós nagyságrendű volt csak a főépület fejlesztés. Ott majd meg tudnak szabadulni a feleslegtől. Sőt, az érző áru termeléshez is a bónusz+1 kell, tehát ott is apad majd kicsit a készlet.
Igyekszem optimistán tekinteni a jövőbe. :D
 

Calyr

Veterán
Azt tippeltem, hogy erre gondolsz. De igazából még mindig vagy nem értem, vagy valami kavarodás van, mert igazából az történik, hogy mostantól mindenki a T2 bónusz +1 árut fogja kapni....vagyis a kristályos tekercset. Mindenkinél nem változhat a termelés, valaki mindenképp tekercset kap. :)
Amindenit, tök igazad van, ezt simán elrontottam. :) Mivel ebből állt elő ez a helyzet, az egyensúly felé változást csak a T2-1 tudná megoldani, és akkor ez a most tekercset kapóknál is okozna változást.
Jó mentés volt köszi! :)
 

Calyr

Veterán
Ha itt esetleg rám utalsz, akkor a teljes képhez hozzátartozik, hogy két városom van, mindkét szerveren 1-1, és a másik még csak egy városka és persze pont az a kristályos. De remélem nem ez történt, hiszen a játékosoknak elvileg a harmada kristályos, azaz elég sokunkat érint a dolog. Természetesen, biztos vannak olyan játékosok, akiket ez nem zavar, simán együtt tudnak élni vele, de ettől még ez egy fennálló és ezek szerint meg is maradó hiba. Sajnos a fórumot kevesen olvassák és még kevesebben adnak hangot a véleményüknek.
Úgyhogy továbbra is aktuális a kérdésem:
Miért is nem lehet egy valós, évek óta fennálló problémára egyértelmű, mindenki számára megfelelő megoldást adni?
Nem utaltam senkire, ez minden kristályost ugyanúgy érint. Az pedig a béta fórumon is kb. állandó téma, hogy mennyire kiegyensúlyozottak a valós városok bónuszai, mert az semmit nem segít az aktív játékosokon, ha a regisztrált városok bónusz eloszlása kiegyensúlyozott. És igen, innen nézve a kérdésed bizony jogos.
 

w.Joe

Felderítő
Ha jol latom, az online tagokat tovabbra is csak a gepen latni. Vagy csak nalunk offline mindenki?
 

Mihaszna

Veterán
Azt se tudom, mit és hol kéne látni/nézni :rolleyes: :confused:

Továbbá felmerült bennem egy kérdés az Új recepttel kapcsolatban. A képen úgy van feltüntetve, hogy 8 db KK és 1 db KK is 5000 BB-be kerül, viszont az egyik 40 VP, a másik pedig "csak" 10. Most ez a tényleges valóság vagy csak Photoshop? :)
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Továbbá felmerült bennem egy kérdés az Új recepttel kapcsolatban. A képen úgy van feltüntetve, hogy 8 db KK és 1 db KK is 5000 BB-be kerül, viszont az egyik 40 VP, a másik pedig "csak" 10. Most ez a tényleges valóság vagy csak Photoshop? :)

Tényleg így működik, nem PS. A lényeg az röviden, hogy vagy inkább a 8 KK-t választod (nagy mennyiség) és mellé kapsz 10 Vízióport (alacsony mennyiség) vagy azt, hogy inkább csak egy 1 KK-t barkácsolsz (alacsony mennyiség) cserébe mellé kapsz 40 Vízióport (nagy mennyiség).
Ilyen vagy ez, vagy az választási lehetőséget kínál ez a két recept.
 

Mihaszna

Veterán
Igazán nem akarok okvetetlenkedni, de a Bejelentésben csak a Holdkőtár került megnevezésre, az illusztrált képen is csak az látszik, a Végtelen tekercs - vagyis a szettnek egy másik része - viszont nem. Most vagy a tájékoztatás nem volt teljes körű, vagy a fejlesztés sült el balul. (már elnézést, hogy szóvá tettem)

Szerintem érdemes lenne a Bejelentésben javítani a szöveget úgy, hogy a Holdkőtár után a szett szó is szerepeljen, s a Végtelen tekercset is megemlíteni a változásban, mivel sajnos azt is érinti a dolog.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Igazán nem akarok okvetetlenkedni, de a Bejelentésben csak a Holdkőtár került megnevezésre, az illusztrált képen is csak az látszik, a Végtelen tekercs - vagyis a szettnek egy másik része - viszont nem. Most vagy a tájékoztatás nem volt teljes körű, vagy a fejlesztés sült el balul. (már elnézést, hogy szóvá tettem)

Szerintem érdemes lenne a Bejelentésben javítani a szöveget úgy, hogy a Holdkőtár után a szett szó is szerepeljen, s a Végtelen tekercset is megemlíteni a változásban, mivel sajnos azt is érinti a dolog.

Kimaradt a hivatalos szövegből, javítva az eredeti bejegyzésben. :)

Azért furi, hogy mostantól a Végtelen tekercs nevű épület nem tekercset fog adni....

A Végtelen tekercs épület a nevét nem a termeléséről kapta, de az tény, hogy egy új dolog, amit mindenkinek meg kell szokni, köztük nekünk is. :)
 

Mihaszna

Veterán
Sziasztok.

Én nem tudom ki hogy van vele, de szívesen venném, ha az online jelzésnek a színét valami erősebbre vagy másabbra változtatnák, mert a szemem kiugrik, olyan gyenge az a zöld szín. Mivel csak a státusz jelzi, lehetne piros vagy hupikék, vagy valami, ami jobban látszik. :(:confused:
 
Fent