• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva fix 24 órás termelők 23 órásra csökkentése

Támogatod az ötlet továbbítását??

  • Támogatom

    Szavazatok: 33 73,3%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 12 26,7%

  • Összes szavazó
    45
  • A szavazás lezárult .
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Sziasztok,

Ebben a böngészős játékban ha nem használunk mobilt mint kiegészítő eszközt, akkor a reggeli felkelés rutin mellet az elvenarban ellehet csúszni és amit reggel betudnék gyűjteni azt csak délután lehetne.

Szerintem ha 23 órára lenne csökkentve a végtelen ásatás és holdmedvéhez hasonló eventes épületek, az jó volna.
Az ötlet a holdkőtár szettől jött. Merthogy hétvégén sikerült 10-ig aludnom, de holnap reggel újból reggel 6-kor begyüjthetem. istenkirály épület. Magas pacsi a kitalálójának.
 

Mihaszna

Veterán
Tudom, hogy hülye kérdés, de azért megkérdezem.. (elnézést a nyersnek tűnő fogalmazásért): És akkor mi van? Én 12 órát dolgozom (4 műszakban), szintén nem használok mobil és van, hogy 12-16 órákat csúszok a begyűjtésekkel. De eszembe se jutott, hogy e miatt feldobjak egy olyat ötletet, hogy 1 órával hamarabb legyenek kész bizonyos épületek begyűjtései.. már csak azért se, mert az az 1 óra nem oszt, nem szoroz. Pedig még Kívánságkutam is van letéve. Itt nem hajt a tatár és megvár minden. Persze bosszantó lehet, hogy bizonyos épületeknél (mint például az említett Kívánságkútnál és társainál) csúszik az ember, de még ezzel szemben is azt mondom, hogy semmi jelentősége nincs, ha 1 órával lecsökkentik a begyűjtési időt. Továbbá, vannak olyan Fejlődő épületek is, amiknek a termelési ideje 48 óra. Kizárt, hogy 23 órára korlátozzák.

UI: A Végtelen ásatás nem Eventes épület. :)

Remélem nem haragszik meg senki se, de nem támogatom a javaslatot.
 
Tudom, hogy hülye kérdés, de azért megkérdezem.. (elnézést a nyersnek tűnő fogalmazásért): És akkor mi van? Én 12 órát dolgozom (4 műszakban), szintén nem használok mobil és van, hogy 12-16 órákat csúszok a begyűjtésekkel. De eszembe se jutott, hogy e miatt feldobjak egy olyat ötletet, hogy 1 órával hamarabb legyenek kész bizonyos épületek begyűjtései.. már csak azért se, mert az az 1 óra nem oszt, nem szoroz. Pedig még Kívánságkutam is van letéve. Itt nem hajt a tatár és megvár minden. Persze bosszantó lehet, hogy bizonyos épületeknél (mint például az említett Kívánságkútnál és társainál) csúszik az ember, de még ezzel szemben is azt mondom, hogy semmi jelentősége nincs, ha 1 órával lecsökkentik a begyűjtési időt. Továbbá, vannak olyan Fejlődő épületek is, amiknek a termelési ideje 48 óra. Kizárt, hogy 23 órára korlátozzák.

UI: A Végtelen ásatás nem Eventes épület. :)

Remélem nem haragszik meg senki se, de nem támogatom a javaslatot.
48 órásról én nem beszéltem.
Ha reggel 5-kor felkelsz, mert 6-kor kell menned és a reggeli rutinban benne van az elvenar, akkor nem volna rossz ha a pacsizással együtt nem késne a dolog hanem újra nyugodtan csinálható. Tudod, rutin. Ezen van a hangsúly. A pacsizás 23 órás, szóval ez nincs útba, de valamiért az épületek 24 órásak....
 

Mihaszna

Veterán
A megoldás egyébként egyszerű és csak egyszer kell megtenned, valamint csekély, szinte minimális ,,veszteséggel" jár. Told el a begyűjtést egy olyan időpontra úgy, hogy ha magadnak kiszámolod, akkor a pacsizással együtt egyszerre gyűjtheted be a termeléseket is. Például: Hajnal 4kor begyűjtöd az Eventes termeléseket, meglátogatod a szomszédokat és/vagy a Testvériség tagjait, és legközelebb, amikor 5 kor felkelsz és épp letudod a reggeli rutinodat, akkor már minden elérhető lesz számodra.
 
A megoldás egyébként egyszerű és csak egyszer kell megtenned, valamint csekély, szinte minimális ,,veszteséggel" jár. Told el a begyűjtést egy olyan időpontra úgy, hogy ha magadnak kiszámolod, akkor a pacsizással együtt egyszerre gyűjtheted be a termeléseket is. Például: Hajnal 4kor begyűjtöd az Eventes termeléseket, meglátogatod a szomszédokat és/vagy a Testvériség tagjait, és legközelebb, amikor 5 kor felkelsz és épp letudod a reggeli rutinodat, akkor már minden elérhető lesz számodra.
Úgy egyébként full nem értem, hogy ezzel az ötlettel hogyan lehet ártani. Amit leírsz azt már végigjártam. Nem működik. Szerintem azért nem dobták még föl ezt az ötletet, mert az átlagos életkor az 30+ és 60 felé több a játékos mintsem 14-25 közötti.
 

Mihaszna

Veterán
Én értettem elsőre is, amit írt, csak az az egy óra, amivel ő nyerne, előbb-utóbb eltűnne, mert nincs olyan, hogy (minden nap) másodpercre pontosan ugyan akkor gyűjtöm be a termeléseket. Valahol, valamelyik mindig késni fog. Az is benne van a pakliban, hogy esetleg véletlen elalszik ember, nem kell fel időben, és akkor ismét (számára) értékes perceket, vagy több 10 perceket veszthet. Tessék szépen időben felkelni, ha már rászánjuk az időnket és energiánkat. :)
 

DeletedUser5848

Vendég
Sziasztok ! :)
Ez ismerős dolog nekem is. Sok millió dolog közbejöhet ami miatt csúszhat a beszedés. Sajnos többször nem tudtam időben beszedni a kereskedelmi állomás portálprofitját. Pedig időlimites épület. A másik a légikereskedő szettem. 24 óra a beszedése, kivéve a fődokkot aminek 48 óra. Ezt többször korai beszedéssel gyűjtöttem be. Bár bónuszos anyagot termel, de nagyon jól jön a manukhoz kiegészítésnek. Ezt se véletlenül így oldották meg a fejlesztők. A közelgő óraátállítás is megviccelhet sokunkat. :)
 

Putyika

Veterán
Én értettem elsőre is, amit írt,
Az is benne van a pakliban, hogy esetleg véletlen elalszik ember, nem kell fel időben, és akkor ismét (számára) értékes perceket, vagy több 10 perceket veszthet.
Szerintem mégsem érted. Pont az a lényeg, hogy ha elalszik, akkor nem perceket vagy 10 perceket veszít, hanem órákat, sőt összességében akár 1 teljes napot is.
Ha például valaki mindennap reggel 5-kor kel és gyűjti be ezeket az épületek és egyik nap véletlenül elalszik, 1 órával később ébred (mert ugye emberből vagyunk, bárkivel előfordulhat), akkor aznap csak 6-kor tudja leszedni. Ha másnaptól visszatér a megszokotthoz és időben kel, akkor aznap már csak délután tudja learatni, mert nyilván nem akar ismét elkésni a munkából és így nincs ideje megvárni, hogy 6-kor begyűjthesse, tehát sok órát el fog bukni. Ha szeretne visszatérni az eredeti reggeli menetrendhez, akkor az bizony az 1 teljes nap csúszás.
Én elég rendszertelenül kelek és lépek be a játékba, de értem az ötletelő problémáját. Bár nehéz elképzelnem, hogy valaki ennyire rendszeresen éljen és játsszon, de biztos van ilyen.
Mondjuk azt is hozzáteszem, hogy nem érzem, azért ezt olyan hatalmas problémának. ;)
Szerintem azért nem dobták még föl ezt az ötletet, mert az átlagos életkor az 30+ és 60 felé több a játékos mintsem 14-25 közötti.
Nem hiszem, hogy az életkornak köze lehet ehhez, és nem is igazán értem, hogy mit akartál ezzel mondani. Sőt szerintem az ilyen "mániákus rendszeresség" inkább az idősebbekre jellemző és nem a 14-25 közötti korosztályra, ha mindenáron az életkorhoz akarod kötni.
 
Mielőtt megint vita lenne, Destion arra gondolt PL.: ha egyik nap elalszik leszedi 5:45 kor másnap ne keljen 5:45 ig várnia hanem belépéskor. Egyébként a pacsi is 23 óra.
Igen, köszönöm. Ez miatt írtam az egész textúrát . Szerintem az a fazon aki kitalálta, hogy 23 óra legyen a pacsi az már nem dolgozik ott azért nem lettek a 24 órásak 23-ra téve.
Az a baj, hogy félreérthetően beszélek. kösz mégegyszer.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Szerintem ha 23 órára lenne csökkentve a végtelen ásatás és holdmedvéhez hasonló eventes épületek, az jó volna.

Mielőtt megint vita lenne, Destion arra gondolt PL.: ha egyik nap elalszik leszedi 5:45 kor másnap ne keljen 5:45 ig várnia hanem belépéskor. Egyébként a pacsi is 23 óra.

pontosan, az hogy a pacsi 23 órára van állítva, nagyon nagy segítség mindenkinek
és én is TÁMOGATOM, hogy a 24 órások legyenek 23 órások (de akár még a 48 órások is lehetnének 47 órások fű alatt) mert így utol tudjuk magunkat érni, ha egyszer nem lépünkbe időbe, és nem csúszik át szépen lassan a begyűjtés egy másik napra - már gondolkodtam ennek a dolognak a felvetésén, mert nagyon hasznos lenne
KIVÉTEL persze az, ha a fejlesztőknek olyan célja van a háttérben a kerek 24 órákkal, amit mi nem ismerünk, hisz ez megint egy nagy lendítés lenne bizonyos begyűjtéseken

viszont annyit tudok mondani @Destion , hogy hajrá!!!!!!!!!!! - itt mindig ilyen falakba ütközünk - DE érdemes többször is nekifutni dolgoknak hogy puhuljon az agy és befogadó legyen olyan dolgokra, amelyek - ha fent nevezett KIVÉTELT most nem vesszük számításba - nekik is jó lenne
 
Utoljára szerkesztve:

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.

A jelenlegi ötletet szavazásra bocsájtottuk, annak érdekében, hogy megtudjuk mit gondoltok róla. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok!

Köszönjük együttműködésetek!
 

DeletedUser3513

Vendég
Igennel szavaztam, mert nagyon sok játékban 23 óra az "egynapos" termelés, pont a csúszás miatt, amiről fent is írtatok.
A 48 órás lehetne 47 óra, a 12 órás pedig 11 - így kényelmesebben lehetne bepaszírozni a napi rutinba.
 

Calyr

Veterán
Ez egy érdekes elképzelés - és jobban belegondolva azért van zavar az erőben rendesen.
Jelen állás szerint ugyanis vannak nem egységesen kezelt játékelemek - és ha onnan közelítjük meg a kérdést, hogy ez miért van... akkor ez most miért is van? A 24 helyetti 23 órának valóban vannak előnyei... és az is igaz, hogy elég egyszer elcsúszni valamivel, és utána lényegében csak egy nap kihagyással (veszteséggel) lehet beállítani újra az egységes beszedést.

Én hajlanék affelé, hogy igen, ez kell, ez jó lehet - de ennek csak akkor látnám értelmét, ha a 24 órás termelések egységes újragondolásával jelenne meg. Azaz minden épületre, ami nem manu és termel (és igen, akkor a 48 órásakéra is).
Ami probléma lehet ebben, és lehet kapásból el is hasaltathatja ezt az ötletet, hogy ha egységesen lennének ezek kezelve, az növelné egyes cuccok felhalmozódásának esélyét (pl. áldást vagy portálprofitot adó épületek esetén).
 

MesterAlma13

Erős harcos
ha nincs mögötte fejlesztő szándék, hogy ez direkt így legyen, és ennek megfelelően tereljék a játékot, akkor ez is olyan, hogy MINDENKI CSAK JÓL JÁR, mert ha megcsúszik valamilyen 24 órás begyűjtéssel, akkor pár nap alatt vissza tudja játszani a megfelelő időpontra ezeket
tehát mindenki jól jár vele
 

bere007

Veterán
Ami probléma lehet ebben, és lehet kapásból el is hasaltathatja ezt az ötletet, hogy ha egységesen lennének ezek kezelve, az növelné egyes cuccok felhalmozódásának esélyét (pl. áldást vagy portálprofitot adó épületek esetén).

Az a felhalmozódás azt jelentené, hogy a legjobb esetben 24 naponként 1 napi termeléssel lenne több. És ezalatt be kell lépni mind a 24 nap abba a pillanatba, amikor már aratható. Ennek a valószínűsége majdhogynem nulla. De aki ennyire elszánt, hogy ezt megcsinálja, szerintem meg is érdemli, hogy így a termelése növekedjen 4%-kal.
 

Mihaszna

Veterán
ha nincs mögötte fejlesztő szándék, hogy ez direkt így legyen, és ennek megfelelően tereljék a játékot, akkor ez is olyan, hogy MINDENKI CSAK JÓL JÁR, mert ha megcsúszik valamilyen 24 órás begyűjtéssel, akkor pár nap alatt vissza tudja játszani a megfelelő időpontra ezeket
tehát mindenki jól jár vele

A kiemelt mondat résszel (lényegében) ugyan azt írtad, amit én - ,,az az 1 óra nem oszt, nem szoroz" - .. annak ellenére, hogy fentebb ,,kivételnek" neveztél. Ergo: Ha azt mondod, hogy ha elcsúszik és némi idővel ez a csúszás stabilizálható, akkor ugyan ott van az illető, mintha nem történt volna semmi, vagyis nem került bevezetésre. Elcsúszások mindig is voltak, vannak és lesznek.
 

bere007

Veterán
A kiemelt mondat résszel (lényegében) ugyan azt írtad, amit én - ,,az az 1 óra nem oszt, nem szoroz" - .. annak ellenére, hogy fentebb ,,kivételnek" neveztél. Ergo: Ha azt mondod, hogy ha elcsúszik és némi idővel ez a csúszás stabilizálható, akkor ugyan ott van az illető, mintha nem történt volna semmi, vagyis nem került bevezetésre. Elcsúszások mindig is voltak, vannak és lesznek.

Ő azzal azt írta, hogy ha ez be lenne vezetve és egyszer megcsúszik, akkor szép lassan, de vissza tudna állni az alap helyzetbe, Jelenleg ez nem kivitelezhető, mert ha egyszer megcsúszol, akkor vége van, az már úgy marad. Tehát pont az ellenkezőjét írta, mint te.
 

Mihaszna

Veterán
Tehát (ha jól értem), azt mondjátok, hogy ha a 24 órás termelések 23 órára lennének lecsökkentve, akkor mindenki jól járna, de ha véletlenül valaki elcsúszna a napi a begyűjtéssel, akkor szépen lassan vissza tud állni az alap helyzetbe, mert 1 órát nyert vele. Megpróbálok kiindulni Destion példájából.

Ugye az alap az, hogy 6-kor indulni kell (kinek ide, kinek oda)

A jelenlegi státusz szerint 24 óra a termelési ideje jónéhány Eventes épületnek. Ha hajnal ötkor begyűjtöm, akkor az másnap ismét hajnal 5-kor áll rendelkezésemre. Ahhoz, hogy a begyűjtés időben megtörténjen, kicsivel előtte felkel kelnem. A kérdés már csak az, hogy a reggeli rutinba mi élvez prioritást. A játék, vagy reggeli rutin előkészületek.

- felkelünk; kikapcsoljuk 3-szor a telefonon a ,,csak még 5 perc" (Szudi) üzemmódot
- megmossuk az arcunkat
- meglátogatjuk az illemhelyet
- (esetleg még) fel is öltözködünk
- kávé, mellé cigaretta - aki dohányzik is -
- van, akinek ébredés után a gyomra befogadóképes és tud reggelizni is, vagy épp ez is benne van a rutinjába

Ezek csak az alap dolgok, amiket az ember ébredés után - a munkába vagy épp suliba való indulás előtt is - megtesz. Ebbe nincs benne a 21. század követelményei, a környezetünkbe való megjelenés.

A hölgyek esetében:

- Frizura beállítás
(aki igényli, mert ad a megjelenésére)
- smink
- lakkozás, polírozás, csiszolás
- a megfelelő ruha és cipő kiválasztása
- csecse-becsék
- a tükörben való nézelődés 5 percig (imádom, amikor a páromra 5 percet kell várnom, amig 1 óra alatt elkészül

Nem vagyok szakértő a témában, ezt meghagynám a női nem képviselőinek, de ha tippelnem kellene, akkor összességében (az alap rutinokat is beleszámítva) ez kb egy 30-45 perces tortúra.

Nos, az urak (vagyis mi) talán kicsit könnyebb helyzetben vagyunk, mert nekünk nincs szükségünk ennyi előkészületre, de az alap dolgokat mi sem tudjuk nélkülözni, ami ugyan mindenkinél változó, de jó indulattal is legalább 15-20 perc.

A bevezetést követen, ha hajnal ötkor begyűjtöm, akkor az másnap már 4 órakor a rendelkezésemre áll, mert nyertem egy órát. És mivel nyertem egy órát, hülye leszek majd felkelni 4 óra előtt, hogy időben begyűjtsem, ráérek fél 5 és 5 között felkelni. Márpedig a mai rohanó világunkban ez így működik. A JÁTÉKBAN valóban nyer egy órát, mert időzítővel van ellátva. De a VALÓÉLETBEN a szervezeted az időzítő. Hiába állítja be az ember a telefonját egy meghatározott időpontra, nem épp úgy vagyunk beállítva, hogy kipattan a szemünk, és máris indulhat a nap. Tehát. nekem senki nem mondja, hogy nyer egy órát, mert gyakorlatilag (jó indulattal) maximum egy fél óra előnyre tesz szert. Vagyis egy átlag játékos ennyit szán rá a reggeli rutinjából a játékra, ennyivel kellene hamarabb felkelnie.

Annyival még kiegészíteném a gondolatomat - az alap koncepciót figyelembe véve -, ezzel az erővel akkor Manufaktúrák esetében a 9 órás termelések lehetnének 8 órásak, az egy naposak pedig 12 órásak, mert átlag 8-12 órát dolgozik az ember. A 3 órás és a 2 napos termeléseket inkább az Eventeknél tudjuk hasznosítani, bár a 2 naposak egy ideje már eltűntek. A műhelyek esetében is a 9 órás és 1 napos termeléseket lecsökkenteni ugyan úgy (és ugyan azzal az indokkal) mint a Manufaktúráknál. Az 5, 15 perces, illetve az 1 és 3 órásak pedig szintén az Evenetknél játszanak jobban.
 
Utoljára szerkesztve:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent