• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Gyémántvásárlás

A mobilon 10.000 gyémántot kapsz azért az árért amiért böngészőn 14.000 gyémántot kapsz. Ez miért van? Ha mobilon veszek gyémántot miért kapok 28-30%-al kevesebbet ugyanazért az árért?
 

Deathfolk

Veterán
Ez sajnos minden játékba és egyéb alkalmazásba így van ahol van külön böngészős és mobilos verzió, nem ők tehetnek róla, ahogy Calyr is írta mobilon androidon a google vesz le részesedést, 30%-ot, iphonon meg az apple, ezt a játékok stb nem tudják kikerülni, volt aki megpróbálta pl a Fortnite, ott beraktak a mobilos appba olyan lehetőséget hogy vásárlásnál átirányít 1 külső webes felületre, és úgy olcsóbb volt, ez miatt ki is tiltották a játékot a storbol és pereskedés és volt, ami miatt a fejlesztők 4 millió dollárt buktak... Szóval a mobilos appokba történő vásárlások után az adott app saját fejlesztői kevesebb pénzt kapnak mint PC-n, mert 30%-ot levesz a google/apple, ezért adnak kevesebb adott dolgot is a pénzért. Egyébként erről érdekes mondón alig tud valaki hogy ez így működik. Szerintem amúgy ez tök nagy lehúzás a google / apple részéről, gondoljuk bele hány millió app van a 2 platformon, és mindegyikbe ha valaki vásárol valamit akkor ez a 2 cég kapja a 30%-át... értem én hogy az ő platformjukat használják a játékok de akkor is, elég lenne valami 5%-ot levenniük nem 30at...
 
Fent