• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Beszélgetés az építőkről

DeletedUser

Vendég
Azért nem az ötletekhez írom, mert itt nem hiszem, hogy efféle változás lesz, de megfontolásra érdemesnek gondolom, újonnan induló világok esetén.

A konkrétum : Véleményem szerint az építők (3., 4., 5.,) túl nagy és "érdemtelen" előnyt biztosítanak használójának. A 3. építő egész egyszerűen 50-kal gyorsítja a játékot. Túlzás.

Itt egy zárójeles mondat erejéig megjegyzem, hogy a nyugat-európai szervereken, biztosan többségben vannak azok akik 5 építővel és a max területtel játszanak, de felénk és a környékünkön biztosan nincs így. Lassan a pontlistán kialakul a hány építővel játszol sorrend és ez a különbség csak nőni fog. Idehaza izgalmasabb lenne a játék a lent következő módszerrel.

A 3., 4., 5., építőt, megvásárlása után fejleszthetővé tenném. 5%-ról indítanám és további 15 szintemeléssel érné el a maximális 80%-os építési tempót. Egy szintemelést akár egy napos kifejlesztési idővel számolnám. Tegyük fel, hogy a világot 1,5 évre tervezik (nem tudom) remélem hosszabb lesz. Ebben az esetben (még ha naponta egy építőn egy szintet emelek) a teljes szerveridő kb 8%-ánál már elérem az építők teljes kapacitását.
A 3.építő megvásárlása pillanatában már előnyt jelent, csak nem 2 hanem 40 óra alatt építene fel egy épületet. De építés helyett fejleszthetném is.

Nekem igazából kicsit szúrja a szemem, hogy egy naponta becsületesen feljáró 2 építős játékosnak hosszútávon nincs lehetősége megelőzni egy napi 2x fellépő 3 építőst.

A mezőny hosszabb ideig együtt maradna...izgalmasabb lenne. A megvalósítást, (bár nem vagyok szakember), nem érzem különösebb kihívásnak, a játékot alapjaiban nem változtatja meg.

Sajnos néhány más írással is összecseng, mert az 5 építősök néha csak néznek ki monitor mögül, nincs mit csinálni.

Azt sem hiszem, hogy kevesebben vennék, az 5 építős játék egy létforma;)

Végül,ha valakinek fér még a karácsonyi lista alsó sorába egy óhaj, vegye számításba a 3. építőt. Bagóért megy, ahhoz képest amit ad.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Hát, igen ... !

Nekem már egyszer megjegyezted, hogy az építőim létszáma eltér a nagy átlagtól.

Akkor jöjjön a 22-es ÁÉV igaz története.
Valamikor a játék elején, csak eltátott szemekkel próbáltam kitalálni, hogy mi is a játék lényege. Nagyon nehéz volt, mivel az online játékok terén szerzett tapasztalataimat nem tudtam felhasználni (rejtőzz, védekezz, támadj, durván támadj, elsöprően támadj, ellenállást megtörően támadj, fájdalmasan lehengerlően támadj, állj ki a szemétdombodra és nézz körbe kevélyen a pusztításodon). A játék kezdetén tízszer is elolvastam a Wikiben a "szomszédi segítség" leírását, de nem értettem. Nehezen jött le, hogy nem katapulttal megyünk templomot eltakarítani. Amikor megtudtam, hogy bármelyik szomszédhoz be tudok nézni, mindenféle kémeszközök segítségének igénybevétele nélkül, akkor körbenéztem a szomszédaimat, hogy ki mit termel és megpróbáltam kiszámolni a zsákmány mennyiségét. A számítás nehezen ment, mivel nem írja a wiki, hogy melyik egységnek mekkora a szállítási kapacitása. Napokat töltöttem azzal, hogy felmérjem, melyik szomszédom, milyen aktív és kitől várhatom az első csapásokat. Már sorrendet állítottam fel, hogy melyik szomszédomat mikor fogom letámadni, megelőző csapás gyanánt. Aztán megvilágosultam, bár nem dicsőültem meg. Mint az élete delén nyugdíjazott, aktív ember. Hirtelen nem tudtam, mit kell csinálni. Ekkor találtam meg a számomra érdekes dolgot a kereskedelmet. Mindent elad és mindent megvesz. Van egy metodika, amit mindig megcsinálok a kereskedelemben, ezért rengeteg nyersanyagom van (a saját szintemhez képest). Ennek köszönhetően amikor belépek a kereskedőhöz az esetek nagy többségében a testvériségem összes ajánlatát el tudom fogadni. Ezzel is segítem őket. Ennek a kereskedésnek az előnye még az is, hogy az összes építés, nálam, soha nem szenvedett anyaghiányt. Amikor valamit építeni akartam, akkor az anyag/áru feltételek biztosítva voltak. Ebből fakadóan az építkezések befejezését néha forszíroztam némi gyémánttal. Nem sokkal (20-25 gyémánt), csak akkor, amikor épp ki akartam lépni és még volt hátra 30-40 perc. Majd pár építésbefejezés után gondolkodtam (nem úgy mint kedves játékostársunk, itt én még nem tudtam előre gondolkodni :D :D:D ), talán inkább egy harmadik építő jobb befektetés lenne. Jobb lett. Aztán négy még jobb. Az ötödiket tisztán emberbaráti szeretetből hívtam. Ahol négy ember van, ott három klikkesedik és a negyediket kirekeszti. Tehát most az építőimnél teljes a lelki nyugalom. A zen és a karma együtt zsugázik a frissen malterozott falon.



Ui.: Azoknak akik szemtelenül fiatalok és nem éltek még egy letűnt korban, azoknak egy kis segítség.
Magyarországon a szocializmusban az Állami Építőipari Vállalatokat hívták ÁÉV-nak. Ha jól tudom, Komárom megyében ténykedett a 22-es ÁÉV.
:D
 

DeletedUser25

Vendég
Nekem igazából kicsit szúrja a szemem, hogy egy naponta becsületesen feljáró 2 építős játékosnak hosszútávon nincs lehetősége megelőzni egy napi 2x fellépő 3 építőst.
Ennek egy oka van: a pontrendszer egyáltalán nem honorálja - hülyén mondom - az elvégzett "munkát", csak és kizárólag a felhúzott épületeket. Ez viszont azt is jelenti, hogy, ad absurdum, a végelszámolásnál alig néhány pont különbség lesz a játékosok között (ami persze addig, míg rendszeresen jönnek az építést hozó - értsd pontszámot adó - kiegészítések, nem fog megvalósulni).
Az ötleted egyébként jó is meg nem is, bocs :)
Jó, mert plusz tartalmat hozna a játékba
Jó, mert jobb játékegyensúlyt adna
Rossz, mert távolról sem biztos, hogy annyian vennének építőt, ahányan a jelenlegi módszer szerint
Rossz, mert tutira nem illeszkedik az Inno koncepciójába :)
És talán ez a legutolsó dolog az, ami miatt sajnálom az egészet: ha ezt megvalósítanák, jogosan várhatnánk el más dolgok "elbonyolítását" is :) - te magad írtad valahol, a gründolós, komplex, mélyebb gondolkodást igénylő játékok ideje lejárt. Ezzel sajnos teljesen egyetértek. Hol van már az a csodálatos - nem irom le a nevét - egyiptomi városépítő?
 

DeletedUser

Vendég
a "PONTOZÁS" cikk kapcsán merült fel a gondolat.
- Ha pl a napi termékbegyűjtésre járna egy kevés pont, már honorálná az elvégzett munkát.
- Ha egy új világ ebben a formában kezdődne, a vásárlásokat nem befolyásolná, persze itt nincs létjogosultsága.
- Ennél egyszerűbb tartalombővítés?
- Az egyensúly fontos lenne. A pontszámkülönbség ma az 1-12. hely között túl nagy, ebből később 1-40. lesz és így tovább. De mondhatnám, hogy a "becsületes kétépítősök" a maguk kb 30-40000 pontjaival már most, túl messzire kerültek. Nem a pontszámkülönbség a baj, hanem kérdés, hogy izgalmas marad-e. Pedig fontos, mert milyen királyság az ahol 100 alattvaló sertepertél.
- Nos (nem megbántva általánosan a játék készítőket) nekik kell, hogy az én koncepciómba illeszkedjenek! Elnézést , hogy személyes témáról írok : ez előtt másfél évig nem játszottam online játékot. Nem ütötték meg az ingerküszöbömet. Szurkolok is az Elvenarnak, nagyon. Pedig 1990 óta (zx spektrum) minden nap (!!!) bárhol voltam játszottam. Nyilván a 90-es években főleg offline.
- Jogosan várjuk el a játék "elbonyolítását", az 5 építős játék egész egyszerűen nincs még kitalálva. Pedig "használhatod".
 

Vanek

Veterán
Én most is azt tudom mondani, amit a FoE-ben is rengetegszer elhozsannáztam: egyik játéknak sem az a lényege, hogy kinek mennyi pontja van. Aki ezt magáévá tudja tenni, azt onnantól tökre hidegen fogja érni, hogy XY pénzt költ azért, hogy neki több előnye legyen. :)

Egyébként saját tapasztalatból tudom, hogy a 3. építő nem +50% előny, hiszen ahhoz, hogy a harmadik építődnek is legyen munkája, ahhoz több aranyat/alapanyagot/terméket kell gyártani. Ezt pedig 'ingyenesen' nem fogod tudni folyamatosan tartani; így vagy kénytelen leszel területeket is venni (esetleg fizetős kultúrépületeket), hogy a termelésedet növeld, vagy néha nem fogsz egyszerre 3 építővel építeni. Ráadásul ha 5 építővel villámgyorsan felépítesz mindent maximumra, akkor meg ismét oda jutsz, hogy nem fogsz tudni mit csinálni (a bétán van egy olyan szomszédom, aki a törpés bővítés előtt felépített mindent maxra, tele pakolta gyémántos kultúrépületekkel a területeit, majd eltűnt a balfenéken - vagyis még bele sem kezdett a törpés részbe, mert túl gyorsan eljutott az addigi csúcsra, és megunta).

[Itt jegyzem meg, hogy -szerintem- a fizetős kultúrépületek jóval nagyobb előnyt adnak, mint a 3. vagy 'többedik' építő - de beszélhetnénk a gyémántos területekről is. És akkor onnantól már csak 1 lépés, hogy minden fizetős tartalmat 'gyengítsünk'; ami pedig a kevesebb vásárláshoz vezet, ami a cégnek kevesebb bevételt hozna. Vagyis ezt biztosan nem fogják meglépni.]
 

DeletedUser

Vendég
Szia Vanek!

Elsősorban is nagy tisztelőd vagyok, a játékosoknak nyújtott gyakorlati segítségeid, magyarázataid aranyat érnek. Bizonyítani is tudnám egy pár napja "elcsattant" levélváltás kapcsán. Meg szomszédok is... ha az építőt néha el is felejtem...;)

Itt most véleménykülönbség van közöttünk és néhány gondolatoddal nem értek egyet.

egyik játéknak sem az a lényege, hogy kinek mennyi pontja van
- Minden játékos maga dönti el, hogy az ő számára mi a játék lényege. A fenti a Te véleményed, tiszteletben tartom és kérlek tartsd tiszteletben az enyémet, ha én mást gondolok.
Azt hiszem az Innogames véleménye közelebb áll az én elgondolásomhoz, mert a játékban van egy rang (pont)lista, számomra azt sugározza : akinek ez a játék lényege , hogy hány pontja van, nézegesse. Kizárva semmiképp sincs.
Egy-egy játékos pontszáma (a ranglista helyezés nélkül) egyfajta értékmérője a játéknak. Egyszerűen fogalmazva : segít eldönteni, hogy többé-kevésbé jól csinálom-e. Ha akarom, egy mankó.
Csak marginálisan jegyzem meg, hogy értékmérők mindig vannak, nélkülük nincs játék.

Aki ezt magáévá tudja tenni, azt onnantól tökre hidegen fogja érni, hogy XY pénzt költ azért, hogy neki több előnye legyen. :)
- Örülök, mert nem azért veszek, ha veszek, hogy Neked rosszabb legyen, hanem azért, hogy nekem jobb. Remélem elfogadod, ez egy nagy különbség. Már csak azért is, mert írásaimban már kiemeltem, hogy a 2 építős játék mekkora művészet, vagy a témaindítóban is látsz utalásokat azon játékosok oldalán, akik "másképp" játszanak.
Bár kicsit visszásnak tartom, ha ezt le kell írni. Kontraproduktív.

Egyébként saját tapasztalatból tudom, hogy a 3. építő nem +50% előny, hiszen ahhoz, hogy a harmadik építődnek is legyen munkája, ahhoz több aranyat/alapanyagot/terméket kell gyártani. Ezt pedig 'ingyenesen' nem fogod tudni folyamatosan tartani; így vagy kénytelen leszel területeket is venni (esetleg fizetős kultúrépületeket), hogy a termelésedet növeld, vagy néha nem fogsz egyszerre 3 építővel építeni.
- Igaz, de a téma egészét tekintve nem fontos. Sőt zavaró lett volna ha ilyesmit írok. A 3. építő ad egyfajta előnyt amelyet úgy tudsz kiszámolni : ha az idő T , a lineáris sebesség n, az anyagmennyiség .... Tudom nem lenne jó a 40 vagy a 60 sem. Nem akarok visszakérdezni, akkor mennyi?.;)

Ráadásul ha 5 építővel villámgyorsan felépítesz mindent maximumra, akkor meg ismét oda jutsz, hogy nem fogsz tudni mit csinálni
- Erről is (!) szól az írásom. A játékos is jóllakjon és az Inno is megmaradjon...
- De látod, magad jelented ki, hogy valami nem stimmel. Nem megyek mélyebben bele, majd lejjebb.

(a bétán van egy olyan szomszédom, aki a törpés bővítés előtt felépített mindent maxra, tele pakolta gyémántos kultúrépületekkel a területeit, majd eltűnt a balfenéken
- Statisztikailag nem helyes. Még mondhatsz 10 ilyen esetet, én mutatok a ranglista végéről néhány ezret, akik úgy "tüntek el a balfenéken", hogy nem pakolták tele a területüket..... Max érdekességnek jó...

túl gyorsan eljutott az addigi csúcsra
- Aki túl gyorsan eljut a csúcsra, az csal!! Az a játékos valószínűleg a játék adta kereteken belül játszott... A játék adta kereteken belül nincs túl gyorsan. Mivel a játéknak több választható sebessége van, úgy gondolom, mindegyiknek szórakoztatónak kell lennie.

Az utolsó szakaszt nem emelem ki, örömmel láttam, hogy ott van a "szerintem" egy helyen. Érdekesség, pont most cserélem a Lebegő Szigeteket, (400 népesség) Termékenység Istennőjére (510 népesség), de az 510-ból 400 már megvolt. A plusz, 110 népesség és 3 négyzetnyi terület. Helyesebb ha azt írom, 3 Lebegő (3x12 négyzet 1200 nép) = 4 Termékenység (4x9 négyzet 2040 nép) . a 4 Termékenységért 840 + lakót kapok.

Nem a fizetős tartalmak gyengítéséről szólt az írásom, hanem egy részének átgondolásáról, hogy izgalmasabb legyen a játék. Számomra nem evidencia, hogy a többi gyengítésének kellene ezután következnie.

Nincs statisztikánk arról, hogy a fizetős tartalmak bármilyen irányú változása milyen befolyással lenne a játékra vagy a bevételekre, de profik, biztosan fel tudják mérni. Hangsúlyozom, nem is erről akartam írni. Azt döntse el a készítő. A játék jobbításáért szólalok (szólalunk) fel.

Ha megnézed a témaindító első sorát, láthatod, hogy én sem hiszem a változást ebben a világban. DE! Más világokra átgondolásra érdemesnek tartanám. Ha nem lesz, akkor pedig azért, mert a "játék egységes megjelenése" nem fogja engedni.

Még egyszer! Semmi személyes,;) egyszerűen most a világ két végén helyezkedtünk el a véleményünkkel és nem biztos, hogy az enyém a helyes, egyszerűen én így gondolom.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser256

Vendég
- Minden játékos maga dönti el, hogy az ő számára mi a játék lényege. A fenti a Te véleményed, tiszteletben tartom és kérlek tartsd tiszteletben az enyémet, ha én mást gondolok.
Azt hiszem az Innogames véleménye közelebb áll az én elgondolásomhoz, mert a játékban van egy rang (pont)lista, számomra azt sugározza : akinek ez a játék lényege , hogy hány pontja van, nézegesse. Kizárva semmiképp sincs.
Egy-egy játékos pontszáma (a ranglista helyezés nélkül) egyfajta értékmérője a játéknak. Egyszerűen fogalmazva : segít eldönteni, hogy többé-kevésbé jól csinálom-e. Ha akarom, egy mankó.
Csak marginálisan jegyzem meg, hogy értékmérők mindig vannak, nélkülük nincs játék.
Ennek a játéknak e szempontból baj van a pontozásával, mert nem azt jelzi, hogy hogyan csinálod. Ha van húsz nem bónuszos manufaktúrád, minden épületet út vesz körül, és az egész játékból csak annyit értesz, hogy kell gyémántot venni, akkor is bizti jobb leszel, mint egy becsületesen küzdő, nem prémiumos játékos. Én ezért nem nézek rá soha a ranglistára. Ezt így is lehet:cool:
 

DeletedUser

Vendég
:DÉn ránézek a ranglistára, egész pontosan néha ránézek a városra, egyébként alapból a ranglista van bekapcsolva. Ha látom, hogy valaki csinál néhány pontot egyszerűen nem tudok vacsorázni. A telefonom is pittyeg azonnal. A feleségem válik a barátjától, szóval van baj...:D Már megvan az ötletem is , hogy mit találjunk ki, de az a bemutatkozás 2-be való. Ott keresd majd.

Egyébként teljesen igazad van a pontozással és a többi észrevétellel kapcsolatban is. (!!!)

Ezt most magamtól idézem :
Nekem igazából kicsit szúrja a szemem, hogy egy naponta becsületesen feljáró 2 építős játékosnak hosszútávon nincs lehetősége megelőzni egy napi 2x fellépő 3 építőst.
Ugyanazt mondjuk...

A másik témához :
Látod, amit idézel tőlem az is így kezdődik : "Minden játékos maga dönti el" - Tehát én is azt gondolom, hogy így ís meg úgy is lehet, de fontos, hogy tartsuk tiszteletben egymás elképzeléseit. Nincs kizárólagosság, nincs csak így vagy csak úgy.

minden épületet út vesz körül,
:D Érdekes, ez fel sem tünt. Utánanézek a dolognak:D

Jaaa igen, a gyémit aztat értem.:D

Szóval szerintem stimmelünk.
 

DeletedUser

Vendég
A feleségem válik a barátjától, szóval van baj
Felnyüszítettem és halkan potyognak a könnyeim.
Mindez nem is lenne gond, de most épp vissza kellett jönnöm az irodába egy tengerentúli videokonferencia miatt. Furcsán néznek most a másik oldalon ránk. Jahhh és a kollégáim is feszengenek egy kicsit. :D :D :D
 

DeletedUser

Vendég
:DNa ez a különbség látod! Most máá téged se kedvellek!
Nekem eddig eggy videokonferencia jött össze! Az is Óperenciás-Tengeren túli volt..:D A clovákok meg pikszelenként horták össze a képet. Még most is tart.:D
 

DeletedUser

Vendég
Na ez a különbség látod! Most máá téged se kedvellek!
Félre értesz. Nekem van csak az összes takarítószemélyzetből antisztatikus rongyom. Poros volt a képernyő és engem rendetek be. Most már szép tiszta. Letakarítottam ... és a szememet is megtöröltem vele. De azért még egy kicsit sírok. :D
 

DeletedUser

Vendég
:DJa nekem igazi videjó konferenciám vólt.

Miss Vanda nevű élőerő árussal. De az utolsó huszason addig cívódtunk míg lejárt az előfizetésem.:D
 

DeletedUser

Vendég
Aha... találkoztam vele, de megsévtődött, amikov mondtam neki, hogy nem csak vanda, hanem öveg is.
 

DeletedUser

Vendég
:DÖreg -öreg, de a termékenységi tánca még jegesmedve bundában is megér 2 font bálnazsírt. Kár, hogy inuit. Volt. Egyszer rávettem, hogy bunda nélkül... Belement de azóta olyan hűvös a tekintete...:D

Ja és kellene oda a 4. építő...
 

Vanek

Veterán
Szia Vanek!

Elsősorban is nagy tisztelőd vagyok, a játékosoknak nyújtott gyakorlati segítségeid, magyarázataid aranyat érnek. Bizonyítani is tudnám egy pár napja "elcsattant" levélváltás kapcsán. Meg szomszédok is... ha az építőt néha el is felejtem...;)

Itt most véleménykülönbség van közöttünk és néhány gondolatoddal nem értek egyet.
[...]

Az 'Építő'-nél itt most arra gondolsz, hogy az építőidet szoktam motizni? Ha igen, akkor azért teszem ezt, mert -mivel más külön utasítás nincs a faluhoz- én úgy látom, hogy van elég kultúrépületed (pláne prémiumos); így annak tisztogatására nem igazán van szükséged. Ezzel kapcsolatban az arannyal sem lehetnek gondjaid. Vagyis marad, ami marad. :)

A többihez pedig csak gondolatfoszlányokat osztanék meg, mert az írásod után össze-vissza kavarodnak bennem a gondolatok, és sok mindent érint - ennek megfelelően úgy érzem, nem fog sikerülni átadni, amit szeretnék; de azért mégis megpróbálom. :) Éppen ezért elnézést, ha néhol érthetetlen lennék, vagy olyan gondolatokat hoznék előtérbe, amiknek (látszólag) nem sok köze van hozzá.

- Igen, mindenki maga dönti el, neki mi a játék értelme. Mint ahogy azt is maga dönti el, hogy mi egy harapófogó értelme (vagyis arra használja, amire akarja - ha úgy gondolja, akár ültethet is vele); vagy mi egy szex értelme (vagyis bár sokan nem azért csinálják, hogy csak a szomszédot bosszantsák vele; de ha valaki csak és kizárólag ezért akarja tenni, hát tegye). Ettől függetlenül egy olyan játékban, ahol építeni kell, fejlődni, harcolni illetve segíteni a másikat; ott pontozást figyelni nem hiszem, hogy általánosan elfogadott dolog lenne (bár egy FPS-ben is rengetegen vannak, akik nem annak örülnek, hogy nyertek egy-egy pályán az ellenfél ellen, hanem annak, hogy ők érték el a legtöbb frag-et - amiért semmi plusz nem jár, semmi előnyt nem ad, ...; csak maximum elmondhatja, hogy az egyenlőek között ők különbek). És eddig ezt nem gondoltam volna Rólad, hogy ennyire 'ezen' az oldalon lennél. :)

- Sehol nem írtam, hogy az ellen lennék, ha valaki valamit megvesz pénzért; sőt! Inkább én voltam, aki kiállt a mellett, hogy el tudom fogadni, hogy valaki úgy jut előrébb (akár a pontlistán is), ha vásárol (akár építőt, akár területet, akár TP-t, akár hiányzó nyersanyagot). És bár azt írod, hogy nem vagy ellene, de azért olyan szabályozást hoznál, ami jelentősen csökkentené a pénzt használók előnyeit.

- A hány százalékos kérdésbe nem akarok túl mélyen belemenni; csak mintegy mellékesként említettem, hogy nem +50% előny a 3. építő. Mintegy kis szurkálódásként. Bocsi érte. :) Mindenesetre a +50% az az elméleti maximum; és amit említettem dolgok, azok olyanok, amik ezt csökkentik (és nem mindent soroltam fel). Mint egy 2x2 sávos út 3x2 sávossá tétele: elméletileg +50% autó mehet át rajta, de ez nem garantálja, hogy meg is fog történni (sok (több) minden közbejöhet - akár az is, hogy nem használják annyian azt az utat, hogy meglehessen az a plusz).

- A példám statisztikailag helyes; ugyanis a példa-játékost érdekelte a játék; nem úgy, mint az általad említett, az elején abbahagyókat. Tudta, hogy kell benne játszani, tudta, mit kell építeni, és mindent meg is tett, hogy elérje a maximumot - csak a sok vásárolt előny miatt hamar a játék végére ért. Ha csökkentjük a vásárolható előnyöket, ráadásul olyan drasztikusan, ahogy Te említetted, akkor nem fogják megvenni ezeket a dolgokat - és hogy miért vagyok ebben biztos? Mert szerintem (most direkt kiírtam, akár a saját gondolatmenetem ellen is) nincs olyan ember, aki egy apró előny miatt fizetne nagy pénzeket. Ezeknek olyan előnyöknek kell lennie, amikért az emberek hajlandóak fizetni is; egy +1% előny pedig nem olyan (a Tra....n-ban például ezért reformálták meg 1-2 éve a fizetősséget; illetve az UBI-nak a Heroes Online-ja (ki merem írni, mert már megszűnt, tehát nem reklámozom őket :D ) hasonló dologba bukott bele). Persze, olyanok mindig is lesznek, akik fizetni fognak még azért is, ha csak egy értéktelen sapkát is megszerezhetne az avatárjához; de a többség nem ilyen (legalábbis remélem :D ).

- "Aki túl gyorsan eljut a csúcsra, az csal!! Az a játékos valószínűleg a játék adta kereteken belül játszott... A játék adta kereteken belül nincs túl gyorsan." - most akkor csal, vagy sem? Itt egy kicsit megakadtam; mert szerintem aki a játék keretein belül ér el valamit, az nem csal. :) (Itt is csak csipkelődöm! :) Bár, azért tényleg nem értem. :) )

- Pontozás kérdése: "A saját személyes Ranglista pontod alapvetően a Dolgozó lakosságod és a Szükséged" (mondjuk itt egy elírás található, talán Szükséges-ként jobb lenne) "kultúrád összesítése. Ez egy jó iránymutató a városod előrehaladását illetően. Ezen kívül sok további pontot szerezhetsz a Tartományokban a találkozók teljesítésével." - vagyis igen, aki vásárol pénzért dolgokat (területet, amin több épületet tud elhelyezni; kultúrépületet, amivel több beépíthető területe lesz; építőt, amivel gyorsíthatja az építést; TP-t, amivel hamarabb kikutathatja a fejlesztéseket, így hamarabb meg tudja/tovább tudja építeni az épületeket; nyersanyagot fejlesztéshez/építéshez, amivel hamarabb meg tudja építeni az épületeket); az előnyt kap. Nem csak az 'alap' előnyt, ami le van írva; hanem az ezzel járó több pontos előnyt is a ranglistán (vagyis varga2002 hozzászólásával csak egyet tudok érteni, és itt csatlakozhatunk vissza a dolgok legelejére, hogy mi a játék értelme, és ez miért nem a pontok legtöbbje).

- Ha esetleg azért hoztad volna fel az ötletet, amiért már a rám reagálásodban írod (hogy a minél hamarabb a játék végére érő játékosnak rossz, és ezért kellene lassítani valamilyen módon őket, hogy ne unják meg túl hamar); akkor viszont ezzel kellett volna kezdeni és nem a "túl nagy és "érdemtelen" előnyt biztosítanak" vagy a "Nekem igazából kicsit szúrja a szemem, hogy egy naponta becsületesen feljáró 2 építős játékosnak hosszútávon nincs lehetősége megelőzni egy napi 2x fellépő 3 építőst." megállapításokkal. Mert hiszen amíg az előbbi egy üdvözlendő és valamilyen módon támogatható cél (hiszen a közösségért lenne); addig az utóbbi már inkább egy önző és csak a saját sérelmeire építő gondolatmenet. Ez előbbi mellé még én is beállnék, bár nem hiszem, hogy a sokadik építő jelentős butítása lehetne ez a megoldás; biztos lenne rá más és jobb is.
(Bár sajnos ezt a fajta játékot mindig is így fogják csinálni (lásd: FoE is). Vagyis nem a legelején érdemes becsatlakozni, hanem legalább 1 évvel a kezdetek után; mert akkor már sok minden letisztázódik, és könnyebb is a haladás - ugyanakkor nem kell az adott frissítés végén a következőre várni, mert ha csak 'normál' sebességgel is játszik valaki, akkor is 'túl gyors'.)
 

DeletedUser

Vendég
Legfontosabb, hogy válaszoltál, így ha nézetkülönbség van is, sértődöttség nincs.

- Az építőknél a saját tévedéseimre gondoltam. Néha nem építőt nyomok, ha rájövök, ...akkor rájövök, hogy nem jó rájönni.:confused::D

- Nézd meg a témával kapcsolatos első válaszod vastagon kiemelt részét. Ez egyszerűen egy kicsit (számomra) arrogáns. Nem a magad nevében "beszéltél". A mostani válaszodban már azt írtad erről, amit gondolsz. Az első elírás lehetett.
- A harapófogó azért jó példa, mert szerszámnak készült, de eljöhet az életünkben az a nemvárt pillanat, mikor mégis jobb fegyverként használni.
- A szexes részre annyiban térnék ki, hogy nálunk nemcsak a szomszédok, de a barátnőm is nagyon dühös, ha néhány évente feljön a téma...:D

egy olyan játékban, ahol építeni kell, fejlődni, harcolni
- Mégis van egy harmadik kategória (több is) akik nem a pontokat figyelik és nem a követendő "stratégiát", hanem feljönnek szép várost építeni és csacsogni egy kicsit. Nekik is megmondjuk, hogy kell játszani?

pontozást figyelni nem hiszem, hogy általánosan elfogadott dolog lenne
- A "nem hiszemtől" elolvadok. Ez most nem vicc. Hangot adtál a véleményednek, de nincs benne, hogy "törvény" lenne.
- Ettől függetlenül : azért általánosan elfogadott, mert mind akik itt vagyunk a játékban , általánosan elfogadtuk. Ha nem fogadtuk volna el, nem lennénk itt. Természetesen, hogy kinek mennyire fontos, az a maga döntése.

eddig ezt nem gondoltam volna Rólad, hogy ennyire 'ezen' az oldalon lennél.
- Jól gondoltad, ne változtass.;) Az izgalmas, szórakoztató játék oldalán állok, amiben győzni vagy legalább jól szerepelni kihívás. Játék szintjén, nem az életem múlik rajta. De ha jobb, jobban kikapcsol.
- Ha viszont valami hiányzik, elkezdek pótcselekvéseket keresni. Pl, nézegetem a ranglistákat, írogatok a fórumokra. (még sosem fordult elő, hogy 3 hónap alatt ne tiltsanak ki:(.) Kösz a modiknak vagy öregszem.;)
- Ebből a játékból nekem egyelőre hiányzik a fűszer, a csavar, nyilván gyerek korban van még.

Pontozás kérdése:
- Lám-lám, az Inno ugyanazt tanácsolja mint én (pedig nem is olvastam) - legalább annyira figyeld a pontjaidat, hogy ellenőrizhesd vele a helyes irányt.
Ennek a bekezdésnek a folytatásában, úgy értem, arról írsz, hogy a pontozás "igazságtalan"mert a prémium tartalmak nagyban meghatározzák a sorrendet. Ezért nem érdemes a ranglistát figyelni. Igazad van, már abban legalábbis, hogy nagyban meghatározzák. Figyelj, idézek magamtól:

- ...hol van az "ötletládából" a statisztikák kérése?
Tényleg ki a legjobb kétépítős játékos? És 3 építővel ki halad a legjobban? Az egy hónapon belül belépők közül ki érte el a legtöbb pontot? Ki a 9 termék legnagyobb termelője? A piacon ki veszi a legtöbb árút és ki adja el? Nem folytatom.. - ezt két hete írtam, senki sem válaszolt rá. Pedig egy olyan gondolat ami a 2 és 3 építősöknek tenné izgalmasabbá a játékot. Tehát, van ugyan egy finom elutasítás részedről (akár igazad is lehet), de , hogy mi lenne a jó megoldás arra nem kaptunk választ.

az utóbbi már inkább egy önző és csak a saját sérelmeire építő gondolatmenet.
- Arra kérlek, olvasd el újra a nyitó írást. Én 5 építővel játszom. A 2 építősök mellett (és a 3, és a 4, csak nem írtam oda, azt hittem értelemszerű) szólaltam fel. Nem lehet önző vagy sértett az érdek. Téged idézlek :
előbbi egy üdvözlendő és valamilyen módon támogatható cél
- meg a másik oldalról is az.... szerintem erről nincs mit beszélni, félre értetted azt a részt.

biztos lenne rá más és jobb is.
- Ezeknek a beszélgetéseknek egyetlen célja lehet, valamelyikünk fejéből kipattintani azt a szikrát, ami jobbá teheti a játékunkat.
- De az ne legyen, hogy -- Hölgyem, ne vegye meg azt a drága kabátot, nálunk olcsóbb!.........Csak most nincs...

Végül, mert a témaindító ha akarom a tartalombővítésről is szól, megkérdezem. Szerinted inkább a játék játszhatósági problémái vagy a tartalom, amiért többen hagyják abba?
 

DeletedUser

Vendég
(még sosem fordult elő, hogy 3 hónap alatt ne tiltsanak ki:(.) Kösz a modiknak vagy öregszem.

Nyugalom!
Még nem öregszel.
Ahogy tegnap szét offoltad az egyik témát, az azt bizonyítja, hogy ennek a fórumnak nem moderátorai vannak, hanem Télapói, Angyalkái és Róbert bácsijai. Egyenként olyan hatalmas és meleg szívvel, hogy három dunyha is kijönne belőle.
 

DeletedUser256

Vendég
Nekem van csak az összes takarítószemélyzetből antisztatikus rongyom. Poros volt a képernyő és engem rendetek be. Most már szép tiszta. Letakarítottam ... és a szememet is megtöröltem vele. De azért még egy kicsit sírok. :D
Biztos hipós rongy volt :p
 

Vanek

Veterán
Legfontosabb, hogy válaszoltál, így ha nézetkülönbség van is, sértődöttség nincs.

- Az építőknél a saját tévedéseimre gondoltam. Néha nem építőt nyomok, ha rájövök, ...akkor rájövök, hogy nem jó rájönni.:confused::D

[...]

- ...hol van az "ötletládából" a statisztikák kérése?
Tényleg ki a legjobb kétépítős játékos? És 3 építővel ki halad a legjobban? Az egy hónapon belül belépők közül ki érte el a legtöbb pontot? Ki a 9 termék legnagyobb termelője? A piacon ki veszi a legtöbb árút és ki adja el? Nem folytatom.. - ezt két hete írtam, senki sem válaszolt rá. Pedig egy olyan gondolat ami a 2 és 3 építősöknek tenné izgalmasabbá a játékot. Tehát, van ugyan egy finom elutasítás részedről (akár igazad is lehet), de , hogy mi lenne a jó megoldás arra nem kaptunk választ.

[...]

- Ezeknek a beszélgetéseknek egyetlen célja lehet, valamelyikünk fejéből kipattintani azt a szikrát, ami jobbá teheti a játékunkat.
- De az ne legyen, hogy -- Hölgyem, ne vegye meg azt a drága kabátot, nálunk olcsóbb!.........Csak most nincs...

Végül, mert a témaindító ha akarom a tartalombővítésről is szól, megkérdezem. Szerinted inkább a játék játszhatósági problémái vagy a tartalom, amiért többen hagyják abba?

Sértődöttség nincs, nem is volt. :) Csak talán egy kis túlreagálás a korábban említett 'negatív' hangvételű felvetésre. :)

Ugyan! Az, ha néha félrenyom (nem úgy! :D) az ember (vagy elf), az benne van a játékban. Még mindig jobban értékelem, ha járnak hozzám; mintha nem (vagy ha elkezdenek járni hozzám; majd később se szó-se beszéd abbahagyják, és nem jönnek többet, miközben meg játszanak, és én meg járok hozzájuk).

Bizonyos dolgokra azért nem reagálok, mert -sajnos- nincs nálam a bölcsek köve. Vagyis nem tudok jó megoldást; csak azt érzem, hogy bizonyos megoldási javaslatok/ötletek nem jók/nem fognak bejönni (vagy most már pontosítva: valószínűleg nem fognak bejönni). Mert vagy a készítők érdekei csorbulnának vele (túl egyszerű lenne a játék; túl kicsi lenne a 'prémium' előny; ...), vagy a játékosoké (túl bonyolult lenne a játék; túl hamar megunható lenne; ...). Kell az arany középút; de valahogy nem sikerül ezt megtalálni, mert amint kezdenénk azt érezni, hogy mindjárt ott vagyunk, akkor mindig jön valami, ami miatt egy kicsit mégis inkább eltávolodunk ettől (például ezekkel a küldetésekkel és jutalmaikkal is).

A végső kérdésedre pedig nincs konkrét válaszom, de van egy (jó hosszú :p ) gondolatmenetem (előre is elnézést, ismét össze-vissza fogok ugrálni).
Egyrészt bár azt mondják, hogy ez egy 'teljes' verziós játék (vagyis már nem béta); de a verziószáma alapján még csak most jön majd a 0.30 (mint tudjuk: 1.0-tól van teljes értékű program; addig csak 'félkész' (néha még 1.0 után is :D )). A játszhatósági problémákat folyamatosan javítják (majd pár verzióval később újra behozzák :) ); mint ahogy a tartalmat is bővítik. Hogy nem olyan sebességgel, ahogy a leggyorsabbaknak jó lenne? Hát igen. Egyrészt folyamatosan kell írni a bővítéseket (illetve ezeket be is kell illeszteni a folyamatosan fejlődő keretrendszerbe); másrészt a plusz funkciók fejlesztése, majd bevezetések utáni javítása is sok időt elvisz. Ráadásul a többség nem száguld annyira, és nem akarják 'leszakítani' a tömeget. Ezen kívül ha egyből a 'teljes' játékkal kezdenének, akkor egyrészt addig nincs bevételük (nem tudják fizetni a készítőket); másrészt pedig ha van 2-3 év hosszú tartalom, akkor lesznek olyanok, akik ezt 2-3 hónap alatt végigrohanják (mert nekik meg az a játék lényege, hogy minél hamarabb végigvigyék). Vagyis végül is mindkét ok miatt hagyják abba a játékot (a bétán például egy játékos a tegnap általam a hibás témába leírt hiba miatt hagyja aba a játékot, mert megunta, hogy nem tud csodát építeni; és nem törődik Vele senki, hiába írt a supportnak is); sőt, ha úgy nézzük, akkor a 'nem tetszik a játék' a legfőbb ok (a pár épület után abbahagyók vannak a legtöbben). De folyamatosak a tartalombővítések, illetve a hibajavítások/funkcióbővítések is; így ezen okok miatt maximum csak átmenetileg kellene abbahagyni (a FoE-t elkezdtem, majd egy idő után abbahagytam - 1 év után tértem vissza, és bár a játék eleje kicsit nehézkes volt (mert nem nagyon voltak az alacsony szintemen mások); de azóta folyamatos, és így lehet élvezni (bár most már lassan utolérem a játék jelenlegi végét, és én is átállhatok majd a várakozásra a következő tartalmi bővítéshez)). Ez pedig ennél a cégnél koncepció.
 
Utoljára szerkesztve:
Fent