• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Már felvetett Felfedezett területek számának kiírása

Legyen-e látható a világtérképen a felfedezett tartományok száma?

  • igen

    Szavazatok: 8 88,9%
  • nem

    Szavazatok: 1 11,1%

  • Összes szavazó
    9
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

liliputy

Veterán
Javaslatom a következő: A világtérképen a "távcső" mellett egy ablakban jelezze, hogy mennyi az a felfedezett tartomány, ami még nem lett teljesítve.
Nem kellene minden alkalommal bogarászni, hogy még mennyit kell teljesíteni a tartományi bővítéshez.
Mert ugye a felderítő állandóan úton van (legalábbis nálam), közben ha van elegendő áru, akkor 1-1 tartomány elkészül, tehát ez a körforgás úgymond állandósul.
Ezért is lenne jó egy külön kis ablak, csak rápillantani a megjelenő számra, és már is tudjuk hogy hány a mennyi.
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de szerintem akiknek már Európától a Jóreménység Fokáig nyúlik a szomszédsága, annak is nagy segítség lenne.
Várom a véleményeteket, vagy ellenvéleményeteket.
 

DeletedUser

Vendég
Az elgondolásod remek, támogatandó, de nem csupán a felfedezettet kellene mutatnia, hiszen abból még nem tudni, mennyi kell a következő bővítéshez, hanem egy visszaszámlálót a következő bővítésig szükséges számig. Gondolom, olyasmit szeretnél, mint a 3 saját bónuszos ereklyénél visszaszámláló kis ikonok a térképen.
Mondjuk akinek már nagyobb a szomszédsága ez annyira nem "nagy segítség", hiszen pl. nálam 3 nap már egy felderítés, s mire összejön a 10 tartomány, az biza, 30 nap. Addig bőven van idő legyűrögetni egy-egy tartományt.
Arról nem beszélve, hogy az előre haladott játékosok már ált . a következő fejezethez gyűjtjük előre a bővítéseket, így lerakni nem is igen tudjuk azonnal. Aztán amikor megjön az új nép a területekkel, rögtön le is pakoljuk a közben gyűjtögetett területeket.

Egy kisebb játékosnak viszont hasznosabb, mindenképpen. :) Szóval részemről támogatom. Bár a kérdést átfogalmaznám, hiszen a felfedezett tartományok számából még nem tudni, mennyi kell a következő bővítéshez, hiszen ez is folyamatosa nő, ahogy a városok is, s nem állandó. :)
 

DeletedUser1322

Vendég
Nem kellene minden alkalommal bogarászni, hogy még mennyit kell teljesíteni a tartományi bővítéshez.

Az épületek menüben a bővítéseknél jelzi egy tooltip ezeket az adatokat.

bővítés.png

Esetleg annyit lehetne ezen módosítani hogy ha a távcsőre viszed az egeret a tooltip akkor is megjelenjen benne az általad felsorolt információkkal.:)
 

liliputy

Veterán
Mint @norki is írta, az épületek menüben azt mutatja csak, hogy mennyi tartomány kell a következő bővítésig. De a javaslatom pontosan arra vonatkozik, hogy azt is mutassa meg számszerűen, hogy mennyi van ebből felfedezve, a nélkül, hogy körbe kéne utazni a szomszédokat.
Ezek szerint pontatlanul fogalmaztam, :rolleyes: remélem így már érthető.:)
 

DeletedUser434

Vendég
Akár, a térképen már meglévő célkereszt is kaphatna olyan funkciót - a hazanavigálás helyett (hisz a nyíl alapján, csak hazatalál úgyis Mindenki), - hogy az egyszeri megnyomásával az elsőként felderített, de még nem teljesített tartományra ugrana, az ismételt megnyomásával a következőre, és így tovább.. Egyszerűbb lenne, nem kellene folyton keresgetni, hogy hol vannak a tartományok, ez a nagyobbaknál elég problémás, van, hogy "kinézem a szemem" mire megtalálom, ha nem a szélén van! :)

Szerkesztés:
Annyira írom a "Magamét", hogy elfelejtettem mondani, hogy @liliputy ötletét természetesen támogatom! :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1322

Vendég
Mint @norki is írta, az épületek menüben azt mutatja csak, hogy mennyi tartomány kell a következő bővítésig. De a javaslatom pontosan arra vonatkozik, hogy azt is mutassa meg számszerűen, hogy mennyi van ebből felfedezve, a nélkül, hogy körbe kéne utazni a szomszédokat.
Ezek szerint pontatlanul fogalmaztam, :rolleyes: remélem így már érthető.:)

Nem fogalmaztál pontatlanul érthető volt eddig is.;)
Ugyan erről beszéltem én is de lehet hogy én voltam félreérthető.
A lényeg:A térképen ha ráviszed az egeret a távcsőre akkor egy tooltip megmutatná hogy hány tartomány van felfedezve,ebből mennyi van kész és hogy mennyi kell még a bővítéshez.PL így.

tooltip.png
 

DeletedUser379

Vendég
Akár, a térképen már meglévő célkereszt is kaphatna olyan funkciót - a hazanavigálás helyett (hisz a nyíl alapján, csak hazatalál úgyis Mindenki), - hogy az egyszeri megnyomásával az elsőként felderített, de még nem teljesített tartományra ugrana, az ismételt megnyomásával a következőre, és így tovább.. Egyszerűbb lenne, nem kellene folyton keresgetni, hogy hol vannak a tartományok, ez a nagyobbaknál elég problémás, van, hogy "kinézem a szemem" mire megtalálom, ha nem a szélén van
én inkább ezt támogatnám....de nagyon.
2-3 napos felderítésnél néha el is felejtem merre történt a dolog, úgy keresem a felderített tartományt térképen, mint mákostésztában a hangyát:(
Szóval támogatom itt is, és ha Maci új ötletként adja be ott is fogom:)
 

DeletedUser434

Vendég
én inkább ezt támogatnám....de nagyon.
2-3 napos felderítésnél néha el is felejtem merre történt a dolog, úgy keresem a felderített tartományt térképen, mint mákostésztában a hangyát:(
Szóval támogatom itt is, és ha Maci új ötletként adja be ott is fogom:)
Ám legyen kedves @sanimi , semmi jónak nem Vagyok az elrontója.., beadom külön ötletként is! :)

Szerkesztés:

Megtekinthető, itt! :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3

Vendég
Hasonló dolgon a fejlesztők már gondolkoznak egy ideje, de végleges döntés még nincs.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent