• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Az egység gyártás furán ugrál

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
Amikor egy időre magára hagom a gépet, és visszajövök, és bemegyek a kaszárnyába, látom, hogy mondjuk, 1 kardtáncosból van vissza 20 perc. Elkezdem berakni a kövekező egységet, hogy ne menjen üresben a később a kaszárnya. No ekkor szokott ugrani egyet a rendszer. Az első helyen lévő egység visszalévő ideje megváltozik, gyakran ki is kerül a gyártási listából. Olyan, mintha a rendszer újraszámolná a gyártási időket, és rájönne, hogy a korábban berakott egység már legyártódott, ezért nem is kell már bent lennie a listában.

Ja igen, elfelejtettem beleírni, hogy ezt mostanában látom csak, kb egy hete. Így valamelyik frissítés hozhatta magával.

Bocsánat, most vettem észre, hogy a sima kiírás is ugrál. Például, ha átváltok egy másik tabra, és ott dolgozok egy ideig és visszaváltok az elvanar-ra, és rámutatok pl. egy termelő épületre, az ott mutatja, hogy mennyi van vissza a termelésből, aztán hirtelen korrigálja magát, és ugrik a számláló. Nagyon hasonló, mint az egységgyártásnál, csak ott feltűnőbb, ha hirtelen kiveszi az egységet a listáról.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Tessaiga

Erős harcos
Nos, én ezt jónak hívnám, nem hibának. A firefox, vagy a chrome nem futtatja tovább a scripteket, ha tabot válrasz, vagy lerakod kicsibe. Ahogy visszaváltasz, fut tovább. Ebben az esetben elavult adatokkal. Asszem a firefox lesz. Nos, mikor újabb komunikációra sarkalod a böngésződ, új egységek képzési sorba tételével, vagy az épületek fölé állva infószerzés céljából, a kliens oldal frissíti az adatokat, ezért az "ugrás".
 

DeletedUser

Vendég
Köszi, ez lehetséges az épületkiírásoknál. Valóban Firefox-ot használok. Azonban azt nem értem, hogy miért frissíti később az egységgyártást. Ugyanis itt belépek a kaszárnyába, és akkor már frissítenie kellett volna a gyártás állását, de csak akkor teszi, ha új egységet rakok be a gyártó listába.
 

Tessaiga

Erős harcos
Mert nem mindent frissít. Általában épületen belül szokott ez probléma lenni. A játék működéséből adódik. Nem kér újabb adatokat folyamatosan, és mindenről, hogy ne vigye a netet, és a szervereket se dolgoztassa halálra. Plusz a kliens kérhet, a szerver meg válaszol. Forsítva nem megy. A szerver nem kezdeményezhet. A lényeg, hogy, érdemes frissíteni, mikor kis szünet után visszatérsz a játékhoz. Pont a scriptek miatt. Mikor adatokat kér, az adatokból tudja, hogy mikor kell majd legközelebb kommunikálnia. De a tab váltással számára megáll az idő. És ebből ered az egész. Na befogtam. :p
 

DeletedUser

Vendég
Rendben. Köszi. Mindenesetre fura, hogy csak most jött elő, mert eddig ilyen nem volt. Lehet, hogy az új Flash verzió miatt van a dolog.
 

Tessaiga

Erős harcos
Elméletben nem. Persze változtatnak folyamatosan bizonyos dolgokon, és az ilyenekkel biztos, hogy nem számoltak. Persze meg lehetne oldani. Pl.: az utolsó kattintás időpontját, és egy még futó dolog helyzetét mindig tárolja. Ha a köv. kattintásnál, nem az eltelt időnek megfelelően haladt a futó dolog (termelés, lakóépület arany, stb), akkor lehet tudni, hogy frissíteni kell, mert szüneteltek a scriptek. Ezt meg lehet csináoni, de bonyodalmas. Igazából, gondolkodva kicsit rajta egyszerűbb, jobb megoldás, egy belső óra létrehozása, ami mp-enként számol egyet. Ha az utolsó kattintás időpontja, és a visszatérés, új kattintás időpontja között közel sem annyit számolt a belső óra, mint amennyit ezek különbségének eredménye takar, akkor frissíteni kell, amit gondolom ajaxxal végeznek. ;)
 

Vanek

Veterán
Rendben. Köszi. Mindenesetre fura, hogy csak most jött elő, mert eddig ilyen nem volt. Lehet, hogy az új Flash verzió miatt van a dolog.

Szerintem a legutóbbi frissítésnél jött be a hiba; és elvileg a 0.35-ben fogják is javítani (legalábbis a mai bétás frissítésben mintha ezt javították volna - legalábbis remélem, hogy a kiadási jegyzékben erre gondoltak, mert mivel nálam nem jelentkezett, így ellenőrizni sem tudom).
 

Vanek

Veterán
Játsz firefox alatt, és válts lapot, meg tedd le a tálcára, stb. X perc múlva térj vissza, és meglátod. :)

FF alatt játszom, és nem jelentkezett nálam a hiba. Most direkt megnéztem még egyszer, és most sem jött elő (se a bétás 0.35-ben, se a magyar 0.34-ben). Vagyis ismét jelzem, hogy én nem tudom ellenőrizni... :)
 

DeletedUser3

Vendég
Egyeseknél jelentkezett a hiba, másoknál nem. Remélhetőleg javulni fog itt is egy következő frissítésben.
 

Tessaiga

Erős harcos
Valószínű, ez az oka az arany, alapanyag bónusz téves kijelzésének is. (Ír valamit a lakóépület fölé állva, aztán meg lényegesen kevesebbet, vagy többet mutat, mikor learatja az ember). Lehetne ragozni, azért gondolom érteni. ;)
 

DeletedUser3

Vendég
Az csak egy kijelzési hiba, amit kap az ember, az a ténylegesen jó mennyiség.

Itt az idő számolása egyes esetekben elcsúszik, ez okoz problémát.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent