• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Nem hiba Hibás időszámolás.

Lupuj

Erős harcos
Sziasztok!

Nemrég (a flash blokkolása óta) átálltam Mozillára (84.0.2 / 64 bit) és feltűnt, hogy érdekesen jelenik meg az alapanyag termelőkben a termelésből hátralévő idő.
Ha lecsukom a böngészőt a tálcára (mert miért is ne), akkor indítok egy órát, ami jelez, ha lejárt a termelési idő.
Ekkor a böngésző felnyitásakor nem csak nem jelzik az épületek, hogy vége a termelésnek, hanem akkor kezd el veszettül pörögni a visszaszámlálás egy "x" időtől visszafelé. Pl. az 5 perces termelésnél ez kb. még újabb 8-10 másodperces várakozást jelent, mire lenullázódik az idő, miközben az már rég lejárt. :(

Ezt eddig (sem a flash verzióban, sem telefonon) nem tapasztaltam.

Lehetne ezt javítani?
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Szia!

Találkoztam evvel én is, hibának nem mondható, a játék logikája így lett elkészítve. :)

Pontos válasz: Browser problémának tekintünk rá, a fejlesztők is találkoztak már vele, de sajnos úgy tűnik fejlesztői oldalról nem tudunk rajta változtatni.
 

Lupuj

Erős harcos
Szia!

Találkoztam evvel én is, hibának nem mondható, a játék logikája így lett elkészítve. :)

Szia!

Na, ha valaki úgy készít programot, hogy annak ilyen a tudatos működése (még hogy ez így logikus?), én páros lábbal rúgnám ki.
Ilyen hibát (mert ez igen is HIBA) ezelőtt 30 évvel sem csináltam.

De mivel ez a HIBA a játék tényleges működésében nem okoz "csak" néhány 10 másodperces késlekedést, így nem sorolnám a kritikus hibák közé, de azért illene keresni egy olyan programozót, akinek nem ez a természetes (logikus???) működési módja egy idő számlálónak.
Ő talán meg tudja ezt oldani normálisan.

Mert miért is áll le egy külön szálon futó számláló, ha lecsukom a tálcára? Utána meg eszeveszetten igyekszik utólérni a valós időt.

Addig pedig marad a pörgő számlálóban való "gyönyörködés".

Üdv.: Lupuj
 

GreenKnight

Veterán
Félek tőle, hogy ez a HTML5 sajátsága, mert ugyanezt a flash verzióval nem tapasztaltam. (Nem véletlenül váltottam akkor, amikor már nem volt más)
Az az érzésem, hogy a HTML5 a "kapott feladatokat" jegyzi, de nem hajtja végre amíg nem aktív az ablak. Van ebben némi logika, de attól még engem rohadtul idegesít.
 

Lupuj

Erős harcos
Azt nem értem, ha Elvenar ennyire feszegeti az ingerküszöbödet, minek erőlteted..?

Szia!
Igazad van! Ez a teljesen értelmes hozzáállás egy HIBA jelzése esetén.
(nem tetszik ... menj el)
Tehát nem a HIBA kijavítása a fontos, hanem a HIBA jelzőjének csesztetése. Gratulálok! :(
 

Lupuj

Erős harcos
Félek tőle, hogy ez a HTML5 sajátsága, mert ugyanezt a flash verzióval nem tapasztaltam. (Nem véletlenül váltottam akkor, amikor már nem volt más)
Az az érzésem, hogy a HTML5 a "kapott feladatokat" jegyzi, de nem hajtja végre amíg nem aktív az ablak. Van ebben némi logika, de attól még engem rohadtul idegesít.

Szia!
Na, végre valaki, aki ÉRTI a problémát.
Azért ez elég durva "logika", hogy ha lecsukom (5-15 percre) a tálcára a játékot, akkor a rövid (tehát látványos) idejű számláló elfelejti a dolgát.
Én is csak jan. 12-e után váltottam HTML5-ösre és úgy látom, van még javítani való ebben verzióban (pedig elég régóta van).
A flash-es játékban ilyen nem volt.
Na, de majd a "nagyok" megoldják ... vagy nem. :rolleyes:
 

Calyr

Veterán
@Lupuj Green mondja jól, szerintem is html5 sajátosság lehet, ami régóta így van. Nem aktív ablaknál nem megy a számláló léptetése. És amikor aktívvá teszed, felgyorsítva lepörög a számláló és beáll a helyes értékre.
De ha ezt nincs kedved, vagy nem tudod kivárni, a következőt teheted:
1. lépés: bezárod a termelés ablakot (1 kattintás). Eltünteted a zavaró izét.
2. lépés: megnyitod újra a termelő ablakot (még egy kattintás). És máris a helyes értéket fogja mutatni.
 

Lupuj

Erős harcos
@Lupuj Green mondja jól, szerintem is html5 sajátosság lehet, ami régóta így van. Nem aktív ablaknál nem megy a számláló léptetése. És amikor aktívvá teszed, felgyorsítva lepörög a számláló és beáll a helyes értékre.
De ha ezt nincs kedved, vagy nem tudod kivárni, a következőt teheted:
1. lépés: bezárod a termelés ablakot (1 kattintás). Eltünteted a zavaró izét.
2. lépés: megnyitod újra a termelő ablakot (még egy kattintás). És máris a helyes értéket fogja mutatni.

Szia!

Köszi az ötletet, de ...
Nem kell ablakot nyitogatni. Elég, ha fölé megyek az egérrel és máris látható az utólagos eszeveszett visszaszámlálás.
Ha - ebben az esetben - ennyit lehet kihozni a HTML5-ből, akkor az alapokkal van a baj.
Ha meg lehetne oldani "szebben", akkor a programozókkal.

De ... igyekszem nem foglalkozni tovább ezzel a bakival.
 

nlstemplar

Veterán
Ezt a problémát már évekkel korábban is felvetették, akkor azt mondták, és valószínűleg igazuk van, hogy a böngészők html5 kezelése a ludas a dologban.
Vagyis ezen az Elvenar készítői nem tudnak segíteni, a böngészők kódján kellene változtatni hozzá.
 
Ezt a problémát már évekkel korábban is felvetették, akkor azt mondták, és valószínűleg igazuk van, hogy a böngészők html5 kezelése a ludas a dologban.
Vagyis ezen az Elvenar készítői nem tudnak segíteni, a böngészők kódján kellene változtatni hozzá.
Hallottunk itt már meglepő dolgokat, és még meglepőbb magyarázatokat! :( Sajnálatos módon ez a visszaszámlálós dolog a mai napig nem lett javítva, mert a bejelentéseket az itteni csapat, (hogy milyen okból kifolyólag, ezt most ne firtassuk!) nem tekinti hibának, pedig ez bizony programozási hiba!
Simple! Lehet elfogadható számodra, hogy ilyen a programozó logikája, de ez a szemlélet és ez a programozói logika is hibás!
Nem szoktam bezárni a böngészőt, mert folyamatosan használom más lapokon az internetet, így Elvenar is folyamatosan él!
Amikor visszalépek az oldalra, hosszas gondolkodás után próbálja frissíteni az oldalt több-kevesebb sikerrel. Sajnos pl.: az egységek termelése érdekes jelenség, amikor mondjuk 11 perctől számol visszafelé nulláig, aztán minden kezdődik elölről, illetve a 11 perctől, de úgy, hogy a lejárt időben nem készül el a termelés. "Időhurokba" kerül:) Kész sci-fi!:) De ugyanez igaz bármelyik manufaktúránál is, betakarítás után kis idővel ismét megjelenik az elkészült anyag kis ikonja az épület mellett-felett, amire klikkelve látszólag ismét betakarítja, pedig nem! Ezek után már semmilyen klikkelésre nem reagál az épület.
Mégis csak kellene jelenteni hibaként, mert az ilyen működés nem lehet célja a programozóknak. Ha javasolhatnám, az oldal újra aktiválásnál vegyék figyelembe a rendszeridőt!
Egyébként egy újra belépés, vagy oldalfrissítés rendbe hoz minden számlálót és állapotot.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Szerintem itt álljunk meg, hogy olyanok firtatják ezt az egészet és kritizálják mások munkáját, akik nem tudják mi az a program/játék logika. Egy program logikája NEM valaki gondolkodásával egyenlő, attól hogy a logika szó benne van teljesen mást is jelent, mint az általánosan használt logika... Kérlek olvassatok utána, amennyiben nem teljesen tiszta, hogy mégis mire gondoltam, elnézést, azt feltételeztem, hogy tudjátok mire gondoltam, tévedtem.

Természetesen játékosként lehet és kell kritizálni a játékot, de ez megint egy olyan irányba indult el, ami inkább mások munkájának az ócsárolása és nem az építő jellegű kritika felé mutat...
Nem gondolom, hogy a programozók rossz munkát végeznek, hiszen a játékukról és úgy mond a 'gyerekükről' van szó, aki ilyet feltételez, hogy nem érdekli őket a hibák vagy a közösség véleménye és direkt csesznek ki veletek/velünk az nem tudom, hogy ezt most komolyan gondolja-e.

Picipitta: ezt kikérem magamnak, ugyanis ha megnézed az 1.122-es javításoknak a felét én jelentettem, kérlek valótlan ne állíts, főleg akkor amikor semmiféle rátekintésed nincs az ügyekre, illetve szeretném jelezni azt is, ahogy az ötleteknél is, hogy attól hogy mi továbbítjuk még nem jelenti azt, hogy automatikusan holnap már minden úgy fog működni, ahogy azt egy játékos kívánja. A hibák orvoslására idő kell, a bejelentése után 1-2 verzióval szokott a javítás érkezni, természetesen a hiba nagyságától függően.

Lupuj: Fejlesztő munkatársnál utánakérdeztem, pontosítást kértem, jelenleg még erre választ nem kaptam.
 
Utoljára szerkesztve:

Lupuj

Erős harcos
Akkor ha jól olvasom, erre az eget rengetően nagy hibára meg is született egy nagyon egyszerű megoldás. ;)

Szia!
Nem! Ez NEM megoldás! :mad:
Ez csak megkerülése/korrigálása a hibának.

Kedves Simple!
Köszönet azért, hogy legalább megpróbálsz tenni valamit ebben az ügyben.
A többi már a fejlesztőkön múlik.

Mivel ez a "logika" a kezdetektől benne van a HTML5 verzióban, remélem(jük) előbb-utóbb találnak rá valami megoldást.
Nem igazán szívderítő, amikor egy -akár - több órás termelési művelet után (ami véget ért!) még várni kell - néha 1 percet is - arra hogy a számláló hajlandó legyen elérni a valós időt, ami már rég 0.

Üdv.: Lupuj
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
A HTML 5 egy szabványnak tekinthető, ami 5-6? éve nem változott kb. semmit. :(
 

nlstemplar

Veterán
Nem szoktam bezárni a böngészőt, mert folyamatosan használom más lapokon az internetet, így Elvenar is folyamatosan él!

Próbáld meg azt a 'trükköt', hogy Elvenár nem másik lapon, hanem másik ablakban van. Windows 7 alatt működött, nem állt le ilyenkor a számlálás.
Windows 10 alatt nem teszteltem.
 

Lupuj

Erős harcos
Próbáld meg azt a 'trükköt', hogy Elvenár nem másik lapon, hanem másik ablakban van. Windows 7 alatt működött, nem állt le ilyenkor a számlálás.
Windows 10 alatt nem teszteltem.

Szia!
Teljesen mindegy.hogy külön lapon vagy külön ablakban fut. Hiszen nem tartom állandóan nyitva azt az ablakot. (van más dolgom is ;))
Ha lecsukom a tálcára, olyankor jön elő ez a hiba.
Mint amikor pl. az "RTL most"-on a filmnézés közbeni reklám megáll, ha nem aktív a film/reklám ablaka.
Mivel az Elvenar fejlesztőinek ennek megoldása - sajnos - túl nagy falat (vagy talán lehetetlen?), így marad a gyönyörködés a pörgő idő-számlálóban.
Üdv.: Lupuj
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
@Lupuj

Browser problémának tekintünk rá, a fejlesztők is találkoztak már vele, de sajnos úgy tűnik fejlesztői oldalról nem tudunk rajta változtatni.
 

GreenKnight

Veterán
Szia!
Teljesen mindegy.hogy külön lapon vagy külön ablakban fut. Hiszen nem tartom állandóan nyitva azt az ablakot. (van más dolgom is ;))
Ha lecsukom a tálcára, olyankor jön elő ez a hiba.
Mint amikor pl. az "RTL most"-on a filmnézés közbeni reklám megáll, ha nem aktív a film/reklám ablaka.
Mivel az Elvenar fejlesztőinek ennek megoldása - sajnos - túl nagy falat (vagy talán lehetetlen?), így marad a gyönyörködés a pörgő idő-számlálóban.
Üdv.: Lupuj
Kedves Lupuj! Háborgás helyett inkább használd ki! Én ugyanis azt vettem észre, hogy ha pörgő idő alatt indítasz termelést, akkor az akkor az úgy indul mintha a pörgettyűn jelzett időben indítottad volna. Így ha pl. tudod, hogy egy adott termelés beszedésekor nem tudsz gépnél lenni, akkor lecsukod az ablakot. Aztán mikor ráérsz akkor felnyitod és amin lehet indítod a termelést.
Nekem most így van az első és az utolsó manum között kb. 20 perc termelési idő eltérés, pedig igazából kb. 2 perc alatt indítottam mindet.
 
Fent