• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Bajnoksági Sereg összeállítása - fejlesztés

Támogatod az ötlet továbbítását??


  • Összes szavazó
    18
  • A szavazás lezárult .

DeletedUser3909

Vendég
E témában eddig többen vetettek fel ötleteket. Megoldás nem született :(
Az alábbiak tükrében javaslom:
„ Sereg összeállítása” ablakban egy opció / pipa választási lehetőség beiktatását mely kiválasztása esetében a sereg összetétele rögzül/mentésre kerül a következő futam/mérkőzésre is, így a sereg összetétele nem fog változni addig ameddig ez a pipa be van jelölve. Ezzel a megoldással annyi futamot/mérkőzést lehet teljesíteni amennyit szeretnénk, ha mégsem tetszik az összeállítás akkor kikapcsolva ezt az opciót új összeállítást hoznánk létre.

Elegáns megoldásnak tartom☺

bajnok sereg 0.jpg bajnok sereg 1.jpg
Előzmények:
A harchoz szükséges csapatok kiválasztása 3 különböző fül alól - kaszárnyás, kiképzőpályás, zsoldostáboros -további 3 féle egységek közül lehetséges , tehát 9 féle egységből lehet választani, összeállítani és betölteni az adott 5 helyre a harcba küldendő sereget. Személy szerint főleg PC-ről játszom, ez esetben egyetlen automata harc során az egérrel minimum elvégzendő kattintások száma egyetlen tartomány egyetlen futamára 9 kattintás, maximum 11 kattintás. Egy tartomány így minimum 38 kattintás alatt oldható meg. Ez nem tűnik soknak de mi van akkor , ha mondjuk egy átlagos teljesítményt szeretnénk elérni legyen 2430 pont ami 9 tartomány kimaxolását (54) jelenti ( mindegyiket 6 alkalommal teljesíteni).. nos itt ezért már minimum 1944-szer kell kattintani.. és ez egy átlagos, ranglistapont megszerzésére egyáltalán nem alkalmas teljesítményre vonatkozó kattintási szám... Mi van akkor ha ranglistapontokat szeretnénk szerezni mondjuk legalább 50 pontot , ami nem túl sok de több mint semmi ☺ Ebben az esetben teljesen másképp kell számolni, ehhez körülbelül 3500-4000 bajnoki pont kell átlagban egy-egy bajnokság alkalmával ( 13 tartomány kimaxolása (78) = 3510 pont) ami már 2900 minimum kattintást jelent ( kb. 500 / teljes kör)

Ha jobb teljesítményt akarnánk akkor a számok nagyon eldurvulnak : totálban 113 tartomány=5000 pont legalább 4100 kattintás; 160 tartomány = 7000 pont legalább 5800 kattintás; 235 tartomány = 10000 pont legalább 8424 kattintás és 300 tartomány (50 tartomány kimaxolása) = 13500 pont ami minimum 10800 kattintás és 15000 bajnoki pont, 335 tartomány, 12000 kattintás = 2000 / kör !!!! (ilyen teljesítmény a gyakorlatban véleményem szerint, csak automata harc üzemmódban lehetséges)

Az előbbi teljesítmény esetén ez a mennyiség már valóságos fizikai fájdalmat idéz elő ami az ínhüvelygyulladás tüneteihez hasonlít aminek előfordulását és ezáltal elkerülését nagyon komolyan kéne venniük a fejlesztőknek .

Ha megnézzük az utóbbi bajnokságok élmezőnyét a fent említett, kiemelkedőnek tűnő ☺, teljesítmény már majdnem átlagosnak , gyakran előfordulónak tekinthető és ez csak a magyar Winyandor világra vonatkozva, ami nem túl nagy :( Érdemes megnézni a külföldi bajnoki teljesítményeket ☺vajon mennyit kattintanak?☺
 

Calyr

Veterán
Szia!
Bocs, de ezt így nem támogatom. Meg is mondom, miért.
Alapesetben bármilyen ilyen irányú fejlesztésnek örülnék, de ez az ötlet kb. teljes egészében kiütné az enyémet a kedvenc egységekről, az meg szerintem sokkal univerzálisabb ennél.
De ami ennél szerintem fontosabb érv, hogy átlagosan még egy tartományon belül sem gyakran fordul elő a négy csatára, hogy ugyanaz az egység ötös kelljen (ha ilyen van, az a ritka kivétel). Ezért ez a fejlesztés nem segítene sokat.

Ha megfigyeled, a négy csata három-négyféle sorminta szerint változik, és ezek a minták ismétlődnek tartományról tartományra. Pl. most az acélnál ilyen minta az, amikor egy db mocsári szörny van - ellenük mehet 5 dryad/virágmágus. De a másik mintában van legalább egy tolvaj, így ellene kell legalább egy béka. És van olyan minta is, amikor két tolvaj van,. vagy eleve 7-8 osztagra osztott ellenfél, 3 vagy 4 tolvajjal, és ide már teljes mértében alkalmatlan minden korábbi összeállítás, mert növelni kell a békák számát. És ez más bajnokiknál is így van, aki ki akarja maxolni a lehetőségeket, annak 3-6 mintát kell váltogatni, folyamatosan az adott ellenfélhez igazítva.

Azaz ezt azért nem támogatom, mert maximum (!) egy-két csatát lenne érdemes lejátszani az elmenéssel, utána úgy is új keverést kell létrehozni - azaz ennyiért szerintem kár programozni. Plusz amivel kezdtem: ennél szélesebb körű megoldás lenne jó.

A kattintásos levezetésed ezzel együtt okés, ez tényleg így van. :)
Ha érdekel a nemzetközi kitekintés, itt mindig mindent meg tudsz nézni:

A mi testvériségünk eléggé harc orientált, és csak játékból, de szoktuk nézni a nemzetközi mezőnyt, hogy be tudjuk sorolni magunkat. Nagy különbségek nincsenek sehol, a 15ezer pont feletti bajnoki akárhol jó, a 20 ezer feletti pedig kifejezetten extra teljesítménynek számít (azaz a számaid innen nézve is telitalálatosak).
 

DeletedUser3909

Vendég
Szia!
Köszönöm az észrevételeidet.. Természetesen nem mondom, hogy ez lenne a legjobb- legtökéletesebb megoldás - csak azt , hogy aránylag egyszerű megoldás a kattintások számának csökkentésére.
Ez évi bajnoksági átlagom (25 bajnokság) majdnem 4000 pont körül van !!! 105 000 kattintás !!! ( a mostani nincsen beleszámolva; ) és kizárólag csak automata üzemmódban harcolok. Tapasztalattal a gyors, futószalagcsatákat illetően bőven rendelkezem ☺ Gyorsan csatázni pedig nem lehet, minden alkalommal mindent mérlegelve ☺
Az a véleményem , hogy egy bajnokságon belül nem kell folyamatosan változtatni a sémákon , elég pár megfelelő számú katonai kisegítő épületet telepíteni mint: felvilágosult könnyűtávolság, pompás mágikus szorzó, szabadon engedett egységfejlesztés és törp páncélkészítő és lehet nyomulni, nagyrészt ugyanazon felállással.
Példa a mostani bajnokság: ami kisérleti jellegű volt számomra lássam , hogyan lehet 15000 pont körül teljesíteni... mondhatom nehezen :( és most ténylegesen fáj a kezem :( .. a mostani felállás 99 %-ban: !!! 4 egység kaszárnyás ijász + 1 egység tündérhercegnő volt !!! … egyetlen csatát sem veszítettem az eddig teljesített 336 futam során☺(támogatásként: 1 törppáncél + 1 szabadonengedett egységfejlesztés + 2 felvilágosult könnyűtávolság + megtáplált tűzfőnix ) - folytatnám amint lesznek harcba küldhető egységeim - talán több épületet kellett volna bevetnem :(
Én nem szoktam váltogatni a csapatok összetételét. Általában egy bajnokságon a harcok 90 %-át egy felállásban viszem végig és nem azt nézem pár egységgel jobban járnék más felállás esetén és hogy miért nem ??? mert mindegyik bajnokságra más egységek a jobbak - eddig a 9-ből legalább 7 féle egység a kedvencem☺ - és ahogy vége egyik bajnokságnak azonnal gyártom a következő bajnokságra szükséges legütősebb egységeket, és nem gyártok mindenből. Igazából soha nincsen semmiből sem sok csak, annyi hogy szükség esetén egy két csatát megnyerhessek ( felderített tartományi vagy könnyű torony)
Olvastam a kedvenc füles felvetésedet de az nem oldaná meg a kattintások számát, mert a kedvenc esetben is minden alkalommal kéne egységet válogatni így kattintás ua. lenne mint azelőtt. Nálam a kedvencek száma majdnem a teljes választék- jelenleg 7 ☺
Mostani számolásaim, jegyzeteim szerint a 9 különböző bajnokságból 4 esetében biztosan tudnám teljesíteni a 15 K pont átlagot a fent említett minimum 90%-ban ugyanazon seregösszetételt használva... ,hogy miért gondolom nem fogom csinálni ?? Mert az első próba után is fáj a kezem :( és ezt elérni: csak a bajnokság napi 1 óra . Természetesen egy 15 K teljesítmény minden szempontból igénybe veszi a várost és azért ez is meggondolandó.
... ám ha nem kellene annyit kattintani☺☺☺
Úgy gondolom alacsonyabb játékszinteken is megfelelően működne ez a megoldás, mert emlékeim szerint régebben sem változtattam folyamatosan a felálláson - bajnokságok alatt lejegyeztem tapasztalataimat , megnéztem a játék honlapjának ajánlásait és ennek megfelelően készültem fel, maximum 2-3 egységtípusra koncentrálva minden bajnokság alkalmával - lehet több egység veszett oda mint kellett volna de mit számít ha a játék gyorsításáról van szó☺
 

Calyr

Veterán
Nézd, mindenki úgy játszik, ahogy neki tetszik, és nekem ebbe eszemben sincs beleszólni. Megnéztelek az elvenstaton, szép egyenletesen harcolsz, gratula érte - de ha megnézel engem, hát nem ugyanaz az átlagunk. :) Te olyan 15ezer pontról írsz, ami nekem akkor van meg, amikor akarom, egy ideje stabilan 10ezer pont felett vagyok (60+ tartományt 5 körig mindig kimaxolok a tp-k miatt). A kezem még nem gyulladt be tőle, de tény, hogy nem kényelmes. :)
(egyébként dehogynem lehet mindig gyorscsatázni, szerintem két éve nem manuáloztam bajnokin, és mindig első tízben-húszban voltam)

Ha valaki jobbára egyféle felállással akar harcolni, azaz ő döntése, ő így játszik, ez rendben is van. Amiben biztos vagyok, és bármikor tényszerűen le is tudom vezetni a miértjeit, hogy az általam írt módon érhető el a leghatékonyabb felállás. A csata vesztés ebben a gondolatmenetben lehetőség szinten sem merül fel, csakis a legkisebb veszteség, vagy épp a veszteség nélküli csata kérdése - én innen indultam ki. És persze auto módban.
Természetesen mindig van az a bónusz plusz (csodákkal, harci épületekkel), amellyel másféle felállás is eredményesen működhet, de ettől szép játék ez.

Ami a kattintás számot illeti, abban egyetértek veled, hogy jó lenne ezt minél kevesebbel megúszni - egy másik poszt alatt ki is számoltam, hogy 60+ tartományt hozni 6 szinten az a gyorsabb telós verzióval is mennyi idő. Azaz ha ezen az Inno tudna segíteni, én nagyon örülnék neki.

Amit szerintem nem veszel figyelembe, hogy a plusz kattintások jelentős (macerásabb) része a kaszárnya/kiképzőpálya/zsoldostábor közötti váltogatásokból születik.
A sereg választás része, habár darabonként +5 kattintás, de ha azt egy helyről meg lehetne tenni, úgy 1-1.5 másodperc alatt megvan (lemértem).

Én ezért látom másképp ezt az egészet.
Ha az lenne a döntési helyzet, hogy mi fontosabb, a játék adta lehetőségek hatékonyabb kihasználása, vagy a kevesebb kattintás, számomra nem kérdés, hogy az előbbi sokkal, de sokkal fontosabb. A maximum 2-3 egységtípus ajánlás gyakorlásnak, kiindulásnak jó, de ha valaki állandó jellegű, komolyabb bajnoki teljesítményt szeretne elérni, annak ezen hamar túl kell lépnie.
De természetesen az is érthető, ha valakinek a kényelem a fontosabb - és ezt is illik tiszteletben tartani.
Innen nézve értem a javaslatodat, és azt mondom, én ugyan nem támogatom, de hajrá, sok sikert hozzá!
 

bere007

Veterán
Ha megfigyeled, a négy csata három-négyféle sorminta szerint változik, és ezek a minták ismétlődnek tartományról tartományra. Pl. most az acélnál ilyen minta az, amikor egy db mocsári szörny van - ellenük mehet 5 dryad/virágmágus. De a másik mintában van legalább egy tolvaj, így ellene kell legalább egy béka. És van olyan minta is, amikor két tolvaj van,. vagy eleve 7-8 osztagra osztott ellenfél, 3 vagy 4 tolvajjal, és ide már teljes mértében alkalmatlan minden korábbi összeállítás, mert növelni kell a békák számát. És ez más bajnokiknál is így van, aki ki akarja maxolni a lehetőségeket, annak 3-6 mintát kell váltogatni, folyamatosan az adott ellenfélhez igazítva.

Az első 3 mintára amit írtál, tökéletesen megfelel a 2 béka, 3 virágmágus felállás. A 4. mintára kell teljes változtatás. De az kb minden 7. vagy 8. találkozó volt. Ez a bajnoki ez ilyen volt. Persze vannak olyanok, ahol egymás után nincsen 2 egyforma találkozó, de ennél volt és ennél tökéletes is lett volna ez a megoldás. A nehezebbekre meg jobb megoldás a kedvences válogatás.
 

gilingalang

Veterán
Nekem nagyon tetszik ez a megoldás és a @Calyr által felvetett kedvenc csapatok verzió is, bármelyiket vagy akár a kettő ötvözését is támogatom! Csak valaki nézzem már rá ezekre az ötletekre, könyörgöm, és haladjunk már valamerre... köszi előre is.
 

Calyr

Veterán
Az első 3 mintára amit írtál, tökéletesen megfelel a 2 béka, 3 virágmágus felállás. A 4. mintára kell teljes változtatás. De az kb minden 7. vagy 8. találkozó volt. Ez a bajnoki ez ilyen volt. Persze vannak olyanok, ahol egymás után nincsen 2 egyforma találkozó, de ennél volt és ennél tökéletes is lett volna ez a megoldás. A nehezebbekre meg jobb megoldás a kedvences válogatás.
A teljes körű tájékoztatás megkívánná, hogy mellé írjad, milyen háttérrel (hármas egységek) és csoda plusz sebzés bónuszokkal érhető el ez. Mert amúgy igen, van az a plusz (csodák+tűzfőnix+harci épületek+életerő), amellyel már nem kell variálni, és sokszor elég lehet egy jó felállás (meg persze az is kulcskérdés, hogy hány tartományig, hány körig, és honnantól lesz nehézségi ugrás).
De ezek hiányában, alap szinten ez nem így van - azaz a játékosok nagyobb részének ez így nem fog működni. De ezt neked is pontosan tudnod kell, elvégre nem tegnap kezdted, így ezt nem is feltétlenül neked írtam, hanem annak, aki olvassa ezt és innen próbálna tippeket szerezni. ;)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3909

Vendég
Végigolvastam a jelenleg e témában futó párhuzamos ötletek alatti érveléseket. Köszönöm az eddigi észrevételeket és támogatom mindenki ötletét mely a bajnoksági harcokat tudná gyorsítani, egyszerűsíteni.
Emlékeim szerint mindig sablonokat használtam a bajnokságok során a játék eleje óta és valószínű még hosszabb ideig ezt fogom tenni egyszerűen azért mert ehhez szoktam hozzá az elmúlt majdnem 3 év alatt☺ és mindez idő alatt, ahogyan Calyr utánanézett, stabilan egyenletesen harcoltam, mert a bajnokságokból szerzett TP-k és további nyeremények mind hasznosak voltak városom számára, szolgálták annak fejlődését. ( Sablon alatt azt értem , hogy egy bajnokság 80-90 %ban ugyanazon felállásban harcolható egy normál alapteljesítményre nézve ami kb. 1600 pont és ami☺ egy 25 tagú testvériség esetében pontosan 10 láda nyitását és jutalmainak megszerzését eredményezi)
Miért nem variáltam az egységeket annyira a játék kezdetétől fogva? Erre voltam kényszerítve !!!
Eddig senki nem említette , hogy hiába a 9 féle egység mindvégig erősségben *-ban, a korábban elvégezhető kutatások miatt, a kaszárnyás egységek vezetnek, kiképzésük kerül a legkevesebbe, ráadásul a Vihar Tűi csoda egyike az elsőként megépíthetőnek mely fejlesztésével, hamarabb lehet több egységet kiképezni és ez az alap mindenki számára aki harcol és aki elkezdi a játékot. Hol van még akkor 3* békaherceg és virághercegnő, hol van a stratéga(kutatásban) és mennyibe kerülne - még most sem tudok stratégákat kiképezni annyi orkba kerülne :( - Mit tud a banshee egy sima varázslónőhöz képest ha a varázslónő 1 *-al jobb.. tolvaj dryad ?☺? talán 1x2x használtam.. és mennyivel hosszabb a kiképzés mint a kiképzőpályán, mint a zsoldostáborban… sokan meg sem építik ezeket, pontosan emiatt !!!
Ráadásul Valérián őrhöz és Ork stratégához már a 2. játékszinten hozzá lehet jutni ha barkácsolunk épületet a varázsakadémián ☻ hol vannak még ezek a kutatásban?☺... Innentől kezdve sokáig ezen egységek lesznek az alappillérek és ehhez szokik hozzá a játékos. Nincsen más, ütősebb ☺ = Végeredmény: a sablon használata ☺
Amikor egy játékos a 15. játékfejezet végére ér, csak akkor lesz mindenből 3 csillagos egysége és végre elkezd ismerkedni velük . Csak ekkor érdemes variálgatni és kihasználni azt a +1 támadási kardot amit tud egy kaszárnyással szemben. Ilyenkor lehet , hogy egy sablon alulmaradna egy jobban átgondolt felállásnál...
Kisebb játékszinteken a játékos igyekszik minél kevesebb költségből minél többet előállítani és a TP-ket főleg a Vihar Tűi-hez használni, hogy egységei gyorsabban képződjenek vagy a Katonai Monostoba tenni , hogy egységei életerősebbek legyenek. A többi katonai csoda ami a kiképzést , támadóerőt, életerőt segítené, a kutatásban később jönnek, később fejleszthetőek.
A játékos, aki a sereg összeállításánál az 5 helyre 5 különböző egységet pakolászik☺ nos az biztosan veszíteni fog, az automata harc során ☻!!! mert az automata harc szereti ha egyféléből sok van, akkor műkszik a legjobban, akkor van a legtöbb esélyünk megnyerni a harcot☺ ha bekavarunk és 3 féle egységet teszünk az 5 helyre akkor bizony kikapunk vagy majdnem minden odavesz :( e téren nincsen másképp bárki bármit mondana. Ezért kialakul az 1 harc = maximum 2 féle egység, egyikből több, másikból kevesebb vagy csak egyféle ...
A fentiek miatt igenis úgy vélem , hogy majdnem mindenki aki stabilan és folyamatosan harcol és megcsinálja a bajnokság első 5 körét 9 tartományban (jó alap és segítség a város fejlődéséhez) az mindvégig az automata harc során sablonokat fog használni, akik pedig sakkozni szeretnek és manuálban nyomulnak ,nos azoknak ott a variálás..
Tehát: ha a sablonokat rögzíteni lehetne ☺☺☺ akkor a játék is gyorsabb lehetne, az egerünk hosszabb életű lenne és a tapink közepén sem tudnánk többé átnézni ☺☺☺ha ez nem valósul meg hát akkor majd ülök és szorgalmasan kattintgatok további hosszú órákon át :( talán☺
 

Putyika

Veterán
hiába a 9 féle egység
Ezt már az első hozzászólásodban sem értettem....15 különböző egység van, nem 9.
Amikor egy játékos a 15. játékfejezet végére ér, csak akkor lesz mindenből 3 csillagos egysége és végre elkezd ismerkedni velük . Csak ekkor érdemes variálgatni
Véleményem szerint ez téves hozzáállás, meglátás. A béka, a virágmágus, a banshee és még mások is, sokszor már 2 csillagosan is jobbak, erősebbek, mint a kaszárnyás megfelelőik.
 

Calyr

Veterán
Végigolvastam a jelenleg e témában futó párhuzamos ötletek alatti érveléseket. Köszönöm az eddigi észrevételeket és támogatom mindenki ötletét mely a bajnoksági harcokat tudná gyorsítani, egyszerűsíteni.
Emlékeim szerint mindig sablonokat használtam a bajnokságok során a játék eleje óta és valószínű még hosszabb ideig ezt fogom tenni egyszerűen azért mert ehhez szoktam hozzá az elmúlt majdnem 3 év alatt☺ és mindez idő alatt, ahogyan Calyr utánanézett, stabilan egyenletesen harcoltam, mert a bajnokságokból szerzett TP-k és további nyeremények mind hasznosak voltak városom számára, szolgálták annak fejlődését. ( Sablon alatt azt értem , hogy egy bajnokság 80-90 %ban ugyanazon felállásban harcolható egy normál alapteljesítményre nézve ami kb. 1600 pont és ami☺ egy 25 tagú testvériség esetében pontosan 10 láda nyitását és jutalmainak megszerzését eredményezi)
Miért nem variáltam az egységeket annyira a játék kezdetétől fogva? Erre voltam kényszerítve !!!

A véleményeddel semmi gondom nincs - te így látod, így játszol.
Ami szerintem nincs rendben, ha úgy állítod be az ismereteidet, mint megfellebezhetetlen tényeket. Pláne ilyen mellélövésekkel. :)
Ezért az alábbiakban nem érintem az ötleted, csak a játék dolgaiban korrigálnék, hogy aki innen venne ötleteket, az lásson egy árnyaltabb képet.

Szép nagy városod van, az egy milla feletti pontszám bárhol elismerésre méltó. Ezzel együtt az a meglátásom, hogy ehhez képest a bajnoki teljesítményed meglehetősen kicsi. Bár valóban egyenletes is, és több, mint a sok helyen megszokott 1600 pont, de nagyon sokat lehetne még benne fejlődni. Lenne hová.
Ilyen várossal gond nélkül tízezer pontos átlagod kellene legyen, esetenként még jobb csúcsrajáratásokkal - ennyi lehetőséget hagysz veszni hetente. Amivel semmi gond nincs, mert mindenki úgy játszik, ahogy neki tetszik, de így kicsit erősnek tűnik számomra pár kijelentésed, mert hát tényleges rálátás alapja ezek szerint nincs sok. :)

Eddig senki nem említette , hogy hiába a 9 féle egység mindvégig erősségben *-ban, a korábban elvégezhető kutatások miatt, a kaszárnyás egységek vezetnek, kiképzésük kerül a legkevesebbe, ráadásul a Vihar Tűi csoda egyike az elsőként megépíthetőnek mely fejlesztésével, hamarabb lehet több egységet kiképezni és ez az alap mindenki számára aki harcol és aki elkezdi a játékot. Hol van még akkor 3* békaherceg és virághercegnő, hol van a stratéga(kutatásban) és mennyibe kerülne - még most sem tudok stratégákat kiképezni annyi orkba kerülne :( - Mit tud a banshee egy sima varázslónőhöz képest ha a varázslónő 1 *-al jobb.. tolvaj dryad ?☺? talán 1x2x használtam.. és mennyivel hosszabb a kiképzés mint a kiképzőpályán, mint a zsoldostáborban… sokan meg sem építik ezeket, pontosan emiatt !!!
Ráadásul Valérián őrhöz és Ork stratégához már a 2. játékszinten hozzá lehet jutni ha barkácsolunk épületet a varázsakadémián ☻ hol vannak még ezek a kutatásban?☺... Innentől kezdve sokáig ezen egységek lesznek az alappillérek és ehhez szokik hozzá a játékos. Nincsen más, ütősebb ☺ = Végeredmény: a sablon használata ☺
Amikor egy játékos a 15. játékfejezet végére ér, csak akkor lesz mindenből 3 csillagos egysége és végre elkezd ismerkedni velük . Csak ekkor érdemes variálgatni és kihasználni azt a +1 támadási kardot amit tud egy kaszárnyással szemben. Ilyenkor lehet , hogy egy sablon alulmaradna egy jobban átgondolt felállásnál...
Kisebb játékszinteken a játékos igyekszik minél kevesebb költségből minél többet előállítani és a TP-ket főleg a Vihar Tűi-hez használni, hogy egységei gyorsabban képződjenek vagy a Katonai Monostoba tenni , hogy egységei életerősebbek legyenek. A többi katonai csoda ami a kiképzést , támadóerőt, életerőt segítené, a kutatásban később jönnek, később fejleszthetőek.
Ez igen népszerű tévedés. :)
A valóság ehhez képest az, hogy akit érdekelnek az igazi trükkök, nagyon gyorsan felejtse el, hogy a korok végéig csak kaszárnya mehet. A kaszárnya+vihar tűi teljesen jó kezdésnek, és később is sokat segíthet, de már az erdei elf (azaz a kilencedik kor!) végén jön a repülő akadémia, és azzal simán beelőzhető a kaszárnya+vihar tűi fejlesztési idő. Onnantól a zsoldostábor elérhető egységei kenterbe vernek bármit! És később ugyanez lesz meg a kiképzőpálya+győzelmi forrás csodával.
A korok végére a kaszárnya jelentősége a kezdetihez képest sokat csökken - elfeknél legalábbis mindenképp, tény, hogy embereknél kevésbé.

Azt meg még jobban érdemes elfelejteni, hogy az egységek csillagjainak bármilyen tényleges köze van ahhoz, hogy egymás mellé téve őket melyik a jobb. Ez inkább csak irányelv, vagy laza tájékoztató. Simán van úgy, hogy az egy csillagos valami alázza a másikféle hármasat, csak végig kell gondolni a számokat...
Alapvetően a többi stat határoz meg mindent, legfőképpen a sebzés és életerő, a kezdeményezés és az elérési távolság. No meg persze a varázsképességek bónuszai. Ezekkel kell taktikázni, ezekben van a lényeg.
De talán ezért is nem annyira ismert ez, mert ezek az infók csak gépről látszanak, telefonról sajnos nem (ami elég nagy baj, szintén sokakat félrevihet).

A játékos, aki a sereg összeállításánál az 5 helyre 5 különböző egységet pakolászik☺ nos az biztosan veszíteni fog, az automata harc során ☻!!! mert az automata harc szereti ha egyféléből sok van, akkor műkszik a legjobban, akkor van a legtöbb esélyünk megnyerni a harcot☺ ha bekavarunk és 3 féle egységet teszünk az 5 helyre akkor bizony kikapunk vagy majdnem minden odavesz :( e téren nincsen másképp bárki bármit mondana. Ezért kialakul az 1 harc = maximum 2 féle egység, egyikből több, másikból kevesebb vagy csak egyféle ...
Ezek szerint én biztos feltörtem a progit, nálam azért van másképp. :)
Nézd, hiheted ezt, ez a te dolgod - csak ne akarj így félrevinni másokat. Tény, hogy az auto harcnak megvannak a trükkjei - de annak, amit írsz, tök logikus oka van, ahol az 5 féle egység helyetti egyféle nem a megoldás, hanem a tényleges okok nemismeretében összehozott szükségmegoldás. ;)
 

DeletedUser3909

Vendég
Szia!
Természetesen tapasztaltabb játékosnak tartalak, már csak amiatt mert régebb óta játszol és a másik világban előbbre tartasz nálam, főleg bajnoksági eredmények terén.
Azt mondod tévedek pár dologban és ezt nem cáfolom, lehetséges.
Említed, hogy a 9. kor végétől jön a repülő akadémia.. jön, majd meg kell építeni és fejleszteni 1-ről ☺.... később 12. fejezet Elementálok végén a Győzelmi Források.. jön, majd meg kell építeni és fejleszteni 1-ről ☺ és hopp már szép lassan itt is a játék vége :( közben a kaszárnyában majdnem végig dübörög a termelés.
Mit csináljon a játékos az első 9. fejezetben amikor a kiképzőpálya és zsoldostábor alig termel a kaszárnya mellett??? főleg ha az egy komolyabb vihar tűivel meg van támogatva ( 3. fejezet végétől fejleszthető). Szombat estétől kedd estig a játékosnak alig lesz ideje annyi egységet termelni , hogy nekilásson az új bajnokságnak ( felejtsük a macit - nem mindenkinek jutott belőle )... A merészebbek nekilátnak termelni az új egységeket, de fele annyi lesz belőle mint a kaszárnyában (2x semmiképp nem erősebbek) és ha rosszul döntenek már első nap elbukhatják az összeset. Persze termeljenek semmi gond. Majdnem nulla termelés nélkül is elértem a játék végére és látom az előnyét az ottani egységeknek, de most sem állítanám össze másképp a seregem (3+2;4+1;5) és váltogatnám azt folyamatosan, ehhez pedig jó lenne egy automatizáló gombocska☺
Sereg összeállítási javaslatom azt célozza meg , hogy egyszerűbb hozzáállással és egyszerűbb módszerekkel , gyorsabban lehessen elégséges eredményeket elérni..(sokat győzködtem/győzködöm a testvéreket legalább 1000 pontot csináljanak bajnokságonként, nem csak a 10 láda miatt hanem mert tudom kell a fejlődéshez - TP-k, ereklyék , bűbájok, szilánkok- de sokan egyszerűen nem érnek rá még 1000 pont elérésére is időt fordítani, annyi minden mást kell még csinálni, nagyon sok testvértől váltam meg eddig emiatt)…. majd ha ezen túl van az ember( 9-10 játékfejezet) és még mindig van kedve folytatni magasabb szinteken akkor lehet finomítani.
Nem akarok senkit sem félrevinni a bajnoksági módszereimmel, te magad írtad népszerű tévedés az ehhez való hozzáállásom. Ha népszerű akkor azt jelenti sokan használják miközben tévednek, én is tévedtem de már a 16. fejezet végén tartok és még mindig ráérek módszereimen finomítani és bajnokságonként 10k fölött teljesíteni ha éppen kedvem tartja 10k.-t kattintani.. de most már csak azért , hogy minden csodám 30. szinten legyen ??? mit csináljak azzal a rengeteg TP-vel a játék végén ???. A bajnoksági szuper teljesítmény, kiégeti a várost. Mindenkinek meg kell találnia az egyensúlyt amely fejlődését segíti. Nem mindenki harcos típus de itt azért harcolni is kell, jutalommal jár☺
Egy játékgyorsítási javaslat és megoldás talán sok embernek tetszene legalább abból a szempontból , hogy 20-30% idő alatt elérheti ugyanazon megszokott teljesítményét (nem teljesítménynövelő javaslat), még ha nem is a legkifinomultabb módszerekkel.
 

DeletedUser3909

Vendég
A link alatt egy 6 perces valós idejű videó, melyet a legutóbbi selyembajnokság alkalmával készítettem, első nap első kör 45.-55. tartomány... tisztán látszik , hogy majdnem mindvégig ua. egységekkel harcolok.
Nos csak ez a pár perc rengeteg kattintás és 6 percből sokkal kevesebb lehetne a rögzíthető sablonok segítségével, nem beszélve a kattintó új tehermentesítéséről☺
 

Calyr

Veterán
Szia!
Természetesen tapasztaltabb játékosnak tartalak, már csak amiatt mert régebb óta játszol és a másik világban előbbre tartasz nálam, főleg bajnoksági eredmények terén.
Azt mondod tévedek pár dologban és ezt nem cáfolom, lehetséges.
Egyértelműsítek: ez nem arról, szól ki tapasztaltabb/jobb játékos, én nem ezért írok ide. Csak emlékszem, hogy amikor annak idején, a kisebb városommal infóra éhesen bújtam a fórumot, hányszor mentem vakvágányra - ezért pontosítok, hogy ami biztosan nem úgy van, másokat ne vigyen félre.

Említed, hogy a 9. kor végétől jön a repülő akadémia.. jön, majd meg kell építeni és fejleszteni 1-ről ☺.... később 12. fejezet Elementálok végén a Győzelmi Források.. jön, majd meg kell építeni és fejleszteni 1-ről ☺ és hopp már szép lassan itt is a játék vége :( közben a kaszárnyában majdnem végig dübörög a termelés.

Mit csináljon a játékos az első 9. fejezetben amikor a kiképzőpálya és zsoldostábor alig termel a kaszárnya mellett??? főleg ha az egy komolyabb vihar tűivel meg van támogatva ( 3. fejezet végétől fejleszthető). Szombat estétől kedd estig a játékosnak alig lesz ideje annyi egységet termelni , hogy nekilásson az új bajnokságnak ( felejtsük a macit - nem mindenkinek jutott belőle )... A merészebbek nekilátnak termelni az új egységeket, de fele annyi lesz belőle mint a kaszárnyában (2x semmiképp nem erősebbek) és ha rosszul döntenek már első nap elbukhatják az összeset. Persze termeljenek semmi gond.
Látszik, hogy ezt nem próbáltad, csak elméleti oldalról próbálsz rálátni. A helyzet ugyanis az, hogy ha addigra mind a kaszárnya, mind a zsoldostábor maxra van húzva, a zsoldostábor eleve gyorsabban termel. Ez például egy olyan kiskapu, ami segíthet. Sokan azt hiszik, hogy az egység termelő épületeknél ugyanolyan a fejlődés, de nagyon nem. Mondjuk úgy, hogy mindig érdemes kicsit előre nézegetni a számokat. ;)
Innen nézve pedig mondhatod, hogy ha addigra a vihar tűi csoda nagyon magasra van húzva, akkor az előny megkérdőjelezhetetlen - a valóság azonban az, hogy a 9. kor környékén nem gyakoriak a nagyon magas szintre húzott csodák. És akkor én azt mondom, ahogy belép a repcsi, azt érdemes fejleszteni, és így igen hamar túl fogja szárnyalni a kaszárnya+vihar kombót... (fejből nem mennek a pontos számok, de tessék csekkolni, alapban a kb. 16. szintű zsoldostábor gyorsabban termel, mint a kb. 30. szintű kaszárnya).
Azt egyébként egy szóval sem mondtam, hogy a módszer pikkpakk egyszerű - csak azt, hogy remek lehetőség. És a megszokott elvenari módon dolgozni kell érte, de megéri. :)

Nem akarok senkit sem félrevinni a bajnoksági módszereimmel, te magad írtad népszerű tévedés az ehhez való hozzáállásom. Ha népszerű akkor azt jelenti sokan használják miközben tévednek, én is tévedtem de már a 16. fejezet végén tartok és még mindig ráérek módszereimen finomítani és bajnokságonként 10k fölött teljesíteni ha éppen kedvem tartja 10k.-t kattintani.. de most már csak azért , hogy minden csodám 30. szinten legyen ??? mit csináljak azzal a rengeteg TP-vel a játék végén ???. A bajnoksági szuper teljesítmény, kiégeti a várost. Mindenkinek meg kell találnia az egyensúlyt amely fejlődését segíti. Nem mindenki harcos típus de itt azért harcolni is kell, jutalommal jár☺
Erre írtam, hogy te így játszol, ez a te döntésed. Aki meg maxolja a bajnokikat, heti szinten kivesz sok száz tp-t és egyebeket, és gyorsabban fejlődik. :)
Egyébként nem érdemes azon aggódni, mi legyen a rengeteg tp-vel, reálisan nézve a minden héten kimaxolt bajnokikkal is több év, mire a legfontosabb csodáid maxon lehetnek. És mire oda elérsz, az új fajokkal lesznek újak is.

Megnéztem a videódat. Szerintem jól rámutat a közöttünk lévő szemléletbeli különbségre: én a váltott egységekkel ezeket a csatákat minimális/közel nulla veszteségre hoztam volna. De treantokat/nehéz távolsági egységet biztos nem küldök több varázsló egység ellen, mert az darálja őket rendesen. Ha magas az életerő bónusz, eggyel még kis veszteséggel elbírhatnak (kisebb kezdeményezés és lépéstáv miatt legalább egy de inkább két sebzés megy rájuk), de ha több van, az történik, mint a videódban: lehet, hogy így is nyersz, de közben durván hullik az értékes sereg,
Sokan azért nem harcolnak, mert nincs rá elég egységük - hát ilyenkor szerintem még inkább nem mindegy a taktika. Más az elkerülhetetlen veszteség, meg a sima pazarlás.
 

DeletedUser3513

Vendég
Támogatom
ugyan én is elég vegyesen használom az egységeket és @Calyr kedvencei a kedvencem, de bármit támogatok, ami csökkenti a klikkek számát bajnokság idején ...
 

Deleted User - 373998

Vendég
Kedves Játékosok!
A Ötletet kihirdettük szavazásra. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok.
Köszönjük az együttműködéseteket.
 
Fent