• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Csodálatos Természet

Zaron

Felderítő
Fegyvertár szintenként fog +1-et biztosítani, mire ide ér az esemény a fegyvertárak szintjének összegével kell, hogy számoljon, tehát ha 12 darab 12-es szintű fegyvertárad van, akkor 144-el kapsz többet.
Szia!
Érdekelne, hogy a Kerti kövek hatása összeadódik-e, ha többet teszek le?
 

Kira7

Veterán
Sziasztok!
Kicsit más megközelítést az evenethez. Igazat adok hogy nem túl nagy a nyeremény vannak más eventes épületek amik többet és jobbat adnak ( ha sikerült megszerezned). Viszont ha úgy nézed hogy a megszerezhető kulti épülethez ( amit nem gyémántért veszel ) hasonlítod, akkor már azért nem is olyan rossz a mostani eventes épület se.
Ez az eventes épület ad teljesen kifejlesztve 19-s szinten :
4x4 helyen 4800 isteni mag 200/ó 12/csempe + T4+2 10000 érző árú 8400 lakos 3360 kulti és 3 ősi tp.

addig kultiból , ha eljutottál már a végére akkor a Túlnőtt könyvtár 7x4 helyen ad isteni magot 333/ó 11,9/ csempe és 20000 kultúra
a 19-s elején viszont még csak a botanikum van az 4x5 helyen ad isteni magot 206/ó 10,3/csempe és 11500 kultúra.
A kultúrális épületek mellett szól a korai begyűjtés és a magasabb kultúra, viszont az ingyenesség és az összes többi az evenetes mellett szól :)
 
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
Nos, van egy hiba a nyeremények között a Királyi Díjnál, ami a Bétán is előjött, és úgy tűnik, hogy hozzánk is elért, nem sikerült kijavítani. Arkán Óriáskerék hiba.jpg ,, A varázslattöredékek és az időnövelők valóban naponta vannak, de a katalizátor kombinálása 2 napos előállítást jelent, és egy korty tisztaság előállítása 8 napig tart." / infó: Béta fórum

Esetleg Simple, vagy a csapatból valaki megerősíthetné, hogy a fent leírtak helytállóak e. :)
 

Deleted User - 373998

Vendég
Nos, van egy hiba a nyeremények között a Királyi Díjnál, ami a Bétán is előjött, és úgy tűnik, hogy hozzánk is elért, nem sikerült kijavítani. 3610 bővítmény megtekintése ,, A varázslattöredékek és az időnövelők valóban naponta vannak, de a katalizátor kombinálása 2 napos előállítást jelent, és egy korty tisztaság előállítása 8 napig tart." / infó: Béta fórum

Esetleg Simple, vagy a csapatból valaki megerősíthetné, hogy a fent leírtak helytállóak e. :)
Szia!
Utána nézünk! Köszönöm!
 

Herannin

Erős harcos
Sziasztok!
Kicsit más megközelítést az evenethez. Igazat adok hogy nem túl nagy a nyeremény vannak más eventes épületek amik többet és jobbat adnak ( ha sikerült megszerezned). Viszont ha úgy nézed hogy a megszerezhető kulti épülethez ( amit nem gyémántért veszel ) hasonlítod, akkor már azért nem is olyan rossz a mostani eventes épület se.
Ez az eventes épület ad teljesen kifejlesztve 19-s szinten :
4x4 helyen 4800 isteni mag 200/ó 12/csempe + T4+2 10000 érző árú 8400 lakos 3360 kulti és 3 ősi tp.

addig kultiból , ha eljutottál már a végére akkor a Túlnőtt könyvtár 7x4 helyen ad isteni magot 333/ó 11,9/ csempe és 20000 kultúra
a 19-s elején viszont még csak a botanikum van az 4x5 helyen ad isteni magot 206/ó 10,3/csempe és 11500 kultúra.
A kultúrális épületek mellett szól a korai begyűjtés és a magasabb kultúra, viszont az ingyenesség és az összes többi az evenetes mellett szól :)
Engem csak a lakosságadó, vagy mana adó épületek érdekelnek, a kultúrára alapvetően nincs szükségem.
Sziasztok!
Kicsit más megközelítést az evenethez. Igazat adok hogy nem túl nagy a nyeremény vannak más eventes épületek amik többet és jobbat adnak ( ha sikerült megszerezned). Viszont ha úgy nézed hogy a megszerezhető kulti épülethez ( amit nem gyémántért veszel ) hasonlítod, akkor már azért nem is olyan rossz a mostani eventes épület se.
Ez az eventes épület ad teljesen kifejlesztve 19-s szinten :
4x4 helyen 4800 isteni mag 200/ó 12/csempe + T4+2 10000 érző árú 8400 lakos 3360 kulti és 3 ősi tp.

addig kultiból , ha eljutottál már a végére akkor a Túlnőtt könyvtár 7x4 helyen ad isteni magot 333/ó 11,9/ csempe és 20000 kultúra
a 19-s elején viszont még csak a botanikum van az 4x5 helyen ad isteni magot 206/ó 10,3/csempe és 11500 kultúra.
A kultúrális épületek mellett szól a korai begyűjtés és a magasabb kultúra, viszont az ingyenesség és az összes többi az evenetes mellett szól :)
Nekem csak a lakosságadó épületek tűnnek használhatónak, mert abból szokott hiány lenni, többlet kultúrára egyáltalán nincs szükségem, mert csak az arany, vagy a kalapács bónuszt növelné, amik meg megint csak szemétként gyűlnek. A szokványosan építhető kulturális épületekhez képest amúgy minden jó. Nehéz elképzelni, hogy aki az utolsó fejezetben jár, az csak gondolna is arra, hogy építsem saját maga bármilyen kulturális épületet, mert területarányosan elképesztően gyengék, drágák és időigényesek. Én kb 2 éve építettem utoljára, vagy ha valami küldi kérte. Ezeknél egy 10 sec alatt ingyen felépülő eventes épület bármikor több plusszt ad. Viszont ebben az eventben a lakosságadó épületek is gyengék területarányosan...
 

Calyr

Veterán
Szerintem az az igazán morbid ebben a témában, hogy a gyárilag építhető kult. épületek kb. a szomorúfűz/arkán könyvtár/szőlőgazdaság után totál használhatatlanok, és nem is éri meg letenni őket. A gyémisek még érthetetlenebb módon nem érik meg a megvásárlást az eventen nyerhetőkhöz képest. Az régen is így volt, de a királyi restauráció megjelenésével az elméleti esély is megszűnt erre.
Itt nagyon komoly átalakításra lenne szükség akár csak egy kb. normális egyensúlyi helyzet eléréséhez is.
 

Herannin

Erős harcos
Szerintem az az igazán morbid ebben a témában, hogy a gyárilag építhető kult. épületek kb. a szomorúfűz/arkán könyvtár/szőlőgazdaság után totál használhatatlanok, és nem is éri meg letenni őket. A gyémisek még érthetetlenebb módon nem érik meg a megvásárlást az eventen nyerhetőkhöz képest. Az régen is így volt, de a királyi restauráció megjelenésével az elméleti esély is megszűnt erre.
Itt nagyon komoly átalakításra lenne szükség akár csak egy kb. normális egyensúlyi helyzet eléréséhez is.
Már csak azért is jó lenne ezeknek az építhető kulti épületeknek a használhatóbbá tétele, mert minden kor esetén a fejlesztők energiát szánnak arra, hogy legyen pár új. Azokat a fejlesztőket sajnálom, akiknek az a feladata, hogy az új építhető kulti épületekkel foglalkozzanak, mert biztosan tudják, hogy ugye aki az új korba lép, az már régi motoros és nem kezdő, ezért tuti nem fogja egyiket se lerakni...
 

Kira7

Veterán
Már csak azért is jó lenne ezeknek az építhető kulti épületeknek a használhatóbbá tétele, mert minden kor esetén a fejlesztők energiát szánnak arra, hogy legyen pár új. Azokat a fejlesztőket sajnálom, akiknek az a feladata, hogy az új építhető kulti épületekkel foglalkozzanak, mert biztosan tudják, hogy ugye aki az új korba lép, az már régi motoros és nem kezdő, ezért tuti nem fogja egyiket se lerakni...
Szia!
Azért a fejezeteknél a feladatoknál kérnek 1 kulti épületet általában. A másik ha megnézed amióta bejött az unurium azóta volt jó pár event és a Boblin expressz ami ad unuriumot más nem igen . Az ősi csodák vagy az építhető kulti épületek közt van még ami segíti az unurium termelést, így ha szükséges akkor nincs más mint letenni az építhető kultiból ami unuriumot termel.
 

Deathfolk

Veterán
Szerintem az az igazán morbid ebben a témában, hogy a gyárilag építhető kult. épületek kb. a szomorúfűz/arkán könyvtár/szőlőgazdaság után totál használhatatlanok, és nem is éri meg letenni őket. A gyémisek még érthetetlenebb módon nem érik meg a megvásárlást az eventen nyerhetőkhöz képest. Az régen is így volt, de a királyi restauráció megjelenésével az elméleti esély is megszűnt erre.
Itt nagyon komoly átalakításra lenne szükség akár csak egy kb. normális egyensúlyi helyzet eléréséhez is.
Azta ebbe én eddig bele se gondoltam :) most átnéztem a kulti épületeket és rájöttem, hogy évek óta nem raktam le semmit kb meg se nézem mik vannak annyira nem is érdekeltek ezek :) Bár 1x biztos megnéztem őket mikor lettek újak az adott fejezetbe de mivel semmire se jók így soha többet rá se néztem, el is felejtettem hogy vannak :D Az utolsó amit emlékszek hogy használtam, sőt még örültem is neki, erre tök emlékszek hogy a városom közepére raktam 1 csomót és jól néztek ki, az a harmónia kertje volt és picit később a felfrissülés tava, de ezek kb a 6. fejezetbe voltak, most meg már az utolsót is befejeztem.
De nekem ezek a kulti épületek nem is hiányoztak, mindig volt bőven elég kultúrám az eventes épületekből és a elfeledett őrtorony csodából, pedig csak 6-os szinten van, de az rengeteg kultit ad. Igazából most hogy rendesen átnéztem (időbe XD) milyen épületek is vannak a kultúra fül alatt, kb mind felesleges, még régen mikor kevés event volt akkor is ki lehetett ezeket váltani, most meg hogy event event hátán pláne mindre van jobb alternatíva, ha valakinek nem is sikerül 1 eventbe megszerezni valamit amit akart, akkor 1 hónap múlva ott van újra csak más dizájnnal de szerencsére ugyanazok a méretek vannak mindig, én pl vagy 4 éve arra törekszek hogy 3x4 vagy 4x3 kultúra/lakost adó épületeim legyenek, és adott eventen csak ezeket cserélgettem, talán ezért nem is figyeltem miket lehetne építeni mert ez így nekem kényelmes volt egész az utolsó fejezetig, de most már ezeket is megszüntettem mert ezek nélkül is mindenből van elég. A mannát, magot termelő épületek is kiválthatóak, még event se kell, ott vannak barkácsolásba, fűrészmalom, fesztiválkereskedő :) Egyedül az unurium termelés amit nem lehet csak kultúra fülből építeni, de nekem erre bőven elég a sima kereskedő + szellemek temploma csoda és rengeteg unuriuomom van, vagyis azok a kultis épületek is feleslegesek... A gyémántosokból nekem van ami tetszik, de drágák, és ha jól tudom ezek nem fejleszthetők királyival, vagyis pár fejezet és elavulnak, pénzkidobás. A játék felétől sőt 1/3-ától az egész kultúra fül alatt lévő minden épület értéktelen! Szóval tényleg kéne erre 1 nagy frissítés... De lehet hogy jobban járunk ha inkább csendbe maradunk, mert amiket művel az inno, azok alapján ezt lehet úgy oldanák meg hogy az eventeken és a barkácsba rontanák le a nyereményeket XD azt meg lenne oldva... akkor inkább maradjon így! :)
 

Herannin

Erős harcos
Szia!
Azért a fejezeteknél a feladatoknál kérnek 1 kulti épületet általában. A másik ha megnézed amióta bejött az unurium azóta volt jó pár event és a Boblin expressz ami ad unuriumot más nem igen . Az ősi csodák vagy az építhető kulti épületek közt van még ami segíti az unurium termelést, így ha szükséges akkor nincs más mint letenni az építhető kultiból ami unuriumot termel.
Kira, A goblin expresszt oké elfogadom hogy jó unurium termelő, az 1 db eventes épület. De az építhető unurium termelők közül egy 3x6-os kulti épület termel 2500 unuriumot egy 3x5ös meg 1900-at naponta. Kereskedővel több mint 100-200k között termelsz napota. Ehhez képest a kulti épületek olyan alacsony unurium termelők és olyan sok helyet foglalnának, hogy eszembe nem jutna lerakni még akkor se ha épp magot is kellene termelnem a kereskedővel. Ezernyi jobb hely/érték arányú épület van. Inkább magot termelek fesztiválkereskedővel ha annyira meg vagyok szorulve.
Az meg hogy minden fejezetben van egy küldi hogy rakjál le egy haszontalan kulti épületet, attól ezek nem lesznek jó épületek. Ahogy megvan a küldi, már bontják is el a fenébe.
 

Laci0212

Erős harcos
Sziasztok!
Más is észrevette, hogy a vörös begóniamezők, nem 10%-kal növeli a kufár ajánlatait,vagy csak nálam van a gond?
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Sziasztok!
Más is észrevette, hogy a vörös begóniamezők, nem 10%-kal növeli a kufár ajánlatait,vagy csak nálam van a gond?

Ha utánaszámolsz akkor megadja. Ha a kufárnál a mennyiségre viszed az egeret, akkor ott leírja, hogy mennyi pontosan a bónusz, amit kapsz és akkor vissza tudod számolni az épületeid alapján.

Nem csak azzal van gondom, nálam a vörös amarilliszmező a fenséges fabrikálás idejét, a kék begónia a szomszédi segítség hatását a kulturális épületekre nem növeli, csak a kerti kövek működnek. :(

Csak azoknál működik a jóváírás, amelyek az épület lehelyezése után lettek 'elvarázsolva'.
 

Laci0212

Erős harcos
Ha utánaszámolsz akkor megadja. Ha a kufárnál a mennyiségre viszed az egeret, akkor ott leírja, hogy mennyi pontosan a bónusz, amit kapsz és akkor vissza tudod számolni az épületeid alapján.



Csak azoknál működik a jóváírás, amelyek az épület lehelyezése után lettek 'elvarázsolva'.

Ha utánaszámolsz akkor megadja. Ha a kufárnál a mennyiségre viszed az egeret, akkor ott leírja, hogy mennyi pontosan a bónusz, amit kapsz és akkor vissza tudod számolni az épületeid alapján.



Csak azoknál működik a jóváírás, amelyek az épület lehelyezése után lettek 'elvarázsolva'.
Köszi szépen Simple,én "kamatos kamattal" számoltam.
 
Fent