• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Gyémántot termelő csoda :)

Legyen -e a játékban egy gyémántot termelő csoda a későbbiekben?


  • Összes szavazó
    32
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser434

Vendég
Látom @Gorduin kedves, hogy már le is szavaztad! :(

Azért jó lenne, ha az ötlet megkapná az esélyt, hogy a fejlesztőcsapat dobhassa vissza, ha annyira nem tetszik Nekik... :)

Ha Fejlesztői szemmel nézném, akkor azt is megláthatnám esetleg, hogy ez egy plusz jó elem lenne a játékban!
  • Hiszen, aki a csodába pakol, az nem a techfát csinálja, ergo ott, lassabban fog haladni. Ha a további lassítás a cél, akkor ez tökéletes erre is!
  • Aki a csodából kapott gyémánt összegyűlését nem bírja kivárni, talán mégis meggondolja, hogy egy kisebb tétel erejéig, belenyúljon a zsebébe! Olyan ez, mint a való életben a "mintadarab": Itt van, tessék, próbáld ki ingyen, aztán ha tetszik, akkor vásárolj belőle! Úgy is fel lehetne fogni, mint egyfajta vásárlásösztönzést! ;)

Szóval, ne vágjátok ki rögtön a kukába, gondoljátok át, légyszí! :)
 

DeletedUser3

Vendég
Nem zárom még le, de pár gondolat, hogy személyesen miért nem támogatom:
  • A Csodák a fajokhoz tartoznak, azokra jellemző dolgokat nyújtanak. (Pl. mana)
  • A csodák általánosságban nagy méretűek. Nem hiszem, hogy bárki olyan jó kedvvel lerakna egy nagy épületet heti 1 gyémántétrt, hogy a példánál maradjak.
  • Sajnos előfordul, hogy a csodák "tömésre" kerülnek, ami szabályellenes. Ez pedig kihatással lenne a gyémántokra is.
  • A gyémántok azoknak éri meg a legjobban, akik kevesebb időt töltenek a játékban (hiszen nem kell megtermelni a nyersanyagokat, mert ott a gyémánt, ki lehet ezzel váltani azt az időt, amit termeléssel tölt az ember.)
  • Hiszen, aki a csodába pakol, az nem a techfát csinálja, ergo ott, lassabban fog haladni. Ha a további lassítás a cél, akkor ez tökéletes erre is!
    Ez igaz a többi csodára is.

  • Aki a csodából kapott gyémánt összegyűlését nem bírja kivárni, talán mégis meggondolja, hogy egy kisebb tétel erejéig, belenyúljon a zsebébe! Olyan ez, mint a való életben a "mintadarab": Itt van, tessék, próbáld ki ingyen, aztán ha tetszik, akkor vásárolj belőle! Úgy is fel lehetne fogni, mint egyfajta vásárlásösztönzést!
    A játék elején mindenki kap gyémántot, pont ezért.

DE!
Ha már ennyire ilyen irányba szeretne valaki gondolkozni, akkor más ötlet is van (már továbbítva más szerverekről)
  • Legyen X eseményben X küldetés jutalma gyémánt (ez nyilván szezonális lehetőség)
  • Legyen egy bűbáj, ami a kapott szomszédi segítséget gyémánttá alakítja
  • X számú szomszédi segítség után lehessen kapni
  • Szomszédi segítség után található láda lehetséges nyereményei között lehessen
  • És még sok más, kisebb-nagyobb fejlesztést igénylő ötlet...
Több jó ötlet van az "ingyengyémántra", személy szerint nem gondolom, hogy ehhez pont egy új épületet kellene építeni. (Az amúgy is kevés helyre, amire mindenki panaszkodik.)
 

DeletedUser434

Vendég
No kedves @Hoshi , azért csak-csak reagálnék a leírtakra! :)

  • A Csodák a fajokhoz tartoznak, azokra jellemző dolgokat nyújtanak. (Pl. mana)
Nem az összes Csoda faji jellegű, ahogy az adott bónuszaik sem, lásd a visszamenőlegesen betett új Csodák!
  • A csodák általánosságban nagy méretűek. Nem hiszem, hogy bárki olyan jó kedvvel lerakna egy nagy épületet heti 1 gyémántétrt, hogy a példánál maradjak.
Ami ugye csak az első szinten 1 gyémánt, viszont a 20. szinten már, 20 gyémánt ugyanakkora alapterületen, hisz a Csodák mérete nem változik!
A Titkok Kötetét is letették páran, ami szintén nagy méretű, és sokkal kevesebb előnyt ad, a Bétás Fórumon valaki ki is számolta, hogy a megtérülési ideje 4 !!! év.
A játékosok képesek eldönteni, hogy mire szánnak helyet, pont Te írtad már többször is, hogy a hellyel való gazdálkodás a stratégia része, és mint ilyen, fontos eleme a játéknak!
Erre azt kell mondjam, hogy a Ti problémátok! Ha tudtok róla, akkor kapjátok el, és szankcionáljátok a szabályszegőket! Ennyiből egy Csoda sem kellene a játékban, mert azok visszaélésre adhatnak lehetőséget!
  • A gyémántok azoknak jönnek a legjobban, akik kevesebb időt töltenek a játékban (hiszen nem kell megtermelni a nyersanyagokat, mert ott a gyémánt, ki lehet ezzel váltani azt az időt, amit termeléssel tölt az ember.)
Na ezzel , sokan vitatkoznánk, akik RENGETEG időt ölünk a játékunkba, mégis használunk gyémántot! A gyémánttal nem feltétlenül a megtermelhető nyersanyagokat váltjuk ki, lásd. Csigapalota, hanem inkább a rendelkezésre álló helyet használjuk ki jobban, hisz, hogy a példánál maradjak, a sok- sok, nem prémium kategóriás lakóház, és kultúra, a Csigák által foglalt helyek többszörösét foglalnák el.

A más szerverekről továbbított ötletekre pedig:
Ott a válasz, SZEZONÁLIS! Ezzel szemben, az ajánlott Csoda, fixen adná a szintjének megfelelő heti gyémántmennyiséget, ha esik, ha fúj, ha van Event, ha nincs, MINDIG!
No, ez az egyik, amelyben biztos Vagyok, hogy nem lesz belőle semmi! Amúgy, igazságtalan is lenne azokkal szemben, akik - a hely hiányában elmaradó átmozgatás miatt, még mindig - a periférián foglalnak helyet, és nincsen sok szomszédjuk, így ilyenfajta támogatást sem sokat kapnak! Akinek viszont, sok "agilis" szomszédja van, azoknak a "habzsi-dőzsi" -t jelentené! Lenne "lázadás", ha bevezetnék!
Szintén a feljebb leírt eset, és, még annyival egészíteném ki, hogy egy kezdőnek kevés szomszédja van csak, akkor a legnagyobbak kapnák, a legtöbb gyémántot, szép. Bár Én ilyen formán, a pozitív diszkrimináció "áldozata" lennék, de akkor sem tetszik!
Igen, a "csodálatos randomgenerátor" majd megoldaná, hogy ne sűrűn nyissunk gyémis ládikát, ahogy a rúnaszilánkok esetében is, remekül funkcionál... :(
A javaslatomban szereplő Csoda, biztosan, és nem random adja a gyémántot, aki helyet, és sok-sok TP-t áldozna rá, biztos gyémántbevételt kapna cserébe, nem véletlenszerű ajándékot!

Több jó ötlet van az "ingyengyémántra", személy szerint nem gondolom, hogy ehhez pont egy új épületet kellene építeni. (Az amúgy is kevés helyre, amire mindenki panaszkodik.)

A Saját területével, Mindenki úgy gazdálkodik, ahogy akar, és tud, ez a játék része, aki akar egy Csodát igazán, az majd csinál neki helyet, ahogy eddig is megoldottuk... :p:p:p
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1114

Vendég
... mondjuk ha a csoda egyszintes fix épület - akkor a szomszédok, céhtagok által való tápolás eleve kilőve (bár nem ez volt az alapötled, de a viszaéléséeket is ki lehet szűrni - némi előrelátással...
puszikák
 

DeletedUser

Vendég
Ha valaki "összekuporgatja", egy idő után tudna venni, egy-egy gyémántos kultúrát akár.
Más játékban, ahol játszottam, lehetett gyémántot (ott másképp hívták ugyan) szerezni a játékból is, és volt heti bónusz is, itt ilyenekre nincsen lehetőség, akkor legalább egy olyan csoda legyen, amely ad!
A heti 1 db. egy kiindulópont csak, lehetne több is, de akkor az ötletem, az olvasását követő 2. másodpercben el lenne utasítva, így, hogy nem adna sokat, még van esélye...
Teljes vállszélességgel támogatom! Én is játszom egy másik játékkal, ott is van rá lehetőség, hogy a játékon belül "prémiumot" lehessen gyűjtögetni. Igazán megadhatnák rá az esélyt itt is, pont azokért, akiket említettél, hogy nincs lehetőségük pénzt ráfordítani.

De ezt akár be lehetne vezetni a segítségnyújtásokra is valami nagyon minimális gyémántért cserébe. Nem fix mennyiségű segítségnyújtásért, hanem arányosan a felfedezettekhez képest.
Ez egy kiváló ötlet. Ha mondjuk 1db gyémántot "megtörnének" szilánkokra, akkor 1 játékos számára tett segítségnyújtásért lehetne kapni 1 szilánkot. Aztán 100 szilánkból lehetne egyesíteni 1db gyémántot. Ez nagyban motiválná az embereket, hogy látogassanak! :)

A csodák általánosságban nagy méretűek. Nem hiszem, hogy bárki olyan jó kedvvel lerakna egy nagy épületet heti 1 gyémántétrt, hogy a példánál maradjak.
Én személy szerint szívesen lepakolnék egy csodát (még ha nagy méretű is), ami lassacskán csak kevéske gyémántot termel. Mivel sok kicsi sokra megy. Mondom ezt úgy, hogy én költöttem gyémántra és szívesen gyűjtögetném is. Más játékomban lehet gyűjtögetni, annak ellenére mégis veszek néha.
A gyémántok azoknak éri meg a legjobban, akik kevesebb időt töltenek a játékban (hiszen nem kell megtermelni a nyersanyagokat, mert ott a gyémánt, ki lehet ezzel váltani azt az időt, amit termeléssel tölt az ember.)
Na ha kinőne még két fülem, akkor sem fordítanám a drága gyémántot termelhető árúra. Aki azt teszi, annak nem igazán van értékrendje, vagy nem becsüli a pénzt! Én minden egyes 3 óra leteltét izgalommal várom és örömmel gyűjtöm be a manukból az árúkat. Elvégre erről szól egy játék, ezért van. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser434

Vendég
Na ha kinőne még két fülem, akkor sem fordítanám a drága gyémántot termelhető árúra. Aki azt teszi, annak nem igazán van értékrendje, vagy nem becsüli a pénzt! Én minden egyes 3 óra leteltét izgalommal várom és örömmel gyűjtöm be a manukból az árúkat. Elvégre erről szól egy játék, ezért van. :)

Kedves @Eysea Eneas ! :)

Szerintem ez alatt @Hoshi , inkább a fajspecifikus árukat értette, mint a Törpöknél a Gránit+Réz, Tündéreknél az Éjárny+Ambrózia, stb...
Én a Törp korban sokszor oldottam fel a techfán kutatásokat gyémánttal, mert nem bírtam már idegekkel kivárni, amíg összejön a több százezer gránit.., tehát, igaz, használható erre is, de, nem ez a jellemző! Zömünk területre, Építőre, Csigára költötte a legtöbbet! :)
 

DeletedUser25

Vendég
mert nem bírtam már idegekkel kivárni, amíg összejön a több százezer gránit..,
a boldogságos törpkor még lazaság volt... Egyre jobban lassul minden... területszerzés, építkezés, kutatás... területköltség nagyságrendileg nőtt... kaptuk időtöltésnek a bajnokságot... és néha eventet. A bajnokságot, harcot variálják... de igazából egyre hosszabbak az üresjáratok...
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent