• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva A Testvériség tagjainak védelme Ősi csodáknál

Ferenc99

Erős harcos
Támogatom , de miért probléma ha valaki 5 vagy 10 ezer TP vel megtolja a csodád , élvezd , a runák túlértékeltek.
 

Zaron

Felderítő
@Tyuri
+1 rafkós trükk haladóknak: hagyd, hogy tegyenek a csodádba, és a csoda zárás előtt írd felül őket tesós tagokkal. Így akkor mindent a saját tagok vihetnek, és minden külsős tp, amit betettek hozzád, ajándék a csoda fejlesztésedhez, amit még meg is köszönhetsz nekik. :)
Igen, ez a legészszerűbb, és bevált megoldás.;)
 

Zaron

Felderítő
Hali,
Igen, nagyon jó testvériségben játszok, évek óta , együtt pont ezért bosszant, hogy egyesek tönkre akarják tenni a játékunkat

De ha szabadon eldönthetnénk, hogy nem kérünk mások vadászatából ezzel senki mást nem korlátoznánk ::))
Ezzel a részével egyet is értenék, de másnak, más csapatban lehet, hogy jól jön a testvériségen kívüli támogatás. Nem általánosítanék, ezért nem korlátoznám a Tp-adást saját testvériségre, másrészt nem mindenki "hiéna", Tp-vadász, aki kívülről segít.
 

Tyuri

Felderítő
Szeretnélek megkérni arra, hogy ne mocskosozz le játékosokat csak azért, mert neked valami nem tetszik - mert ilyen alapon neked is el kellene fogadnod azt, hogy aki egynél több várost visz, azt az esetek többségében nem a sokszoros játékszeretet hajtja, hanem az így lehetségessé váló trükközések és csalások hosszú sora.
Ha már mocskos módon játszás vádja/vélelmezése, ugye.

Szerintem nem kellene egymást minősítgetni, pláne, ha nem tudni, kinek mi van a játék mögött.

A felvetésedre a következő, kézenfekvő lehetőségek vannak:
- vedd el a csodát az úttól, és akkor senki nem tud rúnát/tpt beletenni
- tegyél bele a kis városaiddal annyi tpt, hogy ne érje meg levadászni. Pl. ha egy láda 20 tps, és van benne egy rúna, ami 15 tpt ér, akkor ha beletöltesz 40 tpt, matematikilag már nem éri meg 41-el előzni. Persze így is lehetnek, akik úgy tekintik ezt, hogy csak elszórják a rúnákat, és nekik ez még mindig plusszos lehet, ezért ellenük meg emeld a tétet. Pl. ezesetben ha 100 tp van benne, azt már holtbiztosan nem éri meg nekik levadászni.
És ha ez a tp töltés kölcsönös a két város között, akkor az teljesen szabályos - plusz ha fair módon játszol, ez valahol alap is kell legyen.

Hali,

Igazad van, -- ha valakit megbántottam a mocskosan játszó kifejezéssel , elnézést érte.
Abban is igazad van, hogy az vessen rá követ, ki bűntelen.

Nincs kis városom, s ha már belementünk, nincs szükségem mástól rúnára mert van bőven, igaz, még csak 5 éve játszom, de had ne írjam le sokadjára is, hogy miért emeltem hangot.

Elszomorít, ha nem látod a lényeget :(
 

Tyuri

Felderítő
Ezzel a részével egyet is értenék, de másnak, más csapatban lehet, hogy jól jön a testvériségen kívüli támogatás. Nem általánosítanék, ezért nem korlátoznám a Tp-adást saját testvériségre, másrészt nem mindenki "hiéna", Tp-vadász, aki kívülről segít.

HAli,
Teljesen igazad van, nem kell senkit korlátozni,

Ezért csak a választás lehetőségét kérem, hogy had döntsek én a városomról ....
Ha a szabadság , a szabad játék mellett vagytok, akkor engem miért nem illet meg a szabad választás lehetősége ??????
 

Tyuri

Felderítő
@Tyuri
+1 rafkós trükk haladóknak: hagyd, hogy tegyenek a csodádba, és a csoda zárás előtt írd felül őket tesós tagokkal. Így akkor mindent a saját tagok vihetnek, és minden külsős tp, amit betettek hozzád, ajándék a csoda fejlesztésedhez, amit még meg is köszönhetsz nekik. :)
(és néhány ilyen kör után rá fognak jönni, hogy nálad nem lehet potya tp-t vadászni, és békén fognak hagyni)

Köszönöm ::):D;)
 

MesterAlma13

Erős harcos
Hali.

Szomorúan tapasztalom, hogy vannak -sajnos egyre többen - akik rendszeresen kitúrják az ősi csodákban a testvéreket, akik tp. lánc keretében egymás csodáiba tesznek pontokat.
Ezek a "" RúnaHÍÉNÁK"" rombolják a játék tisztaságát, a kisebb testvérek fejlődésének lehetőségét.
Ezért gondoltam arra, hogy :
Magoldás lehetne, 1 - ha az ősi csodákba csak a testvériségen belül lehessen tudáspontot tenni. akkor nem tudnák "" Idegenek " elvinni a jutalompontokat és a rúnákat.
2- biztosítani kellene lehetőséget arra, hogy a saját ősi csodámba eldönthessem, hogy kiktől fogadok el támogatáskén tudáspontot. Ha valakit elutasítok, akkor a tudáspontját visszakaphatja - bár szívem szerint Nem kellene -

Ide tartozik, hogy vannak olyan játékostársaink is, akik miután megírtam neki, hogy testvériségen belül, hogyan használjuk az ősi csodáink folyamatos fejlődését, VÁLASZOLTAK -- sajnos ez is ritka -- s békén hagytak.
A probléma a többekkel van.
Szia
had kérdezzem meg, hogy fejlesztés előtt minden ládát kihasznál a testvériségetek?
Én nem szeretem a nulla csillagosokat a piacon, te meg a tolakodókat a csodákban, de ez is egy lehetőség, és én ezzel élek, és néha hiénának is érzem magam amikor látványosan olyan helyre pakolok hogy ....

Aki ismer még trükköt hogy miként lehet kijátszani az idegeneket, ossza meg, aki meg vadászik, az bukjon ezekben a tesóságokban, emrt azok ügyesen kijátsszák vadászokat.
Per pill ezek a szabályok, igaz amit te írtál, az ezt egy kicsit kontrollálná - továbbá mivel opcionális lenne, ami egyik oldalról jó dolog.... másik oldalról pedig, amit kérdeztem, hogy amennyiben nálatok szokott lenni többször/sokszor kihasználatlan láda a fejlesztés előtt, akkor miért ne tehessen bele bárki más is? Miért kellene lekorlátozni a tesóságokra, amikor még másik 4-5-6 - akár ismeretlen - játékos tudna örülni a jutalom ŐsiCsoda TP-knek kevesebb vagy több befektetett TP-ért?
Mert azokat vétek ott hagyni szerintem - teszem hozzá nálunk az a szokás, hogy a fejlesztés vége előtt kb 50-el írunk a chatbe, hogy pl. "ládák 1-1 TP-ért vihetőek, este fejlesztem", (természetesen itt a piros szívecskés csodára kell gondolni) - viszont még így is marad üres láda sokszor.
Egyelőre nem tudom elképzelni hogy ez jó dolog lenne... de várom ki mit ír még, mert én pl. meggyőzhető vagyok

VADÁSZOK, nevezzük nevén a szörnyeket - ne legyenek már hiénák. Még jó, hogy nem majmokat vagy patkányokat írtál.

Én mindenkit megértek, aki ezen bosszankodik, de egyrészt egy időben én is rengeteget vadásztam - és bevallom, a hozzászólásod alapján kedvet is kaptam ahhoz, hogy bele kellene ebbe vágni újra. :) Ami tény, hogy a vadászatban önmagában nincs semmi inkorrekt, és még véletlenül sem rombolják a játék tisztaságát.
Másrészt, és szerintem ez a fontosabb, hogy egy sor kiváló/kreatív megoldással ki lehet védeni ezeket - használjátok őket! Főleg úgy, hogy még ti nyerjetek rajta!
Ehhez csak a sablonos játékstílust kell elengedni, és használni kicsit a gógyit. Pl. a tp lánc az egyik legótvarabb átverés, amit ebben a játékban játékosok valaha is kitaláltak egymásnak (az ötletgazda tuti MLM ügynök lehetett :D ). Tessék mögé gondolni, utána számolni, levonni a tanulságokat, és váltani valami jobbra. Még választani is lehet - és ami bónusz, megoldhatják a fenti problémát. ;)

(nem támogatom az ötletet)
Én láncozok (is, illetve vadászok ha időm engedi), de mi a gond a lánccal? frankón megy, kitolunk sok idegent, továbbá szerintem ez egy egészséges versengés - hibája talán az időigényesség.

Most hogy bejött ez a Rúnaszilánk "átalakítása TP-re" lehetőség, felborított mindent, de talán ha sok helyen lecsökkennek a Rúnaszilánkok, akkor ez is rendeződik egy normál szintre, és onnantól nem lesz ez ilyen feltűnő.

Üdv, Alma
 

Dallas1975

Felderítő
Ha egy csapatba kicsit is megy a tp lánc akkor nem lehet rabolni 1-2-3-4-5 tp berakással ,( merthogy legtöbbször ilyen) az hot ziher ,főleg amikor nem 400 hanem 1390 tp kell hozzá :) ,ezeknél a csodáimnál még örülök is a taxis hiénáknak ,mert mint fentebb írtam.... Egyébként azzal nem értek egyet hogy valaki szerint átverés ??? akkor te nem tp láncoztál hanem ÁTVERTEK :) viszont ha kiesel a nyereményládából akkor se bukod a befektetést ,ez marhaság ,akkor pont a "pénzednél" maradsz. ergo legalább megpróbáltad ,de mivel én aktívan tolom valahogy nem szoktam kiesni.(elhanyagolható esetben ,de bukni meg nem fogok ,hiszen amit adtam vissza is kaptam ,legalább megpróbáltam. mivel ez csak ! egy játék ,nem vagyok kisstílű pitiáner ,nem mondom hogy mindig ,de sokszor van olyan hogy tudom nagyon fix 1. vagy 2. vagyok és előrébb már nem mehetek) de ha úgy jön ki a levél belerakok még 20-30 tp , pont leszarom ,hadd húzza, had haladjon :)

Nem ér annyit ez a tp játék hogy hatékonyságot elemezűnk ,nekem igy fejből az se jó ha kevesen tolják ( 300-400-500 pont 1 játékostól) de igy fejbe meg az se ideális ha nagyon sokan mert akkor van a sok "kiesel" a játékból dolog. ( igaz ilyenkor nyilván kevesebbel is fogsz kiesni. )

És hogy mi a jó a tp láncba ? hogy az Elevenar 100 X inkább egyéni játék ,mint amennyire csapatnak van hírdetve ,ez viszont TÉNYLEG csapatjáték benne , de a ki mennyire ér rá letarolni a bányáit ,meg az Event ,az baromira nem csapat , a heti meg a torony igen ,de az alapjáték ,ugyan már...
Majd ha közösen harcolunk a térképen vagy alkudozunk ,de ez meg nem az a játék , a ranglista meg vicc kategória ,valaki 5 év tolja ,én 2 ,valaki 2 hónapja :)

Nem kell ide védelem ,javaslom a Traviánal ne is próbálkozz. :) volt vörös, lila ,meg zöld plecsnim ,békés típus voltam benne :)
 

Tyuri

Felderítő
A lényeg az, hogy neked valami nem tetszik, ami egyébként szabályos és ezt helyetted oldja meg a játék fejlesztője, mert Neked ez nem megy.
Magyarul: dolgozzon más helyetted/helyettetek.

Hali

Ez igen, köszönöm a hozzászólást, most már megértettem nagyon - nagyon sok mindent :):eek::)
 

Tyuri

Felderítő
Szia
had kérdezzem meg, hogy fejlesztés előtt minden ládát kihasznál a testvériségetek?
Én nem szeretem a nulla csillagosokat a piacon, te meg a tolakodókat a csodákban, de ez is egy lehetőség, és én ezzel élek, és néha hiénának is érzem magam amikor látványosan olyan helyre pakolok hogy ....

Aki ismer még trükköt hogy miként lehet kijátszani az idegeneket, ossza meg, aki meg vadászik, az bukjon ezekben a tesóságokban, emrt azok ügyesen kijátsszák vadászokat.
Per pill ezek a szabályok, igaz amit te írtál, az ezt egy kicsit kontrollálná - továbbá mivel opcionális lenne, ami egyik oldalról jó dolog.... másik oldalról pedig, amit kérdeztem, hogy amennyiben nálatok szokott lenni többször/sokszor kihasználatlan láda a fejlesztés előtt, akkor miért ne tehessen bele bárki más is? Miért kellene lekorlátozni a tesóságokra, amikor még másik 4-5-6 - akár ismeretlen - játékos tudna örülni a jutalom ŐsiCsoda TP-knek kevesebb vagy több befektetett TP-ért?
Mert azokat vétek ott hagyni szerintem - teszem hozzá nálunk az a szokás, hogy a fejlesztés vége előtt kb 50-el írunk a chatbe, hogy pl. "ládák 1-1 TP-ért vihetőek, este fejlesztem", (természetesen itt a piros szívecskés csodára kell gondolni) - viszont még így is marad üres láda sokszor.
Egyelőre nem tudom elképzelni hogy ez jó dolog lenne... de várom ki mit ír még, mert én pl. meggyőzhető vagyok


Én láncozok (is, illetve vadászok ha időm engedi), de mi a gond a lánccal? frankón megy, kitolunk sok idegent, továbbá szerintem ez egy egészséges versengés - hibája talán az időigényesség.

Most hogy bejött ez a Rúnaszilánk "átalakítása TP-re" lehetőség, felborított mindent, de talán ha sok helyen lecsökkennek a Rúnaszilánkok, akkor ez is rendeződik egy normál szintre, és onnantól nem lesz ez ilyen feltűnő.

Üdv, Alma

Hali.

Sok mindent hasonlóan csinálunk mi is . Igen minden ládát kiszedünk, és ha hagyják, az utolsó párat 1 tp-re szoktam hagyni.
Ami a biztosítékot kiverte az nem 1-2 tp, hanem egyszerre 5 -6 játékos - 200 - 300 tp -vel turta ki az összes tesómat 3 ősi csodámból is .
Lehet, hogy én látom rosszul, s az a természetes, ha átgázolunk mindenkin és mindenen csak hogy nekünk jó legyen ???

Üdv :
 

Ferenc99

Erős harcos
Csak csapaton belül rakhatsz csodába , beállítható lehetőség lenne .
Ha lenne egy ilyen bekapcsolható lehetőség amit ki is lehetne kapcsolni akkor vajon azok akik azt gondolják szükségtelen , használnák ?
 

MesterAlma13

Erős harcos
Hali.

Sok mindent hasonlóan csinálunk mi is . Igen minden ládát kiszedünk, és ha hagyják, az utolsó párat 1 tp-re szoktam hagyni.
Ami a biztosítékot kiverte az nem 1-2 tp, hanem egyszerre 5 -6 játékos - 200 - 300 tp -vel turta ki az összes tesómat 3 ősi csodámból is .
Lehet, hogy én látom rosszul, s az a természetes, ha átgázolunk mindenkin és mindenen csak hogy nekünk jó legyen ???

Üdv :
én személy szerint örülök a 200-300 TP-nek, ha kitúrnak valamit, a TP lánc miatt TP-jénél marad - de ez csak nálunk a helyzet,
a 2-300 TP meg azért ment bele, mert mos Rúnaszilánkoznak ezerrel... ennek azért vége lesz szerintem 1 max 2 hónapon belül, aztán maradnak a 1-2-3....15-30 tp-vel vadászó játékosok.

Üdv, Alma
 

Erica

Veterán
Sziasztok!
Én is vadászok, nem aljas módon, ahogy beállítottak bennünket. Nem szeretem az 1 tp-s vadászatot, nem találom korrektnek, pedig olykor csak ennyi hiányzik, hogy a csodát zárhassam. Ha tehetem nagyobb pontokat teszek idegen játékosok csodáiba, szem előtt tartva, hogy ez nekem megérje. Ha maga a tulaj vagy esetleg a csapat erre nem figyel, saját probléma, nem az enyém.
Olyan csoda nem érdekel, ahol nagyobb pontokat rak a testvériség egymás csodáiba, hiszen ott erre oda van figyelve.
A csodák nyitottak minden látogató számára, és remélem így is marad.
Nem támogatom az ötletet!
 

Deathfolk

Veterán
"A tp lánc az egyik legótvarabb átverés, amit ebben a játékban játékosok valaha is kitaláltak egymásnak (az ötletgazda tuti MLM ügynök lehetett :D"
El se hiszem hogy végre valaki látja ezt... A rendes városomba 2 éve nem használom a TP láncot, ha az ember picit utána számol totál igazságtalan, vagyis inkább a véletlenen múlik hogy ki mennyit kap vissza... vagyis amit befektet azt biztos vissza kapja, de hogy pluszt mennyit kap vissza az véletlen, vagy ha túl sokan raknak bele akár 0 plusz ajándékot is kaphat, én pedig jobban szeretem a kiszámítható dolgokat, bár arra tényleg jó hogy aktív TP lánc mellett esélytelen hogy idegen rakjon bele mert akár több 100tp is lehet bent 1 embertől, ott nem tud idegen mit elvinni... De sokféle megoldás van , szerintem a legjobb ha az ember magának rakosgatja 1 ideig a csodáit, ha közbe belerakosgatnak idegenek az egyáltalán nem érdekel, aztán mikor már csak annyi TP hiányzik amit kitöltenek a csodába a ládák akkor meghirdetem a helyeket levélbe, amiket a csapat jó esetben 1-2 óra alatt feltölt és kész a csoda, így néha még nyerek is azon hogy előtte beleraktak idegenek, mert akik a végén vannak azok ki lesznek tolva, akik meg nagy ponttal szálltak be de 2 láda értéke közt vannak azok a kisebbik láda értékét fogják kapni pl valaki belerak 27tp-t és ezzel nyerne 40et akkor ő a feltöltés után le fog odáig tolódni hogy csak 20tp-t kapjon, és a nagyobb 30 as 40es ládákat pedig csapattag fogja vinni, vagyis az idegen vesztett 7tp-t, én pedig nyertem +7et :) Az 1-4 pontosak meg ki is tolódnak, azokon is csak nyerek... Ez a módszer tiszta matek, előre kiszámítható, az ilyet szeretem :) Szóval engem soha nem érdekelt ha raknak hozzám, a végén többnyire úgy is a csapatagok viszik a 90%-át... A gond csak akkor van ha a végső feltöltés szakaszba mikor már meghirdetem a üres ládákat akkor rak bele idegen, mert akkor széttolja az egészet, és a csapattársak nem kapják vissza azt amit beleraktak, de ilyenkor én egyenként vissza adom a különbözetet. Szerencsére a 2 kezemen megtudom számolni hogy az utóbbi 2 évbe ez hányszor fordult elő, szóval ritkán.

A kicsi városommal viszont olyan csapatba vagyok ahol csak a TP láncot ismerik és erőltetik, nem örülnek neki ha valaki maga tölti a csodákat és ebben az esetben akár 1tp-ért is oda kell adni az ajándékokat a csapttagoknak, szóval mondjuk 60 as tp ládát 1tp-ért... na szerintem ez a nyerészkedés, ráadásul csapaton belül, ahelyett hogy segítenének nyerészkednek, na ez a pofátlanság! Ráadásul olyan szabályzat van a csapatba hogy egyéni csoda töltésnél csapatagot tilos megelőzni a csodákba, vagyis ha valaki belerak elsőnek 1tp-t a többiek is csak 1et rakhatnak bele... vagy pedig szállj be a tp láncba (5év alatt a leghülyébb szabályzat amit láttam) Próbáltam nekik elmagyarázni azt a módszert amit 2 éve többen is használunk a másik szerveren de nem értik meg, sőt hülyeségnek tartják és szerintük meg ez a igazságtalan mert hogy a ládák nyereménye a csapott illeti, szóval ők nem fogják nekem feltölteni mert akkor nem nyernek semmit csak azt kapják vissza amit bele raktak és ez szerintük hülyeség, pedig pont ez a legjobb módszer... na meg így hogy nem töltik fel a ládáimat tényleg könnyű idegeneknek elvinni az ajándékokat... És ez már nem tudom hányadik csapat ahová belépek és nem értik és nem is akarják megérteni ezt a módszert. Szerencsére kicsi városom csak gyémánt miatt van, így annyira nem érdekel, de azért zavar....

Amúgy én is vadászok néha Tp-t a kicsi várossal, és ha látok helyet ahová betudok ékelődni oda rakok, ha kell mindenki elé, ha valakinek nem tetszik rakjon elém ilyen egyszerű, a játéknak ez a része is amolyan verseny, senkinek nincs megtiltva hogy csinálja, vagy hogy a másik elé tegyen, simán vissza tudják venni a helyet ha akarják... de amúgy többnyire azt látom hogy nem veszik vissza, van hogy 2-3 hét mire befejezi az illető a csodát és ott vagyok végig az első helyen és elém rakhatnának még vagy 15 pontot akkor is nyerne aki elém rak, de nem rak senki :D egyszerűen nemértem, persze nekem ez jó, de az ilyenek ne panaszkodjanak... Amúgy nagyon sok idő már olyan városokat találnom ahová betudok tenni úgy tp-t hogy nyerjek, a legtöbb városon már előre látom hogy ide nem szabad raknom mert csak veszteni fogok, pl ha rendesen tp-láncoznak oda nem rakok, vagy ha azt látom hogy minden helyre beraktak fix pontokat, ilyenekkel is találkozok pl 60 pontot mindenhová, oda se tudok tenni, szóval bőven megoldható hogy ne lehessen idegen csodájából pontot szerezni csak kicsit átgondoltabban kell játszani.

Amúgy ha nekem valaki írna levelet hogy kérlek ne rakj hozzám mert a csapatnak kéne, akkor oda nem raknék többet, de még soha senki nem írt rám...
 
Utoljára szerkesztve:

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot, ennek bevezetése jelenleg nincs tervben.

Sajnáljuk, hogy a jelenlegi ötletet nem tudjuk bevezetni játékunkba, de kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
 

Tyuri

Felderítő
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot, ennek bevezetése jelenleg nincs tervben.

Sajnáljuk, hogy a jelenlegi ötletet nem tudjuk bevezetni játékunkba, de kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.

Hali.
Köszönöm a lehetőséget. Nekem nagyon tanulságos volt a többi játékos véleményének megismerése miatt. Ahogy az öreg Sárkányfű árus mondt :: -- Sárkány ellen , sárkányfű :):)
 

lipijanos

Újonc
Hali.

Szomorúan tapasztalom, hogy vannak -sajnos egyre többen - akik rendszeresen kitúrják az ősi csodákban a testvéreket, akik tp. lánc keretében egymás csodáiba tesznek pontokat.
Ezek a "" RúnaHÍÉNÁK"" rombolják a játék tisztaságát, a kisebb testvérek fejlődésének lehetőségét.
Ezért gondoltam arra, hogy :
Magoldás lehetne, 1 - ha az ősi csodákba csak a testvériségen belül lehessen tudáspontot tenni. akkor nem tudnák "" Idegenek " elvinni a jutalompontokat és a rúnákat.
2- biztosítani kellene lehetőséget arra, hogy a saját ősi csodámba eldönthessem, hogy kiktől fogadok el támogatáskén tudáspontot. Ha valakit elutasítok, akkor a tudáspontját visszakaphatja - bár szívem szerint Nem kellene -

Ide tartozik, hogy vannak olyan játékostársaink is, akik miután megírtam neki, hogy testvériségen belül, hogyan használjuk az ősi csodáink folyamatos fejlődését, VÁLASZOLTAK -- sajnos ez is ritka -- s békén hagytak.
A probléma a többekkel van.
Mi lenne ha összefogna a testvériséged? És nem hagynátok ... Hisz pont erre való lenne a testvériség!
 
Fent