• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Azonos piaci ajánlatok összevonása (rövidebb és kezelhetőbb lista érdekében)

Támogatod a javaslatot?

  • Támogatom

    Szavazatok: 2 25,0%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 6 75,0%

  • Összes szavazó
    8
  • A szavazás lezárult .

MesterAlma13

Erős harcos
Sziasztok,
Most hogy én is haladok a fejezetekkel, látom hogy a Piaci lista egyre hosszabb és hosszabb és hosszabb.
Ennek érdekében javasolnék egy összevonást, amelyben semmilyen mechanizmus nem, csak az azonos személytől származó azonos ajánlatok össze lennének vonva.

Tehát egy ilyen lista:
1646297708414.png

így nézne ki:
1646297725635.png
(Hosszabb listát nem akartam készíteni, de el tudjátok képzelni ezt a megoldást a jelenlegi piacotokra, hogy is néz ki most, hogy is nézne ki ezzel a megoldással).

Ugyan úgy egyesével lehetne leütni.
Minden leütés után csökkenne a mellette levő számláló, illetve a végén eltűnne az ajánlat.
Tehát a háttér mechanizmus maradna, csak nem egy giga hosszú listát látnánk, hanem egy összevontat, ami szerintem jobban átlátható, és jobban kezelhető lenne.

Üdvözlettel
Alma
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Ötletnek nem rossz, de most azért a jobb ajánlatoknál néha nagy a verseny, ki viszi el. Biztos te is jártál már úgy, hogy lekattintottál egy ajánlatot, erre a szerver visszaadta azt a választ, hogy ezt már egy másik játékos elfogadta. Szerintem egy ilyen fejlesztés ezen csak ronthatna, azaz még kevesebb eséllyel lehetne "gyorsabban elvinni".
 

polgarmaercell

Erős harcos
Ötletnek nem rossz, de most azért a jobb ajánlatoknál néha nagy a verseny, ki viszi el. Biztos te is jártál már úgy, hogy lekattintottál egy ajánlatot, erre a szerver visszaadta azt a választ, hogy ezt már egy másik játékos elfogadta. Szerintem egy ilyen fejlesztés ezen csak ronthatna, azaz még kevesebb eséllyel lehetne "gyorsabban elvinni".
Igaz, bár az egyik játékvilágon a testvériségemben (ahhol én vagyok a legjobb játékos), ott inkább ilyen ajánlatokat raknak fel:
Ajánlat: 100 :deszka:
Kérés: 800 :acél:
 

Kira7

Veterán
Szia MesterAlma13 !

Szerintem ennek semmi értelme nincsen , több gond lenne belőle mint előny. Maga a feltett pl. is rossz. A piacot eleve úgy szűkíted hogy mit vennél vagy mit adsz érte , a kettőt meg együtt használva elég jól le lehet szűkíteni. A gondot meg abban látom így az elfogadással 1 vagy az összes ajánlatot elfogadom-e ? Amennyiben egyenként akkor ott is gond lehet ,ha nem az összeset akarta vinni hogy hányszor kat. rá. A másik előfordul egyre többször főleg érző és emelkedett áruknál hogy mire elfogadom közbe már más elfogadta, de sokszor van hogy a 2. vagy 3.....stb. ajánlatot még eltudom vinni, de így össze vonva ez is érdekes lenne.
 

Csillagos

Tapasztalt építő
Egyetértek az előttem szólókkal, én eleve az ajánlat közepén lévőre kattolok először, annyiszor futottam bele abba, hogy az elsőt már elvitte valaki.
 

MesterAlma13

Erős harcos
1 vagy az összes ajánlatot elfogadom-e ? Amennyiben egyenként akkor ott is gond lehet ,ha nem az összeset akarta vinni hogy hányszor kat. rá.
egyesével lehetne leütni, de jogos hogy sok leütésnél nehéz lenne követni hogy mennyit is ütöttünk le, főleg mobilon amikor pörgeti az ember

lekattintottál egy ajánlatot, erre a szerver visszaadta azt a választ, hogy ezt már egy másik játékos elfogadta.
mivel a lista akkor frissül ha kilépsz belépsz a piacra, így ebben az esetben itt is előfordulna, csak lehet még "x 5" ajánlatot, közben meg egy sem lenne ott
a példák olyanok amilyenek, a lényeg szerintem érhető

nekem a célom az lenne hogy legyen egy átláthatóbb és rövidebb lista.
A javasolt megoldás esetén sok különbség nem lenne a mostaninál, a hiányosságok és az előnyök hasonlóak lennének, így szerintem könnyen meg lehetne szokni. De az, hogy ez kiderüljön, el kell jusson a fejlesztőkhöz, akik esetleg letesztelik.
De mindentől függetlenül én bármilyen javaslatot szívesen támogatnék ami javít a piac kezelhetőségén.
Üdv, Alma
 

polgarmaercell

Erős harcos
Én még azt tenném hozzá, hogy az összevont ajánlatokat szét is lehessen bontani, hogy csak annyit fogadj el belőle amennyit szeretnél.
 

polgarmaercell

Erős harcos
Ötletnek nem rossz, de most azért a jobb ajánlatoknál néha nagy a verseny, ki viszi el. Biztos te is jártál már úgy, hogy lekattintottál egy ajánlatot, erre a szerver visszaadta azt a választ, hogy ezt már egy másik játékos elfogadta. Szerintem egy ilyen fejlesztés ezen csak ronthatna, azaz még kevesebb eséllyel lehetne "gyorsabban elvinni".
Én még ilyet nem tapasztaltam.
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot. A jelenlegi ötletet szavazásra bocsájtottuk, annak érdekében, hogy megtudjuk mit gondoltok róla. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok!

Köszönjük együttműködésetek!
 
Fent