• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő A Varázslók Hazatérése

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Szia Simple!
Köszönöm a válaszaidat. A második választ értem, de az első válasz viszont nem, ugyanolyan rejtélyes, mint az eddigi leírások.
Úgy gondolod, hogy ez normális válasz: "a játékosok eredményétől függ a ligába kerülés 'ponthatára'"? Mondanál konkrétabbat?
Vagy meg van tiltva, vagy Te sem tudod?
Jő éjt: Doxa

Sajnálom, ha számodra nem volt ebből érthető, engedd meg, hogy egyszerűbben is megpróbáljam kifejteni:

Akkor egy esettanulmánnyal próbálom összegezni a dolgot, bájos segítőm Putyika lesz. Tegyük fel, hogy egy szerveren 200 ember játszik, ebből ugye az 1%, vagyis 2 ember lesz az arany ligában. Az esemény végig teljesen mindegy, ki hol van, a legvégén számít csak, hogy kinek hány pontja lett. (esemény specifikus dolgokat kihagyom, hogy jobban érthető legyen általánosságban) A tabella óránként frissül, az utolsó órában járva Putyikának 156, nekem 153, neked 150 pontod van, feltételezzük, hogy az első 1, 2, 3 vagyunk mi. Evvel te az ezüst ligában vagy, a tabellánál felül azt látod az arany ligánál, hogy 153+, tehát ahhoz, hogy megelőzz engem több, mint 153 pontodnak kell lennie, de ez csak akkor elég, ha én nem gyarapítom tovább a pontjaimat. Ha megelőzöl, mert több pontod van, akkor te és Putyika leszel az arany ligában, én pedig visszacsúszok az ezüst ligába.

Kiegészítés: Az utolsó óra előtt már nem frissül a tabella, így aki eléri az akkori min. pontszámot, az bekerül az adott ligába, így tehát az utolsó előtti óra az, amikor még ezek a pontszámok számítanak.
Ez arra megoldás, amit
creatin kérdezett.
 

creatin

Erős harcos
... A tabella óránként frissül, az utolsó órában járva Putyikának 156, nekem 153, neked 150 pontod van, feltételezzük, hogy az első 1, 2, 3 vagyunk mi...
A példánál maradva szeretném megkérdezni, hogy abban az esetben, ha az első 30 játékosnak a játék végén a 200 indulóból egyforma pontja lesz (ami mivel mindenki ugyanazt a feladatsort csinálja, simán előfordulhat), hogyan határozzák meg a legjobb a 1% keretét, azaz hogyan lesz 30-ból a 2?
 

Wiccara

Veterán
Mondanál konkrétabbat
Szia,

te azt vártad, azt hitted, hogy megmondják :p pl . 500 és ott vagy az arany ligában, garantált a nyeremény. Látható hogy itt az élmezőnyben nem az alapból elérhető tekercsek ( értsd ez alatt a kimaxolt feladatsor, napi látogatások, kertek alól összeszedett tekercsek, email ajándék együtt) fogják kiadni az arany ligát... erre ott a mastercard ;)
 
Utoljára szerkesztve:

ElfAndie

Elf kid
Szia Simple és Pugyika!
Mondjuk lassan, és érthetően mondjátok, hogy én is értsem. Mit is kell tennem, ha aranyfokozatot szeretnék elérni? A játék pillanatnyilag azt írja ki, hogy én 80 (talán helyezett) vagyok az ezüstnél. Ez pl. mit jelent? A varácspálca pedig 65+, és ez mit jelent? Első nap az ezüsthöz 30+volt kiírva.
Viccet félretéve, úgy érzem, hogy hülyének néznek. Simple csak olyan infót osztott meg velem, amit már olvastam. Továbbgondoltam, kérdeztem, konkrét válasz semmi.
Üdv. Doxa
Ez a liga olyan, mint egy F1 verseny, folyamatosan változhatnak a helyezések. Bekerülhetsz egy ligába és ki is pottyanhatsz onnan, aztán újra bekerülhetsz, ahogy haladsz az eventben előre, és így tovább. Minél több varázslótudást váltasz be a játékablakban lévő térképen, annál több kék izét (pontot) szerzel és ezek száma szerint sorolódsz be egy ligába. A liga tetején lévő + jellel ellátott szám jelzi, hogy mi a liga pillanatnyi alsó határa, annál 1 ponttal kell többel rendelkezned, hogy átléphess oda.
Az aranyfokozathoz rengeteg varázslótudást kell gyűjtened és észvesztve rohangálnod a kis térképen, hogy pontokat gyűjts. Nyilván olyan játékosok lesznek ebben a ligában, akik vásárolnak valódi pénzért varázslótudás csomagokat és töltik bele az eventbe.
Mindenki máshogy játssza ezt a játékot, nekem pl. nem fontos, melyik ligában vagyok, mert megszakadni nem fogok egy ligahelyezésért. Így is a bronz ligában vagyok pillanatnyilag, de ha kicsúsznék onnan, hát istenem. :)
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
A példánál maradva szeretném megkérdezni, hogy abban az esetben, ha az első 30 játékosnak a játék végén a 200 indulóból egyforma pontja lesz (ami mivel mindenki ugyanazt a feladatsort csinálja, simán előfordulhat), hogyan határozzák meg a legjobb a 1% keretét, azaz hogyan lesz 30-ból a 2?

Szia!

Kiegészítettem fölötted a posztot. :)

UI: Habár mindenki ugyanazt a feladatsort csinálja, nem mindenki lép be minden nap, nem mindenki gyűjti be a város közelében a maximálisan megtalálható jutalmat, illetve van, aki fizetőeszközt vásárol, vagy csak a duplát adó épültet veszi meg, esetleg nincs Hamvas Főnixe stb.
 
A példánál maradva szeretném megkérdezni, hogy abban az esetben, ha az első 30 játékosnak a játék végén a 200 indulóból egyforma pontja lesz (ami mivel mindenki ugyanazt a feladatsort csinálja, simán előfordulhat), hogyan határozzák meg a legjobb a 1% keretét, azaz hogyan lesz 30-ból a 2?

Egyáltalán nem biztos, (sőt biztos, hogy nem), hogy mindenkinél, mindig ugyanazt a 3 jelzőfényt adja be a játék, amiből majd választhat egyet, és mindenki, mindig ugyanazt is választja. :)
Így nagy valószínűséggel nem fog tudni ugyanannyi lépést összeszedni az egyik, mint a másik ugyanannyi varázstekercsből.
Pl, ha netalán minden alkalommal lenne egy 18 tekercses jelzőfény is a 3 között, akkor messze több lépéshez lehetne jutni, ezért előrébb kerülhet.

Random a nyeremény is.
Ha egymás után bedob párszor 90-200 tekercset nyereményként, bizony felér egy turbólökettel, és máris megelőzött jó pár játékost.

Emiatt kizártnak tartom, hogy az első helyen, vagy a környékén, 200 játékosnál kialakulhatna a holtverseny.

Azonos pontszámnál pedig, - ahogy az ősi csodák ládáinál is van azonos beadott TP-nél, - feltételezem az a nyerő aki előbb - ( adta be) - érte el a pontszámot.
 
Utoljára szerkesztve:

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Azonos pontszámnál pedig, - ahogy az ősi csodák ládáinál is van azonos beadott TP-nél, - feltételezem az a nyerő aki előbb - ( adta be) - érte el a pontszámot.

Szia!


Kiegészítést tettem a fentebb található megjegyzésemhez, ahol leírtam, hogy a holtverseny úgy lesz megoldva, hogy az utolsó órában már mindenki látni fogja, hogy milyen pontszámot kell elérnie, ahhoz, hogy bekerülhessen az adott ligába, így úgy mond nem csak egy fix % kaphatja meg azt a jutalmat, de azok is, 'akik az utolsó pillanatban' eléri a meghatározott pontszámot.
 

Doxa5

Újonc
Sziasztok, illetve szia Simple!
Végigolvasva az eddigieket, már érthető számomra a szituáció. Ha nem tudod végigcsinálni az eventet, akkor nyílvám kevesebb alappontot kapsz.
Én abból indultam ki, hogy jó régóta végigcsinálok minden feladatot az eventekben. A kérdésem az volt, hogy ezzel mennyit érek itt az új ligában.
Mint a hozzászólásokból kiderült semmit. Persze nyerek, azokkal a játékosokkal szemben, akik nem csinálják végig az eventet.
Akik viszont végigcsinálják (szerintem ebből is sok van) mi dönt: csak a szerencse.
Üdv: Doxa
 

Kira7

Veterán
Akik viszont végigcsinálják (szerintem ebből is sok van) mi dönt: csak a szerencse.
Üdv: Doxa
A szerencse....a többire meg ott van a mastercard ;).
Az event során a garantált nyereményeken kívül eddig is a szerencsén múlt mit nyitottál vagy nyertél +-ba. A ligával annyi változás van hogy még ott is tudsz + nyerni. A végén valamelyikbe csak bent leszel :)
 

Lupuj

Erős harcos
A szerencse....a többire meg ott van a mastercard ;).
Az event során a garantált nyereményeken kívül eddig is a szerencsén múlt mit nyitottál vagy nyertél +-ba. A ligával annyi változás van hogy még ott is tudsz + nyerni. A végén valamelyikbe csak bent leszel :)
Sziasztok!
Sőt! Nem csak a szerencse, hanem egyéb "érdekesség" is beleszól a helyezésbe.
Nekem ugyanis simán eltűntek az 1. nap összegyűjtött kék botocskáim (nem volt 20).
Érdekes módon, amikor legközelebb elmentem 20-ig és megkaptam a "nagydíjat", az a 20 megmaradt és azóta is csak annyi van.
Akkor ... hogy is van ez? Hova lett a többi?
 

bere007

Veterán
Akkor ... hogy is van ez? Hova lett a többi?

Csak beképzelted hogy szereztél, de aznap be sem léptél.
Lyukas volt a zsebed és útközbe elvesztetted.
Pókeren elbuktad mindet, a kettes pár nagyon ritkán nyerő lap.
Ruletten piros hetesre tetted, de a fekete nyolcas volt a nyerő.

Nekem ennyi tippem van. De ha tudni szeretnéd a választ, talán nyiss support jegyet és megnézik. De minek is az egyszerű megoldás és a gondolkodás....
 

WarriorKingu

Erős harcos
Sziasztok!
Sőt! Nem csak a szerencse, hanem egyéb "érdekesség" is beleszól a helyezésbe.
Nekem ugyanis simán eltűntek az 1. nap összegyűjtött kék botocskáim (nem volt 20).
Érdekes módon, amikor legközelebb elmentem 20-ig és megkaptam a "nagydíjat", az a 20 megmaradt és azóta is csak annyi van.
Akkor ... hogy is van ez? Hova lett a többi?
Ilyenkor azonnal support..egyetértek @bere007 -vel.
 
Engem az érdekelne,hogy hogyan lehet megszerezni a a Varázsló-kovácsot,amikor még 80 bot ( https://prnt.sc/15oac1k ) kell hozzá,de csak 13 küldetés van hátra? Ha 30 bigyóval számolok egy botot,az 2400,de a napi küldetésekből már csak 800 szedhető ki +a bejelentkezési +a város körül szédelgők..... Meg sem közelíti a 2400-at. Én nem a ligával foglalkozok,hanem az épülettel,tehát a legolcsóbb botokat nyitom mindig..... Ráadásul a liga nyeremények közti 2 épület rész már duplikálódás lesz...ennek mi értelme? Tehát,van valami ötlet,taktika, vagy bármi más (nem szerencse meg az unalmas és kicsit sem vicces mastercard ) ami segíthet?
 

Mihaszna

Veterán
Engem az érdekelne,hogy hogyan lehet megszerezni a a Varázsló-kovácsot,amikor még 80 bot ( https://prnt.sc/15oac1k ) kell hozzá,de csak 13 küldetés van hátra? Ha 30 bigyóval számolok egy botot,az 2400,de a napi küldetésekből már csak 800 szedhető ki +a bejelentkezési +a város körül szédelgők..... Meg sem közelíti a 2400-at.

Valamit összekevertél. A botok a ligához kellenek. A ligában való haladás mértéke megfelel a térképen való haladással. Azaz, ha te 89 Varázslótudást használsz fel (ami +3 lépés a térképen), az +3 botot jelent a ligában is.

Én nem a ligával foglalkozok,hanem az épülettel,tehát a legolcsóbb botokat nyitom mindig

A legolcsóbb haladás nem feltétlen jelenti azt, hogy a legjobb is. Nem tudom, ismered e a következő hirdetést: Cégünk olcsón, jól és gyorsan dolgozik. Ön ebből 2-t választhat. Az extra Varázslótudások a nagyban rejlenek, s ha te azokat figyelmen kívül hagyod mert olcsóbban szeretnéd kivitelezni a szettet, akkor a saját fizetőeszközöd ellenségévé válsz. Sajnos bármennyire is fáj olvasni, de ha nem adsz esélyt magadnak, hogy extra fizetőeszközt nyerj - ami a szerencsén múlik -, akkor annyival lesz annyid, amennyit eddig összegyűjtöttél.
 
Valamit összekevertél. A botok a ligához kellenek. A ligában való haladás mértéke megfelel a térképen való haladással. Azaz, ha te 89 Varázslótudást használsz fel (ami +3 lépés a térképen), az +3 botot jelent a ligában is.



A legolcsóbb haladás nem feltétlen jelenti azt, hogy a legjobb is. Nem tudom, ismered e a következő hirdetést: Cégünk olcsón, jól és gyorsan dolgozik. Ön ebből 2-t választhat. Az extra Varázslótudások a nagyban rejlenek, s ha te azokat figyelmen kívül hagyod mert olcsóbban szeretnéd kivitelezni a szettet, akkor a saját fizetőeszközöd ellenségévé válsz. Sajnos bármennyire is fáj olvasni, de ha nem adsz esélyt magadnak, hogy extra fizetőeszközt nyerj - ami a szerencsén múlik -, akkor annyival lesz annyid, amennyit eddig összegyűjtöttél.
Én úgy látom,hogy botok kellenek a fődíjakhoz is,20 darab mindegyikhez. Természetesen a legolcsóbb váltás azt jelenti,hogy nyitok én 80-ért is,de próbálok 27/bot aránynál maradni.....tehát 80-ért nyitok,de 89-ért már nem,ahelyett inkább nyitom az 54-et....
 

Mihaszna

Veterán
Én úgy látom,hogy botok kellenek a fődíjakhoz is,20 darab mindegyikhez.

A botokat mindenképp megkapod, mert mint írtam, ,,A ligában való haladás mértéke megfelel a térképen való haladással." Vagyis nem egészen, rosszul fogalmaztam, elnézést. A térképen való haladás pontszáma (a +1, 2 vagy 3) hozzáadódik a Ligában is. A Liga és az Event 2 külön dolog. Annyi, hogy az Inno a kellemest a hasznossal próbálja összekötni. :)
 
A botokat mindenképp megkapod, mert mint írtam, ,,A ligában való haladás mértéke megfelel a térképen való haladással." Vagyis nem egészen, rosszul fogalmaztam, elnézést. A térképen való haladás pontszáma (a +1, 2 vagy 3) hozzáadódik a Ligában is. A Liga és az Event 2 külön dolog. Annyi, hogy az Inno a kellemest a hasznossal próbálja összekötni. :)
Ez világos,csak nem konkrét válasz az alapkérdésre :) Az a Kovács ami az épület szett utolsó része,az a legutolsó nagydíj. Előtte van még nekem 3 nagydíj,s csak utána következik a Kovács.( https://prnt.sc/15oac1k ) Az "arany" után jön a Kovács....Mivel 20 bot egy nagydíj,ez 80 botot jelent a kovácshoz. Egy bot kb. 22-27 bigyóból jön ki átlagban.....80 bot x 27 bigyó = 2160 bigyó :) Napi küldik 13 (van még) x 61 bigyóval= 793 bigyó. Ahhoz még jönnek a bejelentkezésért járó és a város körül szédelgők..... Na ez nagyon elmarad összességében a 2160-tól...... Erre akarok rámutatni :D Hiába nyitok én sok 80 bigyósat a térképen,.ha nem jön az extra.....Tehát vagy gyémiért veszek egy zsák bigyót,vagy nem lesz meg az utolsó épület rész? És a ligás épületrészeknek mi értelme? Minek azokból 2? Betehették volna oda legalább ezt a Kovácsot,hogy így vagy úgy,de meg lehessen szerezni..... ez így szerencsejáték,arra meg ott van a kaszinó....
 
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
Ez világos,csak nem konkrét válasz az alapkérdésre :) Az a Kovács ami az épület szett utolsó része,az a legutolsó nagydíj. Előtte van még nekem 3 nagydíj,s csak utána következik a Kovács.

A konkrét választ te magad adtad meg:

szerencsejáték

Szerk: Biztos ismered a Média Shopp-os reklámokat. Ajánlnak egy terméket X összegért. Aztán jön a rózsaszín köd. Jár hozzá, ez+az, emez+amaz, aztán a végén már 2 terméket kapsz 1 áráért. Vagyis akinek van némi sütni valója, az tudhatja, hogy ha 1 termék ára X, de kettőt adnak érte, akkor gyakorlatilag 2 terméket sóznak rá, s ráadásul a másikat is kifizettetik vele. :) Leegyszerűsítve: Megveheted a szettet és nem kell erőlködnöd a küldetésekkel. Amiért megveszed, nagyon nagy esély van arra, hogy bekerülj a Arany Ligába. Ott kapsz 2 elemet, a többit pedig pótolnod kell, nyilván gyémántért. Tehát, ha veszel elegendő mennyiségű gyémántot, akkor 2 szettre is szert tehetsz. :)
 
Utoljára szerkesztve:
A konkrét választ te magad adtad meg:

szerencsejáték

Szerk: Biztos ismered a Média Shopp-os reklámokat. Ajánlnak egy terméket X összegért. Aztán jön a rózsaszín köd. Jár hozzá, ez+az, emez+amaz, aztán a végén már 2 terméket kapsz 1 áráért. Vagyis akinek van némi sütni valója, az tudhatja, hogy ha 1 termék ára X, de kettőt adnak érte, akkor gyakorlatilag 2 terméket sóznak rá, s ráadásul a másikat is kifizettetik vele. :) Leegyszerűsítve: Megveheted a szettet és nem kell erőlködnöd a küldetésekkel. Amiért megveszed, nagyon nagy esély van arra, hogy bekerülj a Arany Ligába. Ott kapsz 2 elemet, a többit pedig pótolnod kell, nyilván gyémántért. Tehát, ha veszel elegendő mennyiségű gyémántot, akkor 2 szettre is szert tehetsz. :)
Írnám,hogy értem,de nem :D Pont az a probléma,hogy a ligában is 2 olyan rész van,amit egyébként is már az elején megkapsz (egyiket 5. küldetés,másikat nem tudom hányadik nagydíjként). Kovácsot még mindig nem tudsz szerezni,max 1-et ha veszel egy zsák bigyót,tehát a 2 szett sem stimmel logikailag :D Bár lehet csak én vagyok túl fáradt ahhoz,hogy megértsem....de az is lehet,hogy te :) Még mindig az a baj,hogy a 2 első szett rész van a ligában és nem a 2 utolsó,így van ami duplázódik és van amit nem is tudsz megszerezni,csak szerencsével...
 
Fent