• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Javítva A kultúra-számitóval bajom van

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser217

Vendég
A képernyőn láthatóakon kívül még egy "Kék virágok" építményem van. Mennyinek kéne lennie a valóságban az értéknek? Számoljatok utána! Szerintem 5*110+4*67+2*21. Az nem 528, nagyon nem!
kultura.png
 

DeletedUser17

Vendég
Igazad van, félreérthető a kiírás. De nem hiba.
Neked ennél lényegesen több kultúra pontod van. Ha jól gondolom nem számoltad bele az "Egyszerű Út"-ak által adott kultúrapontokat sem!

A "Teljes rendelkezésre álló kultúra:" kifejezés egy kicsit zavaró lehet, mert az aktuális szint feletti kultúra pontok számát jelöli.
 

ferrari13

Felderítő
A "Teljes rendelkezésre álló kultúra:" kifejezés egy kicsit zavaró lehet, mert az aktuális szint feletti kultúra pontok számát jelöli.

Nem egészen pontos, de valóban nem hiba.

Van az "Összes kultúra", ez az amit a fenti képletben számoltál, a dekorációk által adott pontok összessége
Van a "Szükséges", ez azt jelenti, hogy a felépített épületek (házak, műhelyek, fegyvertárak...) mennyit fogyasztanak.
Van az "Elérhető", ez a kettőnek a különbsége.

Ezeket az adatokat úgy láthatod, ha a kultúra értékére (528) viszed a kurzort.

Amit néztél, az az "Elérhető" kultúra volt, "Teljes rendelkezésre álló kultúra" elnevezéssel.
 

DeletedUser17

Vendég
Igaz, én is fáradok. Valójában ezt akartam írni:
"A "Teljes rendelkezésre álló kultúra:" kifejezés egy kicsit zavaró lehet, mert nem a "teljes" kultúra pontok számát jelöli, hanem emennyit még felhasználhatsz (mert nem használja jelenleg semmilyen épület).
 

DeletedUser217

Vendég
Értem én! Van egy kiírt szöveg, és mögötte egy szám. A kettőnek semmi köze egymáshoz, ám mégsem hiba, megmagyarázzátok. Hát akkor mi? Slendrián fordítás? Tessék mondani, az nem hiba?

Mindenesetre köszönöm a válaszokat, ekként fogom értelmezni a kiírtakat.
 

DeletedUser3

Vendég
A szöveget átírtam "Rendelkezésre álló kultúra"-ra, így talán nem lesz annyira megtévesztő.
Sajnos nem tudom mikor kerül be a játékba az új fordítás.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent