• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Elmenthető seregkompozíció + találkozók száma

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Tatos

Tag
Üdv
Elnézést hogy elárasztalak benneteket ötletekkel, különösen Hoshitól vagy akinek dolga hogy szortírozza ezeket. (De lássuk be, legalább jó ötletek :D )
Mondom is:
quality of life improvement
1. verzió: lenne 3 hely az osztag választás képernyőn amikből egy kattintással kiválasztható a 3 legutóbb használt seregösszetétel bármelyike.
2. verzió: lenne 6 sablon amik a seregképzős épületekben egy új fülből elérhetőek és személyre szabhatóak.
A második előnye hogy több kombinációval még a terep is jobban figyelembe vehető. Viszont ehhez sajnos már valami legördülő menü is kéne a harcválasztás képernyőn.

kiegészítés: az hogy manuál vagy auto kerüljön át az egyel korábbi képernyőre ahol a tárgyalást is ki lehet választani, így több hely lesz a sablonoknak az osztagválasztós képernyőn, és egy sablon kiválasztása egyből elkezdheti a csatát.

kiegészítés2: terep előnézet
"ha rátartva az egeret (mobilnál meg az ujjat) a találkozó ikonjára, egy kis felbukkanó képen megjelenne a találkozó helyszíne. Ott jól lehetne látni, hogy vannak-e tereptárgyak, azok milyen elhelyezkedésben vannak a harctéren, "
_____
Csak azért hogy ne nyissak még egy topikot szeretnék itt beszélgetni arról mi lenne ha a bajnoksági találkozók száma drasztikusan lecsökkenne és hogy szerintetek erre miért nem kerül sor? 1 tartomány 1 találkozó is lehetne 4x akkora osztagméretekkel. Vagy ahogy a tartományok száma nőne a találkozók száma fokozatosan lecsökkenne 4ről 1re, vagy fordítva; fokozatosan nőne. Attól függően mi lenne a jobb: már a kicsiknek is gyorssá tenni és csak a nagyoknak legyen türelemjáték, vagy kezdje mindenki a mostani számokkal ami egy kis elszántságot igényel de nem túl sok, viszont a nagyok kegyetlen mennyiségű csatáján enyhítsen. Nekem a második szimpatikusabb. Legyen a kihívás a nehézség és az ár, nem a mennyiség!
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser683

Vendég
1. verzió: lenne 3 hely az osztag választás képernyőn amikből egy kattintással kiválasztható a 3 legutóbb használt seregösszetétel bármelyike.
Nem látom ennek szükségét. Te miért? Egyrészt: ha auto harcol valaki, az az első két körben javallott, ha valaki asztalin is játszik, harmadik körtől a legtöbb bajnokiban be kell nézni a tereptárgyak miatt, így azok elhelyezkedése alapján kell eldönteni, hogy milyen egységeket, milyen felállásban használjon a játékos az aktuális találkozónál. Auto harcban pillanatok alatt ki lehet választani. Fontos, hogy a gondolkodás is megmaradjon, a folytatólagos mérlegelés fejleszti a játékost olyan szintre, amikor egy pillanat műve elég ahhoz, hogy auto harcnál kapásból tudja, hogy mit, és milyen sorrendben kell csatába küldenie. Ez a manuális harcoknál időnként nem egy pillanat műve, de gyakorlott játékosnak ez se tart tovább 1-2 másodpercnél, és a sablonokat meg feleslegesnek érzem manuális harcnál, mivel változatosak a találkozók. A gyakorlat teszi a mestert (mondják), így fejlődik a játékos (ahogyan fentebb írtam), hogy folyton mérlegel.
Csak azért hogy ne nyissak még egy topikot szeretnék itt beszélgetni arról mi lenne ha a bajnoksági találkozók száma drasztikusan lecsökkenne és hogy szerintetek erre miért nem kerül sor?
A harcrendszer is, a testvériségi bajnokság is pár éve komoly változásokon ment keresztül, és azóta több kisebb-nagyobb finomítás. változás történt még ezekben. https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/színfalak-mögött-bajnoksági-változások.1437/
A bajnokságban már csökkentették felére a találkozók számát, az addigi nyolcról. Ez mindjárt választ is ad az egyik kérdésedre.
1 tartomány 1 találkozó is lehetne 4x akkora osztagméretekkel.
Ez tulajdonképpen a bajnokságra fordított időt csökkentené, de erre szerintem nincs szükség. Ha bajnokság, akkor az arról szóljon, hogy több időt, energiát, és természetesen több katonát, árut áldoz rá valaki, ha jobb eredményt szeretne. Ha ezt leegyszerűsítenénk, akkor bárki sokkal többet teljesíthetne, ráfordított plusz idő nélkül, és könnyedén megszerezhetne rengeteg jutalmat a bajnokságból. Ezekért meg kell dolgozni. Tudom, nekem is, de így látom értelmét egy bajnokságnak. ;)
 

Samas

Mentor
2. verzió: lenne 6 sablon
Nekem ebből az jön le, nem biztos hogy mindenki számára egyértelmű a kapcsolat
a csatába küldött egységek sorrendje és a csata felállás sorrendje között.
Vagy legalábbis gondot okoz napi szinten alkalmazni ezt a logikát.

Ha így van talán érdemesebb lenne egyértelműbbé tenni a kapcsolatot (hogy melyik egység hova kerül). Bár nekem nem okoz gondot használni a mintát. Rövid időn belül kiismertem magam a helyzetben. A sokadik meccs után már világossá vált hogy pl az első egység középre kerül. :cool: A többi egység sorrendje sem sokkal bonyolultabb.
 

Tatos

Tag
Nem látom ennek szükségét. Te miért?

Lusta vagyok kattintgatni :D mondjuk lehet kisebbségben vagyok ezzel, ha régen 8 tartomány volt megértem ha úgy tűnik annyi könnyítés elég.
Egyrészt: ha auto harcol valaki, az az első két körben javallott, ha valaki asztalin is játszik, harmadik körtől a legtöbb bajnokiban be kell nézni a tereptárgyak miatt, így azok elhelyezkedése alapján kell eldönteni, hogy milyen egységeket, milyen felállásban használjon a játékos az aktuális találkozónál.

Ez elég speciális, úgyértem a te játékstílusodra jellemző és ne érts félre nem azt mondom hogy rossz, megéri benézegetni - de azért az is gyakori hogy 5 egyforma egységgel autoharcolunk (ami szintén 6 helyett 1 kattintás lenne) illetve az is hogy valaki lusta benézegetni a legtöbb tartományba, mert mondjuk nem olyan fontos neki a bajnokság.
szerk: de ha valaki sablonnal nézne be (mert az is 1 kattintás) akkor ott helyben el tudná dönteni azt is auto lesz e vagy manuál, és lehet egyből jó hozzá a sablon ami szintén megspórol 1 ki-be lépegetést, tehát a benézés is kényelmesebb lenne

és a sablonokat meg feleslegesnek érzem manuális harcnál, mivel változatosak a találkozók.
igen ez szerintem is lényegében csak autonál segítene.

Ez tulajdonképpen a bajnokságra fordított időt csökkentené, de erre szerintem nincs szükség. Ha bajnokság, akkor az arról szóljon, hogy több időt, energiát, és természetesen több katonát, árut áldoz rá valaki, ha jobb eredményt szeretne. Ha ezt leegyszerűsítenénk, akkor bárki sokkal többet teljesíthetne, ráfordított plusz idő nélkül, és könnyedén megszerezhetne rengeteg jutalmat a bajnokságból. Ezekért meg kell dolgozni. Tudom, nekem is, de így látom értelmét egy bajnokságnak. ;)

A katonát és az árut természetesen nem csökkentené egyik ötletem sem, nem is írtad, csak kicsit úgy hangzott ez a bekezdés mivel említetted őket minta ettől könnyű lenne. Annak nem ugyanaz a hangzása mint annak hogy csak gyorsabb. Valóban kevesebb energia kell hozzá ha gyorsabb, nade min spóroljunk a türelemmel ha nem a monoton hosszadalmas dolgokon, persze ez csak az én perspektívám :)

köszi a visszajelzést
 
Utoljára szerkesztve:

Tatos

Tag
Nekem ebből az jön le, nem biztos hogy mindenki számára egyértelmű a kapcsolat
a csatába küldött egységek sorrendje és a csata felállás sorrendje között.
Lehet nem tudom de ezen az ötletem nem változtatna, ezt ki kell ismerni mindenkinek aki csatázni szeretne vagy legalábbis eredményesebb akar benne lenni. Legegyszerűbb az lenne ha felülről lefelé megmaradna a sorrend. Ettől még ha csak 1 egység lenne az ugyanúgy lehetne középen tehát az egy sornyi osztag úgy viselkedne mint egy középre igazított szöveg. Talán jobb lenne, de részletkérdés.
 

DeletedUser683

Vendég
Egyvalami sokaknak segítene. Az auto harcolóknak, akiknek kevés az idejük a játékra, hiába akarna, nincs ideje benézegetni, illetve nekem is, mert az első 2 kört én is auto viszem, és később is akadhat olyan találkozó, ahol könnyűnek tűnik az találkozó, és később is bemehetne auto harc néhány találkozónál, és ez pedig az, ha rátartva az egeret (mobilnál meg az ujjat) a találkozó ikonjára, egy kis felbukkanó képen megjelenne a találkozó helyszíne. Ott jól lehetne látni, hogy vannak-e tereptárgyak, azok milyen elhelyezkedésben vannak a harctéren, így ez nagyban megkönnyítené a döntést, anélkül, hogy benézünk egy osztaggal, majd feladjuk, és mehet a helyes felállás. Ha ezt beadod ötletnek, támogatni fogom, és gyanítom, hogy ez még sokaknak tetszene. :)
 

bere007

Veterán
Auto harcolok, de nem nézegetek sehova még a végén sem. 1x-2x próbáltam régebben, de eléggé idő igényes és idegesítő is. Egy egyszerűsítés jó lenne, így legalább látnám is, hogy mit csinálok. :D
A sablont azt feleslegesnek tartom, mivel szinte mindenhol más a felállás, így nem lenne sok haszna.
A sátrak számának a csökkentése viszont jó lenne, picit pörgősebbé tenné a bajnokit. Akik meg az utolsó percekre hagyják a hajtást, hogy így előzzenek, nekik így még érdekesebbé válna a helyzet. Bár gyanítom, hogy ez nem fog megvalósulni.


Ha ezt leegyszerűsítenénk, akkor bárki sokkal többet teljesíthetne, ráfordított plusz idő nélkül, és könnyedén megszerezhetne rengeteg jutalmat a bajnokságból. Ezekért meg kell dolgozni. Tudom, nekem is, de így látom értelmét egy bajnokságnak. ;)

Ezzel nem értek egyet. A seregek összeadódnának és a kivásárlás is, így aki vásárol ugyan ott lenne, csak kevesebbet kellene kattintgatnia, aki harcol annak is változatlan maradna. Sőt, ha valaki elbukja, akkor 4x annyi egységet fog bukni. Így lehet, hogy összességében nem fog tudni annyit összeszedni, mivel a katonák száma véges. Főleg a végjátékban. A manual harcok száma ezzel megnőne.
 

DeletedUser683

Vendég
Ezzel nem értek egyet.
Nem baj, hogy nem értesz egyet vele, de akkor is csökkenne a ráfordított idő, bárhogy kozmetikázzuk. Nem mondom, hogy ha bukik, akkor nagyobbat bukik, ezért sem kell változtatni ezen, ami most van, és főként nem úgy, hogy mindenki 15-20 perc alatt tudja teljesíteni. Mi lenne már akkor szerinted? Mindenki közel egyforma pontszámot érne el, és tényleg csak a szerencsén múlna, hogy ki nyer, vagy ki ér el jobb helyezést, és ezáltal plusz pontot. Ez már így nem bajnokság lenne, vagy legalábbis át kéne nevezni. Meg kell azért dolgozni, ezért így jó ez, ahogy van, főként hogy a mostani bajnokit nagy mértékben a játékosközösség igényei figyelembevételével, visszajelzéseik alapján módosították, a javunkra. ;)
 

bere007

Veterán
akkor is csökkenne a ráfordított idő, bárhogy kozmetikázzuk.

Az csökkenne, ebben egyetértünk. Én a könnyedén megszerezhető rengeteg jutalomra gondoltam. Hogy az a könnyedén az nem is olyan könnyedén.

Mindenki közel egyforma pontszámot érne el, és tényleg csak a szerencsén múlna, hogy ki nyer, vagy ki ér el jobb helyezést, és ezáltal plusz pontot.

Akinek több ideje van, az el tud jutni a 6. körig és aki nagyobb, sokkal több tartományt tud nyitni. Ez eddig is ilyen volt és ez nem is változna, ez így van rendjén. Tehát a ranglista nem változna valami sokat. Itt a ráfordított idő az, amin tudnának még faragni. Ami a kivásárlóknál mindenképpen csökkenne, de aki auto harcol az lehet, hogy a végén kézi harcba átmenne, ami meg már több idő, mint az auto. Hamarabb megvan 4 auto, mint 1 kézi harcba.
 

Tatos

Tag
A sablont azt feleslegesnek tartom, mivel szinte mindenhol más a felállás, így nem lenne sok haszna.

Most épp tekercs bajnokság van ti milyen felállásba toljátok?

Én full könnyü közeli, vagy könnyü közeli + nehéz táv. Ezen kívül van néhány harc amit csak nehéz távval vagy csak varázslóval. Szóval bajnokság előtt ezt a négy sablont állítottam volna be erre a hétre, de az első kettő sablont tuti hogy rengetget használnám. Esetleg a kétféle egységesből lenne 2 vagy 3 sablon. Az átlag veszteségem 1 osztag az 5ből, de 10. tartomány felett ez megváltozott és jópárszor a nagyja könnyüközelit elbuktam, ezért most ezzel a tekerccsel nem is annyira boldogulok.
De a könnyebb bajnokságok 80% át ugyanazzal a kombinációval letolom. Ezért meglepő nekem amit írtál hogy szinte mindenhol más a felállás, teljesen ellentétes megfigyelés az én tapasztalatommal, főleg ha be sem nézel a terepre előtte. Mégis mivel harcolsz? nincs is olyan sok variálni való...

szerk: esetleg azt tudom elképzelni hogy valaki minden ellennel szembe betesz egy olyan osztagot ami az ellen jó, de nekem ez nem tünt jobbnak vagy lehet csak nem próbálgattam eleget?
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Most épp tekercs bajnokság van ti milyen felállásba toljátok?

Én full könnyü közeli, vagy könnyü közeli + nehéz táv. Ezen kívül van néhány harc amit csak nehéz távval vagy csak varázslóval. Szóval bajnokság előtt ezt a négy sablont állítottam volna be erre a hétre, de az első kettő sablont tuti hogy rengetget használnám. Esetleg a kétféle egységesből lenne 2 vagy 3 sablon. Az átlag veszteségem 1 osztag az 5ből, de 10. tartomány felett ez megváltozott és jópárszor a nagyja könnyüközelit elbuktam, ezért most ezzel a tekerccsel nem is annyira boldogulok.
De a könnyebb bajnokságok 80% át ugyanazzal a kombinációval letolom. Ezért meglepő nekem amit írtál hogy szinte mindenhol más a felállás, teljesen ellentétes megfigyelés az én tapasztalatommal, főleg ha be sem nézel a terepre előtte. Mégis mivel harcolsz? nincs is olyan sok variálni való...

szerk: esetleg azt tudom elképzelni hogy valaki minden ellennel szembe betesz egy olyan osztagot ami az ellen jó, de nekem ez nem tünt jobbnak vagy lehet csak nem próbálgattam eleget?
Én érteni vélem a meglepődésed, én is hónapokon át tanulmányoztam, kutattam, hogy mi a trükkje a dolgoknak, és ez alapján azt mondhatom, hogy tényleg nem sok értelme lenne az elmentett sablonnak, az esetek döntő többségében jobb az ellenfélre reagáló kézi választás. És sokkal jobban jársz, ha ezeket megtanulod úgy, hogy már kb. zsigerből megy. Mert csak az ilyenekkel lehet elérni olyat, hogy mondjuk a 48. tartomány harmadik körében is megoldasz csatát auto harccal veszteség nélkül.
 

Tatos

Tag
"48. tartomány"

hogy mennyi :O

köszönöm ahogy most állok két hét mulva lesz végre egy elixír bajnokságom, ezzel ki is maxoltam az összes bónuszost és többet felé se nézek a bajnokságnak (najó 2. körben lévő tudáspontok azért kellenek de az semmi, ahhoz nem kell taktikázni vele). segítem majd a klántársakat nyersanyaggal akiknek kell a max bónuszhoz. 10 ládánk úgyse le lesz még nagyon sokáig mert causal szövi vagyunk van és van is 2-3 inaktívunk.

Nekem van egy olyan gyanúm ennél és a varázslós ötletemnél is hogy nagyon nagy játékosok reagáltak rá akik bennmaradtak és nagy tudásra tettek szert egy egyébként viszonylag monoton és nehezen kiismerhető harcrendszerben. Az emberek 90% meg nem tud belemélyedni vagy nem akar és keveset csinál vagy el is hagyja, akár abba is hagyja a játékot emiatt. Nekem ez a rendszer nem fog soha megtetszeni, túl sok nyűg egy új játékos szempontjából. Na persze a 90%al csak a hasamra ütöttem de tuti hogy van egy ilyen trend mert én a méretemhez képest erősen felül teljesítek és sikeresebb vagyok és mégis unom. Sokan meg sosem jutnak el odáig hogy többezer pontot csináljanak.

Szerintem az ötleteim elérhetőbbé tennék a játékot (nem könnyűvé!) és megértem hogy ez a veteránoknak nem tetszik ,nekem sem tetszettek más játékban olyan ötletek amik egy az egyben könnyítettek rajta azok után hogy én már végigmentem a nehezebb úton. Nem lehet hogy ez áll a háttérben vagy túl sokat látok bele?
Csakmert én igyekszem olyan ötletekben gondolkozni erre a harcrendszer problémámra ami nem elsősorban könnyítés, tehát nem kerülne kevesebb nyersanyagba egységbe (vagy egyéb rákészülésbe épületek, varázslatok) de ennél többet nem tudok tenni hogy a veteránoknak is tetsszen. Pedig az hogy már régen is rossz volt nekem nem vigasz :D
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Nézd, mások nevében én biztos nem akarnék nyilatkozni, de ahogy olvasom a fórumot, szerintem nem jellemző, hogy a régi veteránok csak azért beletartanának valaminek, hogy "én már így végigszívtam,. mások is szívjanak".
Az, hogy a játék minél népszerűbb legyen, minél többen megragadjanak benne (azaz minél kevesebben hagyják abba), mindenkinek közös érdekes - az Innonak, a régi és az új játékosoknak is.
Engem sem zavarna semmiféle könnyítés, nem ezért mondtam azt, hogy nem.

Ennek a játékban egy egy fő filozófiája - ez a lényege. Ebben benne van, hogy tervezni kell, benne van, hogy néha NEHÉZ, hogy nincsenek könnyű megoldások, csak lépésről-lépésre haladások - kifejezetten ez adja a játékélmény egy jelentős részét.

Az ötleted így nekem onnan nézve nem szimpatikus, hogy a nehézséggel együtt járó játékélmény kérdéskörét kezdi feszegetni - azaz ebből venne el.
Plusz olyasmire adna könnyítést, amire amúgy vannak beépített kiskapuk a rendszerben - bárki felfedezheti és használhatja őket.

Ezzel együtt, ha megnézzük az elmúlt egy év fejlesztéseit, látható, hogy az Inno jelentős mértékű változásokat hozott be, és ha ebből tendenciát akarunk levezetni, akkor az irány egyértelműnek tűnik. Pl. ez a tűzfőnix +50 % sebzés a bajnokikhoz a korábbiakhoz képest brutális mértékű beavatkozás, más szavakkal brutális mértékű könnyítés. Tehát én biztos nem fogom azt mondani, hogy nem érdemes ilyen irányba ötletelni, de szerintem (!) azt is érdemes figyelembe venni, hogy ne akarj egyszerre hármat előrelépni, ha a játék jellegéből adódóan már az egy is nagy lépés lehet. Próbálj meg kisebb léptékekben gondolkodni, vagy még kisebb csomagokra osztani az ötleteidet, úgy többeknél több eséllyel átmehet.
 

Tatos

Tag
Próbálj meg kisebb léptékekben gondolkodni, vagy még kisebb csomagokra osztani az ötleteidet, úgy többeknél több eséllyel átmehet.

Hát igen a varázslós ötletemet átgondolva köszi a jótanácsot, lehet benne valami :D
Viszont ennél...

Az ötleted így nekem onnan nézve nem szimpatikus, hogy a nehézséggel együtt járó játékélmény kérdéskörét kezdi feszegetni - azaz ebből venne el.

Ezt szerintem megéri feszegetni, hogy elvenne-e nem venne-e. Mert egyszerűen nem értem hova lehetne még ennél is kisebbet változtatni? Mit venne ez el tőled (a sabolonok)? semmit. Pontosan ugyanúgy játszanál és ugyanolyan nehéz lenne, kivéve ha időt akarsz spórolni sablonnal, de akkor nagyobb lenne a veszteséged is. Ezért esik nehezemre megérteni miért nem tetszik senkinek mert semmi nem változna a sablonoktól de tényleg semmi. Ennél kisebb ötlet nincs. Csak annak lenne kényelmesebb aki lustább és ennek meg is lenne az ára ha a sablonook tényleg rosszabbak mint egyesével kiválasztani az 5 egységet. Ha viszont nem rosszabbak akkor semmit nem venne el a taktikából az ég világon. Tehát vagy így vagy úgy logikailag kizárt hogy ez bárminek is a hátrányára váljon.

Én:-"emberek mi lenne ha 6 helyett csak 1et kéne kattintani hogy ugyan azt csináljuk mint eddig? de persze megmaradna a régi opció is annak aki hatot szeret"
Emberek:
-"túl könnyű lenne!"
-"elveszne a taktika!"
-"az időigény a szépsége és a neheze!"
-"úgyis hatot kéne!"

Csak én vagyok helikopter?! :D

Semmi nem változna. Ugyanolyan nehéz. Ugyanolyan taktikus. Aki nem akar sablont használni az szimplán nem használná. Ezért nem értem.
 

Calyr

Veterán
Hát igen a varázslós ötletemet átgondolva köszi a jótanácsot, lehet benne valami :D
Viszont ennél...



Ezt szerintem megéri feszegetni, hogy elvenne-e nem venne-e. Mert egyszerűen nem értem hova lehetne még ennél is kisebbet változtatni? Mit venne ez el tőled (a sabolonok)? semmit. Pontosan ugyanúgy játszanál és ugyanolyan nehéz lenne, kivéve ha időt akarsz spórolni sablonnal, de akkor nagyobb lenne a veszteséged is. Ezért esik nehezemre megérteni miért nem tetszik senkinek mert semmi nem változna a sablonoktól de tényleg semmi. Ennél kisebb ötlet nincs. Csak annak lenne kényelmesebb aki lustább és ennek meg is lenne az ára ha a sablonook tényleg rosszabbak mint egyesével kiválasztani az 5 egységet. Ha viszont nem rosszabbak akkor semmit nem venne el a taktikából az ég világon. Tehát vagy így vagy úgy logikailag kizárt hogy ez bárminek is a hátrányára váljon.

Én:-"emberek mi lenne ha 6 helyett csak 1et kéne kattintani hogy ugyan azt csináljuk mint eddig? de persze megmaradna a régi opció is annak aki hatot szeret"
Emberek:
-"túl könnyű lenne!"
-"elveszne a taktika!"
-"az időigény a szépsége és a neheze!"
-"úgyis hatot kéne!"

Csak én vagyok helikopter?! :D

Semmi nem változna. Ugyanolyan nehéz. Ugyanolyan taktikus. Aki nem akar sablont használni az szimplán nem használná. Ezért nem értem.
Oké, akkor itt csak alap félreértés van. Ezzel a sablon ötlettel semmi gond, és ha végtelen mennyiségű idő és programozó állna az Inno rendelkezésére, akkor gond nélkül mondanám, hogy engem ugyan ez nem érdekel, de ha ez másoknak segít, hát hajrá.
Viszont sajnos nem ez a helyzet. Sőt, az a helyzet, hogy rengeteg jó ötlet, és sok ennél lényegesen jobb ötlet vár arra, hogy megvalósuljon. Egy sor olyan is, ami nem kényelmi funkciót ad, hanem lényeges játékelemben kellene konkrét hiányt pótoljon.
Azaz ez nem tőlem venne el, hanem a szakemberektől értékes időt, amit erre szánnának más helyett - én ezért nem támogatom ezt, és szerintem ezek másoknak is szempontok lehetnek.
 

Tatos

Tag
Ez jogos, prioritizálniuk kell. Nem is számítok rá hogy bármelyik ötletemből lesz valami - ám ettől még csak leírjuk az ötleteink :)
 

bere007

Veterán
Most épp tekercs bajnokság van ti milyen felállásba toljátok?

A felállás szinte mindig más. Fejszés, íjász, pap, ágyús, kutya és ork dobálókat használok ezen a bajnokin. Van sokszor, hogy ugyan azt a 3 fajtát teszem be, csak más arányban, vagy más sorrendben. Azért is írtam, hogy feleslegesnek tartom a sablont. Mindent az ellenfél felállása határoz meg. Ha gyakorolja valaki és megérti, hogy mikor mi van, akkor rutinból jön, hogy milyen sorrendbe miket pakoljon le. A sablon felállítása szerintem elvenné azt, hogy gondolkozz azon, hogy miket használj és milyen sorrendbe tedd le. És ha nem gondolkozol rajta, akkor soha nem is fogod megtanulni és végig nagyobb veszteségeid lennének, mint normál esetben. Ez már inkább elvenné az ember kedvét a dologtól. És nem olyan bonyolult ez a harci rendszer, nem kell túlgondolni. Csak egy kis odafigyelés, vagy ha nagyon nem megy, akkor segítség kell a megértéséhez.Tanácsokat lehet kérni csapaton belül is, más játékosok felkeresésével is és itt a fórumon is. Válasz nélkül kérdés nem szokott maradni. ;)

De a sátrak csökkentését természetesen támogatom.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent