• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

harc

DeletedUser200

Vendég
Sziasztok!

Pici segítséget szeretnék kérni. Nem játszottam még olyan játékot, ahol harc volt, nem is vagyok oda érte, nem is igen értek hozzá. Automatikust szoktam indítani, és figyelgetem, hogy viszi végig a rendszer. Azt vettem észre, hogy nem a számomra legelőnyösebben megy végig a harc sok esetben. Például nem azt az osztagot támadja, amit szerintem előnyösebb lenne, vagy nem arra irányítja az én osztagomat, amerre kellene, vagy éppen lép az osztagommal, mikor nem kellene. Ez szándékos, hogy nem engem képvisel úgymond a rendszer ilyenkor, vagy netán hiba lehet? A másik, hogy a legtöbbször az én osztagaimnak hátrányos a harctér, az akadályaival, és azok elhelyezkedésével, miközben a másik félnél ritkábban figyeltem meg az akadályokat, vagy azok elrendezése kevésbé hátrányos. Ez is szándékos lenne, vagy esetleg itt is van valami hiba? Előre is köszönöm, ha tud valaki választ.
 

DeletedUser7

Vendég
A csatatér véletlenszerűen kerül kiosztása. Nyílván ilyenkor előfordul hogy valamikor hátrányosabb helyzetbe kerül valamelyik fél, de általában megoldhatóak ezek, csak annyival tovább tartana körbemenni a pályán, hogy felesleges. Általánosságban (legalábbis a korai játékban biztosan) én az ütöm az ellent mégha csak egy osztaggal tudom elérni elvet követem, később azért érdemes megfontolni, hogy inkább magadhoz csalod, többfrontról támadsz stb.
Ha jól rémlik, bár az utóbbi időben a csatáklassúsága miatt a az auto. csatákat használtam, az ellenfél sem mindig a számára legjobb ellenfelet üti, és főleg nem a legjobb helyre lép. Az emberi gondolkozás jóval okosabb a játék MI-jánál, szóval ha már kitanultad melyik egység mi ellen jó, hogyan érdemes lépni, javaslom hogy te vezesd az egységeid, idővel lényegesen több embert vesztenél, így meg fogja érni.

Én ezeket a dolgokat nem nevezném a játék hibáinak, inkább csak egy kényelmi funkció, ami megkönnyíti a játékot, de cserébe picit nagyobb veszteséget jelent a játékosnak.
 

DeletedUser136

Vendég
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy hol lehet beállítani az Automatikus csatákat ?
Én sem vagyok a harc híve és ez által gyakorlatlan vagyok és nem is értek hozzá,de szeretném megtanulni.
 

Vanek

Veterán
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy hol lehet beállítani az Automatikus csatákat ?
Én sem vagyok a harc híve és ez által gyakorlatlan vagyok és nem is értek hozzá,de szeretném megtanulni.

Egyrészt amikor felugrik az adott terület képe, akkor bal oldalt lesz a 'Tárgyalás' gomb, jobb oldalt pedig a 'Harc'-hoz kapcsolódó gomb. Ha arra rákattintasz, és kijelölöd az embereket, akkor a bal oldalon ott lesz az 'Auto. harc' gomb, amit megnyomva ezt meg lehet oldani.
De van egy másik lehetőség is: ha a fenti képen nem az 'Auto. harc'-ra kattintasz, hanem a jobb oldali 'Harc'-ra, akkor bármikor a csata közben rá lehet klikkelni a bal alsó részen található 'Csata automatikus befejezése' gombra (egy kard és nyíl az ikonképe). Ezt használva innentől a gép fogja irányítani a harcosaidat is, és láthatod hogyan 'dolgozik' az MI (mesterséges intelligencia).
 

DeletedUser136

Vendég
Egyrészt amikor felugrik az adott terület képe, akkor bal oldalt lesz a 'Tárgyalás' gomb, jobb oldalt pedig a 'Harc'-hoz kapcsolódó gomb. Ha arra rákattintasz, és kijelölöd az embereket, akkor a bal oldalon ott lesz az 'Auto. harc' gomb, amit megnyomva ezt meg lehet oldani.
De van egy másik lehetőség is: ha a fenti képen nem az 'Auto. harc'-ra kattintasz, hanem a jobb oldali 'Harc'-ra, akkor bármikor a csata közben rá lehet klikkelni a bal alsó részen található 'Csata automatikus befejezése' gombra (egy kard és nyíl az ikonképe). Ezt használva innentől a gép fogja irányítani a harcosaidat is, és láthatod hogyan 'dolgozik' az MI (mesterséges intelligencia).
Köszönöm szépen.Megyek tanulni....:)
 

DeletedUser200

Vendég
Sziasztok!

Köszönöm a választ. Hát úgy érzem, hogy ezt az auto funkciót nem ajánlatos használni. Most letudtam kb. egy tucatnyi harcot autoval, figyeltem a történéseket, és majdnem mindnél nekem hátrányos volt az akadályok elhelyezése, és több harcban el se jutottam addig, hogy megkerüljem őket, mivel az ellenfél nemes egyszerűséggel átlőtt rajta, miután a gép felsorakoztatta az enyéimet pont olyan távolságra, hogy a másik fél simán elérte az enyéimet az íjászaival, a kardtáncosaim meg nem érték el őket, meg az íjászaimat is tizedelték mindjárt az első körben, mivel az akadályok miatt az enyéim előre nem tudtak mozdulni, csak oldalra. Meg visszafelé léptette a treant osztagomat, ahelyett, hogy az ellenfél felé haladt volna, így az egyik csatában a treantjeim haszontalannak bizonyultak emiatt. Egy másik harcban meg az íjászaimmal azt az osztagot lövette, ami egy lépésre volt a treantjeimtől, az simán kiütötte volna azt az egész osztagot, az íjászaim meg lőhették volna az ágyúsokat, de nem, így egy kör több osztagnyi íjász és treant támadása el lett pocsékolva. A vége az lett, hogy öt osztagomból az összes kardtáncosomnak és az összes íjászomnak annyi lett, és csak öt treantem maradt, majdnem vesztettem a harcot. Ó, és 60 fősek az osztagaim, kivéve a treanteket, szóval igen komoly veszteségeim lettek a mai napon, több száz kardtáncosom és íjászom mind odalett, és csak treantjeim maradtak. És az ellen meg igen jó helyre pakolta az osztagait, például az ágyúsait folyamatosan hátrább léptette, elfelé az enyéimtől, így csak kb. a hetedik körre érték el őket a treantjeim, a kardtáncosaim el sem értek odáig. Összességében ez nem pici veszteség volt, hanem nagy, úgy érzem. Szóval csak azt akarom mondani, hogy ha ez nem hiba, akkor én nem ajánlom az auto funkció használatát senkinek, mert komoly károkat okoz, úgy vélem.
És még egy dolog, ami nem igazán tetszik, jó lenne, ha ezen lehetne változtatni. Harcban miért van az, hogy nekem csak öt osztagom lehet, de az ellenfélnek akár kétszer annyi is? Miközben az ellenfélnek már nehéz távolsági egységei is vannak, meg plusz képességekkel rendelkező egységei, átokkal meg kábítással, és hasonlókkal, miközben nekem ilyen képességű harcosok még nem elérhetőek. Van valaki, akinek netán kardtáncossal, íjásszal meg treanttel sikerült leverni kétszeres túlerős, tíz osztagnyi szúró átkos, meg kábítós, meg rakás bónusszal ellátott nehéz egységeket, meg mágusokat? Mert én nekikezdeni se mertem, inkább letárgyaltam, de hát azért elkámpicsorodtam, mikor megláttam ilyen csapatokat összeállítva az ellennél.
 

DeletedUser136

Vendég
Sziasztok!

Köszönöm a választ. Hát úgy érzem, hogy ezt az auto funkciót nem ajánlatos használni. Most letudtam kb. egy tucatnyi harcot autoval, figyeltem a történéseket, és majdnem mindnél nekem hátrányos volt az akadályok elhelyezése, és több harcban el se jutottam addig, hogy megkerüljem őket, mivel az ellenfél nemes egyszerűséggel átlőtt rajta, miután a gép felsorakoztatta az enyéimet pont olyan távolságra, hogy a másik fél simán elérte az enyéimet az íjászaival, a kardtáncosaim meg nem érték el őket, meg az íjászaimat is tizedelték mindjárt az első körben, mivel az akadályok miatt az enyéim előre nem tudtak mozdulni, csak oldalra. Meg visszafelé léptette a treant osztagomat, ahelyett, hogy az ellenfél felé haladt volna, így az egyik csatában a treantjeim haszontalannak bizonyultak emiatt. Egy másik harcban meg az íjászaimmal azt az osztagot lövette, ami egy lépésre volt a treantjeimtől, az simán kiütötte volna azt az egész osztagot, az íjászaim meg lőhették volna az ágyúsokat, de nem, így egy kör több osztagnyi íjász és treant támadása el lett pocsékolva. A vége az lett, hogy öt osztagomból az összes kardtáncosomnak és az összes íjászomnak annyi lett, és csak öt treantem maradt, majdnem vesztettem a harcot. Ó, és 60 fősek az osztagaim, kivéve a treanteket, szóval igen komoly veszteségeim lettek a mai napon, több száz kardtáncosom és íjászom mind odalett, és csak treantjeim maradtak. És az ellen meg igen jó helyre pakolta az osztagait, például az ágyúsait folyamatosan hátrább léptette, elfelé az enyéimtől, így csak kb. a hetedik körre érték el őket a treantjeim, a kardtáncosaim el sem értek odáig. Összességében ez nem pici veszteség volt, hanem nagy, úgy érzem. Szóval csak azt akarom mondani, hogy ha ez nem hiba, akkor én nem ajánlom az auto funkció használatát senkinek, mert komoly károkat okoz, úgy vélem.
És még egy dolog, ami nem igazán tetszik, jó lenne, ha ezen lehetne változtatni. Harcban miért van az, hogy nekem csak öt osztagom lehet, de az ellenfélnek akár kétszer annyi is? Miközben az ellenfélnek már nehéz távolsági egységei is vannak, meg plusz képességekkel rendelkező egységei, átokkal meg kábítással, és hasonlókkal, miközben nekem ilyen képességű harcosok még nem elérhetőek. Van valaki, akinek netán kardtáncossal, íjásszal meg treanttel sikerült leverni kétszeres túlerős, tíz osztagnyi szúró átkos, meg kábítós, meg rakás bónusszal ellátott nehéz egységeket, meg mágusokat? Mert én nekikezdeni se mertem, inkább letárgyaltam, de hát azért elkámpicsorodtam, mikor megláttam ilyen csapatokat összeállítva az ellennél.
Sziasztok!
Nekem sem jött be az aut.harc. Úgy beledögöltek a földbe, hogy még a lábam nyoma sem maradt meg.:eek:
Mindent elvesztettem, kezdhetem elölről:confused:
Én egyenlőre maradok a tárgyallásoknál, igaz lassabban halad,de nem rohanok sehova.:oops:
Üdv : Hajnalcsillag
 

Vanek

Veterán
Az automata harc arra jó, hogy ha fölényben vagy és nincs időd, akkor ne kelljen végigküzdeni a csatákat, hanem automata módon gyorsan megoldja az MI. A veszteség tényleg több lesz, mint amit Te el tudnál érni saját irányításokkal; de hát ez is csak egy 'gyorsító'. Nem szabad többet gondolni rá, és bele.
Az meg, hogy milyen a harcos MI? Hát pont olyan, mint 'a másik oldalon'. Ezért sokkal könnyebb legyőzni őt, mert ki lehet ismerni. Lehet tudni, hogy melyik egységet kezdi el támadni - így be lehet állítani úgy a kezdésnél is a sorrendet, hogy az a támadónak jó legyen; illetve úgy is lehet lépni, hogy az a támadónak jó legyen (míg az MI nem mérlegel: egyszerű automatizmussal támad, és védekezik).
A terep pedig tényleg a szerencse dolga. Volt olyan, hogy semmi dolgom nem volt, mert az íjászaimmal leszedtem minden ellenfelet mielőtt az még elérhetett volna - de volt olyan is, hogy küzdenem kellett, hogy el tudjam érni az ellenfelet mielőtt az még kivégezne. :)
 

DeletedUser60

Vendég
bocsi de nincs igy
lehet hogy nem a legoptimálisabb az automata harc, de nem is a legrosszabb
ha földbe döngölnek folyamatosan, akkor változtass az egységeken
amig nincs harmadik egységed, addig 2 első 3 második
nagyon sokáig jó a beállitás
aztán 2 első 3 harmadik
ha már a második egységed is 2. szintű , akkor 2 első 1 második 2 harmadik
csak ötlet

általában az első fajta egységet szedik ki , tehát abból nagyon sok kell folyamatosan
amennyiben tanulni akarsz, akkor válaszd a harc gombot, és ott aktiváld az automata csatát
ha már van több tartomány felfedezve, akkor érdemes előbb leszedni a gyengébb csataterűeket
amikor már a könnyebbeket leszedted, utána menni a nehezebb csataterekre
ha tul nehéz a pálya, akkor esetleg még érdemes megvenni mert könnyebb árut gyártani ,
mint egységet--ez egyéni mérlegelés kérdése
 

DeletedUser200

Vendég
Sziasztok!

Valaki legyen kedves segítsen nekem, mert valamit nem értek. Magyarázza el nekem valaki, hogy mit csinálok rosszul, miért van az, hogy a tolvaj, ami egy elég gyenge képességű valami, simán aprítja a gólemjeimet, meg a treantjeimet, mikor azok sokkal jobb képességű harcosok, a gólemjeim meg a treantek viszont alig tesznek kárt a tolvajokban. Nem nagyon értem ezt, gyakorlatilag kinyírták a teljes gólem és treant osztagomat, miközben meg fordított felállásban, mondjuk egy lovag osztagot alig bírok leszedni, rámegy egy csomó osztagom, mire abból leszedek egyet, közben meg a lovag azért gyengébb, mint a gólem. Ugyanezt tapasztaltam a banditáknál is, azok szintén könnyedén szedték le az én nehéz osztagaimat. Valahogy nem értem, mit nem veszek én észre ezzel kapcsolatban?
 

Vanek

Veterán
Ha a tolvajra gondolsz (ami közelharci egység), az viszonylag könnyen apríthatja a gólemet (a gólemnek nincs bónusza a közelharci egységek ellen); de a treant-oknál már csak akkor van esélye, ha nagy számban tud lenni, és Ő üt először (én az esetek 90%-ában az első körben nem csinálok semmit, hanem megvárom, hogy az ellen közelebb jöjjön, és egyből tudjak ütni). A banditák viszont alapból távolsági egységek, és így könnyebben tudják támadni az egységeket (a treant például kevesebbet tud lépni, mint a banditák támadási távolsága); és bár a gólemeknek van védekezési bónuszok ellenük, de kisebb a lőtávjuk (bár itt is csak nagyobb mennyiségben lehet életképes a bandita).
Szóval bár általánosságban tényleg életképesebbek az általad említett egységek, de ha az ellenfélben sokan vannak, akkor lehet esélyük - vagy ha engeded, hogy a gép taktikája élhessen (vagyis a banditákkal támadhassa a treant-okat; a tolvajokkal pedig a gólemeket). De csak konkrét példára tudok én is csak konkrét választ adni. :)
 

DeletedUser432

Vendég
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! A harci kutyákat mi pusztítja el? Azzal állandóan kínlódok! :)
 

Vanek

Veterán
A harci kutyák közelharci egységnek számítanak; emellett hatalmas távolsági sebzésfelfogó képességgel. Vagyis távolsági egységgel nem érdemes támadni. Ami viszont nagyon nem a kedvence, az az embereknél a lovag; illetve az elfeknél a treant. A treant-nak már alapból van ellene támadási és védőbónusza; de a fejlesztett treant-nek ez még nagyobb; a lovagnál csak támadási bónusz van; de fejlesztés után már védekezésit is kap a kutyák ellen.
Szerk.: ha még nem jársz a treant/lovag magasságában; akkor a 'sima' közelharci egységekkel érdemes támadni (baltás harcos illetve kardtáncos).
 

DeletedUser437

Vendég
Sziasztok!

Néhány kezdő, illetve harcolni nem nagyon szerető testvér hatására gondoltam, hogy megpróbálom összefoglalni a saját tapasztalataimat. Előre bocsátom, hogy az alábbiak nem tuti megoldások, hanem csak a saját tapasztalataim, amelyek harcról-harcra másképpen is alakulhatnak. Mint sok más játékosnak, nekem se akaródzott először harcolni. Csak akkor kezdtem el, amikor megjelent egy "visszautasíthatatlan" feladat: Harcolj és nyerj 5 csatát. Ekkor kezdtem csak utána nézni és kérdezni a tapasztaltabb testvéreket, hogy egyáltalán mit kezdjek ezzel a feladattal.

A következőkre jutottam:
1. El kell olvasni a GYIK-ban az Útmutató a találkozókhoz című leírást. Nagyon hasznos.
2. Az interneten lehet találni videókat arról, hogyan lehet harcolnia az elfeknek különböző ellenfelek ellen.
3. Néhány hasznos hozzászólás itt és más topicokban is megtalálható, amelyekből szintén sokat lehet(ett) tanulni.
4. Úgy kell felfogni ezeket a harcokat, hogy ezek megoldható feladványok, tehát többé-kevésbé megnyerhetők a csaták, csak legfeljebb még nem vagyok elég erős az ellenfélhez. (Ez különösen a távolabbi tartományok esetén fordulhat elő. Ilyenkor vagy kivárom, amíg erősebb leszek, vagy marad a tárgyalás, ha nagyon kell az az ereklye.)
5. Én sose választom az Autóharcot! Ilyenkor ugyanis nem tudom abbahagyni a harcot se a totális bukás elkerülésére, se egy rosszul megválasztott taktika korrigálására. (Úgy tapasztalom, hogy sok játékostársam emiatt is veszít rengeteg katonát.). Pontosabban a gép játssza le helyettem a csatát, ami ugyan kényelmes, de a beprogramozott algoritmus szerint játszik és nem az én elképzelésemet hajtja végre. Egyébként a saját hibáimból is lehet tanulni!
6. Mindig 5 teljes osztaggal állok fel, hogy a lehető legnagyobb erővel tudjak támadni.
7. Amikor lehet választani a kutatási fán, hogy mit kutassak ki, általában elsőnek (vagy az elsők között) az osztagméret növelést választom. Nagyobb osztag nagyobb nyerési esélyt jelent.
8. Az osztagok felállításakor, a taktika kiválasztásakor és harc közben is arra törekszem, hogy a lehető legkevesebb katonát veszítsem, ezért mindig megnézem, hogy az ellenfélnek mi ellen van és mekkora támadási és védelmi bónusza (pl. harcikutyák ellen ezért nem érdemes íjászokat küldeni, legfeljebb, csak akkor, ha már nincs más dolguk, és biztonságosan tudnak támadni), az osztagtábláról leolvasható, hogy a saját és az ellenfél osztagainak mekkora az összesített életereje és ütésszáma. Ez alapján már kb. meg lehet saccolni, hogy mekkora eséllyel indulunk.
9. Arra törekszem (ha csak lehet), hogy a csatában mindig az enyém legyen az első ütés, mert ezzel csökkentem a visszaütés és/vagy a válaszcsapás erejét, szerencsés esetben azonnal ki is tudom iktatni az ellenfél osztagát.
10. Nem mindig az azonnali támadás a leghasznosabb, gyakran az a jó taktika, ha kivárjuk, hogy az ellenfél előre jöjjön, ütéstávolságon belülre, és csak akkor támadunk. Így el lehet szakítani pl. a harcikutyákat és az orkokat a lassúbb mozgású csapatoktól.
11. Sokáig nem akaródzott harcolni az ágyúsokkal és a nekromantákkal. Az angol fórumon is erről kérdeztek sokan, mert "megijedtek" attól, hogy az ágyús 14 mezőre lő, a nekromanta meg 4+4 mozgási+támadási képességgel rendelkezik. Én biztos így voltam velük, de miután megismertem az erősségüket és a gyengeségüket is, már szinte velük van a legkisebb gondom. (Persze, ha nagyon nagy már az osztagméretük, akkor pusztán ettől igen nagy kárt tudnak okozni.) Ellenük gyakorlatilag egyetlen jó taktika létezik: a lehető leghamarabb megtámadni őket. Én kardtáncossal és gólemmel szoktam őket támadni, és ezek a csapatok igen hatásosak ellenük. (Bár volt már olyan eset, hogy nekromatákat íjászokkal voltam kénytelen lelőni, mert a kardtáncosaim nem tudták elérni őket egyéb elfoglaltságuk miatt.:)) Általában vagy egy kardtáncos osztagot (pl. az ágyúsok), vagy egy kardtáncos/íjász osztagot (a nekromanták) kiválasztanak maguknak és azt támadják. Ezek lényegében áldozatok/csalik és ha gyorsan el tudom érni az ágyúsokat, nekromantákat más osztagokkal, akkor a veszteség minimalizálható.

Az összes taktikai lehetőséget itt nem lehet felsorolni, de ezeknek egy jó összefoglalóját adja az 1. pontban említett Útmutató.
A saját tapasztalataim alapján összeállítottam egy táblázatot, hogy az elf csapatok közül melyikkel (melyekkel) érdemes szembeszállni a különböző tartományi csapatokkal. Ezek nem holtbiztos megoldások, de jó eséllyel az alábbi csapatok és taktikák használhatók, ha nem túl nagy az osztagméret különbség.

xh52sv7m4h5wvtrh03o5.jpg
 

DeletedUser333

Vendég
Keveset harcolok, de jó az összefoglalás, jó pár ezekből nálam is bevált. :)
 

Vanek

Veterán
Csak átfutottam a táblázatot, és csak annyit tennék hozzá, hogy gólem ellen íjászt tökéletesen felesleges vinni (vagyis én még zárójelesen sem tenném ezt). A gólemnek az íjászok ellen van támadási és védőbónusza is; így íjásszal nem fogod tudni ritkítani sem (ellenben a kardtáncos már jó választás; illetve a 2. szintű gólemtől a gólemek is; bár itt viszont célszerű kihasználni a gólemek azon előnyét, hogy +10% sebzést adnak a támadásaik után; így csapatostul tudnak jól 'osztani').
 

DeletedUser437

Vendég
Alapvetően igazad van, de amikor még nem volt gólemem, akkor nem volt más választásom, mint azzal harcolni, amim van, és a kardtáncos, íjász kombóval elég jó hatékonysággal lehetett felvenni a harcot még több gólem II ellen is. Az íjászt ma már nem a gólemek ellen viszem, hanem más ellenfelek ellen, vagy csalinak. Különösen akkor lehetnek jók, ha 8 osztag áll szemben veled a lehető legvegyesebb felállásban. Az íjásznak nagyobb a hatótávolsága és kisegítő erőnek még akkor is hasznosak lehetnek, ha melléktevékenységként, vagy befejező erőként ritkítják a gólemeket. Pl. egy 80 fős íjász osztag 40%-kal csökkentett ütésereje 390 egy gólem II osztag ellen, ami kb. 2 gólemnek elég, és sok kicsi sokra megy. (Megjegyzem, egy 14 fős, intakt gólem osztagom kb. ugyanekkora ütéserővel ugyanúgy csak 2 gólem II-őt tudott kiiktatni az egyik csata során. Ez persze a programtól függ.) Én sok csatát még most is kardtáncos+íjász felállással oldok meg, és a treantokat, gólemeket csak bizonyos helyzetekben használom. Lehet, hogy 1 hónap múlva már más táblázatot készítenék, különösen, hogy még nincs varázslónőm és nem tudom, hogy őket hogyan használnám.
 

Vanek

Veterán
Alapvetően igazad van, de amikor még nem volt gólemem, akkor nem volt más választásom, mint azzal harcolni, amim van, és a kardtáncos, íjász kombóval elég jó hatékonysággal lehetett felvenni a harcot még több gólem II ellen is. Az íjászt ma már nem a gólemek ellen viszem, hanem más ellenfelek ellen, vagy csalinak. Különösen akkor lehetnek jók, ha 8 osztag áll szemben veled a lehető legvegyesebb felállásban. Az íjásznak nagyobb a hatótávolsága és kisegítő erőnek még akkor is hasznosak lehetnek, ha melléktevékenységként, vagy befejező erőként ritkítják a gólemeket. Pl. egy 80 fős íjász osztag 40%-kal csökkentett ütésereje 390 egy gólem II osztag ellen, ami kb. 2 gólemnek elég, és sok kicsi sokra megy. (Megjegyzem, egy 14 fős, intakt gólem osztagom kb. ugyanekkora ütéserővel ugyanúgy csak 2 gólem II-őt tudott kiiktatni az egyik csata során. Ez persze a programtól függ.) Én sok csatát még most is kardtáncos+íjász felállással oldok meg, és a treantokat, gólemeket csak bizonyos helyzetekben használom. Lehet, hogy 1 hónap múlva már más táblázatot készítenék, különösen, hogy még nincs varázslónőm és nem tudom, hogy őket hogyan használnám.

Ha nincs gólemed, és vegyes a védőrészleg, akkor igen, vihető íjász (sőt, nem is nagyon van más választásod); de ha többségben vannak a védőknél a gólemek, akkor az íjászok helyett is jobban megéri kardtáncosokat vinni. Most nem emlékszem, hogy melyik van előrébb harcban a sorrendben, mert nagyon átszoktam a gólemekre; de ha a kardtáncosok hamarabb jönnek, akkor még csalinak sem jók az íjászok (hiszen a gép a lépéssorrend alapján támad téged; és ha a kardosok hamarabb jönnek, akkor azokat fogja támadni is).
A varázslónőt és az emberek papját egy csöppet gyengének tartom. Azzal, hogy ezek jönnek a lépéssorrend legvégén, és mivel csak a kör végéig tart a varázslatuk hatása; így jelenleg nem sok értelmét látom a használatuknak. Persze nem kizárt, hogy én nem veszek észre valamit; de az, hogy a varázslóval támadok, és megkapja a következő ellenfél csapattest a varázslat hatását, ami egyből véget is ér, mert új kör kezdődik, az nekem nagyon nem tetszik. Persze még mindig előny a hatótávolsága és a mozgékonysága; de a varázslatának nem sok értelme van (csak az olyan ritka esetekben, ahol még nála is lassabb az ellenfél).
 

DeletedUser929

Vendég
Nekem az lenne a kérdésem, hogy a védelmi bónuszokat hogyan kell értelmezni az egységek tulajdonságainál? Vegyünk például a nekromantát. Rövid távolsági egységekre mínusz 80 %-os a védelem bónusz. Ez azt jelenti, hogy a nekromanta védekezése csökkent 80 %-kal az íjász ellen, vagy az íjász védekezése csökken a nekromanta ellen? Köszi a választ.
 
Fent