• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva fejlesztés ára

DeletedUser60

Vendég
ha már elkezded a fejlesztésbe adományozni a pontokat , akkor lehessen
előre kifizetni a fejlesztés teljes árát , igy amikor összejön az adott kp akkor automatikusan
legyen meg az adott fejlesztés
 

DeletedUser12

Vendég
Ezt csak én nem értem? :)
Szerintem arra gondol, hogy ha egy fejlesztés aktiválásához szükséges 20 kp mellett 1500 arany és 300 nyersanyag, akkor ez utóbbikat előre be lehessen rakni, hogy amikor megvan az utolsó kp, akkor rögtön aktiválódjon a fejlesztés.

Gondolom ennek az lenne az értelme, hogy ha egyszer megvan a szükséges nyersanyag a fejlesztésre, véletlenül se legyen elköltve, mielőtt aktiválni lehetne a fejlesztést.
 

Vanek

Veterán
Szerintem arra gondol, hogy ha egy fejlesztés aktiválásához szükséges 20 kp mellett 1500 arany és 300 nyersanyag, akkor ez utóbbikat előre be lehessen rakni, hogy amikor megvan az utolsó kp, akkor rögtön aktiválódjon a fejlesztés.

Gondolom ennek az lenne az értelme, hogy ha egyszer megvan a szükséges nyersanyag a fejlesztésre, véletlenül se legyen elköltve, mielőtt aktiválni lehetne a fejlesztést.

Hacsak így nem... :D
De ettől függetlenül ez pont olyan, mint a szüleimnél a házipénz beosztása. Anyám mindig ki van akadva, ha nem küldenek egy adott hónapban egy adott számlát; mert akkor a következőben kétszer annyit kell fizetni, és arra már nem lesz pénze az adott havi bevételek mellett - erre mindig azt mondom Neki, hogy ne költse el azt a pénzt, amit a számlára fizetne, és akkor nem lesz megterhelő a kétszer annyi fizetése. :)
Vagyis bár nem látok az eredeti ötlet ellen semmit; de ugyanígy nem is látok mellette sem. Szerintem nem megerőltető figyelni arra, hogy mi fog kelleni a következő fejlesztés(ek)hez (mondom ezt úgy, hogy most én is benéztem, mert túl sokat harcoltam egyszerre, és előbb jutottam el a fejlesztési fában addig, ahol már több áru kell, mint amennyi van - így most el is vesztek vagy 5 fejlesztési pontot, de ez is csak a játékot teszi kicsit nehezebbé; hogy pluszban kelljen figyelni az ilyen esetekre is).
 

DeletedUser12

Vendég
Hacsak így nem... :D
De ettől függetlenül ez pont olyan, mint a szüleimnél a házipénz beosztása. Anyám mindig ki van akadva, ha nem küldenek egy adott hónapban egy adott számlát; mert akkor a következőben kétszer annyit kell fizetni, és arra már nem lesz pénze az adott havi bevételek mellett - erre mindig azt mondom Neki, hogy ne költse el azt a pénzt, amit a számlára fizetne, és akkor nem lesz megterhelő a kétszer annyi fizetése. :)
Vagyis bár nem látok az eredeti ötlet ellen semmit; de ugyanígy nem is látok mellette sem. Szerintem nem megerőltető figyelni arra, hogy mi fog kelleni a következő fejlesztés(ek)hez (mondom ezt úgy, hogy most én is benéztem, mert túl sokat harcoltam egyszerre, és előbb jutottam el a fejlesztési fában addig, ahol már több áru kell, mint amennyi van - így most el is vesztek vagy 5 fejlesztési pontot, de ez is csak a játékot teszi kicsit nehezebbé; hogy pluszban kelljen figyelni az ilyen esetekre is).
Pontosan!
Egy kicsit átgondolva az eredeti ötletet, nem is biztos, hogy olyan rossz lenne, ha félre lehetne rakni a fejlesztéshez szükséges dolgokat. DE! Innen akkor már csak egy lépés, hogy valaki azt írja, hogy ha nincs elegendő árúm a feloldáshoz, akkor lehessen egyesével is raktározni, mint ahogy a kultúra pontot. Ami részben lenne csak jó. Mert mi van, ha közben kiderül, hogy neked baromi nagy szükséged lenne egy ereklyére, de nem tudod a védő sereget kiütni és nincs elég árúd a raktáradban amivel meg tudnád szerezni. Akkor majd jön az az "ötlet", hogy ezt a lekötést is lehessen megszüntetni, ha mégis meggondolnám magam???

Szerintem teljesen felesleges ilyeneken agyalni. Lehet, hogy elsőre jó ötletnek tűnik a dolog, de aztán egy csomó kérdést vet fel a módosítás, ami már sokkal bonyolultabbá teszi a dolgot. Aztán meg kiderül, hogy nem is éri meg a változtatás.
 
Fent