• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben A párhuzamos termelésnél ne csak az azonos szintű manufaktúrák induljanak el

polgarmaercell

Erős harcos
Van 2 15-ös szinű márványmanufaktúrám, és 2 4-es. És külön kell bállítam mindkettőt. Jó lenn, ha olyan lenne, mint a műhelyeknél. Az is jó lenne, ha Egyszerre lehetne visszvonni a termeléseket.Az lenne a jó, ha az összes azonos NEVŰ manufaktúrát el lehetne indítani egyszerre.
 
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
Van 2 15-ös szinű márványmanufaktúrám, és 2 4-es. És külön kell bállítam mindkettőt. Jó lenn, ha olyan lenne, mint a műhelyeknél.

Szia.

Az ötlet jó lenne, de az a baj, hogy egy bizonyos szint után a manufaktúrák már nem csak alapvető árukat, hanem érző és felemelkedő árukat is termelnek. Igaz, nem próbáltam még, de szerintem nem kivitelezhető, hogy például az egyik manuban alapvetőt szeretnél gyártani, a másikban meg érzőt, és, hogy ezt párhuzamosan indítsd el. (még abban az esetben sem, ha azonos manufaktúráról lenne szó.. de ebbe már nem vagyok biztos)
 

MesterAlma13

Erős harcos
Szia.

Az ötlet jó lenne, de az a baj, hogy egy bizonyos szint után a manufaktúrák már nem csak alapvető árukat, hanem érző és felemelkedő árukat is termelnek. Igaz, nem próbáltam még, de szerintem nem kivitelezhető, hogy például az egyik manuban alapvetőt szeretnél gyártani, a másikban meg érzőt, és, hogy ezt párhuzamosan indítsd el. (még abban az esetben sem, ha azonos manufaktúráról lenne szó.. de ebbe már nem vagyok biztos)
Sziasztok
Lehet hogy ez van mögötte, hisz a műhelyeknél ezt alapból úgy valósították meg, hogy szint-független a "tömeges termelésindítás".

Max az itteni hosszászlások segítségével lehetne majd átdolgozni ezt az ötletet, amit én pl. támogatnék.
Remélem még hozzászólnak többen hogy megtudjuk van e, lehet e még mögötte más indíttatás.
Alma
 

polgarmaercell

Erős harcos
Szia.

Az ötlet jó lenne, de az a baj, hogy egy bizonyos szint után a manufaktúrák már nem csak alapvető árukat, hanem érző és felemelkedő árukat is termelnek. Igaz, nem próbáltam még, de szerintem nem kivitelezhető, hogy például az egyik manuban alapvetőt szeretnél gyártani, a másikban meg érzőt, és, hogy ezt párhuzamosan indítsd el. (még abban az esetben sem, ha azonos manufaktúráról lenne szó.. de ebbe már nem vagyok biztos)
Arra gondoltam, hogy az azonos típusúakat indítsa el egyszerrre, de ne csak az azonos szintűeket
 

polgarmaercell

Erős harcos
Sziasztok
Lehet hogy ez van mögötte, hisz a műhelyeknél ezt alapból úgy valósították meg, hogy szint-független a "tömeges termelésindítás".

Max az itteni hosszászlások segítségével lehetne majd átdolgozni ezt az ötletet, amit én pl. támogatnék.
Remélem még hozzászólnak többen hogy megtudjuk van e, lehet e még mögötte más indíttatás.
Alma
Nálam be van kapcsolva a "párhuzamos termelés induljon a manufaktúrákban" nevezetű beéllítás. De ez csak az azonos szintűeket indítja el egyszerre.
 

Calyr

Veterán
Van 2 15-ös szinű márványmanufaktúrám, és 2 4-es. És külön kell bállítam mindkettőt. Jó lenn, ha olyan lenne, mint a műhelyeknél. Az is jó lenne, ha Egyszerre lehetne visszvonni a termeléseket.
Ez nem összehasonlítható a műhelyekkel. A műhely ugyanis csak termel, ha elindítasz valamit, az nem von le semmilyen alapanyagot. De ha bármi másnál indítasz termelést, akkor ott lesznek anyag igények. Emiatt van az, hogy ahol különböző igények lennének (pl. mert más az adott épület szintje), ott nincs párhuzamos indítás.
Ennek a kézenfekvő megoldása az, hogy ne legyen sokféle szintű manud. Ha egységesek, nincs indítási gond.
 

GreenKnight

Veterán
És ezt hogyan gondoltad volna egyszerre indítani?
Alap manuk, 3. 9, 24, 48 órás termelés
1643204357036.png

Érzőt is termelő manu: 3 és 9 órás termelések
1643204455496.png

És ahol már felemelkedett árut is termel a manu:
1643204542267.png

Ha a bal felső lehetőséget választom, akkor még csak-csak megoldható lenne. De minek kéne történnie, ha a termelés indításnál nyomok egy 4-est vagy esetleg kiválasztom a jobb alsó opciót?
 

MesterAlma13

Erős harcos
Arra gondoltam, hogy az azonos típusúakat indítsa el egyszerrre, de ne csak az azonos szintűeket
az nem lehet megoldás, hogy amennyiben bepipálod a tömeges termelésindítást, akkor ami nem indítható mindenhol az kiszürkül? majd indítod pl. a Márványmozaikot az összes Márványos manun? Mert itt ugye csak egy fajta manufaktúráról van szó, nem az összes fajtáról.
kérdés, mivel én még nem tetem le érző árus épületet
 

polgarmaercell

Erős harcos
És ezt hogyan gondoltad volna egyszerre indítani?
Alap manuk, 3. 9, 24, 48 órás termelés
3419 bővítmény megtekintése

Érzőt is termelő manu: 3 és 9 órás termelések
3420 bővítmény megtekintése

És ahol már felemelkedett árut is termel a manu:
3421 bővítmény megtekintése

Ha a bal felső lehetőséget választom, akkor még csak-csak megoldható lenne. De minek kéne történnie, ha a termelés indításnál nyomok egy 4-est vagy esetleg kiválasztom a jobb alsó opciót?
De arra gondoltam, hogy csak szimplán a márványmanukat indítsa el egyszerre. És külön a tündérselymet. Nem keverve.
 

Mihaszna

Veterán
Most nézd meg a kezdő bejegyzést.

(
Van 2 15-ös szinű márványmanufaktúrám, és 2 4-es. És külön kell bállítam mindkettőt. Jó lenn, ha olyan lenne, mint a műhelyeknél. Az is jó lenne, ha Egyszerre lehetne visszvonni a termeléseket.Az lenne a jó, ha az összes azonos NEVŰ manufaktúrát el lehetne indítani egyszerre.
)


Most olvasd el még egyszer Calyr hozzászólását. (segítek kiemelni a lényeget)

Ez nem összehasonlítható a műhelyekkel. A műhely ugyanis csak termel, ha elindítasz valamit, az nem von le semmilyen alapanyagot. De ha bármi másnál indítasz termelést, akkor ott lesznek anyag igények. Emiatt van az, hogy ahol különböző igények lennének (pl. mert más az adott épület szintje), ott nincs párhuzamos indítás.
Ennek a kézenfekvő megoldása az, hogy ne legyen sokféle szintű manud. Ha egységesek, nincs indítási gond.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Most olvasd el még egyszer @Calyr hozzászólását. (segítek kiemelni a lényeget)
ez még nem akadálya annak, hogy ezt meg lehessen oldani, hasonlót hoztak fel korábban is érnek itt mielőtt bevezették a manufaktúráknál a most már működő tömeges termelésindítást - amihez nincs elég erőforrás, ott kiszürkülnek a lehetőségek

Ez nem összehasonlítható a műhelyekkel. A műhely ugyanis csak termel, ha elindítasz valamit, az nem von le semmilyen alapanyagot. De ha bármi másnál indítasz termelést, akkor ott lesznek anyag igények. Emiatt van az, hogy ahol különböző igények lennének (pl. mert más az adott épület szintje), ott nincs párhuzamos indítás.
Ennek a kézenfekvő megoldása az, hogy ne legyen sokféle szintű manud. Ha egységesek, nincs indítási gond.
Eventeknél és testvériségi kalandoknál van különböző manufaktúra, és van hogy ugyan azt akarjuk elindítani mint a nagy manukkal
 

Calyr

Veterán
Én néha tényleg nem értelek titeket - miért nem lehet elfogadni, hogy ami nem mindenkinek hasznos fejlesztés, abban nem érdemes gondolkodni?
A manuknál az érzők áruk megjelenésével nem ugyanazt jelenti a 3-4. slot. Tényleg ér ez a párhuzamos indítás annyit, hogy a programozásnál figyelni kelljen erre, és a plusz része annyi, hogy az érzők előtt járó játékosoknak jó legyen? Ne már...

A játékban jelenleg is megvalósítható az, hogy párhuzamos termelést lehessen indítani - ugyanolyan szintű manuk kellenek hozzá.
Aki ezt nem tudj/akarja megoldani, kattintson többször..
 

polgarmaercell

Erős harcos
Javítsatok ki, ha tévedek, mert még csak 6. fejezetes vagyok és nem termelek érzőt, de amit eddig láttam az azt mutatja, hogy amikor egy manu érzőt termel akkor megváltozik a neve.1643204455496.png
 

Calyr

Veterán
Teljesen mindegy, mi a neve, ez egyrészt programozásügyileg ugyanúgy az xyz manufaktúra objektum, másrészt ahogy fentebb is írtam, az olyan megoldás, ami csak x kor alatti játékosoknak lehet jó, finoman szólva sem az a globális-univerzális szuper ötlet.

De akkor konkretizálok: én ezt ezért nem támogatom, az érvek pedig már el lettek mondva többször.
 
Fent