• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Aktivitás mérés picit másképp

Erre csak egy válasz lehet. :)

  • Igen, szeretnék aktív szomszédokat

    Szavazatok: 11 61,1%
  • Nem, jók nekem a lusta szomszédok is

    Szavazatok: 7 38,9%

  • Összes szavazó
    18

bere007

Veterán
Üdv.

Mint tudjuk jelenleg az aktivitásmérés aszerint van, hogy ki milyen gyakorisággal lép be a játékba. A "nagy költöztetés" is eszerint alakult. Örülök neki, hogy szép nagy szomszédaim vannak, mert így legalább tovább tölti be a városukat a böngésző. De feltűnt, mintha kevesebben segítenének mint a régebbi helyemen, holott elvileg aktív emberek közé lettem "terelgetve". Igaz jobb, mint az aranybánya, de csak napi 6600 arannyal.

A javaslatom az lenne, hogy az aktivitásmérés a szomszédi segítségnyújtással legyen összekötve és ne a játékba való belépésekkel. Aki aktív had járjon jól és legyen több segítője, aki meg csak haszonélvezője volt ennek, az meg így járt.

Konkrétan:
zöld: összes látogatható játékostárs 80%-át segítette
sárga: összes látogatható játékostárs 60%-át segítette
piros: összes látogatható játékostárs 40%-át segítette

- aki eddig csak örömködött, hogy mennyien jönnek hozzá, rá lesz kényszerítve, hogy ő is segítsen, mert elveszti azt a jó helyét.

- aki eddig bosszankodott, hogy ő megy mindenkihez, hozzá meg alig, örülni fog, mert "jó szomszédokra" talál.

- aki meg egyikbe sem tartozik, annak meg úgyis mindegy. :D

De mivel mindenkinek lehet rossz napja/hete, ez havi bontásra kerülne elemzésre és aszerint lenne ki, vagy bepaterolva a középpont felé. Igaz komplikáltabb számolni, mint a belépéseket, de ezzel lehetne motiválni az embereket, hogy aktivizálják magukat, hiszen senki sem akar majd a harmadik csoportba tartozni.

Köszönöm, hogy elolvastatok.

Ha már volt ilyen ötlet, csak nem vettem észre, akkor bocsi, de ha nem, akkor tessék támogatni! :rolleyes:
 
Utoljára szerkesztve:

Siorna

Veterán
Ezzel csak az a baj, hogy aki nagyon nagy, annak szám szerint jóval több a 80%, mint annak, aki kicsi. Én már csak tudom :), igen picike lévén az összes szomszédomat végig tudom látogatni max. 20 perc alatt. Nem teljesen igazságos, hogy így nekem a 100% elérése 20 perc, egy "Nagynak" a 80% is akár 1 óra lehet.
Elvileg tehát támogatom, de a mérési rendszeren valahogy még gondolkodni kéne. Szerintem. Nem egyszerű!
És igen, nekem is rosszul esik, amikor egy közvetlen szomszéd "Nagy" rám se bagózik, pedig látom,hogy egyébként játszik. Nem tudom a megoldást.
 

DeletedUser1322

Vendég
- aki eddig csak örömködött, hogy mennyien jönnek hozzá, rá lesz kényszerítve, hogy ő is segítsen, mert elveszti azt a jó helyét.
És igen, nekem is rosszul esik, amikor egy közvetlen szomszéd "Nagy" rám se bagózik, pedig látom,hogy egyébként játszik.

Én a legelső költözéskor kaptam egy szomszédot akit azóta minden nap látogatok,de ő még egyszer sem viszonozta,pedig aktív a csávó mert látom hogy játszik.Még azt sem mondhatom hogy nem fedezett még fel mivel a közvetlen szomszédom és már a tündéreket nyomja.
Ezért de csak ezért én is támogatom,nem akarok több ilyen szomszédot!!
 

bere007

Veterán
Nagynak a 80% is akár 1 óra lehet.

Akkor ez "túlfejlődés" csökkentőnek is jó. :D
Fix mennyiséget nem lehet, mivel akkor meg a "kicsik" lázadnak fel. Ilyen helyzetben csak a százalékos változtatás lehet igazságosabb (szándékosan nem igazságost írtam). Ez egy valamit-valamiért változtatás lenne.


Kiemeltem a lényeget, ha nem gond. :D Nekem is vannak nálam jóval nagyobb szomszédaim ork, meg elf korban, akik ugyan úgy aktívak, mert mindig piacoznak, de sose jönnek hozzám, én meg naponta megyek mindenkihez...
 

Siorna

Veterán
Szerintem itt az a baj, hogy az örök nagy kérdés, a világ mozgatója jelenik meg, nevezetesen: "Kinek az érdeke?" Nekem érdekem a látogatás, mert kell az aranyocska, neki(k) viszont ezek szerint mindenből van annyi, hogy belefulladnak, tehát nem pocsékolják a drága idejüket rám. Viszont közben rájöttem, hogy OK mégiscsak az ötlet, mert ők attól még ugyanúgy eljátszhatnak magukban/testvériségükben, szomszédok nélkül, mint eddig is, én viszont kapok olyanokat, akikkel kölcsönösen jól elsegítgetjük egymást. Summa summárum: Támogatom.
 

bere007

Veterán
ezek szerint mindenből van annyi, hogy belefulladnak

Amíg mindig mennek hozzájuk, addig lesz is. De ha nem kapnának annyi támogatást, kevesebb lenne a kultúra és ezzel együtt az arany, meg a kalapács is. Ezzel lennének ösztönözve, hogy aktívabbak legyenek, vagy mehetnek ki a szélére duzzogva. :D
 

DeletedUser902

Vendég
Szóval.... az az igazság, hogy a költözés óta nagy előnyökre tettem szert. Többek között rengeteg szomszédra. :) Sokszor az az érzésem, hogy annyi van, mint égen a csillag..... de nem :D , mert csak annyi, amennyi a terültemen elfér. :) Mivel a játékban fontos az arany, végig megyek és mindegyiket motiválom, néha félkómában félre nyomok, de a legtöbbször odamegy ahová kérik. :) Szét is nézek közben és néha elkalandozom. :) Az, hogy ebből mennyit kapok vissza tükrözi, hogy 150%-os a kultúrám sokszor. :)
Ééééés....... Szeretem a kalapácsot! :D Az orkok zabálják..... rengeteg kell! :) A kalapácshoz meg kell a kultúra, hétvégente még bűbájt is kapnak a műhelyek. :)
Tulajdonképpen a csilliárd szomszédból 20-25 támogat. És bármit nyomhat, mert minden jól jön. :)

Nálam a TP 14500 arany, 1160 acél, 380 kristály, és 280 elixír. :)

Támogatom az ötletet, hátha..... :) Meglátjuk elkaszálják-e?! :) Én tuti nyernék vele. ;)
 

DeletedUser

Vendég
Biztos vártad már az ellenkezésemet :D tessék:
1. A költöztetés arról szólt, hogy egyáltalán szomszédok között lakhasson mindenki, aktivitásról nem, mert azt nem is lehet garantálni. Te és bárki bármelyik pillanatban abbahagyhatja a játékot, akár döntés, akár unalom, akár előreláthatatlan ok miatt, akár örökre, akár egy időre. A pipának bent kell ugye lenni, hogy költöztetve legyen valaki, tehát simán kikerülhető, a te piros kategóriásaid kiveszik és kész. (Én is az vagyok, eszerint.)
2. Rossz ötletnek tartom, bárkit is kényszeríteni a segítségre. Az, hogy érte aranyat és kalapácsot is kap, így is motiváció. Engem ez mondjuk nagyon ritkán indíttat, tán pár havonta egyszer. Én az első hónapjaimban minden nap az összes szomszimat végiglátogattam, mert szeretek segíteni. De még így is rettenetesen meguntam ezt nap mint nap csinálni. Mondjuk nekem sokáig két városom volt, úgy pláne. De most újra csak egy van, de így is kb kétnaponta megyek végig azokon, akik rendszeresen látogatnak engem is. Én azért megyek, mert tudom, hogy fontos nekik, nekem ez okoz örömöt, hogy hasznos az, amit csinálok, de tiltakozom az ellen, hogy erre bárkit kényszerítsenek, pl büntetéssel, márpedig ez az ötlet nekem úgy tűnik, erről szól. Nem is látsz bele, ki miért nem látogat pl téged, de lásd a köv pontot ez rólad is szól. :)
3. Az, hogy ebben a játékban (és az életben is egyébként ugyanúgy) ki mennyi segítséget kap, az igazából saját magán múlik, úgyhogy ezt külsőleg igazán nem lehet megváltoztatni, úgyis mindig vissza fog rendeződni az igazi tükörré. :) Én is voltam úgy, hogy kevés segítséget kaptam, de adtam mégis rendszeresen, és egy idő után én is többet kaptam, és azóta is 20 vagy nemtudomhány szomszéddal látogatjuk egymást (a 150 körüliből) és nekem ez így jó. Nem is akarnék több aktív szomszédot, ennyit is épp tudok viszontlátogatni, a kultúrámat ehhez alakítom és kész. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Siorna

Veterán
Szia Királynő!
Gyakorlatilag mindenben, amit írsz igazad van, de az a szép az egészben - mámint Bere ötletében -, hogy ettől még neki is igaza van. Azaz: ha azok, akiknek nem fontos a körbelátogatás - akár mert nincs idejük, akár mert a testvériségük éppen elég támogatást ad, akár-akár-akár-akár... - szóval azok kerülnek nagyjából egy területre, és azok, akiknek viszont ez fontos, egy másikra, akkor a kecske is jóllakott, a káposzta is megmaradt. Senki nincs semmire kényszerítve! Aki nem akar látogatni, ezután sem fog, csak ez nem fog zavarni senkit, mert a körülötte lévőket ez éppen nem érdekli. Aki viszont szeret látogatni és szívesen teszi, annak a lelkesedését nem töri le a néma csönd és hullaszag, ami a szomszédtól érkezik, hiszen ugyanúgy lelkes látogatók lesznek körülötte :) Tehát mindenki happy, win-win pozíció! Éljen!
 

DeletedUser

Vendég
A felvetett kérdésed nem pontosan tükrözi a lényeget, és szerintem nem is lehet ebben a formában támogatni.
Nem lenne rossz, ha mindenki viszont látogatna, csak kivitelezhetetlen.
Ez egy játék, ahol mindenki annyi időt tölt, amennyit a lehetősége, kedve engedi. Sokan dolgoznak, nincs idejük fél napot gép előtt lenni, s napi fél órákat tudnak játszani abba pedig nem biztos, hogy belefér akár 200 szomszéd látogatása. Amíg kisebb egy játékos, még csak el is menne a dolog, de amikor már sok sok szomszéd van, nem biztos, hogy működik.
És kötelezni sem lehet erre senkit.
Egy munkahelyen kötelezővé lehet ilyesmit tenni, de ez egy játék. Attól még lehet valaki aktív, hogy napi szinten nem látogat meg mindenkit. Ha ezt kötelezővé tennék, sokan lelépnének, mert uncsi nekik a látogatás, időhiányban szenvednek, és/vagy nincsenek is rászorulva, mert van elég aranyuk, szerszámjuk.
Ezt senki nem is garantálta, hogy a költözéssel aktívabb szomszédokat kap valaki, csupán azt, népesebb területre kerül. (ennek is az a lényege, hogy ne legyenek lyukak a játékmezőben, nem pedig az, hogy minden szomszéd látogasson) Amennyiben már a piacra jobb az esély a több szomszéd által, már nyert a dolog. Nekem is sok a szomszédom, város méretemből kifolyólag. Napi szinten lejárok mindenkit, de elég unalmas fél óráig kattingatni, mire 200 szomszédot lelátogatok, pedig sokan nem látogatnak viszont. Sokszor gondoltam már, nem csinálom, nem vagyok rászorulva.
 

DeletedUser

Vendég
:) És ez is igaz, amit mondasz, @Siorna, csakhogy. Ez az egész kivitelezése nagyon bonyolult szerintem, ezek folyton változnak, nem is két kategória van látogatás szempontjából..... A tesóságokat könnyebben lehet váltogatni, ha nem vagy elégedett. Ez is olyan izé, hogy jó, de ne hagyjunk semmit a sorsra, a véletlenre, mert én azt jobban tudom (mert megérdemlem, persze, mindenki, de vannak itt azért gátak meg minden, amik valamire valók). Nekem az kell, hogy 30-an, 40-en biztosan látogassanak és kész! Csináljátok meg, hogy én ezt megkapjam! Ez olyan hisztis. :p Amit lehet, persze, én speciel nem támogatom. :)
 

DeletedUser

Vendég
szóval azok kerülnek nagyjából egy területre, és azok, akiknek viszont ez fontos, egy másikra, akkor a kecske is jóllakott, a káposzta is megmaradt.
Nem rossz, csak kivitelezhetetlen, mert akár hetente pakolászhatnák akkor a városokat. A játékosok aktivitása sok esetben nem állandó (gondolok itt a munkabeosztásokra, mondjuk hétvégén, szabadnapokon ér rá jobban csak. Nem mindenki ül otthon, vagy használhatja a céges gépeket arra, hogy munkaidőben a játékon lógjon, s sok helyen nincs is gép, pl. szalagmunkásoknál, eü. dolgozóknál, 24-48 órákat tolóknál, stb). Na és persze, elég nagy számban hagyják abba, s elég sokan kezdik el.
Ehhez irdatlan mennyiségű apparátus kellene, aki folyamat mozgatná a városokat. Az pedig komoly meló lenne, ez pedig csak egy kötetlen, ingyenes játék. Ezt max. kötelezően fizetős játékban lehetne kötelezővé tenni.
 
Fent