• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bétás tapasztalatok avagy mi is várható

Rikari

Veterán
,,Szerintem az Unurium sokkal értékesebb, mint az 50 TP".
Igen...igazad van Mihaszna, hogy neked most az Unurium értékesebb, mint az 50 Tudáspont. Mindaddig, amíg el nem éred a Csapatszellem faj végét és le nem tudod tenni a Szellemek Templomát. Ha eléred a Száműzöttek faj végét, akkor az Unurium mennyiséget tovább tetézi a játék a Vallorián Pecséttoronnyal, melynek szintjeinek emelésével, minden begyűjtött arany mellé és Eventkellék mellé plusz Unuriumot is ad ajándékba.
Addig viszont valóban állandó figyelmet igényel az Unurium mennyisége. Most hajókázol még egy darabig és előtted a következő faj vége, hogy ehhez hozzáférj. Minden kornak megvan a szépsége és az előnye, céljai. Akik már olyan csodákkal is rendelkeznek amivel te még nem, azok persze könnyen beszélnek. :) Tedd el ezeket az infókat a jövőre nézve!
Bízom benne, hogy az eddigi szorgalmad nem esik vissza, és a kitartásoddal eléred azt az állapotot, amiről Nazaroff és én beszélünk. Addig viszont egy komoly tornamutatvány az Unurium és a magok egyensúlyban tartása, valamint a mindenre is elegendő mana mennyiségének beszerzése.
Nagyon szép a városod felírata, olyan mint egy fafaragott tábla. Remek és jó ízlésre vall.
 
Utoljára szerkesztve:

Kira7

Veterán
Nem hát! :) A Kereskedő. Már nem emlékszem, hogy melyik Ötletben, de arra igen, hogy Kira írta nekem, hogy majd amikor elérem az Unur Kereskedői fejezetet, akkor majd rájövök, hogy nem baj, ha minél több manum van letéve, mert befolyásolja az Unurium termelésének a mennyiségét. Azt nem tudom - vagyis nem emlékszem rá - hogy írta e még mellé, hogy a manuk fejlettségi szintje is jó ha maxon van - esetleg majd valaki javít, ha most rosszat írtam -. Egyébként nem azt írtam, hogy Unurium problémával küszködök hanem, hogy ,,Szerintem az Unurium sokkal értékesebb, mint az 50 TP".
Szia!
Az unurium termelésed a kereskedőnél függ : a dolgozó lakosságtól és a szükséges kultúrától ...ezeket meg eventes épületekkel egyiket se tudod emelni, manukkal vagy fegyvertárakkal emeled. Minél magasabb a manuk szintje annál több a dolgozó lakosság és szükséges kultúra is . A szellemek templománál is szintén számít a szükséges kultúra mert úgy számolja ki a bónuszt a ládákhoz, ha ez alacsonyak akkor annyira a szellemek temploma se dobja meg...meg ha nem is tornyozol annyit akkor se. Azokban a városokba ahol nem varázslatos lakóépülettel van tele a város, ott a lakóépületek fejlesztéséhez is unuriúm szükséges sok-sok millió, így abban igazad van lesz sok olyan város ahol az unuriúm értékesebb :) mint a tp.
 

Mihaszna

Veterán
Kedves, Rikari. Köszönöm, az empatikus meglátásodat, ami az én jelenlegi helyzetemet érinti. Mint ahogy írtam is, az Unurium nekem új, még akkor is ha nem ismeretlen számomra. Amikor új alapanyaggal kell dolgoznom - ami a korszakhoz képest bizonyos értelemben korlátozottan beszerezhető és még ennek fejében bomlik is -, úgy oldom meg, hogy ne legyen (nagy) veszteségem, hogy azonnal felhasználom, ha van rá módom, vagyis majdnem lenullázom. Ha egyszer majd eljutok oda, ahol ti is vagytok, nyilván nem fog gondot okozni, hogy stabilan tudjam tartani a szintet. A szorgalmam és a kitartásom nem fog visszaesni, mert szeretem ezt a játékot. Ide menekülök a nagy világ elől az unott és monoton hétköznapok után. Az idő nekem dolgozik, szóval nincs hátrányom. Én nem vásárolom meg a kutatásokat, hanem megdolgozom értük. Néha-néha rásegítek, de az nagyon ritka. :)

Kedves Kira7. Köszönöm, hogy ismét türelemmel leírtad az Unurim rejtélyének működését. Hogy őszinte legyek, nem voltam biztos benne, hogy amit írok, az helyes, csak abban, hogy te írtad. Még egyszer köszönöm. :)
 

Rikari

Veterán
Ebben az Eventben látok törekvést az Inno-tól arra vonatkozóan, hogy még több állateledelhez jussunk. Az irány jó és dícséretes, csak lehetne kicsit bőkezűbb velünk.
 

Csatolmányok

  • Savory Bites.png
    Savory Bites.png
    143,9 KB · Megtekintések: 71
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
Amint végzett a "Szerencsés" kis uszonyos a dolgával, tovasiklik egy másik dimenzióba, de nem kell aggódni, mert nem hagy légüres teret maga mögött. Jön a következő Testvéri Kaland a hozzájuk tartozó nyereményekkel:

TK 1.jpg Tk 2.jpg Tk 3.jpg ( a 3. pályaszakasz teljesítését követően a Tiltott Romok épületegyüttes egyik darabját vehetjük magunkhoz, természetesen választhatunk, hogy melyiket szeretnénk birtokolni).

Jó Kalandot mindegy kinek. :);)
 
Utoljára szerkesztve:
A jelenlegi testvériségi kalandjátékban a játék fejlesztői - szerény véleményem szerint - az arany gyűjtögetése feladattal kicsit túllőttek a célon. 1910. vagyok a ranglistán és a kalandjátékban 1 tarisznya arany megszerzéséhez 15.912.000 aranyat kell összegyűjtenem. 1 látogatás alkalmával 64.000 aranyat kapok. Ami azt jelenti, hogy 249 szomszédi látogatással tudok összegyűjteni 1 tarisznya aranyat. Ti hogy vagytok ezzel?
 

Mihaszna

Veterán
A jelenlegi testvériségi kalandjátékban a játék fejlesztői - szerény véleményem szerint - az arany gyűjtögetése feladattal kicsit túllőttek a célon.

Egyetértek. Szerintem ez azért van, mert a Csodacsapat jelvényt viszont nagyon megkönnyítették a rúnák felhasználhatóságával. Legalábbis gondolom én.. de biztos van valami értelmesebb magyarázat rá.. :rolleyes:
 

Rikari

Veterán
Ti hogy vagytok ezzel?
Rosszul vagyok. :)
Eddig a Zsákarany volt az egyik legkönnyebben megszerezhető jelvény nálam, 1 x 3 órás Varilakók 2 rántással lekaszálva és máris bent a jelvény, de mostmár lassan a megszerzése felér egy kováccsal, szoborral. Eleinte csak vártam, hogy teljen már be az a jelvénycsík, de nagyon nem akart, mire jött a "bambulatos" felismerés, hogy eszméletlen sokat kér.
Felmerül bennem ilyenkor, hogy aki ezt a limitet ilyen veszett módon megemelte, az vajon kalandozik-e a csapatával? Ha igen, akkor az ő városa csak a legmagasabb szintű varázslatos lakóépületekkel van tele, és a raktárából használt arany áldásokat teszi még hozzá, ha nem, akkor pedig vissza kellene ejtőernyőzni a földre. Hiába Elvenar az álmodások világa, a számok itt is beszélnek, és csak "A bárányok hallgatnak."
 
Azzal, hogy elvették a 15 perces termeléssel gyűjthető Treant jelvényt, meg az 1 órás termeléssel gyűjthető pék jelvényt, plusz a gazdálkodók öröme jelvényhez nem 5 db hanem 10 db 9 órás termelés kell, meg a csodacsapat jelvényhez nem 10, hanem 20 tudáspont kell és még sorolhatnám, amúgy is sokkal nehezebbé vált a játék, mint előtte. Hozzájön még ez is, hogy a tarisznya aranyat (ami eddig szinte a legkönnyebben teljesíthető volt) is már ilyen nehezen lehet összegyűjteni. Eddig én nagyon vártam mindig a kalandjátékot és a csapattársaim is szerették, de ezekkel a változtatásokkal már biztos vagyok benne, hogy ez a kalandjáték is sokat fog veszíteni a népszerűségéből. Maga a játék is egy türelemjáték, mert az első néhány fejezet után szándékosan le van lassítva a játék, így meg még ez a kalandjáték is sokkal-sokkal nehezebb, mint volt, így nem kell csodálkozni, hogy a közel 30 ezer (Arendyll világ) játékosból jó, ha 4-5 ezer játszik aktívan. A fejlesztésekkel nem a játék játszhatóságát és népszerűségét érik el, hanem inkább az ellenkezője válik valóra. De biztos valakinek ez is megéri.
 
Rosszul vagyok. :)
Eddig a Zsákarany volt az egyik legkönnyebben megszerezhető jelvény nálam, 1 x 3 órás Varilakók 2 rántással lekaszálva és máris bent a jelvény, de mostmár lassan a megszerzése felér egy kováccsal, szoborral. Eleinte csak vártam, hogy teljen már be az a jelvénycsík, de nagyon nem akart, mire jött a "bambulatos" felismerés, hogy eszméletlen sokat kér.
Felmerül bennem ilyenkor, hogy aki ezt a limitet ilyen veszett módon megemelte, az vajon kalandozik-e a csapatával? Ha igen, akkor az ő városa csak a legmagasabb szintű varázslatos lakóépületekkel van tele, és a raktárából használt arany áldásokat teszi még hozzá, ha nem, akkor pedig vissza kellene ejtőernyőzni a földre. Hiába Elvenar az álmodások világa, a számok itt is beszélnek, és csak "A bárányok hallgatnak."
Kezdem azt hinni, hogy a játék "fejlesztői" egy-egy ilyen "fejlesztés" után röhögnek a markukba, hogy már megint milyen jól "megvicceltek" bennünket és élvezettel nézik, hogy mit szenvedünk egy-egy feladat megoldásával. :mad:
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Calyr

Veterán
Azzal, hogy elvették a 15 perces termeléssel gyűjthető Treant jelvényt, meg az 1 órás termeléssel gyűjthető pék jelvényt, plusz a gazdálkodók öröme jelvényhez nem 5 db hanem 10 db 9 órás termelés kell, meg a csodacsapat jelvényhez nem 10, hanem 20 tudáspont kell és még sorolhatnám, amúgy is sokkal nehezebbé vált a játék, mint előtte. Hozzájön még ez is, hogy a tarisznya aranyat (ami eddig szinte a legkönnyebben teljesíthető volt) is már ilyen nehezen lehet összegyűjteni. Eddig én nagyon vártam mindig a kalandjátékot és a csapattársaim is szerették, de ezekkel a változtatásokkal már biztos vagyok benne, hogy ez a kalandjáték is sokat fog veszíteni a népszerűségéből. Maga a játék is egy türelemjáték, mert az első néhány fejezet után szándékosan le van lassítva a játék, így meg még ez a kalandjáték is sokkal-sokkal nehezebb, mint volt, így nem kell csodálkozni, hogy a közel 30 ezer (Arendyll világ) játékosból jó, ha 4-5 ezer játszik aktívan. A fejlesztésekkel nem a játék játszhatóságát és népszerűségét érik el, hanem inkább az ellenkezője válik valóra. De biztos valakinek ez is megéri.
Légy pozitív! Viszont a változtatásokért cserébe a játékmenet lényege ugyanaz a dögunalom, és a sablonnyeremények sem javultak. ;)
 

Rikari

Veterán
A német fórumról vannak híreim a Zsákarany mennyiségi elszállásával kapcsolatban. Megállaptást nyert, hogy ez egy játékhiba, viszont a kaland ideje alatt már nem javítják! :mad:
Az sem volt véletlen, hogy az első térkép kinyitásakor nem lehetett látni fent a jutalmakat. Egyébként a Bétán minden rendben volt a kalanddal. Az éles szerverekre kerüléskor benne felejtették a törlőkendőt a betegben. :D
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 373998

Vendég
A német fórumról vannak híreim a Zsákarany mennyiségi elszállásával kapcsolatban. Megállaptást nyert, hogy ez egy játékhiba, viszont a kaland ideje alatt már nem javítják! :mad:
Az sem volt véletlen, hogy az első térkép kinyitásakor nem lehetett látni fent a jutalmakat. Egyébként a Bétán minden rendben volt a kalanddal. Az éles szerverekre kerüléskor benne felejtették a törlőkendőt a betegben. :D
Kedves @Rikari !
Nem hiba az Egy tarisznya arany mennyisége, meg lett emelve a fejlesztők által. A német fórumon nem hibának tüntették fel, hanem változásnak.
 

Senta

Erős harcos
Kedves @Rikari !
Nem hiba az Egy tarisznya arany mennyisége, meg lett emelve a fejlesztők által. A német fórumon nem hibának tüntették fel, hanem változásnak.
ezt nem tudom most lájkolni :oops: kissé elgurultak ott a számok mikor szigorítottak! tudom, hogy eddig könnyű volt megszerezni, de most meg... nem lehetett volna egy középút esetleg? a kérdés költői, tudom nem ti határozzátok meg :)
 

Deleted User - 373998

Vendég
ezt nem tudom most lájkolni :oops: kissé elgurultak ott a számok mikor szigorítottak! tudom, hogy eddig könnyű volt megszerezni, de most meg... nem lehetett volna egy középút esetleg? a kérdés költői, tudom nem ti határozzátok meg :)
Teljesen megértem a felháborodásod, engem is meglepett....de bízzunk abban, hogy változni fog.
 

Csillagos

Tapasztalt építő
A német fórumról vannak híreim a Zsákarany mennyiségi elszállásával kapcsolatban. Megállaptást nyert, hogy ez egy játékhiba, viszont a kaland ideje alatt már nem javítják! :mad:
Teljesen megértem a felháborodásod, engem is meglepett....de bízzunk abban, hogy változni fog.
Mindenesetre legalább a pénzeső felhalmozódása megszűnik, a kufár meg dolgozik szakadásig.
Ugyanitt jelzem, hogy alapanyagosból is sok van... Egy új jelvény esetleg? :D
 

Rikari

Veterán
Nem hiba az Egy tarisznya arany mennyisége, meg lett emelve a fejlesztők által. A német fórumon nem hibának tüntették fel, hanem változásnak.
Elszomorítottál. :oops:
A Béta szerver a minden változások bevezetésének helye. Ott minden jelvény kívánalma normális volt. Nem értem az okát, hogy miért cserélték fel a szerverek funkcióját? Amennyiben a Bétán ezzel rukkolnak ki elsőnek, akkor az éles szerverre kerüléskor korrigálniuk kellett volna, mert a felháborodás miatt kénytelenek lettek volna. Erre mit csináltak? Sumák módon élesre dobták be a változást.
Megkérlek benneteket Moderátorok, hogy jelezzétek a magyar szerverről a nehézségeinket a "Mindenhatók" felé. Ha azt szeretnék, hogy az amúgy is már elavult, sok közösségi munkával járó, (olykor még szükségtelen vitás helyzeteket is generáló), jutalmaiban elképesztően sovány kalandjaikat rendre megcsináljuk, akkor az legyen legalább az élvezhetőség és a teljesíthetőség határaihoz igazítva.
Ha ez nem megy, akkor meg hagyjanak bennünket békén a nyomoronc kalandjaikkal. Elnézést kérek előre is a kirohanásomért, de nézzék már a mit-miért összefügéseit is ha valamibe belenyúlnak, akkor minden körülmények között jobbító szándékkal örvendeztessék meg a játékosokat.
Ez egy igen kellemetlen pofon volt, amit hátulról kaptunk és mint általában mindenki, szemből szeretem látni a közelgő veszélyt. Zsákaranyra felkészülni a kalandhoz nem tudsz, így gratulálok a fejlesztőnek, amikor hátrakötött sarokkal kényszerít arra, hogy szökdécseljek az útpontokon, már ha játszani akarok ezzel a játékelemmel (a csapattal), miközben az aranyáldásaimat pazarlom el a mindent is horror áron adó kufárjuknál.
A kufárt is átkalibrálták a múltban, mert eleinte ez is sokkal barátibb volt. Akik régóta játszanak átélték ezt, és hiába vernyogtunk, nem változtattak rajta. Szerintem ezen sem fognak. Már nem szomrú vagyok, hanem csalódott és felháborodott. Egyrészt a módon, ahogy ezt végrehajtották, másrészt magán a változtatáson. Ezek a titkos és tisztességtelen változtatások, akár hiba, akár nem, csökkentik a játékosok hűségét a játék iránt, különösen akkor, ha semmi erőfeszítést nem tettek, hogy enyhítsék a problémákat – például ingyenes érme-azonnali juttatással mindenkinek. Nem vagyok kalandhívő, sosem voltam az, gondolom ez látszik a bejegyzésemen is, de elfogadtam és mindig részt vettem benne. Sőt általában a minden térkép/minden út alapján játszunk a csapataimmal, de ezek után el kell gondolkodni, hogy kell-e nekünk a minden? :rolleyes:
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 373998

Vendég
Elszomorítottál. :oops:
A Béta szerver a minden változások bevezetésének helye. Ott minden jelvény kívánalma normális volt. Nem értem az okát, hogy miért cserélték fel a szerverek funkcióját? Amennyiben a Bétán ezzel rukkolnak ki elsőnek, akkor az éles szerverre kerüléskor korrigálniuk kellett volna, mert a felháborodás miatt kénytelenek lettek volna. Erre mit csináltak? Sumák módon élesre dobták be a változást.
Megkérlek benneteket Moderátorok, hogy jelezzétek a magyar szerverről a nehézségeinket a "Mindenhatók" felé. Ha azt szeretnék, hogy az amúgy is már elavult, sok közösségi munkával járó, (olykor még vitás helyzeteket is generáló), jutalmaiban elképesztően sovány kalandjaikat rendre megcsináljuk, akkor az legyen legalább az élvezhetőség és a teljesíthetőség határaihoz igazítva.
Ha ez nem megy, akkor meg hagyjanak bennünket békén a nyomoronc kalandjaikkal. Elnézést kérek előre is a kirohanásomért, de nézzék már a mit-miért összefügéseit is, ha valamibe belenyúlnak, és minden körülmények között a jobbító szándékkal örvendeztessék meg a játékosokat.
Kedves @Rikari !
Természetesen jelezni fogjuk! Én minden kaland kezdetekor abban bízom, hogy talán most jobb lesz! Fel a fejjel, egy ilyen játékelemet ahol a csapatot összekovácsolni kellene még jobban, nem szabadna elrontaniuk!
 

Csillagos

Tapasztalt építő
Kedves @Rikari !
Természetesen jelezni fogjuk! Én minden kaland kezdetekor abban bízom, hogy talán most jobb lesz! Fel a fejjel, egy ilyen játékelemet ahol a csapatot összekovácsolni kellene még jobban, nem szabadna elrontaniuk!
viszont azt el kell ismerni, hogy most még nincs is szétszakadva a mezőny, az első kivételével fej-fej mellett haladunk, az arany nehezítés, mivel nem lehetett vele számolni, ugyanúgy szívat mindenkit
 
Fent