• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Nem hiba harc során túl sok sebzést oszt a gép

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser1038

Vendég
Játékverzió:Elvenar v1.2.7-(807270c)(2016-04-01 9:33)
Játékvilág: Arendyll
Böngésző + verzió: Firefox 45.0.1
Flash Player verzió:Adobe Flash Player 21.0.0.197
Operációs rendszer: Windows XP
Képernyőfelbontás: 1024 x 768
Felhasználónév: Zsebibaba
Nép: Elfek

Reprodukálhatóság: 5/5
Küldetés neve: nincs

Jelenlegi helyzet: tartományi csata

Elvárt helyzet:
normális, a harc kezdetén kiírt sebzést osszon a gép/ellenfél

Reprodukálhatósági lépések:
1. osztagok felállítása (mivel random, így nehezen írnám le)
2. csata kezdete (ez is a megválasztott seregtől/ellenféltől függ)
3. 26 íjász az elfek, azaz a saját részemről, 1, azaz egy darab bandita (számszeríjász) az ellenfél részéről
4. az 1 db bandita sebzése a kiírás szerint 6-9, ezzel szemben az én íjászaimból lelőtt 14 db-ot?!

Sajnos többször és nem csak a banditákkal fordult elő. Lehet nem vagyok jó matekból, de ha az én egységem 26 db-ból áll, egységenkénti 16hp-val, akkor mégis a 6 (jó esetben 9) sebzésű ellenfél hogyan is sebez annyit, hogy 14 íjász elvérezzen??!

Képernyőmentést sajnos nem készítettem.

Üdv.: Zsebibaba
 

Vanek

Veterán
1-2 helyen már írták többen, hogy a csatában a sebzés nem így számolódik (sajnos a wikiben sem írnak róla, és a játékon belül sincs róla egy szó sem).

Az addig rendben van, hogy 1 bandita sebzése 6-9; de a harcban nagy szerepe van ilyen esetben a csoportja eredeti méretének is. Ugyanis a sebzés nem az 1 bandita sebzése lesz az ilyen esetben, hanem még kap 'plusz'-t is, ami pedig az egész osztag (már ami volt a kezdésnél abban a csoportban) sebzésének a valamely hányada (ha jól emlékszem, akkor 10%-a).

Tehát ha 50 bandita volt abban a csoportban, és 1 maradt, akkor annak az 1-nek a sebzése [6-9] + 0.1*50*[6-9], vagyis [6-9] + [30-45].
Remélem, jól írtam le, mert tényleg csak fejből ment. Majd legfeljebb kijavítanak azok, akik pontosabban tudják. De a lényeg remélhetően érthető, és kivehető. ;)

Ezen felül a csapatokat érintő bűbájok is számíthatnak: vagyis ha az íjászok valamilyen védelemcsökkentő bűbáj hatása alatt vannak, akkor a támadók sebzése ennek megfelelően növekedni fog.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent