• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Folyamatos termelés

DeletedUser191

Vendég
Főleg a műhelyekre, de a manufaktúrákra is igaz, hogy a rövidebb termelési idők arányaiban több terméket adnak (pl. 3x5 perc többet ad, mint 1x15 perc). Ez így jó is, aki gyakrabban nézegeti a városát, legyen érte megjutalmazva. Azonban nem mindig tudom előre, hogy a következő 5-15 percben vagy 1 óra múlva is ráérek-e begyűjteni a megtermelt javakat és új termelést indítani (esetleg megfeledkezek róla és 20 percig áll egy 5 perces termelés), vagy csak fél-egy nap múlva kerülök újra gép elé. Akkor viszont jobb lett volna egy hosszabb termelést elindítani, mint hogy órákig nem történik semmi.

A javaslatom: Ne kelljen előre meghatározni a termelési időt, csak elindítom és majd begyűjtöm, mikor ráérek (akár 5 perc múlva, akár 16 és fél óra múlva), hasonlóan a lakóépületek adóbeszedéséhez.

Hogy a gyakrabban benézők jutalma mégis megmaradjon, lehetne a termelés folyamatosan csökkenő, eleinte gyorsabban termelnek az épületek, aztán az idő múlásával egyre lassabban, szinttől függően akár le is állhat a termelés 1-2 nap elteltével. Így aki 5-10 percenként begyűjt és újraindít, még mindig jobban jár, mint aki naponta 1-2-szer, mégis annak is jobb, aki nem tud egész nap a gép előtt ülni, vagy nem tudja percre pontosan előre tervezni a napjait.
 

DeletedUser195

Vendég
Ez főleg akkor lesz jó, ha megkezdődik az iskola.
 

DeletedUser

Vendég
Így van... MI dolgozók, most hátrányban vagyunk. De ....
 

Vanek

Veterán
Kell egy kis ellenzék is a nagy egyetértésben. :)
(Vigyázat! Az írás helyenként viccesnek is tűnhet! :D Éppen ezért kéretik nem túl komolyan venni! :D )

Szóval az alapanyag-termelésnél azt kell megadni, hogy milyen terméket szeretnél a termelő épületben előállíttatni. Amit kapsz alapanyagot, az annak a terméknek az 'ára'. És nem lehet azt, hogy kérek egy órát, de nem baj, ha Ferrari lesz belőle ("- Kérek 10 deka párizsit! - 5 kilo lett, maradhat?" :D). Nem mellesleg vannak olyan küldetések, amik bizonyos termék előállítását követelik meg (például kenyér) - azt akkor hogy terveznétek? Álltok egy stopperrel, és nézitek, hogy hol áll az idő, és mikor lehet beszedni?
Ne legyetek már ennyire lusták! :) A FoE-hez képest az arany beszedése is 'kedvezményes', nem kell azon agyalni, hogy most melyik lakóépületet is építsd meg (az 1, a 4, a 8 vagy a 24 órás termelésest). Egyféle van, ami ráadásul könnyen szedhető. Az alapanyag-termelésre meg kicsit oda kell figyelni, és kész. Szerintem. :)

Szerk.: még egy gondolat. Ha ezt bevezetik, akkor ennyi erővel a termékek termelését is lehetne ilyen módon folyamatosra tenni - hiszen ugyanaz a rendszer.

De egyébként úgysem számít, hogy hányan állnak mellette vagy ellene, mert ha a készítők nem akarják/nem tudják megvalósítani, akkor úgysem fogják. Ha meg megtetszik nekik valami, akkor azt meg úgyis megcsinálják, mégha kicsit többet is kell vele izzadniuk. :)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser60

Vendég
nekem annyiban lenne modositási javaslatom, ne előre beprogramozott idő legyen, hanem csuszka mentén lehessen időt beállitani
természetesen minél messzebbi az idö annál kevebb termeléssel mint most is
csak ne 3-9-24- 48 ora legyen hanem mondjuk 3-48 oráig orás léptetéssel
igy én állithatnám be mikor tudok ujra a gép elé kerülni
ettől függetlenül megmaradhatna a mostani 4 beállitás is
a játék nem sérülne , mert ha beállitod a 4 órát, ugyan ugy nem tudhatod elé kerülsz e majd 4 ora mulva
viszont jobban tervezhető lenne
mondok egy példát
jelen esetemben este 21 orakkor el kell inditanom minden esetben a 9 orás termelést
ha később akarom elinditani, akkor már csak 3 orást tudok (reggel 6 miatt )
ha állithato lenne az idő intervallum, akkor akár 7 orát is beállithatnék , igy ráérnék 23 orakkor inditani
 

DeletedUser191

Vendég
Vanek!
Igazad van. De! Én nem látom, hogy párizsit, ferrarit vagy királyi ágyat gyűjtöttem-e be:confused:, egyiket sem használom semmire, nekem csak a mellé kapott alapanyag számít. Abban a néhány esetben, amikor küldetéshez kell (nekem most pl. 3db luxus karosszék - deszkamanufaktúra 1 napos termelése), akkor tényleg odafigyelhetek az időre, ha nem is stopperral a kezemben. 0-5perc közötti begyűjtés csak alapanyagot adjon (vagy ne is lehessen ilyen hamar begyűjteni), 5-15 percnél Italok, 15perc-1ó között kenyér, 1-3ó Fejlett szerszámok, stb. Nem kellene másodpercre a megfelelő pillanatban lecsapni. Ha ráviszed az egérmutatót egy termelő épületre, most is mutatja mennyi van még hátra. Ez mutathatná az indítás óta eltelt időt is és nem kell a stopper.

Nem a lustaság adta az ötletet (bár állítólag az viszi előre a világot :) ), csupán se az 5p-15p-1ó-3ó-9ó-1n, se a 3-6-24-48 órás választékból nem tudok gazdaságosan választani, ha nem Elvenar köré szervezem az életemet ( :rolleyes: talán az 1 napos megoldás lehetne, ha most ráérek, lehet hogy holnap ilyenkor is, de számold csak ki, mennyivel kevesebbet ad az 1 nap, mint mondjuk a 8x3óra).

Jó kompromisszum lehetne még Atoumn csuszkás ötlete is. Ha már előre legalább kisebb léptékekben.
 

DeletedUser191

Vendég
Na tessék! Itt olvasgatok, írogatok, aztán kitudja mióta ott villognak a kész műhelyeim, az emberek meg csak kávézgatnak. :D
 

Vanek

Veterán
Vanek!
Igazad van. De! Én nem látom, hogy párizsit, ferrarit vagy királyi ágyat gyűjtöttem-e be:confused:, egyiket sem használom semmire, nekem csak a mellé kapott alapanyag számít.
[...]
Nem a lustaság adta az ötletet (bár állítólag az viszi előre a világot :) ), csupán se az 5p-15p-1ó-3ó-9ó-1n, se a 3-6-24-48 órás választékból nem tudok gazdaságosan választani, ha nem Elvenar köré szervezem az életemet ( :rolleyes: talán az 1 napos megoldás lehetne, ha most ráérek, lehet hogy holnap ilyenkor is, de számold csak ki, mennyivel kevesebbet ad az 1 nap, mint mondjuk a 8x3óra).
[...]

Félreértesz: nem azt mondtam, hogy neked látni kell, mint gyűjtöttél be (bár azt mondjuk speciel látod, hiszen az az alapanyag; ezeknek a termékeknek az ára :D); sőt, még csak azt sem, hogy amit termelsz, azt látnod kellene - én csak azt próbáltam viccesen előadni, hogy nagyon nem mindegy, hogy mit gyártasz. Az, hogy ezeknek mennyi az ellenértéke alapanyag formájában, az már más kérdés. :)

Egyébként nekem sem tetszenek azok az időpontok, amik meg vannak adva, de ezek a játékok így vannak megcsinálva. Mind a FoE (5p-15p-1ó-4ó-8ó-24ó), mind az Elvenar (5p-15p-1ó-3ó-9ó-24ó) így működik (mint a nyersanyagoknál: 4ó-8ó-24ó-48ó kontra 3ó-9ó-24ó-48ó). Persze, lehet kérni a változtatást, de ha ez egy alapkoncepció ellen van, és csak könnyíti az amúgy sem túl nehézre tervezett játékot, akkor nem biztos, hogy lesz belőle valami. Mert hiszen ez az ötlet csak arra van, hogy minél több alapanyagot lehessen minél optimálisabban beszedni - de nem biztos, hogy a játékoknak erről kellene szólni (mint ahogy a harc könnyítése is hasonló végcéllal lett leírva, és én hasonló okokból nem támogatom - ha valaki harcolni akar, akkor harcoljon, de ne akarja, hogy a játék későbbi szakaszában lévő fejlesztések előbbre kerüljenek). Ha valaki játszani akar, akkor 'küzdjön meg' érte; ne legyen már túl könnyű a játék! (Még az ültetgetős/farmeres játékoknál sem fognak egyes növényeknek más és más növési időt adni, mert XY-nak nem jók azok az időpontok, amik vannak. Egyébként meg várom már a következő ötletet is, hogy a város alapjai legyenek nagyobbak, és legyen belőle több induláskor, mert valaki nem tud minden épületből annyit építeni, amennyi neki kell. :) )

De mint említettem: úgysem mi döntünk. Vitázhatunk itt vérremenően is (ha akarunk :D), de ettől nem lesz előrébb az ötlet sorsa. Ha pedig még el sem küldik a fejlesztőknek az ötleteket az illetékesek, akkor még gondolkodni sem fognak tudni róla. Vagyis ha már itt, a fórumos kollégáiknak (Hoshi, Enamel, Gorduin, ...) sem tetszik, akkor feleslegesen áll a dolog mellé még 100 játékos, akkor sem lesz belőle semmi.
Mondjuk, ha már így felhoztam ezt a témát, akkor én speciel annak örülnék, ha Ők is véleményt alkotnának ezekről az ötletekről - hogy jónak gondolják-e (és továbbítják-e), vagy sem. Egyrészt akkor eleve nem lennének ilyen viták sem (mert hiszen azzal lezárnák az egészet, hogy tovább lett küldve - vagy hogy nem érzik jó ötletnek, így nem is küldik tovább); másrészt a "támogatom", "nem támogatom" 1-2 szavas hozzászólások is megszűnnének ( :D ); harmadrészt az ötlet felvetője is láthatná, hogy milyen irányban lehetne továbbfejleszteni az ötletet/gondolatot, hogy elfogadható legyen (esetleges kompromisszum lehetősége miatt) vagy hogy tudja, az ötlete már a fejlesztőknél landolt, mert jónak tűnik. ;)
 

DeletedUser7

Vendég
Ha véleményt kér a nép, kap véleményt :p
Vanekkal vagyok egy oldalon, abból a szempontból, hogy a játék könnyítése nem mindig vezet jó irányba. Természetesen játékosként nekem is akadtak olyan problémáim, minthogy elmentem nyaralni, aztán a 3 órás termelést elfelejtettem begyűjteni és berakni a 24/48-at.
Az iskola/munka mellett szerintem sokkal kiszámíthatóbbak a napok, lehet tudni, hogy melyik nap mikor is ér haza az ember (és általában a 9 órás termelés kielégíti az igényeket. Személy szerint még Bétán amikor tényleg ilyen körülmények között játszottam a napjaim vagy úgy épültek fel hogy reggel berakok 9 órát, 3 óra, és estére egy 9 órás, vagy 9 óra, 3, 3, és esétre 3 óra. Attól függően milyen volt a délutáni programom. (Persze ez a műhelyekre másképp értelmezendő) Viszont ezzel el is jutottunk arra a pontra, ami szerintem a játék lényege: A tervezés. Nyílván nem lehet 100%-ra megtervezni az életet, késik a busz, vagy bármi, de ki lehet számolni hogy az egyes lehetőségek mennyire érik meg... érdemes e 3 órát berakni, vagy még belefér az időmbe 2 1 órás... azzal meg már jobban járok.


Amúgy a bétás ötleteket nem véletlenül osztom meg a megfelelő témákban, persze nem emlékszem az összes ilyen dologra.

(A támogatom / nem támogatom hszek soha nem tűnnek el, tapasztalat ;) )
 

DeletedUser3

Vendég
Vagyis ha már itt, a fórumos kollégáiknak (Hoshi, Enamel, Gorduin, ...) sem tetszik, akkor feleslegesen áll a dolog mellé még 100 játékos, akkor sem lesz belőle semmi.
Mondjuk, ha már így felhoztam ezt a témát, akkor én speciel annak örülnék, ha Ők is véleményt alkotnának ezekről az ötletekről
Csak a tisztánlátás kedvéért:
Az ötletek továbbítása úgy történik, hogy összevárjuk a játékosok véleményét, és utána gondolkozunk azon, érdemes-e továbbítani az ötletet. Nem személyes preferencia alapján, hanem a visszajelzések alapján. De természetesen ez nem a végső megálló. Egy játékos ötlete nem feltétlenül tükrözi a teljes közösség véleményét, éppen ezért összevárjuk a visszajelzéseket. Természetesen ha a javaslat olyan, amit nem lehet megvalósítani már első ránézésre sem (nem illik a világba, nagyon megváltoztatná a játékmechanikát stb.), akkor az nem kerül továbbításra. Személy szerint én továbbítom az ötleteket, de kikérem a többi Community Manager véleményét is, és nem egyszer fordult elő, hogy egy javaslatot nem csak egy közösségtől továbbítottak. Így nagyobb az esély is a megvalósításra.

Véleményem erről a javaslatról:
Maga az alap elgondolás túl egyszerűvé tenné a játékot, ami nem jó, unalmas lenne, nem lennének kihívások.
A módosítás, miszerint egy csúszkával lehessen megoldani a dolgokat valamivel jobban tetszik, de szerintem még mindig nem az igazi. Szerintem így is túl egyszerű lenne a termelés. De meglátjuk, hogy mások mit szólnak hozzá, és ha úgy alakul, továbbítjuk.
 

DeletedUser104

Vendég
lehetne rá mondjuk fejlesztés mint grepolisban, a falvak sarcolásánál. kifejlesztjük és 5p 15p 1ó 3ó 9ó 1n mellet pluszban lene pl 10p 30p 2ó 6ó 18ó 2n
 
Fent