• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Fejetlen Halloween

DeletedUser4281

Vendég
Ezek szerint esélyem sem volt!!!
Nincsen 11 műhelyem! 5 van amiben nekem 11x3 óra az 9 óra! 24 tartomány nekem 2 hét! Kevés hadsereg, kevés cucc a tárgyaláshoz!
Nem szeretnék belevauvau, de én az előző minieventkor kezdtem és simán megcsináltam. 1-es szintű műhelyek lepakolásához nem sok minden kell, csak hely!! Igaz én nem panaszkodni szoktam (no offense!!), hanem mindig a kiskaput, a lehetőséget keresem amivel teljesíteni tudom a feladatokat! Bármilyen játékról is legyen szó! El kell dönteni egy-egy eventkor hogy akarom, vagy nem akarom (A feladatok előre ismertek, semmi meglepetés, fel lehet -KELL- készülni rá), és aszerint csinálni. Szerintem... :))
 

DeletedUser3108

Vendég
Ezek szerint esélyem sem volt!!!
Nincsen 11 műhelyem! 5 van amiben nekem 11x3 óra az 9 óra! 24 tartomány nekem 2 hét! Kevés hadsereg, kevés cucc a tárgyaláshoz!

Mivel igencsak nagyok a játékosok fejlettsége között (terület-ellátás-szerzett épületek)
a különbség, így lassan a szinteknek megfelelő eventekre lenne szükség! Nem?
Szia,
Már az előző Event kapcsán is kaptál tanácsot a kicsi, 1-es szintű termelőegységekre vonatkozóan... Persze, nem kell megfogadni, de az eléggé eltúlzott kijelentés, hogy esélyed sem volt... (Azt pedig csak halkan kérdezném meg, hogy minek Neked márvány-kristály-drágakő bónusszal pl. 2 nagy deszka-manu, ami magasabb szintű, mint a bónuszos márványmanufaktúrád...???)
 

DeletedUser683

Vendég
Ezek szerint esélyem sem volt!!!
Nincsen 11 műhelyem! 5 van amiben nekem 11x3 óra az 9 óra! 24 tartomány nekem 2 hét! Kevés hadsereg, kevés cucc a tárgyaláshoz!

Mivel igencsak nagyok a játékosok fejlettsége között (terület-ellátás-szerzett épületek)
a különbség, így lassan a szinteknek megfelelő eventekre lenne szükség! Nem?
Figyu! Szinteknek megfelelőek a kérések. Ha folyton csak panaszkodsz, sose fogod élvezni a játékot, és az neked se jó. :) A múltkorinál is kaptál tanácsokat, úgy tűnt, hogy érted, de valószínűleg félreérthettél valamit. Ez egy minievent, és hozzánk vágnak egy egész jó kis épületet. Ezért tenni kell, tervezni, és akár áldozni is, ha nagyon muszáj. Nem tudom elhinni, hogy nincs egy gramm helyed se, ahová eventek alkalmával pár kis első szinten hagyott épületet ne tudnál lerakni, hogy tudj is haladni. A többségnek megy, neked is menni fog, de akarnod, és csinálnod kell. Egy ilyen könnyed kis eventnél elég rosszul veszi ki magát a panaszkodás. Aki nem is tudja előre a feladatokat, az is tanulja meg, hogy az elején könnyű, gyorsan teljesíthető küldetések vannak, és az a jó, ha abból minél többet megcsinál valaki. Így nem jár úgy, mint egy fentebb szóló, aki (akik) lemaradtak a bajnokiról, mert simán bele lehetett kalkulálni, meg lehetett csinálni, de ehhez tevékenykedni kell. ;)
Hi!

Elakadtunk a tesókkal. Elkezdtük a 24 ereklye gyűjtését bajnoksági csatákban és mivel vége lett és nem fejeztük be most nem tudunk tovább haladni. Hiába boltoltam le tartományi találkozót, se tegnap, se ma nem számolja... Akkor most várunk amíg lesz új bajnokság vagy mi van?
Ha csak közepes szinten vittétek volna végig a bajnokit, már a végső jutalom is kiadta volna a kért ereklyéket. Legközelebb számítsatok erre, és ne várjatok a bajnokival, vigyétek, mert sok hasznos dolgot ad, illetve ha nyittok pár ládát, akkor a végén is jó a jutalom. ;)
Már első nap (ha csak valaki nem nagyon késő este ér haza) el lehetett volna vinni a küldetéseket a 11. küldetésig, hála annak, hogy a bajnoksági találkozókat elfogadják a küldetések. Ott volt a bajnokságban a 2 ereklye (de az még szomszédi segítségnyújtással is összejön), ott volt benne a 3 bűbáj is, a 14 találkozó is (4 bajnoksági tartomány csak), és a 9 ereklye is további bajnoksági tartományokból. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser83

Vendég
Sajnos én is abba hagytam, azon a szinten ahol állok.. képtelenség végig vinni :(
Sajnálom, hogy ilyenre sikeredett az event.
 

DeletedUser4340

Vendég
Figyu! Szinteknek megfelelőek a kérések. Ha folyton csak panaszkodsz, sose fogod élvezni a játékot, és az neked se jó. :) A múltkorinál is kaptál tanácsokat, úgy tűnt, hogy érted, de valószínűleg félreérthettél valamit. Ez egy minievent, és hozzánk vágnak egy egész jó kis épületet. Ezért tenni kell, tervezni, és akár áldozni is, ha nagyon muszáj. Nem tudom elhinni, hogy nincs egy gramm helyed se, ahová eventek alkalmával pár kis első szinten hagyott épületet ne tudnál lerakni, hogy tudj is haladni. A többségnek megy, neked is menni fog, de akarnod, és csinálnod kell. Egy ilyen könnyed kis eventnél elég rosszul veszi ki magát a panaszkodás. Aki nem is tudja előre a feladatokat, az is tanulja meg, hogy az elején könnyű, gyorsan teljesíthető küldetések vannak, és az a jó, ha abból minél többet megcsinál valaki. Így nem jár úgy, mint egy fentebb szóló, aki (akik) lemaradtak a bajnokiról, mert simán bele lehetett kalkulálni, meg lehetett csinálni, de ehhez tevékenykedni kell. ;)
Ha csak közepes szinten vittétek volna végig a bajnokit, már a végső jutalom is kiadta volna a kért ereklyéket. Legközelebb számítsatok erre, és ne várjatok a bajnokival, vigyétek, mert sok hasznos dolgot ad, illetve ha nyittok pár ládát, akkor a végén is jó a jutalom. ;)
Már első nap (ha csak valaki nem nagyon késő este ér haza) el lehetett volna vinni a küldetéseket a 11. küldetésig, hála annak, hogy a bajnoksági találkozókat elfogadják a küldetések. Ott volt a bajnokságban a 2 ereklye (de az még szomszédi segítségnyújtással is összejön), ott volt benne a 3 bűbáj is, a 14 találkozó is (4 bajnoksági tartomány csak), és a 9 ereklye is további bajnoksági tartományokból. :)

Nem panaszkodásnak szántam, hanem kérdést tettem fel...
Itt nem az ereklyék megszerzésével volt a gondunk, hanem találkozót kellett teljesíteni. A gondot az okozta, hogy a számláló nem mutatja, ha teljesítesz egy másféle találkozót, mint amilyenbe belekezdtél. Ez szerintem programozási hiba és nem a user hülyesége. Amúgy meg a hosszú hétvégén mi spec napközbeni programok miatt nem tudtunk a bajnokság végére visszaérni, ezért a 16 megszerzett találkozó elúszott vagy várok még 3 napot, hogy befejezhessem a feladatot. 4 ládát nyitottunk és bele ment cirka 900 pont részemről.
Amúgy már rég készen van, mióta kaptunk választ...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Figyu! Szinteknek megfelelőek a kérések. Ha folyton csak panaszkodsz, sose fogod élvezni a játékot, és az neked se jó. :) A múltkorinál is kaptál tanácsokat, úgy tűnt, hogy érted, de valószínűleg félreérthettél valamit. Ez egy minievent, és hozzánk vágnak egy egész jó kis épületet. Ezért tenni kell, tervezni, és akár áldozni is, ha nagyon muszáj. Nem tudom elhinni, hogy nincs egy gramm helyed se, ahová eventek alkalmával pár kis első szinten hagyott épületet ne tudnál lerakni, hogy tudj is haladni. A többségnek megy, neked is menni fog, de akarnod, és csinálnod kell. Egy ilyen könnyed kis eventnél elég rosszul veszi ki magát a panaszkodás. Aki nem is tudja előre a feladatokat, az is tanulja meg, hogy az elején könnyű, gyorsan teljesíthető küldetések vannak, és az a jó, ha abból minél többet megcsinál valaki. Így nem jár úgy, mint egy fentebb szóló, aki (akik) lemaradtak a bajnokiról, mert simán bele lehetett kalkulálni, meg lehetett csinálni, de ehhez tevékenykedni kell. ;)
Ha csak közepes szinten vittétek volna végig a bajnokit, már a végső jutalom is kiadta volna a kért ereklyéket. Legközelebb számítsatok erre, és ne várjatok a bajnokival, vigyétek, mert sok hasznos dolgot ad, illetve ha nyittok pár ládát, akkor a végén is jó a jutalom. ;)
Már első nap (ha csak valaki nem nagyon késő este ér haza) el lehetett volna vinni a küldetéseket a 11. küldetésig, hála annak, hogy a bajnoksági találkozókat elfogadják a küldetések. Ott volt a bajnokságban a 2 ereklye (de az még szomszédi segítségnyújtással is összejön), ott volt benne a 3 bűbáj is, a 14 találkozó is (4 bajnoksági tartomány csak), és a 9 ereklye is további bajnoksági tartományokból. :)
A 24 talàlkozót hogyan Lehet teljesíteni? Vagy tárgyalok, akkor 2-3 napi termelésem viszi el 1 tartomány 5-6 találkozó. 3 nap 6 találkozó, akkor 12 nap a 24 találkozó!

És nagyon helyesen látjátok, nem mindenki egyforma ügyes! Sőt mindannyian mások vagyunk! Ami engem illet, az én képességeimmel 44 évesen elég jól tisztában vagyok, ami sikerûl annak örülök! Így jó nekem! Ha valami nem sikerül levonom a tanulságot ha tudom, ha nem tudom kérdezek. Az alacsony szintü manukat nehèz nem érteni, megértettem, de nincsen csak 3-4 darabra hely!

Értek én a szép szóból! Ha nem vagyok a legjobbak közé való minek élek, mit panaszkodok itt, rosszul veszi ki magát! Hát nem teszem. És ezzel nem vagyok egyedül! Nem minenkinek ez az élete. Van munka napi min 8 óra, gyerek-család, ház, kirándulás, kutya, sport, hobbi, és mellette játszok.
Szórakoztat, érdekes, és minőségi, és pénz nélkül is játszható.

Ez volt az utolsó panaszkodás, meghagyom nektek ezt a felületet akik ennyivel jobbak másoknál!

Szia,
Már az előző Event kapcsán is kaptál tanácsot a kicsi, 1-es szintű termelőegységekre vonatkozóan... Persze, nem kell megfogadni, de az eléggé eltúlzott kijelentés, hogy esélyed sem volt... (Azt pedig csak halkan kérdezném meg, hogy minek Neked márvány-kristály-drágakő bónusszal pl. 2 nagy deszka-manu, ami magasabb szintű, mint a bónuszos márványmanufaktúrád...???)
A kérdést is alíg értem, mert persze fent leírtam más is van az életemben.
A deszka márvány volt az első azzal kezdtem. Most is nagyon sok kell belőle. Hogyan tárgyaljak alap manukkal?
Minek nekem deszka manu 2 nagy ami fejlettebb mint a márvány? Misel nyertem egy napi 460 márványt adó épületet. Deszkát adó épületet nem nyertem, azt nekem kell kifaragni. Vagy ti hogyan termeltek? Egy valamit és elkerekediktek arra maire éppen kell? Mert ilyet is csinálok! Tábláról játszom, ahol mint kiderült nem minden funkció elérhető!

A zakótok több éves tapasztalat alatt nagyon kinyult. Nem is zavarok többet! Toleranciából van mit tanulnotok, pláne ha még 20 évesek sem vagytok és egész nap ezt nyomjátok.

Sok sikert! Alázzatok le minél több mindenkit ha az jó nektek! Mi meg játszunk nélkületek!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Siorna

Veterán
Szia!
Én biztos vagyok benne, hogy nem alázni akartak, félreértetted. Tényleg segíteni szerettek volna. Rekadora pl. azzal, hogy a nem bónuszos manufaktúrák rengeteg helyet, lakost és erőforrást igényelnek, miközben alig tudsz bennük termelni - annyit semmiképpen sem, amennyire szükséged van. Tényleg az a megoldás, hogy ha fájó szívvel is, de felszámolod őket, inkább legyen 2-3 márvány manufaktúrád jó magas szinten, és kereskedj. Ezzel nem mellesleg a piacot is élénkíted. Bár olyan szépek: én is jó sokára adtam csak fel, hogy legyen mindenből legalább egyem. De be kellett látnom, hogy bármily szépek is, haszontalanok.
Jó játékot.
 

DeletedUser3

Vendég
A 24 talàlkozót hogyan Lehet teljesíteni? Vagy tárgyalok, akkor 2-3 napi termelésem viszi el 1 tartomány 5-6 találkozó. 3 nap 6 találkozó, akkor 12 nap a 24 találkozó!
Mivel egy tartomány nyolc találkozóból áll, így valamivel könnyebb. Valamint most a bajnoksági találkozókat is beszámolta a játék, ezek pedig nagyságrendekkel könnyebbek és olcsóbbak, pláne a korai szinteken.
Ha valami nem sikerül levonom a tanulságot ha tudom, ha nem tudom kérdezek.
Mi pedig igyekszünk segíteni, viszont ehhez az is kell, hogy nyitottan állj a javaslatokhoz, és ne az legyen már a kiindulási pont, hogy "Ez nekem úgysem megy!" hanem inkább az, hogy "Valami itt nem jó, segítsen valaki!"
Ezért is mondták, hogy vannak olyan manufaktúráid, amik nem bónuszosak, ebből arra következtetünk, hogy az alapok sincsenek teljesen letisztázva. És ezt bármiféle sértő szándék nélkül írtam. Először ezeket kell rendberakni, és majd csak utána nekiugrani bármiféle eventnek is.

Ha nem vagyok a legjobbak közé való minek élek, mit panaszkodok itt, rosszul veszi ki magát!
Nem erről van szó. Csak tudod ha megnézzük az összes ilyen kaliberű eseményt, akkor azt látjuk, hogy egyre könnyebb mindegyik, eddig talán ez a legkönnyebb, legengedékenyebb, és még mindig azt kell olvasnunk, hogy így nem jó, úgy nem jó, vannak akik nem tudják befejezni, mások azért nem tudják mert nem is akarják befejezni, miközben a játékosok nagy többsége elunja az egészet, annyira könnyű (láttunk olyat, aki 2-3 nap alatt befejezte csupán gyorsítók használatával és előretervezéssel). Nem feltétlenül mindig a játékban van a hiba.
 

DeletedUser3108

Vendég
A 24 talàlkozót hogyan Lehet teljesíteni? Vagy tárgyalok, akkor 2-3 napi termelésem viszi el 1 tartomány 5-6 találkozó. 3 nap 6 találkozó, akkor 12 nap a 24 találkozó!

És nagyon helyesen látjátok, nem mindenki egyforma ügyes! Sőt mindannyian mások vagyunk! Ami engem illet, az én képességeimmel 44 évesen elég jól tisztában vagyok, ami sikerûl annak örülök! Így jó nekem! Ha valami nem sikerül levonom a tanulságot ha tudom, ha nem tudom kérdezek. Az alacsony szintü manukat nehèz nem érteni, megértettem, de nincsen csak 3-4 darabra hely!

Értek én a szép szóból! Ha nem vagyok a legjobbak közé való minek élek, mit panaszkodok itt, rosszul veszi ki magát! Hát nem teszem. És ezzel nem vagyok egyedül! Nem minenkinek ez az élete. Van munka napi min 8 óra, gyerek-család, ház, kirándulás, kutya, sport, hobbi, és mellette játszok.
Szórakoztat, érdekes, és minőségi, és pénz nélkül is játszható.

Ez volt az utolsó panaszkodás, meghagyom nektek ezt a felületet akik ennyivel jobbak másoknál!


A kérdést is alíg értem, mert persze fent leírtam más is van az életemben.
A deszka márvány volt az első azzal kezdtem. Most is nagyon sok kell belőle. Hogyan tárgyaljak alap manukkal?
Minek nekem deszka manu 2 nagy ami fejlettebb mint a márvány? Misel nyertem egy napi 460 márványt adó épületet. Deszkát adó épületet nem nyertem, azt nekem kell kifaragni. Vagy ti hogyan termeltek? Egy valamit és elkerekediktek arra maire éppen kell? Mert ilyet is csinálok! Tábláról játszom, ahol mint kiderült nem minden funkció elérhető!

A zakótok több éves tapasztalat alatt nagyon kinyult. Nem is zavarok többet! Toleranciából van mit tanulnotok, pláne ha még 20 évesek sem vagytok és egész nap ezt nyomjátok.

Sok sikert! Alázzatok le minél több mindenkit ha az jó nektek! Mi meg játszunk nélkületek!
Szia,
Először is: 40 éves vagyok, 2 gyerekkel, kutyával, macskákkal, meg egy saját céggel.... Ebből gondolom, sejthető, hogy nem ez a játék az életem, bármennyire szeretem is... :)
@Siorna teljesen jól látta, hogy nem megalázni akartalak. Segítség szeretett volna lenni, ha esetleg Magadtól nem vetted volna észre, hogy Neked, akinek a márvány, a kristály, és a drágakő a bónuszos árud, nagyon sokba kerül olyan manufaktúrákat tartani, amik nem bónuszosak. Foglalják a helyet, a lakosságot, és nem utolsó sorban közel sem termelnek annyi nyersanyagot, mint a velük egy szinten lévő bónuszos manufaktúrák. Sokkal jobban megéri a kereskedőtől beszerezni azokat a nyersanyagokat, amik nem bónuszosak Neked (acél-deszka, tekercs-selyem, elixír-varázspor), mint Magadnak megtermelni.
A tolerancia kapcsán pedig csak annyit, hogy a tanácsot Magadnak is adhatnád... ;) Mert nem toleráltad a véleményünket, és akarva-akaratlan, de félreértetted a segítő szándékot is.
További jó játékot! :)
Ui: Ha segítségre van szükséged, bárki szívesen segít itt a fórumon is, és tapasztalatom szerint, privát üzenetben is, a játékon belül. Legalábbis eddig még mindenki segítőkész volt velem, akár tanácsot, akár kereskedési lehetőséget kértem. :)
 

DeletedUser683

Vendég
A 24 talàlkozót hogyan Lehet teljesíteni? Vagy tárgyalok, akkor 2-3 napi termelésem viszi el 1 tartomány 5-6 találkozó. 3 nap 6 találkozó, akkor 12 nap a 24 találkozó!

És nagyon helyesen látjátok, nem mindenki egyforma ügyes! Sőt mindannyian mások vagyunk! Ami engem illet, az én képességeimmel 44 évesen elég jól tisztában vagyok, ami sikerûl annak örülök! Így jó nekem! Ha valami nem sikerül levonom a tanulságot ha tudom, ha nem tudom kérdezek. Az alacsony szintü manukat nehèz nem érteni, megértettem, de nincsen csak 3-4 darabra hely!

Értek én a szép szóból! Ha nem vagyok a legjobbak közé való minek élek, mit panaszkodok itt, rosszul veszi ki magát! Hát nem teszem. És ezzel nem vagyok egyedül! Nem minenkinek ez az élete. Van munka napi min 8 óra, gyerek-család, ház, kirándulás, kutya, sport, hobbi, és mellette játszok.
Szórakoztat, érdekes, és minőségi, és pénz nélkül is játszható.

Ez volt az utolsó panaszkodás, meghagyom nektek ezt a felületet akik ennyivel jobbak másoknál!


A kérdést is alíg értem, mert persze fent leírtam más is van az életemben.
A deszka márvány volt az első azzal kezdtem. Most is nagyon sok kell belőle. Hogyan tárgyaljak alap manukkal?
Minek nekem deszka manu 2 nagy ami fejlettebb mint a márvány? Misel nyertem egy napi 460 márványt adó épületet. Deszkát adó épületet nem nyertem, azt nekem kell kifaragni. Vagy ti hogyan termeltek? Egy valamit és elkerekediktek arra maire éppen kell? Mert ilyet is csinálok! Tábláról játszom, ahol mint kiderült nem minden funkció elérhető!

A zakótok több éves tapasztalat alatt nagyon kinyult. Nem is zavarok többet! Toleranciából van mit tanulnotok, pláne ha még 20 évesek sem vagytok és egész nap ezt nyomjátok.

Sok sikert! Alázzatok le minél több mindenkit ha az jó nektek! Mi meg játszunk nélkületek!
Senki sem akart alázni, mert akkor nem lett volna ennyi tanács, már a múltkori felvetésednél is. 24 találkozót hogyan teljesíts? Harcolj a bajnokságban. Az 6 tartomány, mert 4 találkozó van egyben. Olcsón megúszod, csak katona kell hozzá. Van nekem is egészen kicsike városom, tudtam teljesíteni ezt is, meg az előzőt is. Próbáltunk használható tanácsot adni, és szerintem nem ezt érdemeljük cserébe... Én nem is szaporítanám a szót, amit írtam, az idő alatt bármi mást is csinálhattam volna, de én neked segíteni akartam. Érdemes lenne újra nekifutni, átolvasni, de maradhat így is ez az állapot...
Ja még annyi: 52 éves vagyok, én se 20. :)
 

DeletedUser683

Vendég
Nagyon jó ez az event! :cool:;)



Vajon ki a legidősebb közülünk? Eddig te vezetsz, mert előttem jársz 6 évvel :)
Magam is meglepődtem, de elég sokan játszanak 60 felett is.
De hogy írjak még egy érdekességet: az eddigi legfiatalabb játékos, akivel összefutottam játékon belül, az 9 éves volt, és egy 70-hez közeli korú játékos pedig van a csapatunkban, szóval elég nagy korcsorportot vonz Elvenar világa. :)
 
Fent