• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Fölösleges kattintás, fölösleges ablak.

Támogatod az ötlet továbbítását?


  • Összes szavazó
    31
  • A szavazás lezárult .

Lupuj

Erős harcos
Sziasztok!

Csökkenteni kellene a fölösleges ablakokat és katintásokat!

Adott a feladat (nyersanyag - alapanyag):
Feladat_1.png - Feladat_2.png

Elvégezve a feladatot megtudhatom, hogy .,, ELVÉGEZTEM (nyersanyag - alapanyag):
Feladat_1 kész.png - Feladat_2 kész.png
... és a "munkadíj" is látható (fent)!

Ezután a "Befejezés"-re kattintva újabb információ a kapott "jutalomról" (nyersanyag - alapanyag):
Feladat_1 befejezve.png - Feladat_2 befejezve.png
... ahol ismét kattinthatunk a "Nagyszerű!"-re.

Nagyszerű!

Nem lehetne ezt a két utóbbi ablakot összevonni?
Mindkettőben csak 1-1 gomb van, tehát valójában semmi értelme mindkét ablaknak, böven elég lenne a 2., a 3. szerint kiemelve a "munkadíjat".

Fölöslegesen (hosszú távon több 1000-szer) kattintgatunk - és fölösleges volt a beleadott munka is -, mert semmi plusz információ nincs a 3. ablakban.

Nem ezt hívják optimalizációnak?

Köszönöm!
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser5438

Vendég
Azt tudtad, hogy a második ablak nem arról tájékoztat, hogy megkapod a jutalmad, hanem hogy épp hogy állsz? Kvázi itt mondhatod azt, hogy "most kérem a fizumat".

Sokan úgy játszanak, hogy a küldijutalmakat nem szedik be egyből, hanem csak amikor másik küldi kéri, hogy oda beszámolódjon. Nekik nem fölösleges ez a kattogás.

Te se kattogj annyit szerintem. ;)
 

Lupuj

Erős harcos
Azt tudtad, hogy a második ablak nem arról tájékoztat, hogy megkapod a jutalmad, hanem hogy épp hogy állsz? Kvázi itt mondhatod azt, hogy "most kérem a fizumat".

Sokan úgy játszanak, hogy a küldijutalmakat nem szedik be egyből, hanem csak amikor másik küldi kéri, hogy oda beszámolódjon. Nekik nem fölösleges ez a kattogás.

Te se kattogj annyit szerintem. ;)

Szia!

Azt tudtad,hogy a 3. ablak CSAK akkor kerül elő, amikor már készen van a feladat?
Erről viszont a 2. ablak már informált (egyben ki is írja, hogy mit kapsz érte).
Tehát a 3. fölösleges.

Ha valaki nem szedi be a "munkadíjat", akkor meg sem nyitja a 2. ablakot (bár onnan vissza lehet lépni), hiszen ZÖLD, tehát tudható, hogy készen van.
Ha pedig a "Befejezés"-re kattint, akkor minek is kell a 3. ablak?
 

DeletedUser5438

Vendég
Mégegyszer:
A második azt írja, hogy ez vár beszedésre.

A harmadik azt, hogy ez lett jóváírva.

Ha nekem egy hétig ott áll a küldi kipipálva, akkor nem fogok rá emlékezni, mit is ad, véletlenül sem szeretném egy kattintással beszedni. Ezért van ott. Mert a második nem arról informál, hogy mit kaptál, hanem hogy mit fogsz (majd egyszer, ha leokézod) megkapni. A harmadik meg arról, hogy a jóváírás megtörtént.

Másik példa:
Minek adják a boltokban a nyugtát a kiló kenyér után?
Ott is elmondja az eladó h X forint, meg még nyugtát is ad?!
Remélem a panaszkönyvet elkéred ilyen esetben...
 

Lupuj

Erős harcos
Mégegyszer:
A második azt írja, hogy ez vár beszedésre.

Szia!
De ha KÉSZ a feladat, akkor ZÖLD lesz a küldetés, tehát nem kell nézegetned, mi VOLT a feladat, mert készen van. (ilyenkor még nem is létezik a 3. ablak)
És ... a 2. ablakban ezután bármikor megnézheted mit kapsz (és miért), majd a jobb felső sarokban található "X"-re kattintva szépen kiléphetsz.

A harmadik azt, hogy ez lett jóváírva.
Na, ez az, amit ki lehet/kellene hagyni.

Ugyanis:
Készen van? ... IGEN!​
Megkaptam a "munkadíjat"?​
1., IGEN ... Köszönöm!​
2., NEM ... Support!​

Ha nekem egy hétig ott áll a küldi kipipálva, akkor nem fogok rá emlékezni, mit is ad, véletlenül sem szeretném egy kattintással beszedni. Ezért van ott. Mert a második nem arról informál, hogy mit kaptál, hanem hogy mit fogsz (majd egyszer, ha leokézod) megkapni. A harmadik meg arról, hogy a jóváírás megtörtént.
Lásd fent: bármikor(!) megnézheted - a "munkadíj" begyűjtése nélkül - miért is kaptad azt.

Másik példa:
Minek adják a boltokban a nyugtát a kiló kenyér után?
Ott is elmondja az eladó h X forint, meg még nyugtát is ad?!
Remélem a panaszkönyvet elkéred ilyen esetben...
Rossz a példa!
A magyar törvények szerint minden(!) vásárlás után kötelesek nyugtát/számlát adni (főleg, ha kérem) (nem vagyok könyvelő, ne menjünk beleeee)
Ha mégsem, jöhet a panaszkönyv. ;)

(úgy "hallottam", volt olyan, akit a piacról kilépve megbüntettek a NAV-osok, mert nem volt - valamilyen piaci termékről - blokkja/számlája)

Na, de a lényeg: én leírtam az "ötletemet", majd a "nagyok" eldöntik, hogy kell-e nekünk ez a sok fölösleges kattintás.
Az általad leírtak semmilyen formában nem cáfolják ennek létjogosultságát. (szerintem)
 
Utoljára szerkesztve:

sejbi

Tag
Teljesen egyetértek a felvetéssel! Van jó pár felesleges klikkelés, ami(ke)t el lehetne hagyni, mert teljesen értelmetlen.
Nagyon hasonlít a régi vindowsos jóváhagyásokra, amikor 5x is meg kellett erősíteni a szándékomat.
Remélem a hozzászólásom miatt én nem leszek "DeletedUserxxxxx".:)
 

Deleted User - 373998

Vendég
Kedves Játékosok!
A Ötletet kihirdettük szavazásra. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok.
Köszönjük az együttműködéseteket.
 

Syntex

Ex-Csapattag
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot. Az ötlet továbbításra került fejlesztő csapatunk felé.

Amennyiben bármilyen más javaslatotok vagy ötletetek lenne, kérjük osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
 

Syntex

Ex-Csapattag
Köszönjük még egyszer a javaslatot. Szeretnénk tájékoztatni arról, hogy ezen funkciónak fontos technikai háttere van, például, így tud értesíteni a rendszer arról is, ha megtelne a raktár és elveszítenéd a jutalmadat. Ebből az okból kifolyólag pedig, jelenleg sajnos nincs tervben ennek a megerősítő ablaknak a kivétele.

Köszönjük a megértésetek!
 
Fent