• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Nem hiba Csodatámogatásnál eltűnő tudáspontok

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Vanek

Veterán
Játékverzió: v0.34.8-(master) (2016-02-02 10:11)
Játékvilág: Arendyll
Böngésző + verzió: FF 44.0.2
Flash Player verzió: 20.0.0.306
Operációs rendszer: Win XP
Képernyőfelbontás: 1280*1024
Felhasználónév: Vanek
Nép: Elf

Reprodukálhatóság: 3/5

Jelenlegi helyzet: Néha, amikor a csodánál támogatok, akkor elveszik tudáspont. Amit észrevettem, mint esetleges szabályszerűséget, hogy akkor következik be, ha akkor indulok el a városomból az adott illető csodájához támogatni, ha nagyon rövid idő áll csak hátra a következő pont megkapásáig; és amikor támogatnám, akkor már megkaptam ezt a pontot. Ekkor rendszerint jön a hibaüzenet, hogy 'Nem támogathatod ennyi ponttal ezt a csodát' (vagy hasonló), és újratöltés után csak a pont megkapása előtti pontokat kapom vissza, de az ingyenes TP-s számláló már túlvan a megkapás utáni időtől - vagyis az időközben megkapott pont elveszik. Ami még észrevétel: ha 0 volt az indulásnál a TP, és úgy megyek más városába csodát támogatni, ahol megvárom, amíg megkapom az újat; akkor a hibajelenség nem jelentkezik. De ha a városomból elindulva már van valamennyi és a pluszt akarom megvárni a csodánál, majd ott adom be a többivel, akkor jön a hibaüzenet.
Illetve még egy apróság: itt bejöhetne az 'időkülönbség-hiba', ami arról szólna, hogy az eltérő szerver és gépidő különbségek miatt korábban jelzi megkapottként a TP-t, mint azt a szerver is jóváírná; de ma például a hiba utáni frissítésnél a TP számláló már csak 50 percnél járt (vagyis nem hiszem, hogy 10 percnyi különbség lett volna a két óra között a pontok berakásánál.

Elvárt helyzet: Ne vesszen el egy tudáspont sem, hanem amihez hozzáfér az ember, azt lehessen használni.

Reprodukálhatósági lépések:
1. Van már TP-d, pár másodpercen belül kapod az újat, és ekkor átmész valaki más városába, akinek már van támogatható csodája.
2. Ott megvárod, amíg megérkezik az új TP.
3. Ha megjött, akkor támogatod az adott illető egy csodáját egyszerre betéve az összes pontot.
 

DeletedUser

Vendég
Azt kell mondjam, hogy nem csak a csodatámogatásnál van gond. Hasonlóan a kiírási hibához a TP számolás is ugrál. A sima fejleszésnél is vesznek el pontok. A Teljes klánunk ideges, mert egy csomó embernek veszett el nem 1 hanem akár 5-6 pontja is. Ha valami hibával leáll a rendszer, akkor biztos, hogy TP vesztés van, de én magam láttam hiba jelzés nélküli TP vesztést is. A rendszer nem írt ki hibát, csak kicsit gondolkodott, és mikor visszakaptam az irányítást a teljes TP elveszett, míg a fejlesztés nem haladt egy szálat se. Ezért mostanában TP költés előtt mindig újratöltöm a játékot, ami kicsit idegesítő, de legalább nem láttam azóta hibát.
 

Tessaiga

Erős harcos
Nekem is többször veszett már el Tp-m. Hibaüzenet nélkül. Nem csak csodáknál. És megjegyezném a 2 lehetőség, miszerint 1, vagy több pontot adhatunk be, kicsit illogikusan veszi ki magát, mikor szürkén azt látom, hogy 1, és 0. Ha már a több pont berakása a cél, és az 1 pont nem változik (nem lesz nulla), akkor a másik se lehessen 2-nél kevesebb. :) De legalábbis 1-nél semmiféleképpen sem. Ez gondolom a techfán is így van, de ott nem néztem.
 

DeletedUser942

Vendég
..........A sima fejleszésnél is vesznek el pontok. ....Ha valami hibával leáll a rendszer, akkor biztos, hogy TP vesztés van........................


Az nem veszik el, rosszul kezeli(kezelte) az időt a játék. Én is majdnem ideírtam, hogy baj van, mire rájöttem, hogy valóban baj van, de nem akkora .:) Akkor csinálja, ha közelít, vagy épp átugrott az egy órás intervallumnál és közben szerzed csatákkal/tárgyalásokkal a TP-ket.
Valójában többet ír ki 1 dbal, majd hibajelzéssel újraindul a játék és 1 dbal kevesebbet lát a játékos. De nyugi az a valós pont, egyszer direkt végignéztem, ill fejben tartottam. :)
Nálam is többször előfordult már, 6-7 után vettem csak észre a dolgot és nyugodtam meg. :)
 

Vanek

Veterán
Nekem is többször veszett már el Tp-m. Hibaüzenet nélkül. Nem csak csodáknál. És megjegyezném a 2 lehetőség, miszerint 1, vagy több pontot adhatunk be, kicsit illogikusan veszi ki magát, mikor szürkén azt látom, hogy 1, és 0. Ha már a több pont berakása a cél, és az 1 pont nem változik (nem lesz nulla), akkor a másik se lehessen 2-nél kevesebb. :) De legalábbis 1-nél semmiféleképpen sem. Ez gondolom a techfán is így van, de ott nem néztem.

Az gondolom azért van, hogy lehessen egyesével berakni, de lehessen egyben az összeset is berakni. Vagyis az 1-es, az 1-es marad mindig statikusan (ha van pontod, akkor zöld, ha nincs, akkor szürke); a mellette lévő pedig a maximálisan felhasználhatót jelzi dinamikusan (ami változik attól függően, hogy mennyid van elérhető, és nullánál szürke, egyébként zöld).
 

DeletedUser3

Vendég
Jelenleg az 1.0-s verzióban is előfordul ez a hiba? Nem sikerült még reprodukálnunk.
 

Vanek

Veterán
Jelenlegi tesztelési állapot: úgy tűnik, már nem jön elő.
A biztonság kedvéért még várjunk holnap estig, és ha addig sem jön elő, akkor nyugodtan fogjuk rá, hogy megoldva. :)
 

DeletedUser3

Vendég
Rendben, akkor lezárom, ha esetleg újra előjön, akkor szóljatok, és újra kinyitjuk.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent