• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Szavazás Harcokhoz: kedvenc egységek

Támogatod az ötlet továbbítását??


  • Összes szavazó
    24
  • A szavazás lezárult .

Calyr

Veterán
Előrebocsátom: erről RED már ötletelt, csak szerintem ott nem volt ez kidolgozva eléggé/több ötlet között vetette fel plusz egyként.

Az lenne az ötlet, hogy legyen egy olyan fül/gyűjtő a harci egységek választásánál, hogy "Kedvenceim/My favorite", méghozzá így:

myfavorite1.jpg


- fontos, hogy ez a fül legyen az első helyen, azaz ezt ne kelljen külön megnyitni, hanem ha ki van töltve, megjelenjen
- mivel nem biztos, hogy ez mindenkinek kell, opcionálisan bekapcsolható játékelem kellene legyen
- öt egységet lehessen bele választani, a kaszárnyából, kiképzőpályáról, zsoldostáborból tetszőlegesen
- és ezt választást a rendszer elmentse/nyilvántartsa addig, amíg a játékos meg nem változtatja

Az ötlet célja, hogy fel lehessen készülni egy bajnokira/bármilyen más harcra a számunkra fontos/favorizált egységekkel, és a lehető legegyszerűbben (és legkevesebb kattintással) ki lehessen választani őket. Ötnél többre az esetek döntő többségében nincs szükség - sokszor még annyira sem. Most viszont ezeket sokszor úgy kell összevadászni a különböző fülek alól, minden egyes csatánál külön, ami a méréseim szerint rossz esetben a bajnokizásal töltött idő egyharmadát is kiteheti (plusz kattintás számban legalábbis biztosan).

Az ötlet egyetlen problémájának azt látom, hogy most az egyes harci épületek pozíciói fixen egységtípusokat jelentenek (könnyű közelharcitól a nehéz távolságiig), ez itt biztos nem tudna megvalósulni, de szerintem nem is lenne rá szükség.

Ami biztos, hogy ezzel jobban elkerülhetők lennének a téves egység választások/félrenyomások is.
 
Utoljára szerkesztve:

gilingalang

Veterán
Ez is nagyon szuper ötlet, támogatom! Attól végképp beájulnék, ha 1-től 5-ig még a számgombokkal is el lehetne indítani ezeket a kedvencelt egységeket (mint a gyorsgombos rendszerrel a műhely/manu/stb. termeléseket).
 

bere007

Veterán
Red ötlete a fix sereg volt ha jól tudom, azt elleneztem én is, mivel lehet, hogy ugyanazokat használnám, de ha a védekező felállása más, akkor én is aszerint pakolom le és változtatok a felálláson. De ez, hogy lehessen kiválasztani "kedvenceket" ennek már látom értelmét. Sok kattintást spórolnánk meg, főleg, amikor mindhárom helyről akarok bepakolni egységeket. Amikor be van lassulva a szerver, akkor meg ráadásul idegesítő is ez a fajta szelektálás.
 

DeletedUser4917

Vendég
RED ötlete is jó volt mert bepakolsz egy csapatot egy másik helyre egy másikat stb. , De ha a te ötleted valósul meg az is jó csak valamelyik legyen már végre , támogatom
 

Rikari

Veterán
Támogatok mindent amivel kevesebbet kell kattogni a bajnokságban. Az idő sokszor fontos lehet és az, hogy mindig mindent le kell okézni, még azt is hogy "nagyszerű" eléggé fárasztó és időrabló. Ha lehetne egyben elküldeni az auto-ban harcolást, az felérne egy játékbeli orgazmussal. :p
 
Az elgondolás alapból jó, de úgy vélem, hogy ha valakinek nincs ideje elszórakozni az ehhez hasonló dolgokkal, akkor minek játszik ilyen "időtöltő" játékokkal.
Ha már a katonai egységekről van szó, akkor én inkább megnövelném az egyszerre képezhető egységek mennyiségét. Példának okán egymástól függetleníteném a Kaszárnyát, Zsoldostábort és Kiképzőpályát. Hogy egyszerre lehessen bennük egységeket képezni. Leamortizálom a seregemet, és nem sikerül visszapótolnom, mire jön a következő lehetőség a feláldozásukra. Pedig folyamatosan termelek.
 

Rikari

Veterán
Az elgondolás alapból jó, de úgy vélem, hogy ha valakinek nincs ideje elszórakozni az ehhez hasonló dolgokkal, akkor minek játszik ilyen "időtöltő" játékokkal.
Ha már a katonai egységekről van szó, akkor én inkább megnövelném az egyszerre képezhető egységek mennyiségét. Példának okán egymástól függetleníteném a Kaszárnyát, Zsoldostábort és Kiképzőpályát. Hogy egyszerre lehessen bennük egységeket képezni. Leamortizálom a seregemet, és nem sikerül visszapótolnom, mire jön a következő lehetőség a feláldozásukra. Pedig folyamatosan termelek.
Majd ha 30-50 tartományt nyitsz egy bajnokságban akkor átérzed ennek az ötletnek a lényegét. Előre is elénézésedet kérem, hogy nem feltételeztem rólad ezt, mert ha így lenne akkor te is tudnád, hogy van az az idő, ami már talán nem erre kellene, hogy fordítódjon. Ha megoldható az ötlet, akkor ez csak tecnikai kérdés. Sokan szeretünk teljesíteni és kivenni hasznosságokat a bajnokságokból. Amiért ezt a játékelemet bevezették, annak bőven eleget teszünk. Örülnénk ha megtehetnénk ugyanezt egyszerűbben és gyorsabban. Az egységképzések minden épületben egy időben és fullon...erről már most mondom. hogy le kell mondanod. Egyszerre csak egy épületben futhatnak seregképzések. Azt, hogy mikor mit gyártasz, neked kell eldöntened.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3513

Vendég
- öt egységet lehessen bele választani, a kaszárnyából, kiképzőpályáról, zsoldostáborból tetszőlegesen
- és ezt választást a rendszer elmentse/nyilvántartsa addig, amíg a játékos meg nem változtatja

TÁMOGATOM - sőt kövi bajnokságon már szeretném használni :D :p :cool:
 
Majd ha 30-50 tartományt nyitsz egy bajnokságban akkor átérzed ennek az ötletnek a lényegét. Előre is elénézésedet kérem, hogy nem feltételeztem rólad ezt, mert ha így lenne akkor te is tudnád, hogy van az az idő, ami már talán nem erre kellene, hogy fordítódjon. Ha megoldható az ötlet, akkor ez csak tecnikai kérdés. Sokan szeretünk teljesíteni és kivenni hasznosságokat a bajnokságokból. Amiért ezt a játékelemet bevezették, annak bőven eleget teszünk. Örülnénk ha megtehetnénk ugyanezt egyszerűbben és gyorsabban. Az egységképzések minden épületben egy időben és fullon...erről már most mondom. hogy le kell mondanod. Egyszerre csak egy épületben futhatnak seregképzések. Azt, hogy mikor mit gyártasz, neked kell eldöntened.
Értem a mondandód lényegét, azonban figyelembe kell venni azt is, hogy nem csak ti tapasztalt harcosok vagytok a porondon. Ha számotokra meg lesz ez a lehetőség akkor mindenki számára elérhető. Ez azzal jár, hogy nektek könnyítés, a kevésbé fejlettek számára viszont játékélmény-vesztés. Így hosszútávon ez a lehetőség árt a népességnek, lecsökken a látogatottság. Teljesen megfelelő lenne a dolog úgy, ha harc-számhoz lenne kötve a funkció. Tudomisén, azok számára jelenne meg, akik lezavartak 500 csatát, vagy ezret. De nem hinném, hogy ez különösebb erőfeszítés nélkül megoldható lenne. Egyébként megjegyzem: minden bajnokságon és toronytalin harcolok ameddig bírják az egységeim mennyiséggel. Sajnos mint írtam is fentebb, nem tudok annyit termelni belőlük, mint amennyi elhullik, így szükséges időnként feltöltési szünetet tartani. De bárhogy erőlködöm, úgy se érnélek titeket utol, se ranglistában, se csatában, mivel jóval régebben játszotok nálam.
 

Wiccara

Veterán
nem csak ti tapasztalt harcosok vagytok a porondon
Éppen ezért szerepel az ötletben :
mivel nem biztos, hogy ez mindenkinek kell, opcionálisan bekapcsolható játékelem kellene legyen
A termelésnél is választhatsz, hogy 3 óránként szeretnél vele foglalkozni, vagy kétnaponta..a játékélményt mindenki saját maga válogatja ki kedvére.
lehetőség árt a népességnek, lecsökken a látogatottság
kb annyi hatása lehet a látogatottságra, mint a légköri effektusok beállításának.
Amikor be van lassulva a szerver,
tehát, ha event, vagy kaland, vagy event, vagy kihívás van..:cool:
 

Rikari

Veterán
Vicca ezt én sem csipegethettem volna ki jobban. Funkció, amit ha szeretnék használni akkor beállítom, ha pedig nem akkor kiiktatom. Mindegy hogy régen játszom, vagy most kezdtem csak legyen választási lehetőségem. Ami most van az pont a játékélményt veszi el a sokezredik kattintással. Bár lehet, hogy valaki imád kattogni, én a bajnokságaim eredményét sokkal jobban kedvelem.:p
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Értem a mondandód lényegét, azonban figyelembe kell venni azt is, hogy nem csak ti tapasztalt harcosok vagytok a porondon. Ha számotokra meg lesz ez a lehetőség akkor mindenki számára elérhető. Ez azzal jár, hogy nektek könnyítés, a kevésbé fejlettek számára viszont játékélmény-vesztés. Így hosszútávon ez a lehetőség árt a népességnek, lecsökken a látogatottság. Teljesen megfelelő lenne a dolog úgy, ha harc-számhoz lenne kötve a funkció. Tudomisén, azok számára jelenne meg, akik lezavartak 500 csatát, vagy ezret. De nem hinném, hogy ez különösebb erőfeszítés nélkül megoldható lenne. Egyébként megjegyzem: minden bajnokságon és toronytalin harcolok ameddig bírják az egységeim mennyiséggel. Sajnos mint írtam is fentebb, nem tudok annyit termelni belőlük, mint amennyi elhullik, így szükséges időnként feltöltési szünetet tartani. De bárhogy erőlködöm, úgy se érnélek titeket utol, se ranglistában, se csatában, mivel jóval régebben játszotok nálam.
Szia!
Ezt nem is feltétlenül neked írom, csak így a meglátásaidra reagálva, hogy aki új itt, és innen is tájékozódna, teljesebb képet kaphasson.
Azt, hogy a fenti ötlet opcionálisan állítható, Wicca már megmutatta, így csak szeretném megerősíteni, hogy ebből garantáltan senkinek semmilyen kára nem lehetne.

És akkor tényszerűen pár szám adat a miértekre. Én átlagosan 60 tartományt viszek, legalább 5 körig. Ez 60*4*5=1200 csata.
Mivel a csatázás a telefonon gyorsabb, ha jó formában vagyok, 1 csata kb. 7 mp (ebből a konkrét seregválasztás 2-3, a többi, amíg a gép lejátssza, és betölti az új tartományt). Ha lassú vagyok (és a szerver is az), ezt kerekítsük 15-re. Azaz egy bajnokival átlagosan 140-300 percet töltök, ami azért sok idő még akkor is, ha elosztom több napra.
Ezt az időt lehetne csökkenteni a fenti ötlettel - nagyságrendileg ugyan szerintem maximum 10-20 %-al, ami nem az a sok időnyereség, de a játékélmény szempontjából nagyon sokat számítana.

Ami az utolsó mondatod illeti, nem magamutogatásképp, csak, hogy ne gondold lehetetlennek ezt: én 2,5 éve játszom, úgy egy éve értem be az első 50-be, bajnokikon előbb az első 20-ba, aztán jó ideje az első 10-be. 1-1,5 év alatt bárki olyan szintre fejlődhet, hogy rengeteg játékost "beelőzhet", olyat is, aki sokkal régebben kezdte. Tény, hogy bizonyos határok így is átléphetetlenek lesznek, bizonyos előnyöket már kb. sosem lehet behozni, de ez csak azt jelenti, hogy top1 nem lehetsz túl nagy eséllyel, top kategóriás (egy milla feletti ponttal) még simán, ez csakis rajtad múlik. És ami fontos: ezt különösebben sok gyémi vásárlás nélkül, simán csak sokat és okosan játszva el lehet érni. ,)
Szóval szerintem ne gondold azt, hogy "úgy sem fog menni" - dehogynem! 1-2 hónap jó stratégiával bármilyen várost jó irányba lehet állítani, és onnantól már csak kitartás kell. Jó játékot!
 

bere007

Veterán
Az elgondolás alapból jó, de úgy vélem, hogy ha valakinek nincs ideje elszórakozni az ehhez hasonló dolgokkal, akkor minek játszik ilyen "időtöltő" játékokkal.

Majd ha 60+ tartományt hétről hétre maxolsz a bajnokiban és minden héten végigviszed a tornyot, akkor máshogy fogod látni. Sokszor gyorsabban végigkattintgatom az egységek berakását mind3 helyről, mint ahogy a gép átváltja a képernyőt. Amikor többet bajnokizok már majdnem érzem, ahogy zsibbad a szemgolyóm. Pont emiatt, ha ezzel a fajjal végzek a bajnokiba visszaveszek. (Ez azt jelenti, hogy sokkal kevesebbet fogok kattintgatni, mint ha ez a fejlesztés meglenne és sokkal kevesebbet fogok itt lenni. És ezzel az érveid, amiket felhoztál mellette, máris ellene vannak.) Hidd el, hogy ha már rutinná válik, hogy a 15 fajta egységből miket, milyen sorrendbe pakolj le, akkor az egy idő után már nem szórakoztat, hanem inkább lezsibbaszt. Én sokkal jobban örülnék annak, ha mégkevesebbet kellene harcolni ugyan ilyen eredményért, de ennek a feltétele a manuális harc lenne és nagyobb osztagméretek. Az inkább szórakoztatna, hogy jobban át kellene gondolni mindent és magunknak kellene végigvinni, mint ez az egérgyilkos stílus.
 
Esetleg felvetnék egy köztes megoldást.
Legyen egy ilyen gyors-sereg opció, azonban csak bizonyos kor elérése után váljon aktívvá. Ezzel a kezdők játékélménye nincs veszélyben, a régiek egér- vagy mobilgyalázása finomodhat némiképp, és egyik szakaszban sem lesz annyira szemrontó. Ez így elfogadható mindenki számára, akinek belegázoltam a lelkivilágába a korább hozzászólásommal? (boccs érte)
 
Fent