• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

A Testvériség kereső szűrő lista bővítése.

Mihaszna

Veterán
Sziasztok.

A mai nap folyamán átnéztem a Testvériség lista 75%-át. Őszintén megvallva szeretnék átmenni egy másik Testvériségbe. Bár ez nem reklám helye (s gondolom, hogy aki olvassa azt nem érdekli, meg amúgy is az én problémám), de a kereséssel kapcsolatban jutott eszembe ez a fejlesztési javaslat. Egy "illusztrált" kép segítségével szeretném leírni a gondolatomat, hogy érteni is lehessen.

Fórumra.jpg


Amint a képen látható, sok Testvériség alakult már meg. Legyen az bárki - kezdő, haladó vagy profi játékos -, ha csatlakozni szeretne egy Testvériségbe (ami neki is megfelel), bőven van miből mazsoláznia. Csak az a "baj", hogy aki mos kezdte a játékot, annak sokkal könnyebb Testvériséget keresni, mint annak, aki már egy ideje játszik. S most az a rész jön, amit fentebb írtam, hogy a 75%-át néztem "csak" át. Ennek a 75%-nak a bő háromnegyede olyan Testvériségekből áll, amibe (szó szerint) 1 vagy 2 ember van benne. Elvétve fordul elő olyan, hogy 5-10 fő, és még ritkában a 10-15 fő feletti. Ezzel kapcsolatban gondoltam, hogy nem-e lehetne a "Mutasd mindet", "Csak jelentkezéssel" és a "Közvetlen csatlakozás" Opció panel mellé (piros téglalap) egy másik ilyen Opcionális panelt elhelyezni, ami leszűkíthetné a keresési feltételeket számokkal/számokban is. Olyanra gondolok, hogy: (értelemszerűen választható lenne) legalább/legfeljebb és 5 fő, 10 fő, 15 fő, 20 fő (ez a 4 lehetőség lenne).

Példában ez így nézne ki:
1. példa:

Csak jelentkezéssel Legalább 10 fő

És a kereső csak olyan Testvériségeket dobna ki, amikben legalább 10 fő tartózkodik.

2. példa:

Közvetlen csatlakozás Legfeljebb 15 fő

A kereső olyan Testvériségeket dobna ki, amikben 15 főnél nincsenek többen.

Megjegyzés: Én is tudom, hogy ez az ötlet így nem kerek, nincs kidolgozva 100%-osan, mert aki úgy állítaná be a keresőt, hogy "Csak jelentkezéssel" - "Legalább 10 fő", akkor ebben az értelemben olyan lehetőségeket is kidobna, ahol 15 vagy 20 fő is tartózkodik. Tehát, megkérek mindenki, ne a lehetséges hibákat nézzük, hanem, hogy aki lát benne rációt akkor erre az alapra építkezzen. Köszönöm. :) A lényege, hogy a kisebb Testvériségeket meglehessen kerülni, és a középjátékosoknak is egyszerűbb lenne a keresés.

Amúgy a 429. oldalról indultam és a 89. oldalnál hagytam abba.. csak, hogy (számokban is) lehessen mihez viszonyítania a 75%-ot, és ennek a 75%-nak a bő háromnegyedét :)


Bocsánat, szerkesztem egy picit, kiegészíteném.

Eszembe jutott még egy gondolat arra esetre, ha az előző felvetésem nem lenne kivitelezhető fejlesztésileg.

Még egy olyat eltudnák képzelni, hogy esetleg valami oldalszám "pörgető" - vagy hogy mondják azt -. Arra gondolok, hogy ha valaki elkezd mazsolázni a Testvériségek közül (ugye elolvassa a Bemutatkozó részt, megnézi, hogy milyen erősségű játékosok vannak benne stb..), lapozni kezd az oldalszámoknál, és amikor már egy tekintélyes mennyiségű oldalt átnézett, majd kilép a keresőből egyéb okok miatt (nem feltétlen az egész játékból), akkor, ha ott szeretné folytatni ahol abba hagyta, kénytelen megjegyezni az oldalszámot és legközelebbi keresés esetén "millió" egyet kattintani (mire megint odaér). Mert sajnos más alternatíva nincs :S Ha meg is jegyzi a Testvériség nevét, akkor a kereső csak azt dobja ki, de nem úgy, ahol oldalszámilag elhelyezkedik. (mivel konkrétan keresel rá). Megjegyzem, van lehetőség a pörgetésre (lapozásra), de csak egyesével előre és vissza, illetve az oldal legelejére és a legvégére. És azért valljuk be, 429 oldal esetébe (még egy kezdő játékosnak is) sok lehet.
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Fura, hogy erre nem írt senki - bár lehet ennek az az oka, hogy a törzsfórumozók már fixen megtalálták a maguk csapatát.
A felvetés jó, támogatom (jól emlékszem, mekkora tortúra volt anno, mire találtam egy jó csapatot).
 
Fent