• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Eventes nyereményépület ötlet: kisállat eledel termelő

Támogatod az ötlet továbbítását?

  • Támogatom

    Szavazatok: 30 85,7%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 5 14,3%

  • Összes szavazó
    35
  • A szavazás lezárult .
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Calyr

Veterán
Sokan tudják, sokan sokféleképpen jelezték is már, hogy kevés az elérhető kisállat eledel a játékban. Ezért sok megszerzett eventes nyereményépületet le sem tesznek a játékosok, vagy nem aktiválnak, nem használják ki a lehetőségeiket, mert nincs rá elég eledel.

Az ötlet egy olyan 10-es szintre fejleszthető nyereményépület lenne, amely x időnként kisállat eledel bűbájt termel.
Az elv lehetne az, mint ahogy az Enar Követsége nevű ősi csoda működik, azaz 168 óránként adna egy eledelt.

De hátha a fejlesztők adakozó kedvükben lesznek, ezért további javaslat, hogy ez a 168 óra/1 eledel legyen az alap, és 10-es szinten ez legyen 2 db eledel.
Azt gondolom, ez az elmúlt eventekhez képest messze az egyik legjobb, leghasznosabb fődíj lehetne, ami mindenkinek kellene.

(grafikában pedig csodaszépen meg lehetne oldani egy olyan épületet hozzá, amelyben ott van kicsinyített főnixek, medvék, stb. serege :) )
 
Utoljára szerkesztve:

Erica

Veterán
Sokan tudják, sokan sokféleképpen jelezték is már, hogy kevés az elérhető kisállat eledel a játékban. Ezért sok megszerzett eventes nyereményépületet le sem tesznek a játékosok, vagy nem aktiválnak, nem használják ki a lehetőségeiket, mert nincs rá elég eledel.

Az ötlet egy olyan 10-es szintre fejleszthető nyereményépület lenne, amely x időnként kisállat eledel bűbájt termel.
Az elv lehetne az, mint ahogy az Enar Követsége nevű ősi csoda működik, azaz 168 óránként adna egy eledelt.

De hátha a fejlesztők adakozó kedvükben lesznek, ezért további javaslat, hogy ez a 168 óra/1 eledel legyen az alap, és 10-es szinten ez legyen 2 db eledel.
Azt gondolom, ez az elmúlt eventekhez képest messze az egyik legjobb, leghasznosabb fődíj lehetne, ami mindenkinek kellene.

(grafikában pedig csodaszépen meg lehetne oldani egy olyan épületet hozzá, amelyben ott van kicsinyített főnixek, medvék, stb. serege :) )
Köszi @Calyr
Teljes mértékben Támogatom! Nagyon jó az elképzelés is, már látom is a városomban.♥
 

Wiccara

Veterán
Elsőre úgy olvastam "eledel temető".. ebből asszociáltam a "Kedvencek temetőjére" és máris eljutottam hogy halloween hamarosan itt van, szóval gyorsan csinálják meg! ;)
Kedves Calyr, köszi az ötletet, szurkolok!:cool:
 

Rikari

Veterán
Hetente 1 (10-es szinten akár 2) eledelért én nem szívesen adok a városomban ennek az épületnek ilyen kondíciókkal helyet. Számomra a mit-miért összefüggés nem vállalható. Mindannyian tudjuk, hogy sokszor területgondokkal küzdünk és ez az épület is kapna ha minden szűrőn átmegy legalább 3x3, vagy megint 4x4-es befoglalást.
Problémás az eledelek hiánya ez nem vitás, de azért, hogy ilyen hosszú idő alatt ennyire minimális eledelhez jussak, nekem az a terület amit ez az épület elvenne az sokkal többet ér.
Van ötletem ahogyan azt már felsorolgattam erre vonatkozóan (utóbb már bánom, hogy csak egy hozzászólásban), ezért legyártom egy futtatható változatban is ott, ahol ennek helye van.
 

Calyr

Veterán
@Senta @Rikari
Én lennék a legboldogabb, ha sok eledel jöhetne be csak úgy - de a fenti számokat próbáltam úgy belőni, ami a jelenlegi ismeretekkel még kb. átmehet a fejlesztőknél is.

Kiindulásképp, sok játékossal beszélve az lehet a barkács átlag, hogy aki nem változtat a recepteken, az heti (!) 1-4 eledelt tud legyártani. Már szerencsétől függően, mert olyan peches játékosok is vannak, akiknek havonta ad be ennyit a játék. Innen nézve a 4 már nagyon max, mármint rendszeresen, hetente, nem kivétel jelleggel.
Én, mióta van barkács, rendszeresen használom. Tapasztalataim szerint folyamatos gyémánthasználat besegítésével is átlagban napi kb. egy eledel gyártható (és ekkor a gyémánt használat mértéke kb. stagnál, azaz amennyi bejön, az megy el erre, vagy havi 500 alatt van a mínusz (ami egy 100 vízióporos nyeremény)).

Én ezekből indultam ki - és ezért gondolom azt, hogy ettől jelentős mértékben különböző, ingyenesen szerezhető eledelre kevés esély van.
De ebben szívesen tévedek, sőt, egyenest szeretnék is. :)
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
Értem, hogy miért adtál ennyire alacsony hozamú értéket az épületnek és ebben igazad is van- ez az általános marketing trend. Az Inno az utóbbi időben zsinórban dobott olyan nyereményépületeket Elevenar forgatagába, melyek sokunk számára használhatatlanok. Emlékezz vissza hányszor olvastad azt, hogy szép a külső, de a haszna annyira minimális, hogy már pl. az eventek elején írják többen is: "Ezt sem fogom letenni és ezt sem, meg azt sem". Félek ha ez marad a tendencia, akkor a legtöbb nyereményépület a hozzávaló akár fullos ereklyékkel is csak a raktárban landol, ahogy az előző testvéreik. Ilyen konstrukcióban nálam ez az épület is menne a spájzba a többi mellé a már leírt okok miatt.
A lájk részemről a tévedésednek szólt, mert veled együtt én is azt szeretném, hogy ez esetben ne legyen igazad. :)
 

bere007

Veterán
A legegyszerűbb és legjobb megoldásnak azt találnám, ha az Enar Követsége csoda a rúna helyett eledelt adna. Így a korral haladva elértéktelenedett csoda most ismét felértékelődne. Ott úgyis 168 óránként adja a rúnatöredéket, ugyan ilyen módon adhatná helyette azt. Nagy helyet foglal, drága a fejlesztése, tehát fejlesztői szempontból tökéletes. Tudnánk némileg szabályozni a gyártását, így a mi kívánságunk is valóra válna. Viszont annyira nem adna sokat, hogy minden állat etetéséhez elég legyen napi szinten, tehát akinek sok van, még ezzel sincs kint a vízből, de legalább kapna egy mentőmellényt. És így elmondhatják a fejlesztők, hogy mi adtunk rá módot, hogy tudjatok termelni magatoknak. Nem a fa végén van, tehát akinek már közepes városa van, ő is hozzáférhet ehhez mindenféle nagyobb variálás nélkül. És a legfontosabb az, hogy nem eventes épület. Mivel ha az lenne, akkor a később kezdőknek nagyon macerás lenne a megszerzése és a fejlesztése (ld főnixek, medvék), ehhez meg bárki hozzáférhet egy idő után.
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.

A jelenlegi ötletet szavazásra bocsájtottuk, annak érdekében, hogy megtudjuk mit gondoltok róla. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok!

Köszönjük együttműködésetek!
 

bere007

Veterán
Az eredeti formában nem támogatom.

Egy ilyen jelentőségű épületnek nem szabadna eventes nyereménynek lennie. Látjuk már egy ideje, hogy pont ebből mekkora cirkusz van. Aki később jön, lekésik róla. A későbbi fejlesztése meg nagyon macerás. Le kell barkácsolni és egy későbbi eventen 2:1be be kellene cserélni az új fejlesztőt. Persze akkor már 18db-ot össze kellene szedni abból, ami vásárlás nélkül nem megy és le is kell tudni barkácsolni, ha egyáltalán feldobja ennyiszer a barkácsolás. Ezt csak úgy tudom elképzelni, hogy egy fixen megszerezhető épület, ami a fa elején, vagy közepén már elérhető. A mértékével egyet értek, heti 4-5 db-nál (akár hányas szintű az épület) nem lehet több, mert akkor megint azoknak lesz nagy segítség, akiknek sok van. Akinek tényleg annyira fontos az eledel, mivel nagyban segítené a haladását, biztosan rá fog harapni. Akinek meg nem olyan nagy segítség és tud nélküle boldogulni, ő meg nem rakja le és ennyi. De itt is azon lenne a hangsúly, hogy legyen rá lehetőségünk és ha akarunk, akkor éljünk vele.

Azt meg csak halkan megjegyezném, hogy a "torony 1330 pont" elleni érvek között rengetegszer olvasni lehetett azt, hogy nem lenne segítség az összes játékosnak, hanem csak azoknak, akik nincsenek meg 25en, vagy vannak olyan tagjaik, akik nem tudják hozni. Ennél meg az a helyzet, hogy csak azoknak lenne nagy segítség, akiknek sok állata van. (A tűzmadarat meg a 2 barnamedvét etetem gyakran és erre a 3ra bőségesen van elég tápom. A mostani kiképzéses változtatással meg a medvéket nem nagyon kell majd etetni, tehát halmozódni fog...)Tehát ez sem az összes játékosnak az érdekét szolgálná, de mégis azt látom, hogy akik azt ellenezték, közülük páran meg támogatják ezt. És ebből is látszik, hogy nincsen olyan ötlet, ami mindenkinek ugyan olyan hasznos lenne. Ez az indok csak akkor hasznos, ha valamilyen ötletet el akarunk kaszálni és nem jut éppen az eszünkbe semmi.
 

sleeky41

Veterán
A varázsakadémiába általában 2 naponta van kisállat eledel és simán lelehet gyártani ami kell, a főnixnek és medvéknek mert a többi fejlődő épület nem is kéri ahoz meg elég, és minden játékos egyformán eléri az akadémiába. Nekem állandóan van kb. 36-42 db a raktárba így nem okoz gondot a madárkám és a macim etetése. A jegesmedvét nem is etetem mert a bajnoki idő csökkentésre van ősi csoda így felesleges etetni.
 

Calyr

Veterán
Az eredeti formában nem támogatom.

Egy ilyen jelentőségű épületnek nem szabadna eventes nyereménynek lennie. Látjuk már egy ideje, hogy pont ebből mekkora cirkusz van. Aki később jön, lekésik róla. A későbbi fejlesztése meg nagyon macerás. Le kell barkácsolni és egy későbbi eventen 2:1be be kellene cserélni az új fejlesztőt. Persze akkor már 18db-ot össze kellene szedni abból, ami vásárlás nélkül nem megy és le is kell tudni barkácsolni, ha egyáltalán feldobja ennyiszer a barkácsolás. Ezt csak úgy tudom elképzelni, hogy egy fixen megszerezhető épület, ami a fa elején, vagy közepén már elérhető. A mértékével egyet értek, heti 4-5 db-nál (akár hányas szintű az épület) nem lehet több, mert akkor megint azoknak lesz nagy segítség, akiknek sok van. Akinek tényleg annyira fontos az eledel, mivel nagyban segítené a haladását, biztosan rá fog harapni. Akinek meg nem olyan nagy segítség és tud nélküle boldogulni, ő meg nem rakja le és ennyi. De itt is azon lenne a hangsúly, hogy legyen rá lehetőségünk és ha akarunk, akkor éljünk vele.

Azt meg csak halkan megjegyezném, hogy a "torony 1330 pont" elleni érvek között rengetegszer olvasni lehetett azt, hogy nem lenne segítség az összes játékosnak, hanem csak azoknak, akik nincsenek meg 25en, vagy vannak olyan tagjaik, akik nem tudják hozni. Ennél meg az a helyzet, hogy csak azoknak lenne nagy segítség, akiknek sok állata van. (A tűzmadarat meg a 2 barnamedvét etetem gyakran és erre a 3ra bőségesen van elég tápom. A mostani kiképzéses változtatással meg a medvéket nem nagyon kell majd etetni, tehát halmozódni fog...)Tehát ez sem az összes játékosnak az érdekét szolgálná, de mégis azt látom, hogy akik azt ellenezték, közülük páran meg támogatják ezt. És ebből is látszik, hogy nincsen olyan ötlet, ami mindenkinek ugyan olyan hasznos lenne. Ez az indok csak akkor hasznos, ha valamilyen ötletet el akarunk kaszálni és nem jut éppen az eszünkbe semmi.
A félreértés elkerülése végett: a nem szavazat részemről teljesen okés, az alábbiakat nem ezért írom. Mindenki úgy látja, és ahogy neki tetszik.

Az, hogy a fenti ne eventes épület legyen, szerintem a játék jellegénél fogva nem megvalósítható: egyszerűen máshogy nem lehetne behozni. Az enar csoda ötleted szerintem amúgy nem lenne rossz, de ott a mérték lenne problémás, mert minden csodánál 5 szintenként megy a fejlődés, így aki mondjuk pár kisvárossal gyorsan feltölteti a csodáját maxra, brutális előnybe kerülne másokhoz képest.
Tény, hogy ötletem nekem sem lenne arra, hogy lehetne ezt másféle módon, mindenki számára elérhetően behozni.

Viszont ha reálisan végiggondoljuk, aki ezután lép be a játékba, annak a korábbi efféle épületek sem lesznek meg azonnal, így annyi eledelre sem lesz szükségük addig, amíg be nem szerzi ezeket (már ha egyáltalán jövőre lehet még pl. tűzfőnixet vagy barna macit szerezni). Ráadásul a fenti terv 1 vs. 2 eledel különbséget tesz, ami azért azt jelenti, hogy valamennyire mindenkinek ugyanúgy jó és nem képződnek vele újabb, óriási aránytalanságok.
Szerintem ennél nagyobb mérték olyasmit eredményezne, mint amiket a több barna maci hozott be a játékba.
Ezen csak akkor lehetne tovább igazságosítani, ha az egész etetéses épület koncepció menne a kukába, vagy újra lenne tervezve.

És akkor a legfontosabb téma, amiért belekezdtem a válaszba - "A mostani kiképzéses változtatással meg a medvéket nem nagyon kell majd etetni, tehát halmozódni fog..."
Hát te tudod hogy játszol, de szerintem eddig csak nagyon fontos volt a lehető legtöbb barna medve etetés, de most, hogy már három katonai épület termel egységet, a begyűjtési bónuszok miatt ez elképesztően, megkerülhetetlenül fontos. Azaz reálisan nézve nemhogy csökkenne az eledel igény, de sokkal, de sokkal nagyobb mértékben kellene használni, mint eddig (pláne az új bajnoki rendszer függvényében, amely alapvetően mennyiségi játékká degradálja a minőségi dolgokat).
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Értem, hogy miért adtál ennyire alacsony hozamú értéket az épületnek és ebben igazad is van- ez az általános marketing trend. Az Inno az utóbbi időben zsinórban dobott olyan nyereményépületeket Elevenar forgatagába, melyek sokunk számára használhatatlanok. Emlékezz vissza hányszor olvastad azt, hogy szép a külső, de a haszna annyira minimális, hogy már pl. az eventek elején írják többen is: "Ezt sem fogom letenni és ezt sem, meg azt sem". Félek ha ez marad a tendencia, akkor a legtöbb nyereményépület a hozzávaló akár fullos ereklyékkel is csak a raktárban landol, ahogy az előző testvéreik. Ilyen konstrukcióban nálam ez az épület is menne a spájzba a többi mellé a már leírt okok miatt.
A lájk részemről a tévedésednek szólt, mert veled együtt én is azt szeretném, hogy ez esetben ne legyen igazad. :)
Értelek, és elfogadom, hogy te így látod, nincs ezzel semmi gond.
És igen, én is úgy vagyok vele, hogy letehetnék sokféle épületet maxosan, de mérlegelve, mit ad és mennyi helyet foglal, nem teszem le. De itt van pl. a mostani holdmedve, 3*3-as területen ad tp-t. És etetve ez 18 tp, ami szerintem jelen állás szerint nagyon nem éri meg az eledelt - de ugye az új bajnokival meg fog szűnni a tp zuhatag, és ha onnan nézed, hogy a semmihez képest kétnaponta 18 tp, akkor az új kor (ami még idén jön) tp igényét nézve lehet így is hetekkel beljebb lehetne lenni. Ami meg azért nem mindegy.
Summa summárum: több eledellel szerintem több lehetőség kerülhet a játékosok kezébe, hogy mikor mit látnak jobbnak, és miket tesznek le. :)
 

bere007

Veterán
Ráadásul a fenti terv 1 vs. 2 eledel különbséget tesz, ami azért azt jelenti, hogy valamennyire mindenkinek ugyanúgy jó és nem képződnek vele újabb, óriási aránytalanságok.

Igen, annak jó, aki meg tudja szerezni. Mert ha 1 év múlva választani kellene, hogy a tűzfőnixet rakja le valaki, vagy pedig ezt az épületet, akkor a főnixet fogja választani. Az alap ötlettel egyet értek, hogy legyen valami mód, amivel lehessen szerezni/termelni, de azzal a részével, hogy eventes épület legyen, azzal nem. Azért is írtam azt, hogy az eredeti formában nem támogatom. Sok módja van beiktatni ilyen épületet. Lehetne barkácsolni is aszerint az elv szerint, ahogy most a fejlődő épületek vannak. Mindenkinek max 1, ha már van, akkor nem elérhető. Lehetne fejleszteni tervrajzzal, vagy gyémánttal. És így már rögtön megoldódott az is, hogy nem lehet vele visszaélni, elérhető mindenki számára és fejleszteni is tudja mindenféle event specifikus fejlesztő nélkül. Ha egy ilyet hoztál volna fel, akkor azzal teljes mértékben egyet értettem volna. ;)
 
Utoljára szerkesztve:

sleeky41

Veterán
Nálunk például most van pár új játékos nekik mi hasznuk lenne a kisállat eledel épületből mikor még a kisállat sincs meg. Az ha meglehetne csinálni és ő is kaphatna egy 10 szintű főnixet akkor azt mondanám oké legyen, de így hogy max 1 szintűt kitehet és azt etesse meg lássuk be semmi értelme.

Itt is látszik, hogy vannak eltérések kezdő és már a játék végére érő játékosok között, és erre mondtátok az egyensúly felborulna, hát így is mert ők is kapnának egy olyan épületet amire semmi szükségük nincs!
 
Utoljára szerkesztve:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent