• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Javítva Felderítésből hátralévő idő megjelenítése.

Lupuj

Erős harcos
Sziasztok!

Nem egy eget rengető hiba, de mégis ... hiba ...
Jó lenne "stabilizálni" a tartomány-felderítési idő kiíratását a világtérképen.
Jelenleg - ha a felderítési helyre ugrató ikon fölé viszem az egeret - elég véletlenszerűen működik ez.
Vagy kiírja a felderítésből hátralévő időt vagy nem. :-(

Ha már néha kiírja, akkor miért nem írja ki mindig?

Üdv.: Lupuj
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Ezt valahogy tudnád demonstrálni?

Nekem nem sikerült reprodukálnom.
 

Lupuj

Erős harcos
Ezt valahogy tudnád demonstrálni?

Nekem nem sikerült reprodukálnom.

Szia!
Nem értem?! Mit demonstráljak azon, hogy néha megjelenik a felderítésből hátralévő idő, néha pedig nem.
Csináljak olyan képernyőképeket (akár órákig próbálgatva az ikon fölötti mászkálást) ami ezeket az állapotokat mutatja? Mert pl. ma még nem mutatta.
Ehhez a többi játékos hozzászólása (is) lehetne ennek igazolása (vagy nem).

Te melyik állapotot nem tudtad reprodukálni?

Üdv.: Lupuj
 

Wiccara

Veterán
Csináljak olyan képernyőképeket
Szia, igen.
a többi játékos hozzászólása (is) lehetne ennek igazolása (vagy nem).
nem azt vonják kétségbe, hogy ilyen van ( hiába mondáná több játékos); azért kellene minél több paraméter megadása ( mobil, pc, böngésző típus, stb... hogy leszűkíthessék az előidéző ok variánsait.
Személy szerint én még ezt nem tapasztaltam ( pc, linux, crome) ha ez segít a témában.

W.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Szia!
Nem értem?! Mit demonstráljak azon, hogy néha megjelenik a felderítésből hátralévő idő, néha pedig nem.
Csináljak olyan képernyőképeket (akár órákig próbálgatva az ikon fölötti mászkálást) ami ezeket az állapotokat mutatja? Mert pl. ma még nem mutatta.
Ehhez a többi játékos hozzászólása (is) lehetne ennek igazolása (vagy nem).

Te melyik állapotot nem tudtad reprodukálni?

Üdv.: Lupuj

Azt hogy egyszer megjelenik, egyszer nem.

Ennél inkább videó lenne érdekes, hogy lássák a fejlesztők mi okozhatja ezt vagy két kép, amelyeknél az egyiken látható, a másikon nem és a két kép közötti cselekvéseket listázod nekünk.

Személy szerint én még ezt nem tapasztaltam

Én sem és ahogy próbáltam előcsalni se sikerült. :D
 

Lupuj

Erős harcos
Azt hogy egyszer megjelenik, egyszer nem.

Ennél inkább videó lenne érdekes, hogy lássák a fejlesztők mi okozhatja ezt vagy két kép, amelyeknél az egyiken látható, a másikon nem és a két kép közötti cselekvéseket listázod nekünk.

Én sem és ahogy próbáltam előcsalni se sikerült. :D

Hmmm, egyikőtök sem írta le, hogy ti melyiket tapasztaljátok. Nálatok mi történik az "ikon fölé álláskor"?

A probléma lényegéből adódóan ez - természetesen - PC-n jelentkezik. Írtam ... "egérrel az ikon fölé állva".
De jogos, mert lehet bármilyen a rendszer. Nálam: Windows 7 (64 bit), Mozilla 85.0.2 (64 bit), Genius egér.
Úgy emlékszem(!?), a FLASH-ben mindig kiírta.

A videó felejtős, hiszen nem fogok minden alkalommal ilyet indítani, ha a térképre megyek.
A kétféle képnek szintén nem sok értelmét látom, hiszen az egyiken lenne idő, a másikon nem. Akkor minek erről kép?
Hacsak nem azért, hogy bizonyítható legyen a kétféle állapot. :rolleyes:
 

Putyika

Veterán
Ez nálam is így van, de nem csak erre az ikonra érvényes, hanem mind a négyre (felderítés, navigálás a városhoz, tartományi áttekintő és ereklyék).
Azt vettem észre, hogy az első alkalommal, amikor kilátogatok a térképre mutatja, de aztán többször már nem. Ha frissítem az oldalt és kimegyek a térképre látni, aztán a következő térképre menetelnél már nem.
 

Lupuj

Erős harcos
Na, most a bajnokizás közben hol előkerült, hol nem.
Ilyen az, amikor látszik (a többi ikon fölé állva is jönnek az infók):
felderítő OK.png
Gondolom, arról nem kell kép, milyen az, amikor nem látszik. :)

Azt viszont nem értem, miért kell ennek a megjelenítésnek bármitől is függenie. Ennek hiánya programozási hiba.
Nem lehetséges olyan kifogás, hogy attól függ a megjelenés, mit csináltam előtte.
Ha az ikon fölé kerül az egérkurzor, ennek a kijelzésnek meg kell(!) jelennie.

Adalék: Ezek után visszaléptem a városba, majd azonnal újra a térképre és .... egyik ikonnál sem jelenik meg az infó. :(
 
Utoljára szerkesztve:

Putyika

Veterán
Azt viszont nem értem, miért kell ennek a megjelenítésnek bármitől is függenie. Ennek hiánya programozási hiba.
Nem lehetséges olyan kifogás, hogy attól függ a megjelenés, mit csináltam előtte.
Ha az ikon fölé kerül az egérkurzor, ennek a kijelzésnek meg kell(!) jelennie.
Szerintem nem azért kérdezte, hogy mit csináltál előtte vagy közben, mert attól akarná függővé a megjelenítést. De nyilván egyszerűbb úgy megtalálni a hiba forrását, ha tudják, hogy mi idézi elő.
Az orvosnak is sokkal könnyebb megállapítani, hogy laktózérzékeny vagy, ha elmondod neki, hogy tejtermékek fogyasztása után jön rád a fosás és nem csak annyit mondasz, hogy néha megy a hasam, néha nem. ;)
 

Lupuj

Erős harcos
Szerintem nem azért kérdezte, hogy mit csináltál előtte vagy közben, mert attól akarná függővé a megjelenítést. De nyilván egyszerűbb úgy megtalálni a hiba forrását, ha tudják, hogy mi idézi elő.
Az orvosnak is sokkal könnyebb megállapítani, hogy laktózérzékeny vagy, ha elmondod neki, hogy tejtermékek fogyasztása után jön rád a fosás és nem csak annyit mondasz, hogy néha megy a hasam, néha nem. ;)

Szia!
Lehet, hogy adna valamennyi segítséget az előzmény(ek) leírása (bár kétlem), de ez nem hasonlítható az említett orvosi esettel. Ott egyértelművé válik az ok-okozati összefüggés. :)
Az előző írásom lényege: " Ha az ikon fölé kerül az egérkurzor, ennek a kijelzésnek meg kell(!) jelennie."
Tehát ebben az esetben az előzmény irreleváns. Az infó megjelenítése csak az egérkurzor pozíciójától függ, nem pedig a múltbéli eseményektől.
 

Xandria

Erős harcos
Adalék: Ezek után visszaléptem a városba, majd azonnal újra a térképre és .... egyik ikonnál sem jelenik meg az infó. :(
Nálam is pontosan így jelentkezik ez a hiba. A játékba való belépés után, az első Világtérkép látogatásakor megjelennek az infók az ikonoknál, az újbóli látogatások esetén már nem. Többször kipróbáltam, ez minden belépés után így működik.
 

ElfAndie

Elf kid
Én még sosem láttam a visszaszámlálót, nálam egyszer sem jelent meg, amióta játszom. Most, Lupuj képén láttam először, csodálkoztam is, hogy ott lennie kellene valaminek. :D Win10, 64 bit, Vivaldi böngészőn nézem egy ASUS ROG Fx553 laptopon. (A Vivaldi olyan, mint a Chrome, annak is ismeri föl minden.)
Hoztam fotót is, a kis kezet formázó kurzor a felderítés ikonon volt fotózáskor, csak azt nem fotózza a print screen.

felderites ikon.jpg
 
Utoljára szerkesztve:

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Az orvosnak is sokkal könnyebb megállapítani, hogy laktózérzékeny vagy, ha elmondod neki, hogy tejtermékek fogyasztása után jön rád a fosás és nem csak annyit mondasz, hogy néha megy a hasam, néha nem. ;)
Tökéletes hasonlat a szituációra, mellé téve azt is, hogy a beteg meggyőz, hogy ő olvasta a neten, hogy egy nagyon ritka, már 400 éve nem látott betegsége van és az orvosnak teljesen fölösleges kivizsgálnia és kérdéseket feltennie, mert ő pontosan tudja, hogy ez miért van. :)

Azt vettem észre, hogy az első alkalommal, amikor kilátogatok a térképre mutatja, de aztán többször már nem. Ha frissítem az oldalt és kimegyek a térképre látni, aztán a következő térképre menetelnél már nem.
Köszönöm, ő lesz a válasz a kérdésemre. :)
 
Fent