• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Az "Értesítések" oldalszámának növelése

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

unseen

Veterán
Sziasztok,

javasolnám az Értesítések ablak 10 oldalról, 20 oldalra történő növelését. Az értesítésiek ablak, jelen pillanatban két funkcióval bír. Az egyik, hogy jelzi a szomszédok támogatását (pacsizás), a másik az általunk eladásra kínált áruk megvásárlását. Mindkét funkció nagyon fontos.

Előbbi fontos a napi támogatás miatt, hiszen így a legkönnyebb a napi szinten aktív szomszédok végig látogatása és a támogatásuk viszonzása. Természetesen, aki minden szomszédját aktivitástól függetlenül naponta végig látogatja annak ez kevésbé fontos. Illetve mindig lesz néhány, a térképen történő látogatás a nem napi aktivitású szomszédok esetén.

A másik funkció szintén fontos az előre haladás szempontjából, hogy lássuk megvásárolták-e az általunk kínált árukat, amivel azután haladhatunk tovább a játékban. Eleinte folyamatosan, majd a játékban előre haladva egyre kevésbé lesz jelentősége ennek a funkciónak, hiszen a piacról vásárolva sokszor előnyösebb, illetve azonnali vásárlásra van lehetőség. Illetve a készletek növekedésével már csak napi/heti 1-2 ajánlatot kell kitenni.

Az új fajok megjelenésekor ez utóbbi funkció mindig kiemelt szerepet kap. Ilyenkor ugyanis még kevés az az újfajta áru a piacon (ezzel nincs is probléma). Így sokszor kell árut kitenni a piacra. Ami viszont nagyon „tele szemeteli” az értesítések ablakot és így a szomszédi támogatások nyilvántartását is. Ezzel jelentősen csökken a támogatások mértéke, ami alapvetően egy alap funkciója a játéknak és hasznos a kereskedelem szempontjából is. Még így is havonta egyszer érdemes végig nézni/pacsizni a szomszédokat, újak után kutatva és támogatást nyújtani és kapni tőlük.

Töprengtem azon a megoldáson is, hogy ketté kellene szedni az értesítéseket. Viszont arra jutottam, hogy a jelenlegi rendszer napi szinten jól működik, a probléma csak az új fajok érkezésekor van. Emiatt viszont nem biztos, hogy érdemes ezt belefejleszteni új elemként a játékba.

Emiatt én a 20 oldalra történő bővítést egy egyszerű és hatékony megoldásként javaslom, ami minimális fejlesztéssel kivitelezhető, viszont sokat hozzáadna a játékhoz. Továbbá nagy segítség lenne, ha az értesítések törölhetőek is lennének. - Ez utóbbiért köszönet John83hun-nak!



Üdv,
UnSeen
 
Utoljára szerkesztve:

Wiccara

Veterán
Jó ötlet!
Igazából az is segítene, ha lenne egy külön piaci értesítő, látogatói, és tesósági ( kilépett,belépett, kinyitotta a köv.ládát, stbstb )
mindegyik 10 oldallal ;)
 
Sziasztok!

UnSeen ötletét én is teljes mértékben TÁMOGATOM!
Kivétel nélkül, minden nap, minden szomszédomnak viszonzom a pacsizását, aki segített nekem is. Ezt csak úgy tudom megtenni, hogyha látom is kik jártak nálam...
Az új vendégfajjal érkezett kereskedők bevezetésével, illetve hogy az új áruk kereskedésének mennyiségét ilyen alacsony szinten limitálták, számomra nagyon fontossá vált az oldalszám növelése, hogy ne veszítsem el a segítőkész szomszédaim napi szintű motiválását.
Pl. az új, 4-es szintű portálhoz szükséges 104 ezer új áru, ha csak 1800-asával teszünk ki ajánlatot az 58 db kereskedésből hozható ki. Az értesítések fül jelenleg 6 értesítés/oldal, vagyis összesen 60 értesítést képes tartalmazni, így ha egyszerre probálja valaki megoldani kereskedéssel az áruk összegyűjtését a portálhoz, akkor marad 2 db egyéb értesítése és 58 db kereskedő értesítése. Önmagában a kereskedelmi értesítéseknek csak addig van jelentősége, amíg egyszer ránézünk és látjuk hogy megtörtént. Tudomásul vétel után már teljesen haszontalan információként látható az értesítések között addig amíg ki nem szorul az új értesítésektől... ezért tartom azt is fontosnak, és célszerűnek, hogy az oldalszám növelésén túlmenően akár törölhetőek is legyenek az értesítések közül, azok amelyek számunkra már nem nyújtanak a továbbiakban hasznos információt.

Üdv.: John83hun
 

DeletedUser6609

Vendég
Sziasztok !

A kedves szomszéd ötlete olyan szépen kidolgozott és hasznos hogy mindenképpen támogatom és erre bíztanám a többi kedves játékost is ! :)
A 20 oldalra történő növelés még átfogóbb képet ad a szomszédok aktivításáról, és a megbízható piaci cserepartnerekről. Szomszédcsere után is jobban áttekinthető lenne a napi tevékenység. A felesleges értesítések törlés funkció már csak megkoronázása lenne az ötletnek.
Minden szempontól támogatom !
 

Csillagos

Tapasztalt építő
Hasznos ötlet, támogatom, még inkább, ha külön is lenne választva a szomszédlátogatási és a kereskedési értesítés.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Sziasztok,

javasolnám az Értesítések ablak 10 oldalról, 20 oldalra történő növelését. Az értesítésiek ablak, jelen pillanatban két funkcióval bír. Az egyik, hogy jelzi a szomszédok támogatását (pacsizás), a másik az általunk eladásra kínált áruk megvásárlását. Mindkét funkció nagyon fontos.

Előbbi fontos a napi támogatás miatt, hiszen így a legkönnyebb a napi szinten aktív szomszédok végig látogatása és a támogatásuk viszonzása. Természetesen, aki minden szomszédját aktivitástól függetlenül naponta végig látogatja annak ez kevésbé fontos. Illetve mindig lesz néhány, a térképen történő látogatás a nem napi aktivitású szomszédok esetén.

A másik funkció szintén fontos az előre haladás szempontjából, hogy lássuk megvásárolták-e az általunk kínált árukat, amivel azután haladhatunk tovább a játékban. Eleinte folyamatosan, majd a játékban előre haladva egyre kevésbé lesz jelentősége ennek a funkciónak, hiszen a piacról vásárolva sokszor előnyösebb, illetve azonnali vásárlásra van lehetőség. Illetve a készletek növekedésével már csak napi/heti 1-2 ajánlatot kell kitenni.

Az új fajok megjelenésekor ez utóbbi funkció mindig kiemelt szerepet kap. Ilyenkor ugyanis még kevés az az újfajta áru a piacon (ezzel nincs is probléma). Így sokszor kell árut kitenni a piacra. Ami viszont nagyon „tele szemeteli” az értesítések ablakot és így a szomszédi támogatások nyilvántartását is. Ezzel jelentősen csökken a támogatások mértéke, ami alapvetően egy alap funkciója a játéknak és hasznos a kereskedelem szempontjából is. Még így is havonta egyszer érdemes végig nézni/pacsizni a szomszédokat, újak után kutatva és támogatást nyújtani és kapni tőlük.

Töprengtem azon a megoldáson is, hogy ketté kellene szedni az értesítéseket. Viszont arra jutottam, hogy a jelenlegi rendszer napi szinten jól működik, a probléma csak az új fajok érkezésekor van. Emiatt viszont nem biztos, hogy érdemes ezt belefejleszteni új elemként a játékba.

Emiatt én a 20 oldalra történő bővítést egy egyszerű és hatékony megoldásként javaslom, ami minimális fejlesztéssel kivitelezhető, viszont sokat hozzáadna a játékhoz. Továbbá nagy segítség lenne, ha az értesítések törölhetőek is lennének. - Ez utóbbiért köszönet John83hun-nak!



Üdv,
UnSeen

Szia!

Tovább lett küldve a múlt héten az ötlet/visszajelzés. :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent