• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Evolúciós épületek: méret egyensúly változtatás

Támogatod a javaslatot?

  • Támogatom

    Szavazatok: 7 53,8%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 6 46,2%

  • Összes szavazó
    13
  • A szavazás lezárult .

Mihaszna

Veterán
Sziasztok.

A Fejlődő épületek a berobbanást követően meghatározó szerephez jutottak Elvenar világában. Szinte minden eseményen jelen vannak. Megszerzésük (gyakorlatilag) nem igényel különösebb erőfeszítést. Amint megoldásra kerül az 5. feladat, bekerül a Raktárba, ahol.. És itt kezdődik a(z) (egyik) ,,probléma". Az utóbbi Eventek visszajelzései alapján a jutalmak kapták a legtöbb kritikákat, ezért többen úgy vannak vele, hogy nincs értelme letenni. Feltételezem, vannak olyan játékosok is, akik viszont azért nem tudják lerakni, mert nincs elegendő szabad hely a városukban. Ezért arra gondoltam, hogy a Fejlődő épületek méretét 3 részre lehetne tagolni. Vagyis: a fejlődéssel arányosan nőne a mérete is.

Minden épületnek van egy alap jutalom rendszere (lakosság, kultúra és ,,valami plusz"). A többi + jutalmak egy bizonyos fejlettségi szint után érhetőek el. (a 3., az 5. és a 8. ereklye felhasználását követően kerülnek aktiválásra)

Az esetek döntő többségében a Fejlődő épületek mérete 4X4. Ezt a méretet tagolnám 3 részre. Azaz:
- Az alap méret 2X2-es lenne (így kerülne be a raktárba is), és alap illetve korai szakaszok jutalmait tartalmazná
- Az 5. ereklye felhasználása után a mérete 2X2-ről 3X3-ra nőne, és a közép szakaszok jutalmait tartalmazná
- A 8. ereklye felhasználása után a mérete 3X3-ról 4X4-re nőne, és a végső szakaszok jutalmait tartalmazná

Sokan (általában) csak 7-8 ereklyéig jutnak el. (a kisebb játékosok pedig még addig sem) Amikor meg leteszik az épületet, jön egy keserű utó íz, hogy ,,szép, szép, de ha már csak ennyi jutott, akkor legalább egy kicsivel kisebb lenne". Ez az ötlet erre lenne megoldás.

Bízom benne, hogy nem túl bonyolult a leírás. :) Ha kérdés merülne fel, írjátok le, s válaszolok rá. (senki sem született gondolat olvasónak)

Szép napot mindenkinek.
 

Wiccara

Veterán
Az alap méret 2X2-es lenne
Szia,

tehát az alap feleződne. Kérdés, hogy ki rakná le, feleannyi értékekért? ( mert ugye,olyan kánaán nincs , hog a jutalom marad, a helyigény feleződik)
Sok kezdőjátékosnál látom az első szinteket lerakva olyanokból, amire esély sincs egy éven belül a fejleszőkre. Ilyen esetben elképzelhető, hogy jobban járnak a kevesebb-több elvvel 2x2es méretben.Nem mellesleg kevesebb KR kell hozzá ;)
 

Mihaszna

Veterán
Szia Wic. :)

Sikerült rátapintanod a lényegre. A hangsúly pont azon van, hogy bár kisebb a méret (felannyi), viszont a nyeremény se több alapból. Mert ugye a pluszok, azok bizonyos nyit után aktiválódnak. Egy 4X4-es méretű - alap 1-es szintű - épület esetében például a 179 lakos és mondjuk a 350 kultúra nem fedi a valóságot, csak miután kiforr, azaz eléred a 10-es szintet. Mert akkor már jól mutat az 1790 lakosság és 2000 kultúra pont. ( < -- Ez is egy példa volt)
 

Mihaszna

Veterán
Tehát a mostani alap 1es ( 179lakos 350 kulti példa) 4x4en ugyanannyit adna 2x2-n?
Vagyis minden maradna a régi értéken, csak kedvezzen a hellyel. Egy kicsit plátói, de nálad ez belefér :)

Öhm.. :D Akkor úgy fogalmazok, hogy a 179 lakos és 350 kulti példa, az a 2X2-es épület alapja lenne, tehát erről indulna. Úgy gondolom, hogy egy ilyen méretű épület esetében ez egy reális érték lenne. És minden egyes ereklye ami felhasználásra kerül, az erre az alapra épülne. Mert ugye ahogy fejlődik az épület, úgy növekszik vele együtt a tulajdonsága is. Nyilván a hozzátartozó + értékeket nem számoltam ki, hogy mi, mennyi, hány kilométerre, de szerintem valahogy be lehet lőni úgy, hogy a fejlődés során a realitásnál maradjuk úgy, hogy az épület mit sem veszít az értékéből. :)
 

Wiccara

Veterán
Öhm.. :D Akkor úgy fogalmazok,
Tehát leszőkéztél, értem :D
Jó, lelki szemeim előtt megjelent a jópofa kis törp portál, ami 2x2-ről szépen kiterebélyesedett és nőtt a kapacitása; értsd jól a párhuzamot.
Talán még változatosabb is lenne, ha különböző fejlődési grafikát kapnának minden mérethez.
Ez a könnyebbik része, a nagyobbik, hogy nincsenek elérhető régi fejlesztők sajna.
 

bere007

Veterán
Ezt én felesleges variálásnak tartom.

- A 8. ereklye felhasználása után a mérete 3X3-ról 4X4-re nőne, és a végső szakaszok jutalmait tartalmazná

Nekem tetszik, hogy a 10es medvéim 3X3at foglalnak, ne akard ezt elvenni tőlünk. Ígyis kevés a hely, ne akard növelni indokolatlanul az épületek méreteit.

Sokan (általában) csak 7-8 ereklyéig jutnak el. (a kisebb játékosok pedig még addig sem) Amikor meg leteszik az épületet, jön egy keserű utó íz, hogy ,,szép, szép, de ha már csak ennyi jutott, akkor legalább egy kicsivel kisebb lenne". Ez az ötlet erre lenne megoldás.

Letétel előtt picit gondolkodni kell, hogy megéri-e neki ez így. Ha nem éri meg, akkor ne rakja le, ha megéri, rakja le. De olyan, hogy lerakja, majd rájön, hogy nem éri meg, mert lusta volt utána nézni, hogy mit ad (kb 5mp az egész...), az már csakis az ő hibája. És ilyen helyzetekre meg ott a törlés gomb.
 

BLERO

Felderítő
Hali!
Támogatom az ötletet, a 4*4 épületekre. Kifejezetten hasznos lenne, nem borítana szerintem semmilyen elvet, ami itt mindig hivatkozás az ötletek ellen. Ez szerintem emészthető a kicsiknek és a nagyoknak egyaránt, az egyensúly nem bomlik...
Igen, illik tájékozódni mielőtt építesz, de sokszor marad el, mert a játék heve elvisz... No és persze vannak pillanatok, amikor nincs B terv, a távolabbi célért kell, és kész.
Bocs a belekotyogásért...
Bleró
 

DavidofBerg

Felderítő
Sziasztok!

Az ötlet támogatható, de tényleg csak akkor támogatom, ha alapban csak a 4x4-es épületekre vonatkozik. A 3x3-as medvéimnek megvannak a helyei. :) ;)
 

DeletedUser4579

Vendég
Szerintem ennek nincs értelme. Ha valaki nem fejleszti maxosra sokat nem ér. Amúgy nem olyan könnyű már 10-es szintre fejleszteni őket egy ideje. Örül az ember ha megvan 7 és a kalandban megvan a + 2.
Inkább azt kéne favoritzálni amit felvetettünk már páran, hogy lehessen őket elteleportálni. Akkor ha mégsem éri meg miután letette vagy bármilyen okból el tudja tenni.
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.

A jelenlegi ötletet szavazásra bocsájtottuk, annak érdekében, hogy megtudjuk mit gondoltok róla. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok!

Köszönjük együttműködésetek!
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.

Sajnos az ötletet nem tudjuk továbbítani mivel nem érte el a szükséges támogatottságot a közösség részéről.

Sajnáljuk, hogy a jelenlegi ötletet nem tudjuk továbbítani, de kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
 
Fent