• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva A Végtelenség Tornya - Gyémántért cserébe(?)

Mihaszna

Veterán
Sziasztok.

Ez az ötlet utólag jutott eszembe, s mivel már a Megreformálási tender ötletem szavazás alatt áll, ezért inkább nyitok neki egy új jegyet, mert így korrekt a dolog.

Ötlet (sajnos ez is csak a Diplomáciai verzióra terjed ki, a harc útján nem tudom, hogy hogyan lehetne kivitelezni):

A Toronyban a tárgyalások során az első 3 kör "ingyenes", a 4.-ért viszont már duplán kell fizetni (25 gyémánt + a nyersanyag). Arra gondoltam, hogy akik esetleg áldoznak gyémántot a(z) (gyorsabb) előrehaladásuk érdekében, azok a játékosok miért ne kaphatnának cserébe valamit vissza egy bizonyos gyémánt felhasználás után.

A technikai része a Varázsakadémia - Barkácsolás - alapelvén működne. Azaz: A Varázsakadémiában a Barkácsolások után vízióport kapunk. 100 Víziópor = "valamivel". A Toronyban is lehetne valami hasonló. Lenne egy nagy láda, amiben különböző nyeremények vannak, a láda alatt egy számláló ami a Gyémánt felhasználást írná jóvá (vagy mutatná) - a Gyémánt lenne a Víziópor -, és X (például 500) Gyémánt felhasználása után pedig kapnánk valami értékesebb nyereményt, ami lehetne például:

- 2X 14 vagy 1X 20 órás gyorsító
- Térkép
- 250 Gyémánt
- Kisállateledel stb..
(vagy bármi más, ami nem Bűbájtöredék, Ereklye meg hasonló dolgok)

Mivel 25 gyémánt egy + kör, így legfeljebb 20 ilyen + körre volna szükség ahhoz, hogy a játékos elérje a státusz maximumot (500 gyémánt esetén).

A Toronynak van egy nyitvatartási ideje. Ez a Gyémánt státuszos dolog nem nullázódna amikor bezár, hanem a következő alkalommal mindenki ott folytathatná, ahol abbahagyta.

Nem az a cél, hogy minél több Gyémánt kerüljön felhasználásra (bár az Innonak ez csak jó lenne), viszont ha már valaki áldoz, akkor jó lenne valami kompenzálás/motiválás is mellé, mert valljuk be, 25 gyémántér cserébe (például) X Bűbáj töredéket kapni.. hát nem is tudom.. nem vagyok benne biztos, hogy jó befektetés.
 

Erandyll

Felderítő
Szia Mihaszna!

Nagyon tetszik az ötleted, főleg az, hogy ez a ládikó megmaradna pluszba a kövi toronyra is, így nem lenne az a kötelezettség, hogy 1 heti toronynál kéne ellőni 500 gyémit :) Szóval részemről abszolút támogatom :)

Üdv,
 

Wiccara

Veterán
akik esetleg áldoznak gyémántot
Kedves Mihaszna!

Sokszor tapasztaltam már a játék során, hogy vannak, akik nem használják a gyémánt adta lehetőségeket ( vagyis csupán a megnyertből gazdálkodnak) és vannak, akik havonta egy lakás árát beleteszik.. Ez az ötlet úgy érzem még nagyobb szakadékot állítana, és túlságosan hátrányos lenne azokkal szemben, akik a gyémántmentes játékot játszák.
Korrektebbnek érezném, ha a torony mellékösvényeket is adna, aminek a végén ott lenne egyetlen tuti nyeremény; nem kötelező letérni, de látható, mi van a ládában.
Másrészt amennyi árut kér a torony, én inkább " agresszív tárgyalási módban" tolom a toronyot, ezért már én is azoknak a táborát erősíteném, akiknél ez az ötlet nem működne.
Összességében a torony nem arról szól, hogy gyémántot áldozzunk be, ha többet visz el, mint amennyit hoz, akkor ott javítani kell a technikán!
Megértem, és egyet is értek azzal, hogy a sok wc papír, a rengeteg felesleges ereklye.. mind mind az értékes nyereményektől veszi el a lehetőséget.
Ha csak az első szintre tolnánk le a wc papírokat, - akár többet is, úgyis tovább lépünk..- akkor az jó a kicsiknek, a nagyok meg utána tudják, hogy jöhetnek a jobb cuccok, és szerintem az ereklyék totál feleslegesek.
A végére csapongtam, de ez csupán hangos gondolkozás volt, nem keresztbe ötletelés, és nem képezi az eredeti felvetés cáfolatát :)

Baráti üdvözlettel,
W.
 

Mihaszna

Veterán
Drága Wic. (és mindenki).

Tisztába vagyok vele, hogy minden (olyan) ötlet, amiben a Gyémántról szó esik, gyakorlatilag már ellenséges részét képezi a játéknak. Jó szándékomat csupán az vezérelte, hogy papírra fektessem azt, ami nyilvánvaló, hogy ez a Gyémánt felhasználásos dolog túl egyoldalú. Elméletileg aki Gyémántot vásárol (és fel is használja), az előnyhöz jut(hat). Csak lassan már nem tudom eldönteni, hogy mi képezi az előny tárgyát. Úgy érzem, korlátozva van ez az előny.

- Az alapértelmezett játékban található (lakosságot és Kultúrát adó) épületeket nem vesszük meg, mert az Eventeken jobbakat lehet nyerni..
- A Kalandokban nem hiszem, hogy nagyon pazarolnák a gyémántot csak azért, hogy első legyenek, mert az összesen 3 ládához elég 1-1-1 útvonalat teljesíteni..
- A Bajnokságokon szintén nincs értelme használni.. mi Gyémánt nélkül hozzuk a 10 ládát. Feljebb nem is megyünk, mert nem éri meg..
- A Toronyban van bőven lehetőség szórni huszonötösével, viszont sosincs kompenzáció.. elhasználod/elhasználhatod a semmiért.. (ezért is bátorkodtam ötletként felvetni, hogy ha már valaki áldoz, akkor legalább egy töredékét kapja már vissza)

Egyedül az Eventeken érdemes felhasználni/van értelme felhasználni, aki úgy gondolja, hogy megéri neki. Ezzel alaposan le van szűkítve kör. Nem állítom, hogy csak az Event és a többi semmi, mert ugye nem csak mi vagyunk a Földön, de racionálisan nézve dolgot, szerintem korlátozva van ez az előny, még szólóban is..

Kiemelnék egy mondatodat, Wic.

vannak, akik nem használják a gyémánt adta lehetőségeket ( vagyis csupán a megnyertből gazdálkodnak) és vannak, akik havonta egy lakás árát beleteszik.. Ez az ötlet úgy érzem még nagyobb szakadékot állítana, és túlságosan hátrányos lenne azokkal szemben, akik a gyémántmentes játékot játszák.

Nos, ez szubjektív. A Gyémánt azért van, hogy használjuk (egyfajta + lehetőség). Aláírom, hogy jobb érzés nyerni, mint venni, de a lényegen nem változtat. Ha ráülsz, nem lesz több belőle. Ha nem forgatod be, nincs haszon. Igaz, ez a haszon manapság egyenlő a nullával, de akkor is haszon a neve. Ha valakinek az az elvetemült gondolat támadna a fejébe, hogy innen-onnan összeszed egy csomó Gyémántot, hogy ő majd jól felhasználja egyszerre például egy Eventen, akkor lehet, hogy azt fogja tapasztalni, hogy a bolt hamarabb zár be, mint ahogy azt ő elkölthetné ott.

Tehát, akik a megnyertből gazdálkodnak (vagyis nyernek, de nem vásárolnak), az az ő bajuk. Ők nem lázadhatnak fel, hogy nincs semmi értelmes nyeremény. Viszont akik nem csak a megnyertből gazdálkodnak, hanem esetleg vásárolnak is - és még fel is használják a jóhiszeműség reményében - azoknak engedtessék meg az a reklamáció vagy kritika lehetősége. :)

Üdv,
M.
 

Kira7

Veterán
Drága Wic. (és mindenki).

Tisztába vagyok vele, hogy minden (olyan) ötlet, amiben a Gyémántról szó esik, gyakorlatilag már ellenséges részét képezi a játéknak. Jó szándékomat csupán az vezérelte, hogy papírra fektessem azt, ami nyilvánvaló, hogy ez a Gyémánt felhasználásos dolog túl egyoldalú. Elméletileg aki Gyémántot vásárol (és fel is használja), az előnyhöz jut(hat). Csak lassan már nem tudom eldönteni, hogy mi képezi az előny tárgyát. Úgy érzem, korlátozva van ez az előny.
Szia!
A gyémántért cserébe + előnyt kapsz ( függetlenül attól ki hogy szerzi ) a játékban ahol használod ahhoz képest mint ha nem használnád. Ezek az előnyök a toronynál is meg vannak. Amennyiben harcolsz ott gyémántért vissza töltheted a veszteségedet ott ez az előny, tárgyalásnál meg gyémántért megveheted a hiányzó nyersanyagot stb. ez szintén előny, a 3. kör után meg nem veszted el azokat az ajánlataidat ahol már sikeres voltál ha nem van lehetőséged folytatni csak annál akinél nem volt sikeres ajánlatod, itt meg ez az előny. A toronynál is a gyémánt használat ugyan úgy ad előnyt mint a többinél, így ez a javaslat nem csak úgy alakítana szakadékot ki mint Wiccara írta , ha nem a többi gyémánt használatát is hátrányosan érintené.
Szintén nem tudom támogatni az ötletet.
 

Mihaszna

Veterán
Valamit félreértettél, Kira7.

Azzal, hogy valaki gyémántért cserébe visszatölti a veszteséget; tárgyalásnál megveszi a hiányzó nyersanyagot, és ezáltal a 3. kör után nem veszti el az ajánlatokat ahol már sikeres volt, az nem előny, hanem befektetés. Gyémántot használ fel az illető (gondolom nem véletlenül). A Gyémántot pedig nagy valószínűséggel vásárolta. Hogy miből gondolom ezt? Abból, hogy csekély (nagyon csekély) az esélye annak, hogy valaki vásárlás nélkül, innen-onnan összeszedve játssza végig a (teljes) játékot. Nyilván, aki csak saját maga szórakoztatására játszik - ergo: abszolút kikapcsolódás szempontjából -, őt a játék ezen része a kezdetektől nem érdekli. Ha el is használja amit összegyűjtött, nem fog sóvárogni utána. Aki viszont vásárolt már, az (szintén nagy valószínűséggel) azért tette, mert haladni és nyerni is szeretne. Ha én Gyémántot használok, de a nyeremény egyenlő a semmivel, akkor nekem ne mondja azt senki, hogy előnyre tettem szert. Meg az, hogy ha például az egyik héten összesen 75 Gyémánt megy el a 3. szint tetejéig (ami 1-2 tárgyalás alatt levonható) és a nyeremény csak Bűbájtöredék, a másik héten meg már 150-200 Gyémánt és szintén csak Bűbájtöredék a nyeremény.. azért azt nehezen hiszem el, hogy ilyen mértékben nő és ingadozik az infláció, ami a semmi (Bűbájtöredék) nyereményt illeti.

Egyedül az Eventeknél kapod vissza azt, amit szeretnél, ha befektetsz. De szerencsére már ott sem kell izzadni. Elég a 7 ereklye, a Tesókaland pedig biztosítja a hiányzó 2-t. S ha ez nem lenne elég, akkor majd a későbbiekben a Toronyban vagy a Varázsakadémián még beszerezhető az az 1-2 hiányzó darab. : )))

A játék legnagyobb ellensége önmaga lett.
 

Kira7

Veterán
Kedves Mihaszna te érted félre az egészet. A gyémánt befektetéssel a nyereményed az hogy nem veszted el az egész nyersanyagodat és kezded elölről a 3 kört. Amennyiben veszed a nyersanyagot ott az a nyereményed hogy nem kell le gyártanod tudsz úgy is alkudni hogy nincs belőle raktáron, ha meg vissza töltöd az egységet több körös csatánál nagyobb esély a végső győzelemre meg nem kell újból legyártanod az egységeket ezt kapod +-ba . Az meg hogy a ládából mit nyersz az nem azon múlik hogy használsz vagy nem gyémántot ...ahhoz még egyenlőre semmi köze nincs a gyémánt használatnak.
 
Utoljára szerkesztve:

MoonlightAnnis

Felderítő
Én támogatom az ötletet. Én a "vásárolok gyémántot" tábort erősítem. Időnként kvázi a guta üt meg ha 25 gyémántért csak bűbájtöredéket kapok. Sőt! Ha simán, gyémánt nélkül, bűbájtöredéket kapok akkor is. Értem, h kell a kicsiknek, de akkor legyen csak az alsó szinten.
(Nekem jobban tetszett, mikor még nem lehetett megszerezni a + ereklyéket. Az életben ha elbuksz egy lehetőséget, akkor utólag nem kapod vissza. Az event arra van, h ha kell, akkor ha beledöglesz is de megszerzed...
Én eventeknél és a vendég fajoknál szoktam gyémántot használni. Annyira lassú a vendég fajokkal a haladás, h időnként nem birom nézni, s kicsit belegyorsítok - és nem csak gyorsítokkal.)
Egész pontosan -szinte - bármilyen torony változtatást támogatok.
 

sleeky41

Veterán
- Az alapértelmezett játékban található (lakosságot és Kultúrát adó) épületeket nem vesszük meg, mert az Eventeken jobbakat lehet nyerni...
Megnéztem és még az elvenar fejezetnél tartasz majd amikor elérsz az unur kereskedőihez rájössz bizony nagyon kell az a varázslatos épület amit gyémántért tudsz megvenni, mert egy eventes épület sem ab annyi lakost mint az. Nem véletlen, hogy akik a 17 -18 fejezetnél tartanak csak varázslatos épületeket raknak le :) :) Ha plusz területet akarsz az is gyémántért van ;) innentől kezdve amit a torony ad már nem is tűnik soknak, sőt nem is akarod eventekre és felesleges dolgokra elkölteni.

A toronyba meg akik katonákkal mennek fel azokkal szembe nem lenne fer egy gyémánt számláló láda, mert ők nem költenek gyémántot a toronyba pont ez a lényege csak nyernek.

Bocs de ez az ötlet egyáltalán nem tetszik, mert ez is inkább csak az áruval tornyozókat érinti, pedig szerintem elég sokan vagyunk akik katonákkal megyünk fel és számunkra semmi előnnyel nem járna ez a változtatás.

A torony nyeremények változtatására már volt pár ötlet meg szükség is lenne rá, de úgy hogy az minden játékosnak jó legyen!

Van egy városom és már a 17 fejezetnél tart, és mèg sosem költöttem rá pénzt. Gyémántot amit nyertem abból viszont már vettem 6 varázslatos műhelyt és 15 varázslatos épület. Látod ha jól gazdálkodsz a nyert gyémántokkal is sokra lehet haladni :D:D:D
 
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
Kedves Mihaszna te érted félre az egészet. A gyémánt befektetéssel a nyereményed az hogy nem veszted el az egész nyersanyagodat és kezded elölről a 3 kört. Amennyiben veszed a nyersanyagot ott az a nyereményed hogy nem kell le gyártanod tudsz úgy is alkudni hogy nincs belőle raktáron, ha meg vissza töltöd az egységet több körös csatánál nagyobb esély a végső győzelemre meg nem kell újból legyártanod az egységeket ezt kapod +-ba .

Nyilván játékostól és az ő hozzáállásától függ a dolog, de én úgy gondolom, hogy ha valaki a racionális gondolkodás híve, akkor abban az esetben, hogy ha nincs elegendő nyersanyaga és/vagy harci egysége, bele se kezd a játékba.

Az meg hogy a ládából mit nyersz az nem azon múlik hogy használsz vagy nem gyémántot ...ahhoz még egyenlőre semmi köze nincs a gyémánt használatnak.

Igen, ez igaz, és őszintén bevallom, hogy elszomorító is a dolog. :)
 

Mihaszna

Veterán
Megnéztem és még az elvenar fejezetnél tartasz majd amikor elérsz az unur kereskedőihez rájössz bizony nagyon kell az a varázslatos épület amit gyémántért tudsz megvenni, mert egy eventes épület sem ab annyi lakost mint az.

Az alapértelmezett játék elemein belül a Kultúra fülön található épületekre gondoltam, nem a Varázslatos cuccokra.

A toronyba meg akik katonákkal mennek fel azokkal szembe nem lenne fer egy gyémánt számláló láda, mert ők nem költenek gyémántot a toronyba pont ez a lényege csak nyernek.

Akkor hogy is van ez fair dolog?

Bocs de ez az ötlet egyáltalán nem tetszik, mert ez is inkább csak az áruval tornyozókat érinti, pedig szerintem elég sokan vagyunk akik katonákkal megyünk fel és számunkra semmi előnnyel nem járna ez a változtatás.

Zárójelben olvasható, hogy:
sajnos ez is csak a Diplomáciai verzióra terjed ki, a harc útján nem tudom, hogy hogyan lehetne kivitelezni)
 

sleeky41

Veterán
Az alapértelmezett játék elemein belül a Kultúra fülön található épületekre gondoltam, nem a Varázslatos cuccokra.

Gyémántért ott is van azért olyan ami többet ad mint a sima kultúra épületei, nem véletlenül adják gyémántért.
Pl: nyugalom temploma 26 ezer manna míg a béke forrása 57 ezer, azért érzed a különbséget ;)
Aki költ a játékra pontosan ezért teszi mert így 2x annyit kap mint az aki nem költ rá és gondolom ez számodra is így igazságos,
hogy ők többet kapjanak ha már fizetnek érte.

Akkor hogy is van ez fair dolog?

Mikor én harcolok és vesztek olyankor módosítok a katonáim összeállítássán és újra kezdem a harcot. Lehetne gyémántért megvenni az életüket de nem teszem, hanem teljesen újra kezdem a harcot. Látod itt is lehetne gyémántot költeni de nem teszem, pedig a katonák kiképzése is költséges. Így viszont teljesen gyémántmentesen megtudom csinálni a tornyot, de kellenek segítők amiket szintén meg kell szereznem. De mivel te áruval mész ezeket neked nem kell beszerezned. Tehát akkor most erre is mondhatnám ez sem igazságos, hogy nem csak katonák kellenek, hanem a katonai segítők is ahoz, hogyfeltudjakd menni a torony tetejéig!

Az áru megadásnál is ugyan úgy meg van a lehetőség, hogy a 3 után kilépsz és újra kezd az alkudozást senki sem kötelez arra, hogy gyémántért folytasd. Látod a te döntésed a gyémánt használat senki sem kényszerít rá! Ja hogy akkor elveszik az addig berakott árud, hát ja :) de így akár 50x is újrakezdheted gyémánt nélkül, úgy mint mi a harcot.
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 373998

Vendég
Sziasztok.

Ez az ötlet utólag jutott eszembe, s mivel már a Megreformálási tender ötletem szavazás alatt áll, ezért inkább nyitok neki egy új jegyet, mert így korrekt a dolog.

Ötlet (sajnos ez is csak a Diplomáciai verzióra terjed ki, a harc útján nem tudom, hogy hogyan lehetne kivitelezni):

A Toronyban a tárgyalások során az első 3 kör "ingyenes", a 4.-ért viszont már duplán kell fizetni (25 gyémánt + a nyersanyag). Arra gondoltam, hogy akik esetleg áldoznak gyémántot a(z) (gyorsabb) előrehaladásuk érdekében, azok a játékosok miért ne kaphatnának cserébe valamit vissza egy bizonyos gyémánt felhasználás után.

A technikai része a Varázsakadémia - Barkácsolás - alapelvén működne. Azaz: A Varázsakadémiában a Barkácsolások után vízióport kapunk. 100 Víziópor = "valamivel". A Toronyban is lehetne valami hasonló. Lenne egy nagy láda, amiben különböző nyeremények vannak, a láda alatt egy számláló ami a Gyémánt felhasználást írná jóvá (vagy mutatná) - a Gyémánt lenne a Víziópor -, és X (például 500) Gyémánt felhasználása után pedig kapnánk valami értékesebb nyereményt, ami lehetne például:

- 2X 14 vagy 1X 20 órás gyorsító
- Térkép
- 250 Gyémánt
- Kisállateledel stb..
(vagy bármi más, ami nem Bűbájtöredék, Ereklye meg hasonló dolgok)

Mivel 25 gyémánt egy + kör, így legfeljebb 20 ilyen + körre volna szükség ahhoz, hogy a játékos elérje a státusz maximumot (500 gyémánt esetén).

A Toronynak van egy nyitvatartási ideje. Ez a Gyémánt státuszos dolog nem nullázódna amikor bezár, hanem a következő alkalommal mindenki ott folytathatná, ahol abbahagyta.

Nem az a cél, hogy minél több Gyémánt kerüljön felhasználásra (bár az Innonak ez csak jó lenne), viszont ha már valaki áldoz, akkor jó lenne valami kompenzálás/motiválás is mellé, mert valljuk be, 25 gyémántér cserébe (például) X Bűbáj töredéket kapni.. hát nem is tudom.. nem vagyok benne biztos, hogy jó befektetés.
Kedves @Mihaszna
Köszönjük szépen az ötleted. Mint minden ötleted, ez is aprólékosan ki van dolgozva.
Kérlek a jövőben az ötletelésnél figyelj azon játékos körre, akik nem tudnak (egyéb okok miatt) valós pénzt áldozni a játékra, de szívesen játszanak vele. Pontosan ezen réteg miatt nem helytálló most ez az ötlet. Az Inno (bármennyire is nehéz elhinni) gondol a nem fizető játékosokra is. Nem szeretnénk elvenni a kedvét a játékosoknak a Toronytól, hiszen ez olyan eleme a játéknak, ahol nem kell pénzt áldozni arra, hogy esetenként varázslatosépületet, vagy egy Dzsinnt nyerjenek. Ha pedig bizonyos elemek, szintek, csak arról szólnak, hogy pénzért jusson előbbre, az már-már magasan diszkriminációnak számítana. A Torony biztosan át fog esni némi ráncfelvarráson, de ennyire drasztikusan nem.
Köszönöm szépen a megértésed.
 
Fent