• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Bűbájraktár bővítés

Támogatod a javaslatot?

  • Támogatom

    Szavazatok: 30 100,0%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 0 0,0%

  • Összes szavazó
    30
  • A szavazás lezárult .

Nazaroff

Tapasztalt építő
1. Benyújtó játéktapasztalata
Már egy ideje befejeztem a "Száműzöttek bosszúja" fejezetet. Pontszámom alapján a 9. játékos vagyok
(nem igazán értem mi szüksége van a sopportnak, vagy bárkinek erre. A játékosnévre keresve, vagy a városát megnézve ez rögtön kiderül.
Sokszor elég elolvasni a hozzászólást.)
2. Az ötlet röviden
Kéne egy új fül az Ereklyéknek a Búbájraktáron belül.
Most ez van, de még a második fülön is van még 2 áldás.
1652281922162.png
Nem nagy gond, de mégis kerülgetni kell őket.
Sokkal ritkábban kellenek mint az áldások, amit rendszeresen használunk.
Ha új fület kapnának, - ami nem egy komoly programozói feladat - egyszerűbb lenne az élet.
3. Az ötlet háttere
Első sorban PC-n játszom, mobilon csak ha nagyon muszáj, de szerintem ot még jobban fontos az áttekinthetőség.
4. Előnyök
Áttekithetőbbé válik a játék
5. Hátrányok
Kicsit dolgozni kéne a programozóknak
6. Ötlet-variációk, ötlet fejlesztési lehetőségek
Hasonló rendet lehetne vágni az Idézések fülön is, de ezt már elvetették, marad a kupleráj.
 
Utoljára szerkesztve:

Deathfolk

Veterán
Nagyon támogatom, én is gondoltam már erre korábban mert nekem még 1 féle ereklye és akkor már 3 óldalt fognak foglalni, idegesítő átlépkedni!
És az épület idézéseknél is lehetnének kategóriák, kultúra, lakos, katonai stb, mert ott már 31 oldalam van és semmit se találok meg... Mobilon meg annyit kell görgetni hogy elfárad az újam :D
 

Mihaszna

Veterán
Nazaroff

Engem érdekelne, hogy kb. mi a terved ezekkel a mócsing ereklyékkel (főleg amiből 1-2 db van)? Mert a városképedet elnézve nem hiszem, hogy bármelyiket is szándékoznál felhasználni - főleg, ha nincs (+) alapod hozzá. Én azt mondanám, hogy bonts le, mivel évek fognak eltelni, mire bármelyikből is 9-et összeszedsz - tekintettel arra, hogy egy idő után ezek úgyis kifogna esni a körforgásból, mivel az újabbak fognak dominálni.

Én mindent eladtam, lebontottam, így nem fáj a fejem miattuk. Ami van, azt pedig később tervezem letenni (stratégia szempontból) Nem a raktárral van a gond, hanem a felesleges halmozással. Ez kb. olyan, mint amikor rossz helyen parkolsz, jön a rendőr, s rád vágja a kerékbilincset.: Rossz helyen állsz, de rhdjl meg, ott is maradsz.
 

Csatolmányok

  • Aldások.jpg
    Aldások.jpg
    129,3 KB · Megtekintések: 15

Nazaroff

Tapasztalt építő
1652361336183.png
Mint látod bűbájtöredékből 1.134.000 van, így nincs szükségem a lebontásra.
Vannak az erekjék között tényleg feleslegesek, de több olyan is van amit gyüjtögetek, és majd egyszer jó lesz.
Pl. az egyik legjobb a Valentinnapi kocsinól (mannát, magot és 3 tp-t termel) már 2 van és gyűlik a harmadik is
Ugyanígy a sereggyógyító Alkonyfőnixbő is van lenn 3
Szóval így. :)
Idővel nekedi is összegyűlne néhány hasznos dolog, persze csak ha nem adod el :)
 

Mihaszna

Veterán
Szia, az ilyen tinglitangli event feladatoknál: "szerezz x bűbájtöredéket" eltolok egyet. Többet nem, mert nem töredék kell, csak a pipa a feladathoz.
Elfér, amikor kell, bontok belőle, de én se akarom minden nap látni, és átpörgetni, jó lenne egy külön fül.

Szia, Wic.

Korábban úgy volt, azt mondtátok (nem biztos, hogy pont te, de tapaszt játékos írta), hogy az ereklye túl értékes ahhoz, hogy lebontsák, vagy elherdálják ilyen feladatokra. Ezek szerint már nincs akkor értéke, mint régebben? :rolleyes:
 

Mihaszna

Veterán
Idővel nekedi is összegyűlne néhány hasznos dolog, persze csak ha nem adod el :)

Mindent eladok, amire nincs szükségem. Nem vagyok az a típus, aki a szemetét a garázsban tartja, miközben a több százezer vagy több milliós ft-os kocsija meg kint áll az udvaron. :)
 

Calyr

Veterán
Az ötlet jó, támogatom!

Én sem bontom le a számomra felesleges ereklyéket. Egyrészt mert a töredékem az extra felhasználás mellett is folyamatosan nő. Másrészt én kb. biztosra veszem, hogy elkészül majd olyan fejlesztés, hogy ezeket a régi ereklyéket fel lehessen használni konvertálásra (majd egyszer, nagy sokára, valamikor :) ), így bár engem is bosszant és zavar a felhalmozódás, elfér az ott, és jól jöhet később. A 20+ oldalas idézés fülhöz képest meg már csak apró puki a lágy szélben. :)
 

Deathfolk

Veterán
Én se bontom el az ereklyéket, sőt kimondottan hülyeségnek felelőtlenségnek tartom az elbontásukat, ahhoz túl értékesek és ritkák, van 1000más dolog amit el lehet bontani ha valakinek eventkor feladat miatt kell a töredék, pl nekem van 31 oldalnyi épület, és ezen belül rengeteg ami 1db helyet foglal de van belőle mondjuk 30db, pl kodexek, láng stb. Most így gyors ránézve kb 1200 épületem van raktárba:) Ezekből tudok bármikor bontani ha feladathoz kell, de amúgy 1 millió felett van a töredékem így ez pluszba nem kell!

Az ereklyékhez meg bármikor jöhet valami újítás, persze lehet soha nem lesz de lehet 1 hét múlva bejelentik, nem lehet tudni, a rúnákról se gondolta senki hogy 1x majd be lehet váltani 15tp-re, azt hirtelen megtörtént :D Lehet 1x majd lesz pl olyan lehetőség hogy 3db valamilyen ereklyét be lehet váltani 1 tetszőlegesre, vagy átalakítani tervrajzra vagy akármi, kitudja :) Szóval elfér a raktárba, a raktár végtelen, nem 1 lakás garázsa ami megtelik szeméttel :D Viszont ettől független hogy végtelen és elfér még lehetne valami szortírozási rendszer, vagyis külön fül az ereklyéknek és máris ott elférnének a végtelenségig ameddig nem jön valami fejlesztés hozzájuk :)
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
A bemutatott ablakban simán elfér egy ereklyék fül, ami alatt szépen gyűlhetne minden. Akár elbontjuk, akár nem. Általában célirányosan keresek a raktárban, és az egyre több Event hozadékaként eléggé felszaporodtak ezek a fel nem használt, vagy megtartalékolt ereklyék. A tendenciát nézve, ez a folyamat nem áll meg, mert lassan havonta jönnek az Eventek.
Míg 2019-ben egész évben volt 3 Event, 2020-ban 4 Event, 2021-ben már 8 Event. Idén már ez a 4. Eventünk 5 hónapon belül, így lehet, hogy emeljük megint a tétet. Ha minden hónapban jön valami "csúcsmodell", és hozzá 10 ereklye, az 12 újabb ablak a lapozgatni valókhoz. Menet közben pedig visszaköszönnek még a régiek is, mert beépítik a játékba a megszerzési lehetőséget.
Ennyi témában kapcsolódó közös kincsnek méltán lehetne egy önálló gyűjtőhelye a Bűbájraktárban. Ezek funkciójukat tekintve nem áldások, szóval eléggé rossz helyen vannak eleve. Bizonyára a tervező akkor még nem számolt azzal, hogy milyen irányt vesz e téren a játék.
 
Utoljára szerkesztve:

polgarmaercell

Erős harcos
Nekem semleges. Én vagy felhasználom az ereklyéket, vagy tartogatom, ha azok eseményépülete jó valamire és nem haszontalan helyfoglaló.
 

Rikari

Veterán
Olvasgatom itt a hozzászólásokat és a válaszok zöme inkább arról szól, hogy ki mit csinál az ereklyékkel. Ez mindenkinek a magánügye és játékstílusfüggő. Az ötlet abszolút nem erre irányul, hanem az ereklyék tárolási módosítására. Legyen-e külön helyük a Bűbájraktárban, vagy maradjanak a zanzásított Áldások kategóriában? Itt most ezen van a hangsúly, a többi nem lényeges.
 

Putyika

Veterán
@Mihaszna legyél kedves az ehhez hasonló destruktív megjegyzéseket következőleg magadban tartani. Kösz!
Nem vagyok benne biztos, hogy a "destruktív" a legjobb szó ide, de abban biztos vagyok, hogy a "következőleg" az teljes mértékben értelmetlen ebben a szövegkörnyezetben. ;) Sőt abban is biztos vagyok, hogy nem vagy moderátor, nem a te dolgod fegyelmezni a fórumozókat. Persze nyilván elmondhatod a véleményed mások megnyilvánulásairól, de nem a te feladatod megszabni, hogy ki mit írjon és mit ne.
 
Fent