• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bétás tapasztalatok avagy mi is várható

DeletedUser997

Vendég
még egy kérdés: vajon van élet zsoldostábor és kiképzőpálya nélkül, vagy ez egyszer majd kötelező lesz?
 

DeletedUser1259

Vendég
Mindkettő növelést mutat.
Szia! ez nem teljesen igaz így ugyanis rengetegen panaszkodnak (többnyire a 3. és a Törp fejezet közöttiek) hogy csökkent az Arany szakadék által adott lakosság. Ettől függetlenül én várom a változást :D akinek meg elveszik egy kevés lakossága talán átvészeli valahogy ;)
 

DeletedUser683

Vendég
Szia! ez nem teljesen igaz így ugyanis rengetegen panaszkodnak (többnyire a 3. és a Törp fejezet közöttiek) hogy csökkent az Arany szakadék által adott lakosság
Ebben igazad van! Most megnéztem, pont beléptem az 5. fejezetbe 4. szintű arany szakadékkal, és közel 200 lakossal kevesebbet ad, viszont 21120 arany helyett 49500 aranyat ad, amihez 234%.os kultúra kéne, viszont most nem függ az aktuális kultúra mértékétől! :)
 

DeletedUser1259

Vendég
Ebben igazad van! Most megnéztem, pont beléptem az 5. fejezetbe 4. szintű arany szakadékkal, és közel 200 lakossal kevesebbet ad, viszont 21120 arany helyett 49500 aranyat ad, amihez 230%.os kultúra kéne, viszont most nem függ az aktuális kultúra mértékétől! :)
Bár engem az arany annyira nem vígasztalna attól függetlenül ez viszont egy jó dolog :) Kiváncsi vagyok, hogy a többi csoda miként változik meg és hogy melyik csodák :D
 

DeletedUser683

Vendég
még egy kérdés: vajon van élet zsoldostábor és kiképzőpálya nélkül, vagy ez egyszer majd kötelező lesz?
A zsoldostábor akkor lesz igazán érdekes, ha 3 csillagos kutyád (Cerberus) lesz, mert annál nincs jobb a mágus egységek ellen! Valószínűleg a többi egységek a fejlődésésükkel jobban használhatóak lesznek, de ezt még nem tudom. :)
 

ElfSusa

Erős harcos
Sziasztok:)
Szeretném megkérdezni azokat, akik a bétán megnyerték ezt az orkos épületet, hogy érdemes e belefektetni az esszenciákat? Erős harcos ez? Fejleszthető? Vagy inkább várjak másik épületre? Az utazó kereskedő 2 nincs meg még

Azóta kaptam választ:)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser1893

Vendég
Sziasztok! :)
Amiről nem esett szó a közelmúltban (mert el voltunk foglalva az Eventtel), az az, hogy a bétán az ősi csodák kiegyensúlyozása folyik. Ez első lépésként 2 csodánál az 1.27 verzióval került be a játékba, amikor is a Titkok kötete, és az Arany szakadék esetében már megtörtént. A Titkok kötete csoda ezentúl nem fixen ad jutalmakat (felderítés utáni alapanyag, illetve napi tp termelés), hanem a főépület szintjéhez lett kötve a hatása. Az Arany szakadék esetében pedig szintén nem fix aranytermelés és extra lakosság lesz elérhető szintenként, hanem a dolgozó lakosság, és a Főépület szintje határozza meg százalékos arányban a hatását. Mindkettő növelést mutat. Szerintem lesz hová tenni a most feleslegesnek tartott rúnaszilánkokat, így jól fognak jönni az új bajnokság adta plusz rúnaszilánkok, és törött szilánkok is, hisz várhatóan többen, több csodát fognak építeni! ;)
Az új verzió bejelentésénél az utolsó mondatra hívom fel a figyelmet: "A következő napokban/hetekben további Ősi Csoda kiegyensúlyozásra számíthatunk a bétán."
Elképzelhető, hogy több csodát érdemes lesz lerakni, amit eddig sokan nem raktunk le, és elképzelhető, hogy nőni fog néhány csoda hatása, ahogyan már biztos, hogy nőtt a fent említett 2 csodaáé is! Az előbbiről csak sejtés van, és amint tudunk bővebbet, jelezni fogjuk, amint bevezetésre kerülnek. :)
A napi javításokban kijavították a "nem látszódó körök" (mozgás rács) hibát a tartományi harcok során, amik néha még jelentkeztek. Az auto harcoknál néha jelentkezett olyan hiba, hogy nagyon lassan fejeződött be. Ezt is javították, illetve azt, amikor a szomszédi segítség idő előtt "elfogyott", és még több apró javítás történt, mivel szinte naponta vannak apróbb frissítések, hibajavítások. :)
Szépeket, és sok sikert az Eventes tojástörésekhez (a mai napi exkluzív épülettel az éles szerveren mindenki szert tehet az Ork Stratégákra, már ez első fejezetesek is)!:)

Szia! Köszönöm, ez nagyon hasznos infó volt.
Az lenne a kérdésem, hogy a már lerakott ősi csodákra is érvényes a változás, vagy törölni kell őket és újra nekifutni a szilánkgyűjtésnek?
 

DeletedUser683

Vendég
Szeretném megkérdezni azokat, akik a bétán megnyerték ezt az orkos épületet, hogy érdemes e belefektetni az esszenciákat? Erős harcos ez? Fejleszthető? Vagy inkább várjak másik épületre?
Ezt neked kell eldönteni! Jelenleg még nem 3 csillagos ez az egység, de valószínűsítem, hogy ha 3 csillagos lesz, akkor jól használható egység lesz. :)
Fejleszthető nehéz távolsági egység.

Az utazó kereskedő 2 nincs meg még
Az jön az élesre is újra, hamarosan. :)
Az lenne a kérdésem, hogy a már lerakott ősi csodákra is érvényes a változás, vagy törölni kell őket és újra nekifutni a szilánkgyűjtésnek?
Nem kell törölni, a meglévőkre is érvényes, amit eddig bevezettek! Fentebb írtam is, hogy az Arany szakadéknak csökkent némileg az extra lakossága, nagyobb szinteken nem tudom mi a helyzet, de az aranytermelése 234%-ra növekedett. ;)
köszi! akkor addig nem töröm magam, hogy visszaépítsem. van felzárkózni valóm bőven.
Jelenleg én is csak a Cerberus 3 csillagost képzem benne, de remélem nem csak erre lesz jó, az viszont nagyon jó! :)
 

DeletedUser1893

Vendég
Ezt neked kell eldönteni! Jelenleg még nem 3 csillagos ez az egység, de valószínűsítem, hogy ha 3 csillagos lesz, akkor jól használható egység lesz. :)
Fejleszthető nehéz távolsági egység.


Az jön az élesre is újra, hamarosan. :)

Nem kell törölni, a meglévőkre is érvényes, amit eddig bevezettek! Fentebb írtam is, hogy az Arany szakadéknak csökkent némileg az extra lakossága, nagyobb szinteken nem tudom mi a helyzet, de az aranytermelése 234%-ra növekedett. ;)

Jelenleg én is csak a Cerberus 3 csillagost képzem benne, de remélem nem csak erre lesz jó, az viszont nagyon jó! :)

Köszönöm a választ!
 

DeletedUser1590

Vendég
Ebben igazad van! Most megnéztem, pont beléptem az 5. fejezetbe 4. szintű arany szakadékkal, és közel 200 lakossal kevesebbet ad, viszont 21120 arany helyett 49500 aranyat ad, amihez 234%.os kultúra kéne, viszont most nem függ az aktuális kultúra mértékétől! :)
Ez így elég meredek. 12es szakadékom van, és 21536 dolgozóm. Jelenleg 2000 lakost ad a szakadék -> az új állapot szerint a dolgozók 7.125%-a lesz. Ez 1534 lakos. Azaz frissítéskor, egyik pillanatról a másikra veszíteni fogok 466 lakost? Ez éppen egy 17es ház. És eddig is ki volt centizve a lakosság. Az arany az nem számít, abból mint a tenger...
Remélem, a többi csoda nem gyengülni fog. Bár, ha belegondolok, hogy csak azokat építettem eddig is, amiket szerintem megérte, sanszos, hogy ezek lesznek "lefelé" egyensúlyozva.
 

DeletedUser683

Vendég
Ez így elég meredek. 12es szakadékom van, és 21536 dolgozóm. Jelenleg 2000 lakost ad a szakadék -> az új állapot szerint a dolgozók 7.125%-a lesz. Ez 1534 lakos. Azaz frissítéskor, egyik pillanatról a másikra veszíteni fogok 466 lakost? Ez éppen egy 17es ház. És eddig is ki volt centizve a lakosság. Az arany az nem számít, abból mint a tenger...
Hmm, nekem fura, hogy többen azt írjátok, hogy az arany nem számít, mert felmerül bennem a kérdés, hogy akkor miért raktátok le pont az Arany szakadékot? :) Gondolom nem a kezdeti 200 lakos miatt, mert szerintem amiatt nem érdemes! De nekem például az élesen jóval több a dolgozó lakosság, és várhatóan jelentősen nőni fog az extra lakos is a kérdéses csodánál, de majd visszatérünk rá, ha ide is bevezetik. Nálam 79300 a dolgozó lakosság, és a mostani 410 lakos hármas szintű csodánál, hát le se merem írni, hogy mennyivel több lesz. :)
Gondolom egyébként, hogy az a cél, hogy az aktívabb kicsik is lerakják mihamarabb, és fejlesszék, hogy később élvezhessék az előnyét, de még nem látom át teljesen, és még akár változhat is, mire az élesre kerül. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1505

Vendég
Hmm, nekem fura, hogy többen azt írjátok, hogy az arany nem számít, mert felmerül bennem a kérdés, hogy akkor miért raktátok le pont az Arany szakadékot? :) Gondolom nem a kezdeti 200 lakos miatt, mert szerintem amiatt nem érdemes! De nekem például az élesen jóval több a dolgozó lakosság, és várhatóan jelentősen nőni fog az extra lakos is a kérdéses csodánál, de majd visszatérünk rá, ha ide is bevezetik. Nálam 79300 a dolgozó lakosság, és a mostani 410 lakos hármas szintű csodánál, hát le se merem írni, hogy mennyivel több lesz. :)
Gondolom egyébként, hogy az a cél, hogy az aktívabb kicsik is lerakják mihamarabb, és fejlesszék, hogy később élvezhessék az előnyét, de még nem látom át teljesen, és még akár változhat is, mire az élesre kerül. :)

Nekem például a plusz lakos miatt van lenn. Az arany kevésbé érdekel, mint a lakos. Ezért fogom majd még lerakni a Hegyi csarnokot is.
 

DeletedUser683

Vendég
Itt van egy áttekintés az Arany szakadékról az elvenarchitect oldalon, most találtam meg. Így lehet tervezni, ha ez lesz a végleges:
http://www.elvenarchitect.com/buildings/details/b_all_aw2/?culture=
(Javítottam) Ez pedig a Titkok kötetéé:
http://www.elvenarchitect.com/buildings/details/b_all_aw1/?culture=
Szóval, most végigolvastam én is az 1.27 kibeszélőjét, így már látom, hogy ezekkel nem mindenki jár jól, főleg azok, akiknél több a dolgozó lakosság. Bocsi, de először nem olvastam végig, csak a bejelentést. Az aktívabbak járnak jobban, akik több területet szereztek, és ezáltal több lakost fogtak munkára a termelő épületekben! Elnézést! :p
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1505

Vendég
Itt van egy áttekintés az Arany szakadékról az elvenarchitect oldalon, most találtam meg. Így lehet tervezni, ha ez lesz a végleges:
http://www.elvenarchitect.com/buildings/details/b_all_aw2/?culture=
(Javítottam) Ez pedig a Titkok kötetéé:
http://www.elvenarchitect.com/buildings/details/b_all_aw1/?culture=
Szóval, most végigolvastam én is az 1.27 kibeszélőjét, így már látom, hogy ezekkel nem mindenki jár jól, főleg azok, akiknél több a dolgozó lakosság. Bocsi, de először nem olvastam végig, csak a bejelentést. Az aktívabbak járnak jobban, akik több területet szereztek, és ezáltal több lakost fogtak munkára a termelő épületekben! Elnézést! :p

Hegyi Csarnokra is van ilyen? Mert találtam egy ilyet:
http://www.elvenarchitect.com/buildings/details/b_dwarfs_aw2/

Ha ez a Hegyi csarnok akkor ez a kiegyensúlyozást követő adatok, vagy még az eddig is ismert adatok?
 

DeletedUser683

Vendég
Hegyi Csarnokra is van ilyen?
(Ezt is javítom)3 változtatás lett bejelentve, bevezetve, a Végtelen Ásatás sem fix alapanyagot termel szintenként, hanem a főépület szintjéhez igazodik százalékos arányban, (a Vihar tűi nem igazán változik az új számítások alapján), és ahogyan írtam fentebb, további változások várhatóak (ezt írta Marindor az 1.27 frissítésnél)! :)
ez a Hegyi csarnok akkor ez a kiegyensúlyozást követő adatok, vagy még az eddig is ismert adatok?
Ez a mostani a Hegyi Csarnoknál! :)
Remélem most nem néztem be semmit! :p:D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1590

Vendég
Hmm, nekem fura, hogy többen azt írjátok, hogy az arany nem számít, mert felmerül bennem a kérdés, hogy akkor miért raktátok le pont az Arany szakadékot? :) Gondolom nem a kezdeti 200 lakos miatt, mert szerintem amiatt nem érdemes! De nekem például az élesen jóval több a dolgozó lakosság, és várhatóan jelentősen nőni fog az extra lakos is a kérdéses csodánál, de majd visszatérünk rá, ha ide is bevezetik. Nálam 79300 a dolgozó lakosság, és a mostani 410 lakos hármas szintű csodánál, hát le se merem írni, hogy mennyivel több lesz. :)
Amikor leraktam, max 100 fős házaim voltak. Tehát akkor is hasznos volt. :) De a cél akkor is a 3x3as területre zsúfolódó több mint 2000 lakos távlati lehetősége volt. És nem kevés tp a felfejlesztése sem.
És ugyanígy, várom a Hegyi Csarnokot is, bár az nem ennyire erős az 1 kockára jutó lakosság tekintetében.
 

DeletedUser683

Vendég
Lehet én gondolkodtam furán, amikor leraktam, mert egyiknél se a plusz lakos motivált, persze azt is figyelembe vettem. :)
 
Fent