• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bétás tapasztalatok avagy mi is várható

Rikari

Veterán
Teljesen igazad van az arany és a nyaklánc mennyiségek (mert a nyakas is több, mint volt előzőleg) megnövelésével kiegyelítettebbé tették a mezőnyt. Máskor az első három csapat, de lehet még ettől is több, iszonyat módon elhúzott a normálban játszó csapatoktól, a megközelíthetetlen távolság szakadékát képezve a többiek számára. Ez sokakat lelombozhatott, és egy legyintéssel ment ugyan tovább, de a lelkesedését elnyelte az a bizonyos szakadék. A kiemelkedő ranglista mögött városátalakítások és csapatátrendezések zajlottak már a felkészülési időben, kifejezetten a helyezésre gyúrva, és persze 6 napon át nem alszok, nem eszek, nem élem a megszokott kis életemet,...sőt a WC-re is csak akkor rohanok ki, amikor azt már nagyon muszály. :p
Most az aranyügyekből is az látszik, hogy ezt már nem támogatják, látványos a satufék, és van egy olyan érzésem, hogy legközelebb az Elvenari Őrjelvényt fogják feltuningolni az aranyhoz hasonló elven. Ezekhez nincsen értelme csapattagokat váltani, városokat lerombolni és telepakolni apró épületekkel a hajtás érdekében.
Itt szerintem az zajlik most, hogy áttekinthették azokat a jelvényeket, amelyekből kimagaslóan sok maradt bent a kalandok után a játékosoknál és ezeket zárkóztatják fel a többihez, ergo emelik velük a tétet. Az (előre nem látható, vagy kiszámított...nem tudhatom) következmény, hogy így ezzel esélyt adtak minden csapat számára, hogy azok is labdába rúghassanak egy kedvezőbb rangsorolásért, ahol nincsen előzetes mahinációk.
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
viszont azt el kell ismerni, hogy most még nincs is szétszakadva a mezőny, az első kivételével fej-fej mellett haladunk, az arany nehezítés, mivel nem lehetett vele számolni, ugyanúgy szívat mindenkit
Itt jön be az ilyen megoldások fair play-t befolyásoló jellege: elvileg ez innentől akár az arany-áldás erőforrás menedzsmenten is múlhatna. Azaz amelyik csapatnál a tagoknak több van felhalmozva, és úgy döntenek, hogy ezeket felhasználják, simán előnybe kerülnének a továbbra is csak teljesítményben gondolkodókkal szemben.
Persze, mivel a béna nyeremények miatt az egésznek nincs valós tétje, ez nem feltétlenül érné meg - lehet ez is egyfajta fejlesztői zsenialitás az egyensúly fenntartása végett. ;)
 
Elszomorítottál. :oops:
A Béta szerver a minden változások bevezetésének helye. Ott minden jelvény kívánalma normális volt. Nem értem az okát, hogy miért cserélték fel a szerverek funkcióját? Amennyiben a Bétán ezzel rukkolnak ki elsőnek, akkor az éles szerverre kerüléskor korrigálniuk kellett volna, mert a felháborodás miatt kénytelenek lettek volna. Erre mit csináltak? Sumák módon élesre dobták be a változást.
Megkérlek benneteket Moderátorok, hogy jelezzétek a magyar szerverről a nehézségeinket a "Mindenhatók" felé. Ha azt szeretnék, hogy az amúgy is már elavult, sok közösségi munkával járó, (olykor még szükségtelen vitás helyzeteket is generáló), jutalmaiban elképesztően sovány kalandjaikat rendre megcsináljuk, akkor az legyen legalább az élvezhetőség és a teljesíthetőség határaihoz igazítva.
Ha ez nem megy, akkor meg hagyjanak bennünket békén a nyomoronc kalandjaikkal. Elnézést kérek előre is a kirohanásomért, de nézzék már a mit-miért összefügéseit is ha valamibe belenyúlnak, akkor minden körülmények között jobbító szándékkal örvendeztessék meg a játékosokat.
Ez egy igen kellemetlen pofon volt, amit hátulról kaptunk és mint általában mindenki, szemből szeretem látni a közelgő veszélyt. Zsákaranyra felkészülni a kalandhoz nem tudsz, így gratulálok a fejlesztőnek, amikor hátrakötött sarokkal kényszerít arra, hogy szökdécseljek az útpontokon, már ha játszani akarok ezzel a játékelemmel (a csapattal), miközben az aranyáldásaimat pazarlom el a mindent is horror áron adó kufárjuknál.
A kufárt is átkalibrálták a múltban, mert eleinte ez is sokkal barátibb volt. Akik régóta játszanak átélték ezt, és hiába vernyogtunk, nem változtattak rajta. Szerintem ezen sem fognak. Már nem szomrú vagyok, hanem csalódott és felháborodott. Egyrészt a módon, ahogy ezt végrehajtották, másrészt magán a változtatáson. Ezek a titkos és tisztességtelen változtatások, akár hiba, akár nem, csökkentik a játékosok hűségét a játék iránt, különösen akkor, ha semmi erőfeszítést nem tettek, hogy enyhítsék a problémákat – például ingyenes érme-azonnali juttatással mindenkinek. Nem vagyok kalandhívő, sosem voltam az, gondolom ez látszik a bejegyzésemen is, de elfogadtam és mindig részt vettem benne. Sőt általában a minden térkép/minden út alapján játszunk a csapataimmal, de ezek után el kell gondolkodni, hogy kell-e nekünk a minden? :rolleyes:
Minden szavaddal maximálisan egyetértek ;)
 

polgarmaercell

Erős harcos
Elszomorítottál. :oops:
A Béta szerver a minden változások bevezetésének helye. Ott minden jelvény kívánalma normális volt. Nem értem az okát, hogy miért cserélték fel a szerverek funkcióját? Amennyiben a Bétán ezzel rukkolnak ki elsőnek, akkor az éles szerverre kerüléskor korrigálniuk kellett volna, mert a felháborodás miatt kénytelenek lettek volna. Erre mit csináltak? Sumák módon élesre dobták be a változást.
Megkérlek benneteket Moderátorok, hogy jelezzétek a magyar szerverről a nehézségeinket a "Mindenhatók" felé. Ha azt szeretnék, hogy az amúgy is már elavult, sok közösségi munkával járó, (olykor még szükségtelen vitás helyzeteket is generáló), jutalmaiban elképesztően sovány kalandjaikat rendre megcsináljuk, akkor az legyen legalább az élvezhetőség és a teljesíthetőség határaihoz igazítva.
Ha ez nem megy, akkor meg hagyjanak bennünket békén a nyomoronc kalandjaikkal. Elnézést kérek előre is a kirohanásomért, de nézzék már a mit-miért összefügéseit is ha valamibe belenyúlnak, akkor minden körülmények között jobbító szándékkal örvendeztessék meg a játékosokat.
Ez egy igen kellemetlen pofon volt, amit hátulról kaptunk és mint általában mindenki, szemből szeretem látni a közelgő veszélyt. Zsákaranyra felkészülni a kalandhoz nem tudsz, így gratulálok a fejlesztőnek, amikor hátrakötött sarokkal kényszerít arra, hogy szökdécseljek az útpontokon, már ha játszani akarok ezzel a játékelemmel (a csapattal), miközben az aranyáldásaimat pazarlom el a mindent is horror áron adó kufárjuknál.
A kufárt is átkalibrálták a múltban, mert eleinte ez is sokkal barátibb volt. Akik régóta játszanak átélték ezt, és hiába vernyogtunk, nem változtattak rajta. Szerintem ezen sem fognak. Már nem szomrú vagyok, hanem csalódott és felháborodott. Egyrészt a módon, ahogy ezt végrehajtották, másrészt magán a változtatáson. Ezek a titkos és tisztességtelen változtatások, akár hiba, akár nem, csökkentik a játékosok hűségét a játék iránt, különösen akkor, ha semmi erőfeszítést nem tettek, hogy enyhítsék a problémákat – például ingyenes érme-azonnali juttatással mindenkinek. Nem vagyok kalandhívő, sosem voltam az, gondolom ez látszik a bejegyzésemen is, de elfogadtam és mindig részt vettem benne. Sőt általában a minden térkép/minden út alapján játszunk a csapataimmal, de ezek után el kell gondolkodni, hogy kell-e nekünk a minden? :rolleyes:
Egyetértek.
 

Szerencse fia

Veterán
Elszomorítottál. :oops:
A Béta szerver a minden változások bevezetésének helye. Ott minden jelvény kívánalma normális volt. Nem értem az okát, hogy miért cserélték fel a szerverek funkcióját? Amennyiben a Bétán ezzel rukkolnak ki elsőnek, akkor az éles szerverre kerüléskor korrigálniuk kellett volna, mert a felháborodás miatt kénytelenek lettek volna. Erre mit csináltak? Sumák módon élesre dobták be a változást.
Megkérlek benneteket Moderátorok, hogy jelezzétek a magyar szerverről a nehézségeinket a "Mindenhatók" felé. Ha azt szeretnék, hogy az amúgy is már elavult, sok közösségi munkával járó, (olykor még szükségtelen vitás helyzeteket is generáló), jutalmaiban elképesztően sovány kalandjaikat rendre megcsináljuk, akkor az legyen legalább az élvezhetőség és a teljesíthetőség határaihoz igazítva.
Ha ez nem megy, akkor meg hagyjanak bennünket békén a nyomoronc kalandjaikkal. Elnézést kérek előre is a kirohanásomért, de nézzék már a mit-miért összefügéseit is ha valamibe belenyúlnak, akkor minden körülmények között jobbító szándékkal örvendeztessék meg a játékosokat.
Ez egy igen kellemetlen pofon volt, amit hátulról kaptunk és mint általában mindenki, szemből szeretem látni a közelgő veszélyt. Zsákaranyra felkészülni a kalandhoz nem tudsz, így gratulálok a fejlesztőnek, amikor hátrakötött sarokkal kényszerít arra, hogy szökdécseljek az útpontokon, már ha játszani akarok ezzel a játékelemmel (a csapattal), miközben az aranyáldásaimat pazarlom el a mindent is horror áron adó kufárjuknál.
A kufárt is átkalibrálták a múltban, mert eleinte ez is sokkal barátibb volt. Akik régóta játszanak átélték ezt, és hiába vernyogtunk, nem változtattak rajta. Szerintem ezen sem fognak. Már nem szomrú vagyok, hanem csalódott és felháborodott. Egyrészt a módon, ahogy ezt végrehajtották, másrészt magán a változtatáson. Ezek a titkos és tisztességtelen változtatások, akár hiba, akár nem, csökkentik a játékosok hűségét a játék iránt, különösen akkor, ha semmi erőfeszítést nem tettek, hogy enyhítsék a problémákat – például ingyenes érme-azonnali juttatással mindenkinek. Nem vagyok kalandhívő, sosem voltam az, gondolom ez látszik a bejegyzésemen is, de elfogadtam és mindig részt vettem benne. Sőt általában a minden térkép/minden út alapján játszunk a csapataimmal, de ezek után el kell gondolkodni, hogy kell-e nekünk a minden? :rolleyes:
Szia Rikari!

Teljesen egyetértek, hiszen egyáltalán nem lehet felkészülni olyan mértékben a kalandra, ahogyan szeretnénk. Hiába minden teszt, innen-onnan jövő információ, hiszen az éles szerverre érkező adatok merőben mások lehetnek. Emiatt még gondosabb áttekintést igényel a tervezés-szervezés. A minden térkép, minden út pedig úgy kizsigereli a csapatokat, hogy az szerintem is felejtős lesz a jövőben..... Emiatt ezt senkinek sem javaslom. Sokkal kifizetődőbb az 1 térkép 1 útvonal, mert kb. az ott elköltött anyagok állnak arányban a megnyerhető jutalommal.....

Üdv.: Szeri
 

Burney

Felderítő
Sziasztok!
Az Átjáró a múlba eventtel kapcsolatban kérdezném, hogy valakinek összejött az épület együttes ezzel az új rendszerrel??
Eddig 1 utat sikerült végigcsinálnom a rubintokkal, de elég nyögvenyelősnek tűnik míg 3-4 rubintos ajánlatokat sikerül kisakkozni :(
 

Rikari

Veterán
Sziasztok!
Az Átjáró a múlba eventtel kapcsolatban kérdezném, hogy valakinek összejött az épület együttes ezzel az új rendszerrel??
Eddig 1 utat sikerült végigcsinálnom a rubintokkal, de elég nyögvenyelősnek tűnik míg 3-4 rubintos ajánlatokat sikerül kisakkozni :(
Igen nekem a Bétán összejött, bár amit ad arra nem igazán van nagy szükségem, ezért nem is tettem le.

Álmodozós: Nagyon várom azt az Eventet, ahol a nagy többségnek is fontos (akinek még nem, majd később az lesz) manát-magot-unurt-katalizátort adó szett lesz a fődíj (és nem választós fajta, hanem 24 óránként mindenből, mindent).
Más irányú elképzelésem is van még... jöhetne egy olyan is, hogy a szettben az alapbűbájokból a Ellátást-Fabrikálást-Műveltséget kapnánk megspékelve egy állateledellel (naponta).
Előre borítékolom, hogy ezekre rácuppannánk sokan, és komolyabb aktivitást is hozna, mert lenne benne motiváció, pláne ha az első álmomban a mennyiségeket is felturbóznák egy cseppet. Azt sem bánnám ha 6x7-es területet venne el a váromból bármelyik ilyen szett. ;)
 
Utoljára szerkesztve:

Kira7

Veterán
Igen nekem a Bétán összejött, bár amit ad arra nem igazán van nagy szükségem, ezért nem is tettem le.

Álmodozós: Nagyon várom azt az Eventet, ahol a nagy többségnek is fontos (akinek még nem, majd később az lesz) manát-magot-unurt-katalizátort adó szett lesz a fődíj (és nem választós fajta, hanem 24 óránként mindenből, mindent).
Más irányú elképzelésem is van még... jöhetne egy olyan is, hogy a szettben az alapbűbájokból a Ellátást-Fabrikálást-Műveltséget kapnánk megspékelve egy állateledellel (naponta).
Előre borítékolom, hogy ezekre rácuppannánk sokan, és komolyabb aktivitást is hozna, mert lenne benne motiváció, pláne ha az első álmomban a mennyiségeket is felturbóznák egy cseppet. Azt sem bánnám ha 6x7-es területet venne el a váromból bármelyik ilyen szett. ;)
Szia!
A dal már elég régen megszületett hozzá : "álmodj királylány" ....elnézve az evenetek fődíjait 1 darabig még álmodozhatsz róla :)
 

Mihaszna

Veterán
Nahát! Már (talán) több is mint 2 éve, hogy nem volt ilyen retro "event" :) Alig várom! :)


Ennek fejében szintén a Bétáról egy hír, amely talán már az Új faj érkezésének a jele is lehet, amit már sokan várnak. :)

Kedves Emberek és Elfek!

Hamarosan változások lesznek az elérhető városbővítések számában!

  • A városi rács 65x65-ről 70x65-re bővül
  • Két további prémium bővítmény is elérhető lesz
  • Egy tartománybővítés 620 tartomány kitöltésével válik elérhetővé
  • A fennmaradó új tartományok hamarosan feloldhatók titokzatos új technológiák révén...
 

Herannin

Erős harcos
Én csak 2.5 éve játszok, nem vágom mi ez a gyártogatós event. Ez most olyan, mint a testvériségi kalandnál, hogy gyárts szerszámos dobozt a kovácshoz, vagy 2 napos manu gyártás a szoborhoz?
 

Herannin

Erős harcos
Valahogy olyan kezd lenni Elvenar, hogy minden "ráérő"percet szeretne beosztani a fejlesztő gárda.Nem biztos, hogy jó irány!
Hát jó lenne ha a jutalom motiválna is hogy csináljam. Én még mindig nem kezdtem el kipörgetni az eventet, mert semmi értelmes nincs amit érdemes lenne megszerezni...
 

Laci0212

Erős harcos
Hát jó lenne ha a jutalom motiválna is hogy csináljam. Én még mindig nem kezdtem el kipörgetni az eventet, mert semmi értelmes nincs amit érdemes lenne megszerezni...
Volt rá példám,egy 10 napos játékkihagyás után az utolsó 6 napban toltam le az egészet,de a városkörüli "hiányzók" miatt csak 8-as szint.
Viszont Te játszol,gyűjtögetsz,egyben lesz mindened,lehet könnyebb lesz megszerezned az összes épületet.
Bár nagy a szerencsefaktor !
 

Deathfolk

Veterán
Hát jó lenne ha a jutalom motiválna is hogy csináljam. Én még mindig nem kezdtem el kipörgetni az eventet, mert semmi értelmes nincs amit érdemes lenne megszerezni...
Engem szintén nem érdekel ez a event, se a szett se a napi díjak, ennek ellenére 2 napja a lakatnál vagyok, pedig nem hajtottam rá, egyszerűen csak meglett a napi dolgaimból... :) Én elnyomtam próbaképpen pár 100 pontot megnézni milyen is ez a event mechanika (jó szar) a maradék sok pontomat majd a holnapi napon 20ősi TP-nél nyomom el, más nincs ami kicsit is érdekelne... (4 év alatt szerintem ez a legrosszabb event ami volt, pláne ez a gagyi minijáték miatt)
 
Utoljára szerkesztve:

Laci0212

Erős harcos
Engem szintén nem érdekel ez a event, se a szett se a napi díjak, ennek ellenére 2 napja a lakatnál vagyok, pedig nem hajtottam rá, egyszerűen csak meglett a napi dolgaimból... :) Én elnyomtam próbaképpen pár 100 pontot megnézni milyen is ez a event mechanika (jó szar) a maradék sok pontomat majd a holnapi napon 20ősi TP-nél nyomom el, más nincs ami kicsit is érdekelne... (4 év alatt szerintem ez a legrosszabb event ami volt, pláne ez a gagyi minijáték miatt)
Elég "jóra"sikeredett! Ahogy írtad,szar.Szeretném,ha elfelejtenék ezt a Gaminátor fílinget!
 

Szerencse fia

Veterán
Hát jó lenne ha a jutalom motiválna is hogy csináljam. Én még mindig nem kezdtem el kipörgetni az eventet, mert semmi értelmes nincs amit érdemes lenne megszerezni...
Szia Herannin!

Igazad van maximálisan, hiszen sem a szett, sem a napi díjak nem hozzák lázba a játékosokat, - köztük engem sem.
Viszont érdemes megcsinálni a feladatokat és kipörgetni a zsetonokat ott, ahol ad egység áldást, hiszen a seregünkhöz jól jönnek ;)

Üdv.: Szeri :)
 
Fent