• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva A lejáró épületek idéző bűbájánál észrevehetőbb legyen az, hogy lejár.

Támogatod a javaslatot?

  • Támogatom

    Szavazatok: 5 83,3%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 1 16,7%

  • Összes szavazó
    6
  • A szavazás lezárult .
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Mihaszna

Veterán
Mivel manapság a Dzsinn a legnépszerűbb és nagyobb eséllyel beszerezhető épület ami időzített, szerintem ezt a dolgot elengedhetjük. Azon kívül meg észre lehet venni, ha lejár (megszűnik az animáció - ha jól emlékszem! -). Értsd: az óriáskerék nem forog, a Kordér könyvár elhalványul.. stb..
 

polgarmaercell

Erős harcos
Mivel manapság a Dzsinn a legnépszerűbb és nagyobb eséllyel beszerezhető épület ami időzített, szerintem ezt a dolgot elengedhetjük. Azon kívül meg észre lehet venni, ha lejár (megszűnik az animáció - ha jól emlékszem! -). Értsd: az óriáskerék nem forog, a Kordér könyvár elhalványul.. stb..
De a dzsinn csak példa. Ezt álltalánosságba mondom.
 
Utoljára szerkesztve:

MesterAlma13

Erős harcos
Törlődjön automatikusan. Minden problémát megold.. A kevés kulti amit ad/adnak, nem oszt, nem szoroz..
ha ez miatt megy valakinek a kulti minuszba (ez történne pl. a gyerekeim városaiban), akkor az eléggé kellemetlen lenne
de tényleg jó lenne ha az épület lejárata a városban jelöve lenne, mert azt tudom hogy az óriás kerék leáll, viszont a többit nehéz kiszúrni
 

polgarmaercell

Erős harcos
Na jah, az animáció leállása mutatja, hogy lejárt, de valóban feltűnőbb lenne, ha pl. bepirosodna az egész épület, egységesen mindegyik, a katonaiak is
Törlődjön automatikusan. Minden problémát megold.. A kevés kulti amit ad/adnak, nem oszt, nem szoroz..
Mivel manapság a Dzsinn a legnépszerűbb és nagyobb eséllyel beszerezhető épület ami időzített, szerintem ezt a dolgot elengedhetjük. Azon kívül meg észre lehet venni, ha lejár (megszűnik az animáció - ha jól emlékszem! -). Értsd: az óriáskerék nem forog, a Kordér könyvár elhalványul.. stb..
Arra gondoltam, hogy az idéző bűbájban feltűnőbben látszódjon, hogy az épület le tud járni
 
Utoljára szerkesztve:

MesterAlma13

Erős harcos
Arra gondoltam, hogy az idéző bűbájban feltűnőbben látszódjon, hogy az épület le tud járni
akkor az adatlapról beszéltél ami egyértelmű, csak elment más irányba is a beszélgetés amibe én is beleálltam
én egyébként eddig nem sokkal találkoztam (óriáskerék, kordékönyvtár, dzsinn, kívánságok istennője, kereskedelmi állomás), így engem inkább érdekelne az, hogy maga az épület változzon kicsit meg, miután lejárt pl. szürküljön el, de én azt is támogatom, hogy az adatlapon ez az infó legyen jobban kiemelve, hisz a kezdőknek, vagy akik vesznek lejárós épülete gyémántért amikor akció van, ez ez meghatározó információ
 

Csillagos

Tapasztalt építő
Ahh, én is félreértettem, akkor indítson valaki egy topicot a lejáró épületek lejárat utáni automatikus elszürküléséről. A lejárat maga számomra egyértelmű, a visszaszámláló is látható, tervezhető, hogy mikor jár le, csak amikor odaérünk, akkor felejtem el leszedni.
 

polgarmaercell

Erős harcos
Ahh, én is félreértettem, akkor indítson valaki egy topicot a lejáró épületek lejárat utáni automatikus elszürküléséről. A lejárat maga számomra egyértelmű, a visszaszámláló is látható, tervezhető, hogy mikor jár le, csak amikor odaérünk, akkor felejtem el leszedni.
Volt olyan (valószínűleg mert eléggé figyelmetlen vagyok), hogy csak azután vettem észre, hogy lejár, miután leraktam. Amikor a lerakott épület "menüjébe" bemegyek ott világos és feltűnő, hogy mikor jár le.
 

Tessaiga

Erős harcos
Hát, 2 verzió is van. Egyszer gépen, egyszer telefonon. Telefonon azért nehezebb. Nem mellesleg az animáció nem mindenhol van, gépen be is állítható. Másik dolog, hogy a kordé (vagy milyen)könyvtárat tette már valaki nagyobb épület mögé? Egyértelműen takarásba kerül, és csak azért tudod, hogy ott kéne valamit is csinálnod, mert ikon jelzi, ha begyűjthető. Több ilyen épület, különböző helyeken - mert jó helykitöltő - nagyon nagy esélyt ad rá, hogy lejárata után csak úgy ott marad, és nem is tudsz róla.
Általában azért nem ezen múlik a kultúra.
Szóval architectes városrendezésnél távolítom el őket rendre, mert nem tűnik fel.
Másik, hogy oké, hogy ha már beleléptem, akkor látom pirossal, hogy lejárt, de eddigi tapasztalataim szerint onnan nem törölhető. Azaz kilépek, és 10 könyvtár közül melyiket is kéne törölnöm, ha mondjuk egy helyen voltak? Nem mellesleg a törlés folyamatában megkérdezi, hogy biztos törlöm-e, de ott már nem mutatja, hogy lejárt. Biztos azt fogom törölni?

Így mindenféleképpen javasolnék erre valamilyen megoldást. Nekem tökéletesen megfelelne, egy időszakosan megjelenő ikon valahol szélen a lejárt épületek számával benne, amire kattintva a lejárt épületek láthatóak lennének egy listában, és onnan 1 kattintással törölhetők lennének. Így, ha valakinek kultúrás problémája lenne, legalább az ikon számából láthatná hogy mennyi épület is járt le. Plusz ugorhatna a törlést követően a képernyő arra a helyre, ahonnan törölték az épületet, hátha fel kívánja tölteni az ember egy másikkal, ezzel megkönnyítve a keresést.
 

Csillagos

Tapasztalt építő
Hát, 2 verzió is van. Egyszer gépen, egyszer telefonon. Telefonon azért nehezebb. Nem mellesleg az animáció nem mindenhol van, gépen be is állítható. Másik dolog, hogy a kordé (vagy milyen)könyvtárat tette már valaki nagyobb épület mögé? Egyértelműen takarásba kerül, és csak azért tudod, hogy ott kéne valamit is csinálnod, mert ikon jelzi, ha begyűjthető. Több ilyen épület, különböző helyeken - mert jó helykitöltő - nagyon nagy esélyt ad rá, hogy lejárata után csak úgy ott marad, és nem is tudsz róla.
Általában azért nem ezen múlik a kultúra.
Szóval architectes városrendezésnél távolítom el őket rendre, mert nem tűnik fel.
Másik, hogy oké, hogy ha már beleléptem, akkor látom pirossal, hogy lejárt, de eddigi tapasztalataim szerint onnan nem törölhető. Azaz kilépek, és 10 könyvtár közül melyiket is kéne törölnöm, ha mondjuk egy helyen voltak? Nem mellesleg a törlés folyamatában megkérdezi, hogy biztos törlöm-e, de ott már nem mutatja, hogy lejárt. Biztos azt fogom törölni?

Így mindenféleképpen javasolnék erre valamilyen megoldást. Nekem tökéletesen megfelelne, egy időszakosan megjelenő ikon valahol szélen a lejárt épületek számával benne, amire kattintva a lejárt épületek láthatóak lennének egy listában, és onnan 1 kattintással törölhetők lennének. Így, ha valakinek kultúrás problémája lenne, legalább az ikon számából láthatná hogy mennyi épület is járt le. Plusz ugorhatna a törlést követően a képernyő arra a helyre, ahonnan törölték az épületet, hátha fel kívánja tölteni az ember egy másikkal, ezzel megkönnyítve a keresést.
Igen. Ezek jó ötletek, a kordé probléma ismerős nekem is, sőt szintén találtam nagy városrendezésnél rég lejárt egységfejlesztést is.
 

Dallas1975

Felderítő
Javaslom egy "gombafelhő" felszállását és az épületnek rögvest utána kápút ,aki nem bontja időbe annak a szomszédos épületei egy hétig kimaradnak a játékból büntetésből.
 

Putyika

Veterán
Bár elment a téma más irányba, mint amit az ötletelő felvetett, de azért reagálnék 1-2 dologra.
Telefonon azért nehezebb.
A lejárt épületek megtalálása telefonon rettentően egyszerű. Amikor leveszed az épületek képét, akkor sötétlila az ami már lejárt...ettől egyszerűbben nem lehet megtalálni.
Az automatikus törlést nagyon rossz ötletnek tartom. Sokszor tele vagy legalábbis szinte tele a raktáram arannyal és alapanyaggal, ha maguktól törlődnének ezek az épületek, akkor sok-sok millió arany esetleg alapanyag menne a semmibe.
Ez viszont szimpatikus felvetés:
Nekem tökéletesen megfelelne, egy időszakosan megjelenő ikon valahol szélen a lejárt épületek számával benne, amire kattintva a lejárt épületek láthatóak lennének egy listában, és onnan 1 kattintással törölhetők lennének. Így, ha valakinek kultúrás problémája lenne, legalább az ikon számából láthatná hogy mennyi épület is járt le. Plusz ugorhatna a törlést követően a képernyő arra a helyre, ahonnan törölték az épületet, hátha fel kívánja tölteni az ember egy másikkal, ezzel megkönnyítve a keresést.
Az eredeti ötletre reagálva:
Vagy talán feldobhatna egy olyan figyelmeztetést, mint a nem bónuszos manuk lerakásánál.
Csak ha kikapcsolható, mint a manuknál is.
 

Tessaiga

Erős harcos
A lejárt épületek megtalálása telefonon rettentően egyszerű. Amikor leveszed az épületek képét, akkor sötétlila az ami már lejárt...ettől egyszerűbben nem lehet megtalálni.
Egyelőre sok épületem tűnik sötét lilának, de majd kiderül, ha nem felejtem el időközönként így megnézni. Sosem jutott volna ez eszembe, ha nem írod, ezért köszi! Jobb, mint a semmi. :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent