• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

2022 Elvenar receptverseny

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Kedves Elfek és Emberek,

Szeretettel meghívunk benneteket az elvenari receptversenyre!
Létrehoztunk egy versenyt, amely próbára teszi főzőtudásotokat, kreativitásotokat és prezentációs tudásotokat.

A verseny menetrendje:
  • Június 2: A verseny kezdete
  • Június 23: A verseny vége
  • Június 28: Kihirdetjük a végső nyerteseket!

A nyeremények!
Minden versenyen szükség van nyereményekre!

  • 1. helyezett: Saját InnoGames kötényünk és 3500 Gyémánt.
    InnoApron.jpg
  • 2. helyezett: 2500 gyémánt
  • 3. helyezett: 1500 gyémánt
  • 5 véletlenszerű játékost: 500 gyémántot kap egyenként
  • Az első 3 helyezett játékos egy Torta Piacasztalok épületet is nyer, valamint egy esélyt, hogy megjelenjen a közösségi platformjainkon!
    A_Evt_May_XX_Cake_Counter1_1_0000 (1).png
  • Minden résztvevő játékos elnyeri a "Séf" fórumcímet!

A győzteseket a verseny végén a főzőtudásuk, a kreatív kivitelezésük és az általános bemutatójuk alapján döntjük el. "*

*A feltételek érvényesek, további információkért olvassátok el a versenyszabályzatot.

A verseny szabályai
  • A pályaműveknek egy képből (minimum 600 x 600-as méretben - láthatónak kell lennie!) és egy összetevőlistából kell állniuk, menyiségekkel együtt. Ha szeretnéd, egy rövid leírást is mellékelhetsz az elkészítés módjáról.
  • A pályázatra június 23-ig, 23:59-ig lehet beküldeni a pályaműveket a poszt alá.
  • Minden személy csak egy nevezéssel vehet részt a versenyen. A többszörös nevezéseket kizárjuk.
  • Amennyiben a versenyen helyezést nyernél el, azt csak a saját országodban található szervereken lévő fiókra kaphatod meg. A több országban való részvétel csalásnak minősül, és kizárást von maga után.
  • Abban az esetben, ha senki sem felel meg a verseny kritériumainak, a nyeremények nem kerülnek kiosztásra.
  • Az Elvenar csapat tagjai és más InnoGames partnerek nem vehetnek részt ebben a versenyben.
Kérjük, használjátok az erre a célra létrehozott kibeszélőt a verseny megvitatására!

Üdvözlettel,
Az Elvenar Csapata
 

Stigaly

Tapasztalt építő
IMG_20220604_151629.jpg
ÉHES STIGI AJÁNDÉKA

Történt egyszer, réges régen,
Hegyes-völgyes dombvidéken,
Hogy Stigaly, a kis ork gyerek,
Rettentően megéhezett.

Fordult jobbra, nézett balra,
Kínját sírta négy égtájra..
Hordó hasát jajj, mi lelte?
Leapadt, nincs semmi benne...

Gondolt aztán ő egy nagyot:
"Na! Mostmán én főzni fogok!"
Ötletét bíz tett követte,
Íme, itt van a receptje:

Végy egy RÖFFENCS SZALONNÁJÁT,
A füstölt, zsíros, kenyér fajtát.
Kockázz fel úgy 40 DEKÁT,
Hadd növelje ez a tokát...

Süsd ki szépen a zsírjára,
S mehet már a hagyma rája.
EGY KILÓ szeletelve,
VERESHAGYMA elfér bele.

Ha üvegesre sült a hagyma,
Húzd félre, tűz le ne kapja!
Hintsd meg ŐRÖLT PAPRIKÁVAL,
KÉT CSAPOTT EVŐ KANÁLLAL!

Kavargassad...kevergessed,
Gyenge lángra felteheted.
Vigyázz rája, nagyon-nagyon...
Paprikád oda ne kapjon...

Kell még bele PARADICSOM,
Piros, édes, jó BŐ KILÓ.
Cikkbe szelve szépen rendben,
Ettől lesz zamatos nedve...

Ha már szépen össze fonnyadt,
Borítsd rá a PAPRIKÁDAT.
Piros, zöld, és sárga fajta,
Karikázva KÉT KILÓCSKA.

TV, hegyes, erős, chili...
Ettől lesz igazán fini...
Ízlés szerint adagolva,
Kinek hogy bírja a gyomra...

HÁROM BÉBI CUKKINI
Igazán jót tesz neki.
Félszeletbe felvágva,
Reppenjen a lábasba.

S hogy íze -bűze is majd legyen,
A SÓT is már tegyed bele.
Alapossan megkavarva,
Levet ereszteni hagyjad.

Végül, de nem uccsó sorban,
Kolbászt tégy rá karikában.
PÁRBAN SZÁRAZ GYULAIBÓL,
KILÓ vastag KRINOLINBÓL...

Forrás után egy pár percig,
Had rotyogjon, legyen hercig.
Kész is van már a hasba való,
Zamatos, szaftos Stigaly lecsó.

S hogy hogyan találd, máris mondom:
Forró, TK. nyukli ágyon.
Tetején tejföllel egyed,
Ettől nőjön meg a begyed.

Bár egyszerűnek tűnik....tudom....
Ez kedvencem... nekem finom...
És bár csak ELFAJZOTT vagyok...
ELVENÁR LAKÓI! INNOGAMES! Nektek ezt én szívből adom...

BOLDOG HETEDIK SZÜLINAPOT ELVENÁR!!!



/TK.Nyukli recipe...

BÚZÁNAK a magbele,
Csíra, maghéjj, mind bele.
Malom kerék közt őrölve,
Finom porrá megtörve...

KÉT KILÓT rakj egy tálba,
Bele TIKNAK TÍZ TOJÁSA,
SÓ is kell annyi rája,
Ahogy ízlésed tartja.

Majd kell még a tiszta VÍZ,
Amennyit a tésztád bír...
Ne legyen bíz nagyon híg,
Ez adjon majd neki stilt...

Kutyuld össze jó nagyon!
Egyneművé Angyalom.
Lett is lásd, egy szép halom,
Kicsit pihen az asztalon.

Közben forralj bő vizet,
Ebbe is kis só mehet.
Rá még egy kis olaj kell,
Két kanállal elég...Hejjj...

Ha már lobogva forr a víz,
Galuska szaggatón izzadj míg bírsz...
Nyomjad, szaggasd a nokedlit...
Csak fel be borítsd a hokedlit...

Bő vízben fő a nyuklid,
Forrás után pár percig.
El ne feledd leszűrni,
Majd hideg vízzel átmosni!

Ez ám aztán a köret!
Ilyent bárki készíthet!
Főzésre fel leányok!
JÓ ÉTVÁGYAT KÍVÁNOK!!!/
 

GGina

Újonc
Egyszer volt, hol nem volt, túl az Óperenciás tengeren is, volt egyszer egy szakács. Ez a szakács biza utált főzni a nagyközönségnek, de sajna az otthoniaknak nem jutott másutt étel, úgyhogy muszáj volt valamit letenni az asztalra.
No, egyszer csak ennek a szakácsnak az Ura azt mondta:
- Hallod-e asszony! Úgy ennék egy hamburgert, hozz Nékem azonnal, mert itt helyben éhen halok! Erre mondja az asszony: - Na de ember! Honnan hozzak én neked most rögtön ilyen étket?! Elvenádé főzde zárva van, vagy tán elfelejtetted?! Hiszen hétvége van!
Ejj, az ember mérgibe kiment gyorsan a spájzba, nem tudta az asszony hová megy az ilyen sebesen, hát utánament.
Találtak ám ott mindenféle hozzávalót, felcsapták a szakácskönyvet, gyorsan neki is álltak, mert már olyan hangosan korgott a hasuk, hogy a Műhely hangja se nyomta el!
Szólt az ember határozottan:
- Asszony! Hozzad ide gyorsan csak a mérleget! Én mondom, te csinálod!

Mérj ki 600 g lisztet, hozz 3 egész tojást.
Olvassz 60 g vajat, melegíts 2,5 dl tejet, tegyél bele 14 g élesztőt, 6 ek cukrot, 2 kk sót és hozz egy tojást meg egy kis szezámmagot a tetejére.
Jól dagaszd meg a tésztát, szedd szét 6-7 darabra, formázz belőlük gombócot aztán keleszd meg duplájára. Ha megkelt, akkor még dolgozd át egyenként és tedd a sütőbe 180 °C fokra 20 percet sülni.
Ezidő alatt ott az 1 kg darált hús, apríts bele 2 fej hagymát, 1-2 gerezd fokhagymát, tegyél bele 2 tojást, fűszerezd meg sóval, borssal, majorannával meg ha találsz Elvenar lakosai közt valakit, akinél van titkos "hamburger fűszersó" kérjél tőle, biztosan ad szívesen!
Formázd, és jól süsd meg kevés olajon!!
Süss mellé finom bacon szalonnát, de ropogjon ám!! Ha megsült a buci, vágd félbe, és jól pirítsd meg a szalonna zsírjába! De vigyázz!!! Minden nagyon forró!! Meg ne égesd magad!
Hozz a kertből salátát, uborkát, paradicsomot, meg a boltból valami szószt, amilyet megkívánsz!
Rakd össze amit találsz, látod?! Nem kell azonnal rendelni, az otthonit is meg lehet enni, jobb is, mint elmenni mekizni!!

Na, végre jóllakott mindenki, és a szakács meg az Ura azóta is boldogan élnek, míg meg nem halnak!

JÓ ÉTVÁGYAT KÍVÁNOK A HAMBURGERHEZ!!!!
Screenshot_20220607_131659.jpg
 

Sigrid

Tag
Elvencake.jpg
HOZZÁVALÓK

A piskótához:

  • 7 tojás
  • 8 kanál kristálycukor
  • 7 kanál liszt
  • egy fél csomag sütőpor
  • egy kevés vaníliás cukor
A krémhez:

  • 900 ml-es epres joghurt (én Yogobellát használtam)
  • egy 500 ml-es doboz cukrászhabalap (most éppen Hulala, de OKÉ-t is szoktam, vagy amilyent kapni lehet)
  • egy teáskanál porcukor
A tetejére:

  • friss eper (méretétől függően félbe, illetve négybe vágom), annyi, hogy minden kocka tetejére jusson
  • tortadara (épp nem volt otthon, ezért egy tábla csokiból reszeltem a tetejére – tortadarával látványosabb, mert sötétebb)
Rendkívül könnyű (elkészíteni is, de maga a süti is).

Sütőpapírt teszek a tepsibe, begyújtom a sütőt, hogy előmelegedjen, addig kész is leszek a piskóta keverésével. A lisztet, a sütőport és a vaníliáscukrot egy kis tálkában jól elkeverem. A tojássárgákat külön keverőtálakba szétválasztom a fehérjéktől, vigyázva, hogy a fehérjébe ne folyjék a sárgájából. A fehérjéket egy kanál kristálycukorral, kézirobotgéppel kemény habbá verem, utána ugyanazzal a habverőfejjel a sárgájákat a maradék 7 kanál kristálycukorral keverem ki mindaddig, amíg egészen kivilágosodik, fényes lesz, és hosszanti hólyagok jelennek meg benne. Ha kész van, a felvert habra öntjük és a részletekben adagolt sütőporos liszttel nagyon óvatos, könnyű mozdulatokkal egy spatulával összekeverjük, hogy egy homogén masszát kapjunk, de vigyázzunk, hogy a hab ne törjön meg. Óvatosan beleöntjük a tepsibe, a spatulával elsimítjuk, utána először a magasabb hőfokon, majd pár perc múlva közepesre mérsékelten megsütjük.

A krémnek csak akkor álljunk neki, ha már teljesen kihűlt a piskóta. Banálisan egyszerű: A habalapot a robotgéppel egy teáskanál porcukorral habbá verjük, utána lasanként, folytonos továbbkeverés mellett (még mindig a robotgéppel) hozzáadjuk az epres joghurtot. Az így nyert epres habot rásimítjuk a már kihűlt piskótalapra (előtte természetesen eltávolítjuk róla a sütőpapírt). Éles késsel, óvatosan, hogy ne túrjuk össze, hozzávetőlegesen egyforma kockákra vágjuk, csak utána szórjuk rá a tortadarát (jelen esetben csokireszeléket), végül minden kocka tetejét egy szem félbe, vagy negyedbe vágott eperrel díszítjük.

Még egyszerűbb, ha valaki kész piskótalapot vesz.

JÓ ÉTVÁGYAT!
 

Rikari

Veterán

Öt ujjas szabály, avagy a Bajai Halászlé

Mi Baján azt valljuk, hogy az embernek a halászlé miatt van öt ujja. Csak öt dolog kell ugyanis hozzá: hal, víz, hagyma, paprika, só. Ezt még a legbutább Ork is meg tudja jegyezni. Az étel mértékei sem kívánnak Tündeészjárást: amennyi a hal, annyiszor 1,5 liter a víz, ahány kiló a hal annyiszor 1 nagy fej hagyma, és annyiszor 1 púposkanál töröttpaprika. Az elkészült halászlét mi főttésztával tálaljuk. Mindig bográcsban főzünk, és abból is az alul széles, felül keskenyebbet választjuk, a gőz/hő visszaforgása miatt. Fával tápláljuk a tüzet, mert jobb íze lesz az ételnek. Lehet, hogy ez csak mítosz, de én is hiszek benne, hogy a füstnek, a pernyének van egy hozzáadott gasztronómiai értéke. Emellett a tűz jó hangulatot ad, melegít és távol tartja a vadállatokat, a hamuval pedig kiválóan lehet mosogatni. ;)

Hozzávalók 1 kg halhúshoz mérve​

- 1 kg vegyes hal (80% ponty, a többi harcsa, törpe, csukaszelet, keszeg)
- 1 nagy fej hagyma
- 1,5 l víz
- 1 púpos ek töröttpaprika
- só
Elkészítés
A hagymát, és a halat tegyük fel főni a vízzel együtt a bográcsba. Amikor felforrt, ez kb. 30 perc, tegyük bele a pirospaprikát és főzzük még 30 percig. A vegyes halat és a belsőségeket a főzés vége előtt 10-15 perccel dobjuk csak bele.

Fontos!​
- A halat a főzés előtt minimum két órával alaposan sózzuk be, de ha ha egy éjszakát tud besózva állni, akkor az igazi.
- A víznek habozva kell forrnia, nem szabad spórolnunk a fával és a hővel, akkor lesz tökéletes!
- Az időt pontosan mérjük, és csak az utolsó öt percben kóstoljunk. Ha jól lesóztuk a halat, már nem lesz szükség arra, hogy tovább sózzuk.
- A Bajaiak Gyufatésztával eszik a Halászlét. Már gyúrni sem kell, mint régen (bár attól nincsen finomabb), mert boltban is van ilyen tészta.
 

Csatolmányok

  • Bajai Halászlé.jpg
    Bajai Halászlé.jpg
    163,5 KB · Megtekintések: 33
Nincs szülinap torta nélkül. Ime egy színes, vidám torta, mint az ELVENAR maga!


Belseje a szivárvány színeiben pompázó piskóta (lila, kék, zöld, sárga, narancs, piros), melyet étcsokis mousse krémmel töltöttem meg, majd az összeállított tortát is bevontam a krémmel.
A sárga fondant vékonyra nyújtottam és bevontam vele a tortát.
Fekete fondantból szemet, szájat faragtam és egy kis mousse segítségével felragasztottam a torta tetejére.
4 szívószálat összeragasztottam, beszúrtam a tortába (közel a szájához), vékonyan bevontam fekete fondanttal és ebbe nyomkodtam bele a cukorkákat. A végére ráhúztam az üres zacskót, ezzel azt az illúziót keltve, mintha most önteném a torta szájába az édességet.

Vizes piskóta recept
Hozzávalók: 4 egész tojás, 25 dkg porcukor, 20 dkg liszt, 8 kanál víz, 1 késhegynyi szódabikarbóna
A tojássárgájákat 20 dkg cukorral és 4 evőkanál vízzel 20-30 percig folyamatosan keverjük. A tojásfehérjékhez hozzáadjuk a 4 kanál vizet, keményre verjük, és az 5 dkg cukorral tovább verjük. A liszt felét, amiben elkevertük a szódabikarbónát, hozzákeverjük a tojássárgájához, hozzáadjuk a hab felét, aztán újra liszt, és a hab másik fele.
A kész tésztát 6 felé osztottam és ételfestékkel színeztem a szivárvány színeire (lila, kék, zöld, sárga, narancs, piros), majd egyesével kisütöttem őket.
Étcsokis mousse
Hozzávalók: 10 dkg étcsoki, 4 tojássárgája, 8 dkg cukor, 4 dl habtejszín, 0,5 dl víz, 1 púpos kanál zselatin
Az étcsokit gőz felett elkezdem olvasztani, közben egy másik edényben tojássárgáját szintén gőz fölött csípősre (csíp, ha beledugjuk az ujjunkat) melegítettem a cukorral, majd kihűtésig habbá verjük. Ehhez kevertem hozzá a habbá vert tejszínt és a felolvasztott csokit.

Végezetül hozzáadom a hideg vízbe beáztatott, de felmelegített zselatint.



BOLDOG SZÜLINAPOT ELVENAR!!!!

Torta.jpg
 

Imholhotep

Újonc
Viszonylag új polgára vagyok Elvenárnak, ezért meglepetéssel értesültem róla, hogy itt még receptverseny is van. Nagy lelkesedéstől elöntve, legaloppoztam városom, Snowburgh piacára, ahol a fesztiválkereskedő kifőzdéjénél állandó nyüzsi van, valami helyi receptért. Üzleti titokra hivatkozva először el akart hajtani, de mikor megemlítettem neki, hogy az egész kócerájt bepakolhatom a raktárba, azonnal együttműködővé vált. Elmondta, hogy az idén a sláger a sárkánytojás, és némi noszogatásra elmondta a receptet is. Szerinte ez az étel a „No war make love” testvériségben közismert.

Talán nem meglepő, de a sárkánytojás alapja nem valódi sárkánytojás, mivel ezek a jószágok a tojásaik biztonsága ügyében nagyon meggyőzőek tudnak lenni. A kiindulási alap így csupán tyúktojás, a tyúkok gyengébb érdekvédelme miatt.

Először a tojásokat jó keményre kell főzni. Sajnos, nem kaptam meg azt a varázslatot, hogy a sárgája középen maradjon, ezért nálam az mindig a tompább vége felé tolakszik. Ha a tojások feltehetően megfőttek és közben még meg sem repedtek, hosszas hűtés után meg kel szabadítani őket a héjuktól. Ha ezután még maradt rajta fehérje, akkor bingó!

Közben olajon (a varázslatos lakóépületek lakói esetleg kacsazsíron) megdinsztelünk egy fej hagymát, néhány jóképű gombával. Utána vagy 25 deka csirkemájat megsütünk, s ha kész, összekeverjük őket. Só, bors, majoránna ízlés szerint. A hagymás gombát és a májat péppé dolgozzuk (ha valaki nem ismeri a „Légy Szép Pép varázslatot, akkor botmixerrel célszerű).

A tojásokat megfosztjuk sárgájuktól, ezek kis részét szintén bekeverhetjük a májba. A tojást lehet félbevágni, vagy a sárgája felől, alulról közelíteni. A sárga helyére be kell varázsolni a pépet és ezzel kész a tyúkmájpástétommal töltött tojás. Nyilván elég sok kimarad, de ez nem megy kárba, hiszen vajjal fellazítva fenséges lesz a másnapi reggelihez, pirítóssal. A tojások töltése már erőpróba. Ha a konyha fala nem mosható, a csempéhez érdemes vágni.

Plumbitfalván máj helyett a sárgába kevert szardellapasztát is használják. (A pasztával csínján kell bánni, mert igen sós, erős szaga van és éjszaka lejöhetnek miatta a fókák a sarkkörről.)

Az igazi baj csak eztán kezdődik, mert a töltött tojszikat bundázni kell. A tojás bundázása nem egyszerű, a méretek miatt. Családtagjainknak ezze sok vidám percet szerezhetünk.

Van, ahol a burkolást krumplis (varázslatos lakóépületekben burgonyás) tésztával teszik (Két rész főtt krumpli, egy rész liszt, só – á la sylvachgombotz – pofonegyszerű). Ezt vízben főzik ki, majd pirított zsemlemorzsában hempergetik. (A képen jobb oldalon.) Próbakőn (Pila123 városában) ez az elfogadottabb. Áfonyalekvárral kitűnő.

Másutt reszelt nyers krumpli-tojás-kevés liszt, só, bors, zöldség zöldje (á la totchni) a tojásburok (talán valeria településen, Ágnesposznál). Ezt már csak igen bő olajban lehet kisütni. (A képen alul.) Ha valakinek annyi a jártassága a konyhaművészetben, mint nekem, érdemes a művelet előtt kikészíteni a sebkötöző csomagot. Leginkább tejföllel meglocsolva remek. (Nem a sebkötöző csomag.)

Megint másutt a sűrű palacsintatésztát (tojás, liszt, kevés tej, vagy víz, só) kedvelik jobban (Csillalandban, és ha jól sejtem, Molière városában, Harpagonnál). Ez az á la crêpe. Ha a tészta híg, lecsurog. Ha kicsit fennmarad, olyan, mint a rántotta. Ha jól burkol, akkor meg igen sűrű a sok liszt miatt és leginkább chipsre hasonlít és nagyon izgalmas formákat ölthet. Természetesen bő olajban süthető. (A képen felül.) Majonézzel is elmegy, de leginkább tartárral jó.

Végül a legférfiasabb, legkeményebb változat a fasírozottal burkolt (dinsztelt hagyma, darált hús, vízben áztatott zsömi, só, bors, paprika, fokhagyma – közismert cucc) á la Stéphanie változat. Még az orkok is megeszik. (Happiland, Lórien és Transylvana településeken – Wakoolzonnál [dicsőség a Főnöknek!], Ascendantnál és Darchuliusnál divatos). Persze, ez sült krumpli nélkül mit sem ér. (A képen balra.)

Személyenként két-három tojással érdemes számolni, mert nem kalóriaszegény étel Fogyasztása után egy bajnoki forduló meg sem kottyan. Természetesen egyszerre csak egy bundával érdemes bíbelődni, mert nem tízperces kaja.
 

Csatolmányok

  • Snowburgh-i sárkánytojás.jpg
    Snowburgh-i sárkánytojás.jpg
    289,8 KB · Megtekintések: 27

Alanir

Újonc
Isten éltessen Elvenar!

A Mágikus Diótörő épület adta az ötletet, hogy ezzel a diós desszert recepttel nevezzek.
Kicsit időigényes, de aki szereti a diós sütiket, annak megéri a fáradtság, mert az íze varázslatos!

Moszkauer
Hozzávalók:
- 300 ml főzőtejszín
- 375 g cukor
- 250 g aprított dió, ne legyen teljesen darált
- 50 g liszt
- 50 g cukrozott narancshéj
- 15-20 dkg étcsoki a bevonáshoz

Elkészítés:
- Felforraljuk a tejszín, majd hozzáadjuk a többi hozzávalót, így egy sűrű masszát kapunk, amit leveszünk a tűzről és hagyunk kihűlni.
- A kihűlt alapot nyomózsákba töltjük és sütőpapírral bélelt tepsire pici halmokat nyomunk belőle. Nagyobb távolság legyen köztük, mert sütés közben szétterülnek. A méretet mindenki a saját ízlésének megfelelően alakíthatja. Ezek kisebbek, falatnyi méretűek lettek.
- Előmelegített sütőben, 200 C-on, alsó-felső sütés + hőségkeverés funkcióval kb. 5 percig sütjük, amíg elkezd pirulni a széle. Figyelni kell, mert nagyon gyorsan sül és könnyen megéghet!
- Pár perc után könnyen levehető a sütőpapírról, tálcára téve tovább hűtjük.
- A kész moszkauer korongok alját olvasztott csokoládéval vonjuk be.
Tálalás:
- egy sor a csokis oldalával, egy sor a diós oldalával

Üdv:
Alanir
 

Csatolmányok

  • IMG_5937 másolat.jpg
    IMG_5937 másolat.jpg
    460,4 KB · Megtekintések: 18

oriasfej

Újonc
Ha már kaptunk 2 szép cukkinit, akkor ma el is készítettük.

Hozzávalók:
  • 2 db cukkini
  • 1 fej hagyma (lehet lila is)
  • 3 db paradicsom
  • 1 nagy tejföl
  • 10-15 dkg reszelt sajt
  • 3 gerezd fokhagyma
  • zsír
  • bors

Elkészítése:
  • A cukkini két végét levágjuk, hosszában kettévágjuk, és kivájjuk a belsejét. Megsózzuk, megborsozzuk, és belenyomjuk a fokhagyma felét, majd állni hagyjuk. (javasolt a kisebb kb. 30-40 cm-es cukkini)
  • A töltelékhez egy kevés zsíron megpirítjuk a felkockázott hagymát és bacont, és rövid idő után az apró kockára vágott paradicsomot. Hozzáadjuk a maradék fokhagymát és kevés borsot. Lassú tűzön főzzük, amíg el nem főtte a levét.
  • A cukkini csónakokat megtöltjük a töltelékkel - a sütőpapírral (teflon sütőlappal) bélelt tepsibe tesszük, majd 180 fokra előmelegített sütőben 1-2 perc alatt ráolvasztjuk a reszelt sajtot, vissza kivesszük ráöntjük a tejfölt ezután pedig kb. 30 perc alatt készre sütjük.

Jó étvágyat hozzá !
 

Csatolmányok

  • Baconnel töltött cukkini 1.jpg
    Baconnel töltött cukkini 1.jpg
    289,8 KB · Megtekintések: 14
  • Baconnel töltött cukkini 2.jpg
    Baconnel töltött cukkini 2.jpg
    311 KB · Megtekintések: 14
  • Baconnel töltött cukkini.jpg
    Baconnel töltött cukkini.jpg
    235,9 KB · Megtekintések: 14

Bereny

Tag
Nálunk a szülinapi zsúrok állandó vendége a pizza. Persze, nem rendelni szoktuk! ;)

Elvenarban igazi kukta csapattal sütnék pizzát, melynek tésztája a következő: 40 dkg liszt, 2 tk. só, 2,5 dl langyos, (1 tk.) cukros tejben felfuttatott 2 dkg élesztő, 3 ek. olaj.
A tésztát jó alaposan kidolgozzuk. Ezt a feladatot az erős kezű, izmos karú orkokra bíznám.
Lefedve napos helyen kelesztem, két paladin őr állna mellette, s vigyázna rá, nehogy lába keljen!
Házi szószhoz: 500 g passzírozott paradicsom (dobozos), 2-3 tk. cukor ízlés szerint, 2 tk. só, 2-2 tk. oregánó és bazsalikom. A szószt sűrűre főzöm, lefedve, mert úgy fortyog, mint a Hősök kohója! Talán a boszorkány kunyhóban vállalná valaki a kavargatást!
Ha megkelt a tészta és a szósz is elkészült, jöhetnek a feltétek.
A tésztát lisztezett deszkára teszem, egyszer átdagasztom és két részre osztom. Két nagy pizza lesz belőle. Vékonyra nyújtom, megkenem a szósszal és teszek rá: sonkaszeleteket (a mana fűrészmalomban vékonyra szeleteltek), bacon kockákat, darabolt mozzarellát és reszelt trappista sajtot.
Bármikor kiegészíthető az isteni maggal (olívabogyóval) vagy gombával (a gombafarmról), kinek mi a kedvence. 220 fokon sütöm.

Remélem tetszett
 

Csatolmányok

  • 2A2F4BDE-172F-4C21-9AE3-326783445405.jpeg
    2A2F4BDE-172F-4C21-9AE3-326783445405.jpeg
    124,3 KB · Megtekintések: 12

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
A nyertesek listája
  • 1. helyezett: Stigaly
  • 2. helyezett: Imholhotep
  • 3. helyezett: Cleomee
  • További helyezettek: GGina, Sigrid, oriasfej, Alanir, Bereny

Kérjük, hogy a következő hét napoban keressétek fel a Supportot egy jegy feladásával, és jóváírjuk a nyereményeket.
Köszönjük minden játékosnak, aki részt vett a főzőünnepségünkön!
 

Alanir

Újonc
Gratulálok mindenkinek, nagyon jó ötlet volt ez a játék!
Abban tudtok segíteni, hogy mi az a “jegy feladás” a support felé? vagy csak írják egy üzenetet?
köszi
 

Imholhotep

Újonc
Köszönöm a lehetőséget és gratulálok minden résztvevőnek. Stigi receptjét feltétlenük kipróbálom – boronatárcsán.
 
Fent