• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben A le nem rakott ősi csodák rúnáinak saját csodába való felhasználása

polgarmaercell

Erős harcos
Van egy csomó Arany Szakadék rúnám (nem raktam le azt a csodát) és szeretnék azokkal valamit kezdeni azon kívül, hogy egy másik játékos csodájába berakom.
Az az ötletem, hogy (hasonlóan a rúnaszilánk átalakításhoz) az Arany Szakadék rúnáimat belarakhatnám valamelyik másik csodámba 5 tudáspontért vagy egy másik játékoséba mondjuk 10-ért.
 

Mihaszna

Veterán
Van egy csomó Arany Szakadék rúnám (nem raktam le azt a csodát) és szeretnék azokkal valamit kezdeni azon kívül, hogy egy másik játékos csodájába berakom.

Pedig hidd el, mást nem tehetsz. : )))

Az az ötletem, hogy (hasonlóan a rúnaszilánk átalakításhoz) az Arany Szakadék rúnáimat belarakhatnám valamelyik másik csodámba 5 tudáspontért vagy egy másik játékoséba mondjuk 10-ért.

Próbáltál már két egyforma nagyságú, de ellentétes formájú síkidomot (például egy téglalapot és egy kört) egymásba illeszteni?
 

Mihaszna

Veterán
De ha pl. átkonvertálhatná őket, akkor meg lenne oldva a probléma

Nézted már a városait? Mind a 2-ben a Törpöknél jár. Gondolod, hogy több száz vagy ezer Rúnája van, amit a Veterán játékosok is csak évet múltán tudnak/tudtak felhalmozni? Ne nevettess. : ))) S ez még semmi.. de a többit meghagyom magamnak ;)
 
Utoljára szerkesztve:

polgarmaercell

Erős harcos
Nézted már a városait? Mind a 2-ben a Törpöknél jár. Gondolod, hogy több száz vagy ezer Rúnája van, amit a Veterán játékosok is csak évet múltán tudnak/tudtak felhalmozni? Ne nevettess. : ))) S ez még semmi.. de a többit meghagyom magamnak ;)
Nem mondtam, hogy száz ezer rúnám van csak harminc valamennyi. Azt még mindig nem tudom felhasználni.
 

Calyr

Veterán
Szerintem ez nem jó ötlet, nem támogatom.

Nem mondtam, hogy száz ezer rúnám van csak harminc valamennyi. Azt még mindig nem tudom felhasználni.
Az arany szakadék csoda amúgy az egyik leghasznosabb a játékban, a jelenlegi kor végén maxosan kb. 100ezer lakost adhat 3*3-as területen. Az messze minden másnál jobb ejha.
Tény, hogy amennyit nyújt, az a korok elején nem tűnhet túl hasznosnak, annak idején párszor én is felépítettem, majd lebontottam, hogy más csodákhoz gyártsak rúnaszilánkot belőle. Aztán úgy a 10. kor felett elkezd más számokat hozni, ugye dolgozó lakost bónuszol vissza, és az onnantól meredeken megugrik felfelé - és onnantól ezzel kapcsolatban kb. csak egyféle racionális döntést lehet hozni. :)
 

Erica

Veterán
Van egy csomó Arany Szakadék rúnám (nem raktam le azt a csodát) és szeretnék azokkal valamit kezdeni azon kívül, hogy egy másik játékos csodájába berakom.
Az az ötletem, hogy (hasonlóan a rúnaszilánk átalakításhoz) az Arany Szakadék rúnáimat belarakhatnám valamelyik másik csodámba 5 tudáspontért vagy egy másik játékoséba mondjuk 10-ért.
Szia!
Nem tudom, hogy merre felé halad a fejlődésed, de ha ilyen fontos csodát, mint az Arany szakadék nem rak le egy játékos,, na ott ette meg a fene az egészet. @Calyr levezette, mennyi lakost is adhat 3x3 területen ez a kicsi csoda. Lehet egy nagyobb testvértől érdeklődni kellene, hogy hogyan is kell ésszel fejlődni.
Ilyen, és hasonló ötletet nem támogatok!!
 

polgarmaercell

Erős harcos
Szia!
Nem tudom, hogy merre felé halad a fejlődésed, de ha ilyen fontos csodát, mint az Arany szakadék nem rak le egy játékos,, na ott ette meg a fene az egészet. @Calyr levezette, mennyi lakost is adhat 3x3 területen ez a kicsi csoda. Lehet egy nagyobb testvértől érdeklődni kellene, hogy hogyan is kell ésszel fejlődni.
Ilyen, és hasonló ötletet nem támogatok!!
Értem, csak a titkok kötelét sokkal jobban megéri lerakni.
 

polgarmaercell

Erős harcos
Szerintem ez nem jó ötlet, nem támogatom.


Az arany szakadék csoda amúgy az egyik leghasznosabb a játékban, a jelenlegi kor végén maxosan kb. 100ezer lakost adhat 3*3-as területen. Az messze minden másnál jobb ejha.
Tény, hogy amennyit nyújt, az a korok elején nem tűnhet túl hasznosnak, annak idején párszor én is felépítettem, majd lebontottam, hogy más csodákhoz gyártsak rúnaszilánkot belőle. Aztán úgy a 10. kor felett elkezd más számokat hozni, ugye dolgozó lakost bónuszol vissza, és az onnantól meredeken megugrik felfelé - és onnantól ezzel kapcsolatban kb. csak egyféle racionális döntést lehet hozni. :)
Bár mondjuk a lakosság miatt talán valamikor lerakom.
 

polgarmaercell

Erős harcos
Szerintem ez nem jó ötlet, nem támogatom.


Az arany szakadék csoda amúgy az egyik leghasznosabb a játékban, a jelenlegi kor végén maxosan kb. 100ezer lakost adhat 3*3-as területen. Az messze minden másnál jobb ejha.
Tény, hogy amennyit nyújt, az a korok elején nem tűnhet túl hasznosnak, annak idején párszor én is felépítettem, majd lebontottam, hogy más csodákhoz gyártsak rúnaszilánkot belőle. Aztán úgy a 10. kor felett elkezd más számokat hozni, ugye dolgozó lakost bónuszol vissza, és az onnantól meredeken megugrik felfelé - és onnantól ezzel kapcsolatban kb. csak egyféle racionális döntést lehet hozni. :)
De az ötletnek nem az a célja, hogy azon vitázzunk, hogy megéri-e lerakni az Arany Szakadékot (amit azért hoztam példának, mert abból van a legtöbb rúnám; ennyi erővel a legértelmetlenebb csodát a Végtelen Ásatást is hozhattam volna).
 

Csillagos

Tapasztalt építő
Kinek-kinek mi az értelmetlen, játékstílusa válogatja. A fejlődés különböző fejezeteiben más-más csoda kerül előtérbe. Én a másik véglet vagyok, n@lam mind lent van, és úgy játszok, hogy kihasználjam, amit nyújtanak.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Sziasztok, én bízom benne, hogy lesz egy esetleges konvertálás valamikor a jövőben... de... ami most van, az is már jó, és lehet vele taktikázni hogy a végén Ősi Csoda TP legyen belőle.
Én élek vele - élj vele te is, csak időigényes.
Egyébként ha szeretnél Rúnaszilánkért városbővítést, akkor a tipp: rakd le az arany szakadékot, fejleszd ameddig csak tudod, majd... kevesebb lakóépület kell, ami azt jelenti hogy képletesen szólva... lett egy vagy több város bővítésed... na jó, nem, de helyed szabadult fel, amire építhetsz műhelyet is.
Üdv, Alm
 

Putyika

Veterán
Az az ötletem, hogy (hasonlóan a rúnaszilánk átalakításhoz) az Arany Szakadék rúnáimat belarakhatnám valamelyik másik csodámba 5 tudáspontért vagy egy másik játékoséba mondjuk 10-ért.
Többen többféle választ adtak, és úgy látom, hogy a Szakadékkal kapcsolatosan sikerült is a helyes irányba terelniük, mivel végül leraktad.
De az alap felvetésednél ez a csoda nyilván csak egy példa volt, és ahogy később említed mondhattál volt másikat is.
Szóval az én kérdésem ezzel az ötlettel kapcsolatban, hogy: Te tényleg képes lennél beváltani 5 tp-re egy szilánkot, amikor 15-öt is érhet, ha jól használod fel? :rolleyes:
Nem gondolom, hogy sokan élnének ezzel a lehetőséggel.
 

Dallas1975

Felderítő
Értem, csak a titkok kötelét sokkal jobban megéri lerakni.
Most igy érzed ,de a titkok kötete a kutyának se kell majd ! ,az arany meg kamatos kamattal adja majd a lakosságot ,ott felejtsd el hogy aranyat ad , nem az a lényege ,de később lesz extrém jó a 9 kocka miatt ,hiszen ha nem fejleszted is több lakost hoz mivel a dolgozó lakosságod nőni fog, de ha húzod akkor nagyon nagyon picit a % is javul . Nálunk 1000 éve nem nyúlt senki titkok kötetéhez és nem is nagyon fog,

Érdemes megemlíteni hogy első csodaként alig nő a tp követelmény más jóval későbbi csodákhoz lépest. én se maxoltam ki ( majd most ,mert elment máshova a pont) , de a 22 arany mindössze 680 tp-t kér . A hegyi csarnokom dettó ,mivel már inkább harc és nem gazdaság a hegyi csarnok bónusza se ér sokat ( 3-3-3 b.) mivel nem a rűnás bónuszt növeli csak az alaptermelést ,de ott is szép lakosságot ad a kicsit nagyobb helyigény ellenére. na már itt is 1130 a 23 szint. és persze azért sok kicsi sokra megy még 9 bányánál is.
 
Fent