• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

"Elmúlt eventek szelleme" event

  • Témaindító DeletedUser4617
  • Kezdés ideje

DeletedUser4617

Vendég
Sziasztok! Azt javasolnám, hogy legyenek olyan eventek, amikor korábbi eventek főépületeit lehetne megnyerni. Biztos sokan vannak úgy, hogy nem tudtak befejezni egy korábbi eventet valamiért. Nekem például a hóbagoly készletből hiányzik egy épület, mert még anno ez volt az első eventem és nem ismertem ennyire a játékot. Szívesen csinálnék egy olyan eventet, aminek a végén kiválaszthatom és megkaphatom a hiányzó épületet. Vagy például az is jó lenne, ha egy event végén én választhatnám ki, hogy a három nyerhető ereklyéből hány főnixeset és hány stonehenge-eset akarok.
 

Siorna

Veterán
Jó! Az idei Halloween event lehetne ez! :D Kísérthetnének az elmúlt eventek szellemei...
(Bár akinek nem hiányzik semmi a boldogságához, nem tudom, mennyire díjazná.)
 
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
Azt javasolnám, hogy legyenek olyan eventek, amikor korábbi eventek főépületeit lehetne megnyerni. Biztos sokan vannak úgy, hogy nem tudtak befejezni egy korábbi eventet valamiért. Nekem például a hóbagoly készletből hiányzik egy épület, mert még anno ez volt az első eventem és nem ismertem ennyire a játékot.

Nekem is a 3. darab hiányzott, de mivel nem sikerült megnyernem, ezért a másik kettőt eladtam a Varázsakadémiában. A fent említett Hóbagoly szett mellett volt egy másik szett is amit meglehetett nyerni. Ezek a Napi exkluzív nyereményekben voltak elrejtve, Én mindet megszereztem úgy, hogy az utolsó darabot az Event utolsó előtti napján lehetett megnyerni. Vagyis sok értékes Napi Exkluzív díjról mondtam le, hogy biztosra meglegyen a tejes szett. Ha most az elmúlt évek eseményekből merítenének díj lehetőségeket, lehet, hogy felszakítanának olyan "sebeket", amik már beforrtak. Vagyis ezzel azt akarom mondani, hogy neked például csak a 3. darab hiányzik, de lehet, hogy vagy olyan, akinek 2 darab is hiányzik belőle. S ha most meglehetne nyerni és meg is nyerné, akkor ő ugyan úgy hiányolná az utolsó darabot, mit te. :)

Szívesen csinálnék egy olyan eventet, aminek a végén kiválaszthatom és megkaphatom a hiányzó épületet. Vagy például az is jó lenne, ha egy event végén én választhatnám ki, hogy a három nyerhető ereklyéből hány főnixeset és hány stonehenge-eset akarok.

Nincs tudomásom róla, hogy lett volna olyan Event, ahol mi választjuk ki a fődíjakat. (a Napi exkluzív nyeremények pont erre vannak kitalálva, hogy válogathasson az ember kényelmesen). Minden esetben egy előre meghatározott bónuszokkal rendelkező fődíjat/szettet lehet megnyerni.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser4917

Vendég
Én apafát választanék a játék legszebb dísze :)
Az Avatar c. filmből az élet fájára emlékeztet , legalább is azt hiszem így hívták .
 

Mihaszna

Veterán
Én apafát választanék a játék legszebb dísze :)

Az "Apafa" a Napi exkluzív nyeremények között szokott lenni, illetve a Varázsakadémiában is elérhető, ha kinyitod a ládát (és pont szerencséd van, hogy a láda tartalmazza az említett nyereményt). :)
 

DeletedUser4617

Vendég
Ha most az elmúlt évek eseményekből merítenének díj lehetőségeket, lehet, hogy felszakítanának olyan "sebeket", amik már beforrtak.
Akkor ennél az eventnél biztosítsanak 24 órás lelkisegély-szolgálatot a fejlesztők! ;)
Vagyis ezzel azt akarom mondani, hogy neked például csak a 3. darab hiányzik, de lehet, hogy vagy olyan, akinek 2 darab is hiányzik belőle.
Ez lehetne egy visszatérő event is, két havonta, negyedévente. Így az összes épületet össze lehetne gyűjteni szép lassan.
Nincs tudomásom róla, hogy lett volna olyan Event, ahol mi választjuk ki a fődíjakat.
Ezért javasoltam! ;)
 

Mihaszna

Veterán
Ez lehetne egy visszatérő event is, két havonta, negyedévente

Nem tudom, hogy volt e lehetőséged megfigyelni, de az események és Eventek egy ordinális rendszeren alapulnak. :)

Ilyen hosszú (24-28 napos) Eventek általában 2 havonta vannak. A köztes időt kiteszik a:

Bajnokságok (minden (asszem) 3. nap és szintén ennyi ideig játszhatók)
Műhely Bajnokság (időszakos és ez is 3 napig szokott tartani)
Manufaktúra Bajnokság (eddig egyszer volt ilyen, és szintén 3 napig tartott)
Testvériség kaland (1 hétig szokott tartani)
rövidebb Eventek. (8-10 naposak)

(ha valamit nem jól írtam, akkor elnézést, kijavítják majd) :)

Szeretném, ha nem értenél félre. Nem az ötlettel van baj és nem is akarok belekötni (mert felőlem legyen, nekem a 9 is páros), de azok az épületek egyszer már megnyerhetőek voltak. Nem hiszem, hogy sok lehetőséget látnának benne a fejlesztők.. főleg, hogy nem egy Napi exkluzív nyereményről van szó, ami ráadásul még szezonális is. Említetted, hogy pont akkor csatlakoztál a játékhoz, amikor ment a Téli varázs Event, és mivel nem tudtad, hogy mi merre, hány kilométerre, így nem sikerült összeszedned a teljes szettet. Elnézést kérek, lehet, hogy kicsit nyersen fog hangzani, de.. erről nem a fejlesztők tehetnek. :)
 

DeletedUser683

Vendég
Nem tudom, hogy volt e lehetőséged megfigyelni, de az események és Eventek egy ordinális rendszeren alapulnak. :)

Ilyen hosszú (24-28 napos) Eventek általában 2 havonta vannak. A köztes időt kiteszik a:

Bajnokságok (minden (asszem) 3. nap és szintén ennyi ideig játszhatók)
Műhely Bajnokság (időszakos és ez is 3 napig szokott tartani)
Manufaktúra Bajnokság (eddig egyszer volt ilyen, és szintén 3 napig tartott)
Testvériség kaland (1 hétig szokott tartani)
rövidebb Eventek. (8-10 naposak)

(ha valamit nem jól írtam, akkor elnézést, kijavítják majd) :)

Szeretném, ha nem értenél félre. Nem az ötlettel van baj és nem is akarok belekötni (mert felőlem legyen, nekem a 9 is páros), de azok az épületek egyszer már megnyerhetőek voltak. Nem hiszem, hogy sok lehetőséget látnának benne a fejlesztők.. főleg, hogy nem egy Napi exkluzív nyereményről van szó, ami ráadásul még szezonális is. Említetted, hogy pont akkor csatlakoztál a játékhoz, amikor ment a Téli varázs Event, és mivel nem tudtad, hogy mi merre, hány kilométerre, így nem sikerült összeszedned a teljes szettet. Elnézést kérek, lehet, hogy kicsit nyersen fog hangzani, de.. erről nem a fejlesztők tehetnek. :)
Igen, egyetértek ezzel.
Szívesen csinálnék egy olyan eventet, aminek a végén kiválaszthatom és megkaphatom a hiányzó épületet.
Nem tudom, hogy ezt technikailag meg tudnák-e oldani, hisz elég sok szett volt már eddig.
Ha nem, akkor annak se lenne értelme, ha új eventekbe lennének berakva nagydíjként a régiek.
Ha most az összes régi event nagydíjai előkerülnének, megjelennének az újabb eventekben, akkor nem volna újdonság, nem volna új nagydíj, hisz már igen sok összetett (hosszabb idejű) event volt eddig. Szerintem nem érdemes túl sokáig sóvárogni egy régi épületegyüttes elemére, hiszen egy idő után úgyis elavul, lépünk közben fejezetet is (igaz, fejleszthető is), majd lesznek más, hasonlóan jó szettek, vagy komplex épületek. Az új eventeknél az újdonság varázsa veszne el. ha folyton a régebbi szetteket adná a játék. :)
Én ezt nem szeretném, remélem megérti az ötlet felvetője! :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Rikari

Veterán
Álatalában előre tekintek. Mindig a rám váró feladatokkal, a megszerezhető, eddig még nem ismert itemekkel foglalkoznék. Ami volt az a múlt, és arra ugyan kellemesen visszaemlékezek, de nem szedem elő a mellényzsebből megint. A játéknak van egy lendülete, ami szintén előre mutat. Új témák, új design és ennek megfelelően várakozással tekintek az újdonságok elé. Köszönöm, de én nem kérném a régi eventes kultikat vissza, mint megnyerhető erőforrást.
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
A játéknak van egy lendülete, ami szintén előre mutat. Új témák, új design...
Ebben nincs teljesen igazad, voltak események, amelyek teljesen új témát hoztak be (mint most a sellős), de többségben voltak az évszakhoz kötődő, és így évről évre egymásra épülő események (mint a legutóbbi, a napfordulós vagy előtte a főnix). Ráadásul a korábbi nyeremények rendre jobb paraméterekkel rendelkeztek, mint amit újként behoznak. Nem véletlen volt, hogy kitartóan követelték a játékosok a nyeremény épületek fejleszthetőségét és megjelent a királyi restauráció a játékban.
Az érthető, hogy veterán játékosként, számodra az újdonság jelenti a legnagyobb motivációt, de emiatt nem kéne elvenni a lehetőséget a játékba később bekapcsolódott társaktól, hogy ők is hozzájuthassanak azokhoz az értékes nyereményekhez, amikhez az évek során Te vagy mások hozzájutottak.
Ugyanakkor abban nem vagyok biztos, hogy ennek biztosítására egy teljesen különálló esemény lenne a legjobb. A mostani napfordulós esemény szerintem egy jó kompromisszum volt erre: a fődíj egy teljesen új épület volt, ami motiválhatta azokat is, akik újdonságra vágynak. A napi díjak viszont a korábbi évek nyári eseményének épületeiből lett összeválogatva, így az újabb játékosok is hozzájuthattak a régi fődíjakhoz.
Ha a mostani sellős esemény után megint egy ilyen "nosztalgia" napidíjas kihívás érkezik, utána pedig megint olyan, ami új napi díjakat ad, akkor szerintem be tudna állni egy olyan ritmus, amivel elegendő újdonság lenne, de a régi csemegék is megszerezhetők lennének rendszeresen.
 

Rikari

Veterán
Téged olvasva Effect, azt is el tudom képzelni, hogy a nyeremények lehetnek akár két funkciósak is. Bár ez már lehet, hogy kivitelezhetetlen. Lehessen választani egy régi, vagy egy új épület között, melyek hasonló paraméterekkel bírnak. Nem szeretném elvenni azoktól a lehetőséget, akik vágynak egy régi event épületére ezért még az is eszembe jutott, hogy lehetne új épületként antikvárium a városban, ahol valami módon (pl. külön feladatok teljesítésével) megszerezhetők lennének a nekem nosztalgiát jelentő itemek. Én az új dolgokra vágyom, de persze úgy, hogy ha a régiek köszönnek vissza, akkor sem megyek a Dunának. :)
 
Utoljára szerkesztve:

*HighlyEffective*

Erős harcos
Téged olvasva Effect, azt is el tudom képzelni, hogy a nyeremények lehetnek akár két funkciósak is. Bár ez már lehet, hogy kivitelezhetetlen. Lehessen választani egy régi, vagy egy új épület között, melyek hasonló paraméterekkel bírnak. Nem szeretném elvenni azoktól a lehetőséget, akik vágynak egy régi event épületére ezért még az is eszembe jutott, hogy lehetne új épületként antikvárium a városban, ahol valami módon (pl. külön feladatok teljesítésével) megszerezhetők lennének a nekem nosztalgiát jelentő itemek. Én az új dolgokra vágyom, de persze úgy, hogy ha a régiek köszönnek vissza, akkor sem megyek a Dunának. :)
Na alakul ez :)
A kétfunkciós nyeremény valószínűleg nem járható, ha abból indulok ki, hogy a főnixes eventnél is tulajdonképpen az volt a koncepció, hogy a 3 főnix közül válaszd ki, hogy Neked melyik a legszimpatikusabb bónusz-kombináció. Aztán mégis inkább odaadták mind3-t, csak épp nem adtak hozzá annyi ereklyét, hogy - átlagos befektetéssel - 1-nél többet felnevelhessél.
Viszont az "antikváriumhoz" hasonlónak éppen alakul a fejlesztése: jön ez a torony dolog. Abban ugye épp ellenkezőleg vadi új nyereményeket ígérnek, de lehetne egy párja, amiben meg a régi dolgokat lehetne megnyerni. Vagy ha nem akarnak 3 heti esemény párhuzamosan, akkor lehetne a toronyban felváltva új nyeremények hét, illetve nosztalgia hét. Főleg mert, eléggé úgy tűnik, hogy olyan mennyiségű cuccot nyel majd el a torony, hogy minden héten csak a legelvetemültebbek fogják megmászni. A többieknek pedig lenne így egy játékos és egy felkészülési hetük, attól függően, hogy épp valaki az új dolgokra hajt vagy a régiekre. Ráadásul az eventekből csak néhány van egy évben, míg "nosztalgia toronymászás" 2 hetente indulhatna, így abból a sok korábbi eventes épületből sokkal több kerülhetne elő. Ha valakinek több darab hiányzik egy épületegyüttesből, akár az összeset meg tudná belátható időn belül szerezni. :)
 

Rikari

Veterán
Na alakul ez :)
A kétfunkciós nyeremény valószínűleg nem járható, ha abból indulok ki, hogy a főnixes eventnél is tulajdonképpen az volt a koncepció, hogy a 3 főnix közül válaszd ki, hogy Neked melyik a legszimpatikusabb bónusz-kombináció. Aztán mégis inkább odaadták mind3-t, csak épp nem adtak hozzá annyi ereklyét, hogy - átlagos befektetéssel - 1-nél többet felnevelhessél.
Viszont az "antikváriumhoz" hasonlónak éppen alakul a fejlesztése: jön ez a torony dolog. Abban ugye épp ellenkezőleg vadi új nyereményeket ígérnek, de lehetne egy párja, amiben meg a régi dolgokat lehetne megnyerni. Vagy ha nem akarnak 3 heti esemény párhuzamosan, akkor lehetne a toronyban felváltva új nyeremények hét, illetve nosztalgia hét. Főleg mert, eléggé úgy tűnik, hogy olyan mennyiségű cuccot nyel majd el a torony, hogy minden héten csak a legelvetemültebbek fogják megmászni. A többieknek pedig lenne így egy játékos és egy felkészülési hetük, attól függően, hogy épp valaki az új dolgokra hajt vagy a régiekre. Ráadásul az eventekből csak néhány van egy évben, míg "nosztalgia toronymászás" 2 hetente indulhatna, így abból a sok korábbi eventes épületből sokkal több kerülhetne elő. Ha valakinek több darab hiányzik egy épületegyüttesből, akár az összeset meg tudná belátható időn belül szerezni. :)
A Toronyban egy új épületegyüttest tudsz majd összehozni, mely 5 részből áll. Rengeteg töredéket, valamennyi katalizátort, olykor gyémántot és gyorsítókat, arany-alapanyag áldásoknak lesztek boldog gazdái. Az új szett majd csak a Toronyban lesz elérhető. Szeretek vele játszani, csak az időlimitek miatt mindig elfeledkezek róla, hogy mikor nyílik meg a következő kapu. Így a legtöbbször lemaradok, nincsen időm a magaslatokig eljutni, de azért néhány pályát leviszek benne. Arra viszont készüljön fel mindenki,hogy nagy zabagép lesz mind nyersiben-alapanyagban-aranyban, ha tárgyalással, mind pedig seregben ha harccal szerzed meg a ládákat. Itt biztosan nem lesz nosztalgia elem. Erre valami külön megoldást tudok elképzelni, ahol a régi szettek darabjait, vagy önálló és értékesebb kulti+lakos épületet kaphatunk vissza a múltból. Ha a választásos megoldás nem működik, akkor egy kifejezetten "remember" eventet is kaphatnánk, amit csak a régi cucokkal töltenének fel és akár ömlesztve minden múltbéli valamikor szeretett épületeinkkel. Ebben lehetne mazsolázni azoknak, akiknek hiányzó darabok kellenek a régi szettekhez, vagy pótolná amit már elhasznált. Minden így utólag szerzett elemet esetleg Királyi Restaurációval lehetne a jelenlegi szintjeinkre emelni. Teljesen átmentünk már az ötletelős topikba, de én nem bánom.:)
 

DeletedUser3513

Vendég
Nem szeretném elvenni azoktól a lehetőséget, akik vágynak egy régi event épületére ezért még az is eszembe jutott, hogy lehetne új épületként antikvárium a városban, ahol valami módon (pl. külön feladatok teljesítésével) megszerezhetők lennének a nekem nosztalgiát jelentő itemek.
Ez az Antikvárium annyira jó ötlet, hogy szerintem érdemes lenne külön topicot nyitni neki.
Az idei Halloween event lehetne ez! :D Kísérthetnének az elmúlt eventek szellemei...
Erről már valószínűleg lecsúsztunk, de hátha jövőre megcsinálják a kedvünkért :D

az eredeti felvetést pedig
Támogatom
 
Fent