• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Javítva Ezres érték kijelzése

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

ferrari13

Felderítő
Számomra zavaró ez az új megjelenési mód, hogy az ezres értékeket "E" betűvel jelenítik meg (pl. 900000 == 900E).
De ha már magyarosítjuk, legalább a szóközt meg kéne tartani, mert nagyon könnyen el lehet nézni az értéket. Tehát legyen 900 E. ("E" helyett " E")
 

Vanek

Veterán
Már a bétán is ilyen megjelenítés volt, talán már az elejétől fogva is (bár ott nem "E", hanem "K" szerepel; és ott van szóköz is a számok után).
És azért kell, mert nem lehetne a nagy méret (és a 'kis' hely) miatt normálisan kijelezni a tényleges mennyiséget (meg azért néha a sok jegy miatt könnyen összezavarodhat is az ember). Ha viszont ráviszed a kurzort, akkor megmutatja a teljes értéket is.
 

DeletedUser3

Vendég
A rövidítések helymegtakarítás végett lettek bevezetve, és igen, ha ráviszed a kurzort, akkor a pontos érték is megjelenik. A szóközök sajnos tényleg kimaradtak, ezeket javítottam, viszont sajnos nem tudom megmondani mikor kerülnek be a játékba.
 

DeletedUser60

Vendég
lehet hogy csak okoskodás. de nem kellene kis e betűt irni a nagy E helyett ??
az ezer nem tulajdonnév !!!
 

DeletedUser

Vendég
lehet hogy csak okoskodás. de nem kellene kis e betűt irni a nagy E helyett ??
az ezer nem tulajdonnév !!!
Valóban, teljesen igazad van, nem tulajdonnév, de ha egy kicsit utánajársz, nagyságrendi rövidítések között az ezer hivatalosan is E, azaz nagybetűvel írandó. A lényeg, hogy nem helytelen, bár a kicsivel írás sem lenne bűn. Mellesleg szerintem azért is van így, mert jobban beilleszkedik a számok mellé.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent