• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő A Ködös Erdő rejtélye

Putyika

Veterán
Lehet, hogy uncsi volt a ládanyitogatás, de akkor lehetett választani, hogy mit is szeretnék, mi lenne hasznos a városomban.
Nekem fontosabb, hogy szórakoztasson. Bár most kicsit jobbak a napi nyeremények, mint az előzőekben voltak, de egyik sem mozgatott meg annyira, hogy a kardomba dőljek, ha nem nyerek belőle. Ha lennének harci segítők vagy 20 órás gyorsítók, mint régen, biztos jobban izgatna a dolog. De így, csak azért, hogy lebonthassam esetleg többszázezredik bűbáj töredéknek....
Magyarul a nyeremények nem tükrözik az eventbe ölt energiát, felhasznált anyagot,stb.
Nem érzem, hogy különösebb erőfeszítést igényelnének mostanság az eventek. Az elején kért pár konkrét termelést, de egyébként szinte a napi rutinnal vihető végig. Talán a tp vásárlás az egyetlen feladat amit én egyébként nem csinálok.
De ez persze, csak az én véleményem, mind különböző stílust és irányt képviselünk. Én leginkább azért játszom, hogy szórakoztasson és a ködben haladás erre a célra megfelelőbb, mint a sima ládanyitogatás. :)
 

Corvo

Veterán
Nem kötekedésnek írom!
Nekem ez az event nem volt újdonság, mert 1 foe koppintás.
Ott már zajlott egypár ilyen event, sőt most is ilyen van.
Nem értem miért kell ennyire tolni az eventeket. Jövőhéten bétán kaland ha annak vége állítom indul a téli event.
Hagynának ki 1 vagy 2 evetet próbálnák inkább egyensúlyba hozni a játékot.
 

liliputy

Veterán
Nekem fontosabb, hogy szórakoztasson
Szerintem az eventeknek elsősorban a különleges, máshogy nem megszerezhető nyereményekről kellene szólnia. (Legalábbis az elején ebben az irányban haladt.) A szórakoztatás csak másodlagos.
Nem érzem, hogy különösebb erőfeszítést igényelnének mostanság az eventek
Továbbra is az a véleményem, hogy a befektetés nem hozza meg a várt nyereményt, a sokadik sikertelenség után teljesen elmegy az ember kedve. :confused:
 
Érdekes Event ez a mostani, de semmiképp nem gondolnám rossznak. Úgy látom, az utóbbi egy-másfél évben az a trend, hogy az Eventeken vagy vannak nagyon értékes napi nyeremények (és akkor a fődíj kevésbé vonzó), vagy fordítva. Szerintem most ez a helyzet: erős, vonzó fődíj nyerhető, így most a napi nyeremények elérése (valamint a "ládanyitás") lett valóban kiszámíthatatlanabb és kevésbé motiváló.
Számomra reális célnak az tűnik, hogy tartogassam az összetevőket egy olyan napra, amikor tényleg vonzó nyereményre hajthatok sok kísérlettel (én a 18. napit néztem ki), közben pedig összeszedjek 7 fejlesztőereklyét a Boszikunyhóhoz. Így az Event végén van egy 8. szintű főnyereményem, amihez a Kalandon* be tudom szerezni - a Tesóságomnak hála - a maradék kettőt. A végeredmény egy maxos szintű kunyhó, ami - valljuk be - bőven megéri a helyet, amit foglal.
*azt már tudjuk, hogy Kaland lesz, bétán hétfőn indul
 

DeletedUser6236

Vendég
Ne haragudjatok de nem érzem foe koppintásnak az eventet. A tavalyi pókhálózás után semmiképp. Másrészt mindkét játék az InnoGames gyermeke. :) Való igaz hogy hasonló az event mindkettőben. De maradjunk itt (végleg) Elvenarban. :)
Tény hogy a játékosok egyre jobb és szórakoztatóbb eventeket igényelnek. Kérdem én, csak és kizárólag a nyeremények nagyságátától függ hogy egy esemény ,mennyire jó ? Mindenkinek más az igénye és a stílusa. Ami először itt a szemembe ötlött, az a kidolgozott grafika és a sokszínűség.
Sorolhatnám a pozítívumokat, de még nincs kellő tapasztalatom. Elismeréssel adózom a játéktervezőnek, az animátoroknak és mindenkinek akinek benne van a munkája egy nagyon látványos játékban. A cél hogy jól érezze magát minden játékos. S ne feledjük, hogy folyamatosan kapják az ötleteket a supportosok és a fejlesztőcsapat is. Kiktől ? Természetesen a játékosoktól. A marketing osztályt most hagyjuk. :) Úgy tekintek erre az eseményre mint egy ígéretes kezdetre. Személy szerint van rá igényem hogy legyen alkalma fejlődni és még ötletgazdagabbnak lenni.
Nagyon barátságos a mérete a főnyereménynek. :) Ajánlani tudom a közösségi oldalakat, ahol az Inno szokott felméréseket készíteni. :)
 

sleeky41

Veterán
Kalandon* be tudom szerezni - a Tesóságomnak hála - a maradék kettőt. A végeredmény egy maxos szintű kunyhó, ami - valljuk be - bőven megéri a helyet, amit foglal.
*azt már tudjuk, hogy Kaland lesz, bétán hétfőn indul

Sajna el kell vennem a kedvedet mert a kaland alatt most 1 db boszorkánykunyhó lesz elérhető és 1 db holdmedve ereklye.
De nem ez lesz a szívás a kalandba az ajándék, hanem az új dolgok elkészítése főleg a vízióporé 15 víziópor fog adni 1 jelvényt!
 
Utoljára szerkesztve:
Sajna el kell vennem a kedvedet mert a kaland alatt most 1 db boszorkánykunyhó lesz elérhető és 1 db holdmedve ereklye.
De nem ez lesz a szívás a kalandba az ajándék, hanem az új dolgok elkészítése főleg a vízióporé 15 víziópor fog adni 1 jelvényt!
Hát igen, olvastam én is... át kell tervezni a stratégiát.
 

DeletedUser

Vendég
Hát felvetődik bennem egy kérdés. Ha rossz helyre írom akkor bocsánat.
Ha egy Holdmaci ereklye lesz az egyik díj, akkor felvetődött bennem hogy az eventből egy nekem is maradt még. Ha esetleg sikerül megszerezni, az ereklyét, akkor kettő lesz már. Gyanítom hogy az akadémia már nem fogja engedélyezni az univerzális ereklye legyártását.
Elnézést az offért, és azért is ha esetleg tévednék.
 

Rikari

Veterán
Hát felvetődik bennem egy kérdés. Ha rossz helyre írom akkor bocsánat.
Ha egy Holdmaci ereklye lesz az egyik díj, akkor felvetődött bennem hogy az eventből egy nekem is maradt még. Ha esetleg sikerül megszerezni, az ereklyét, akkor kettő lesz már. Gyanítom hogy az akadémia már nem fogja engedélyezni az univerzális ereklye legyártását.
Elnézést az offért, és azért is ha esetleg tévednék.
Játékhibaként futott az 1 boszorkánykalap és 1 medvetappancs. Javítottak a Bétán 2 Boszorkánykalapot lehet megszerezni összesen a 2. és 3. térkép jutalmaként. A Bétás infók mindig magukban hordozzák a változót, ezt mindig figyelembe kell venni. Sosem készpénz az, amivel ott kísérleteznek velünk/rajtunk. Nem volt off amit írtál, univerzális ereklye pedig még a Holdban van, vagy ott se.
 

DeletedUser6247

Vendég
Kedves Rikari ! :)
A Holdnak néha bűvös ereje van vagy általunk lehet még a béta szerveren is. Hiszen visszatértek a mackók is, pedig már sokan lemondtunk róluk.
Hiszek a játékosokban és fejlesztőkben annyira, hogy az év bizonyos szakaszán ők is felnéznek a Holdra. Elmondják szívük rejtett vágyát s meghallgatásra lelnek ezek a kívánságok. :) Abban is bízom hogy most sűrű a köd az eventen de benne rejtőzik a lehetősége hogy mindenki felépítse a Boszorkánykunyhóját. Talán a következő ködös éjszakán, esetleg a Kaland által. A Kalandot mely láthatólag még kiforratlan, de velünk együtt sikerülhet hogy a jó irányba csiszolódjon. Ez is benne van a Ködös Erdő adta lehetőségekben. :)
Sokan hálásak vagyunk a hiteles tájékoztatásért amit elhozol nekünk. Önzetlenül, időt s fáradtságot nem kímélve. Köszönjük. :)
 

DeletedUser3317

Vendég
Húha, hát ez az event nem jön be...:oops:Nagyon-nagyon kiöli a "sakkozás" élményét a vakon válogatás miatt... Pedig az ötlet amúgy tök jó, táblajátékszerű, szép a grafika is, de ez, hogy ne lehessen tudni, mit bökdösök éjnek évadján a ködös dzsuvában, és néha befigyel egy cicaszellem, hát az elég demotiváló... :_D Dobtam az eventet, ehhez nincs elég idegszálam. xD
 

Rikari

Veterán
Sokan hálásak vagyunk a hiteles tájékoztatásért amit elhozol nekünk. Önzetlenül, időt s fáradtságot nem kímélve.
Kedves Regina!
Köszönöm a kedvességed és hogy értékeled a fórumos újdonságokkal kapcsolatban kifejtett munkámat. Egyben örülök annak is, hogy visszatértél a hercegnős ruciban. Aprócska Piroskát is szerettem, de főként azt a stílust amit a fórumon képviselsz. (Remélem nem lőttem nagyon mellé.) A világban és a fórumon is szükség van kedvességre, olyan szeretetre amit a bejegyzésedben most is érzek. Kihat ez a fórumos életünkre a játékunkra és az éppen olvasó módban itt lévő társaink hangulatára is. Nélkülözhetetlenek az ilyen gyöngyök a nyakláncon. Ezek a fényesek és ettől ragyog a teljes nyakék, díszítve a viselője nyakát.

Sajnos a Bétás hírek nagyon sokszor változnak, de annak ellenére, hogy mire élesszerverre kerülnek az újdonságok, mégis adhatnak valamilyen támpontot, ha nem is a teljesség igényével. A Béta szerver egy próbaverziónak tekinthető játékmenet, ami állandóan korrigálásokat kap és menni kell utána. A szerverhez kapcsolt fórumon sok játékos visszajelzéseinek köszönhetően mindig finomodnak a követelmények.

Azt viszont sosem fogom megérteni, hogy az Inno miért lövi szinte minden esetben túl az egyes játékelemek igényeit, hogy aztán abból általában vissza kelljen vennie. Olyan érzésem van ilyenkor, mintha a beállítások nem tükröznék a valós játékmenetet. Akik ezzel foglalkoznak nem játszanak, vagy ha igen, akkor figyelmetlenek. Nem veszik számításba a városok szintjeinek megfelelő elvárásokat, amit követelményként állítanak be. Amíg valami bizonyos játékosoknak diadalmenet, addig ugyanaz a másiknak kínlódás, mert a játékegyensúly (mennyire utálom már ezt a szót) érdekében satuféket alkalmaznak. Legyen minden nehezebb (nincsen ezzel bajom) annak, aki már fejlett annyira, hogy vehesse az akadályokat, de annak jobban örülnék ha a realitások talaján maradnánk.

A teljes játékunkra nagyon rossz hatással vannak azok a mozdulatok, amikor nyílik a tenyér, megmutatom mim van, de te nem kapod meg. Másnak nem csak megmutatom, hanem az ölébe pottyantom, megint másnak megmutatom, de csak egy csipetet adok belőle. Annak aminek mindenki nagyon örülne, azt meg már meg sem mutatom. Új kör. Hátam mögé teszem a kezem és rád bízom jobb, vagy bal, miközben én tudom, hogy egyikben sincsen semmi. Új menet és azt mondod bal, miközben átcserélek a hátam mögött és megint semmi. Fogytán a türelmem és kérem mutasd meg mindkét kezed és akkor van benne ugyan valami, de az olyan kicsi, hogy alig látszik, viszont azt pont nem mondhatom, hogy átvertél.
 

DeletedUser6247

Vendég
Pedig a medvék télen alszanak... :D
Kedves Tejinashi ! :)

A való világban, tényleg így van. De a négy bűvös mackó Elvenarban lakik. Nem pusztán nagyon hasznos, animált állatkák.
Itt a társaid és a barátaid. Szeretnek játszani és mindig jönnek ha hívod őket. Te eledellel gondozod őket, cserébe megmutatják mi is lakozik bennük. Itt mindig várnak rád ! :) Mi is várjuk őket minden évben, hogy bocs koruktől fogva nevelgethessük őket. :)

Tisztelettel: Regina
 

Burney

Felderítő
Arra azért kiváncsi lennék, hogy direkt csinálták úgy ezt az eventet, hogy csak nagy szerencsével lehet 8 fejlesztőt szerezni a Boszikunyhóhoz??
Akinek sikerült max szintre vagy legalább 9-re hozni, az jelezze már itt a fórumon csak úgy érdekességképp!!!

Az előttem szólóknak igazad kel adnom abban hogy a régebbi eventeknél legalább volt a nagydíjak között néhány különleges épület (pl: kívánságkút) ami még jobban lelkesítette a játékosokat hogy nekifogjanak még akkor is ha netán az Evenet főépülete annyira nem kellett neki a játékstílusához. Mostanában nevetségesen felhígult fődíjak vannak és az event is teli van találkozó teljesítésekkel ami magas szinten mikor már elérte az ember a max területet eléggé nehézkes tud lenni (75 óra egy felfedezés ideje). A másik nagy kedvencem ami végigvonult az event feladatiban a termelj X ezer árut.....tudom használjunk búbájt......nem szívesen pazarolja senki a legnehezebben gyártható búbájt egy eventre, mikor a vendégnépek az Amuniktól kezdve százezres nagyságban kérik vagy az alap vagy az érzős árukat. Vagy haladunk vagy eventezünk lassan!!
Ha az a cél hogy a játékosok megválogassák melyik eventet csinálják meg és melyiket hagyják inkább veszni, akkor jól haladtok!!!
 

bere007

Veterán
Azt viszont sosem fogom megérteni, hogy az Inno miért lövi szinte minden esetben túl az egyes játékelemek igényeit, hogy aztán abból általában vissza kelljen vennie.

Pedig ez nagyon egyszerű. Egy példával szemléltetem. Nehezíteni akarják alapból lvl20ra, de ezért is sokan háborognának. Az első verzió szerint lesz lvl30 a nehezítés, megy a reklamáció és jófejségből könnyítik lvl20ra és akkor elmondják, hogy meghallgattunk titeket és könnyítettünk. Ilyenkor sokan melléjük állnak, hogy márpedig igenis segítettek nekünk és jófejek. Ugyan ez volt a bajnokival. Első verzió szerint nagyon odavágtak, régi épületeket is visszafogtak, majd a sokból amit elvettek, egy kicsit visszaadtak. És harsogták, hogy meghallgattak minket, dicsértessék és áldjék a nevük. Így próbálnak meg mindenkit hülyére venni.
Persze ez csak egy vélemény...
 

DeletedUser

Vendég
Egy pár szót még hozzátennék és úgyis vége lesz lassan az eventnek. Nekem nagyon tetszik Dr. Feakensplenn és a Fejetlen Halloween is. :)
Főleg hogy az előző épület egy olyan eventből való amit én még nem ismertem. Ez a típusú esemény nem véletlenül futott egyszerre itt és a Foe-ben is. Az alapkoncepció szerintem nagyon is jó. Ez egy olyan event ami megérdemli hogy tovább fejlődjön. Sok volt a negatív visszajelzés. Viszont remélem a fejlesztőcsapatnak ez nem szegi kedvét. Nagyon nehéz szinte mindenkinek megfelelni. Magánvéleményem az hogy megérdemeltek volna egy kis bíztatást. Pár jó szót, és észrevételt hogy miként is lehetne jobb és élvezetesebb. Bár ezzel nekem nem volt gondom, mert sok szép nyeremény volt. Alaposan kidolgozva és kicsit vicces formát is öltve. :) Esetleg kérdés vagy javaslat formájában lehetne jelezni nekik, hogy a nyerési esélyek lehetnének jobbak, vagy épp a ködben való navigáláshoz némi segítség vagy könnyítés.
Segítsük a fejlesztők munkáját, csupán erre szeretném kérni. Megérdemlik...
Ki tudja miket találhatunk jövőre a ködben? :)
 

Tejinashi

Erős harcos
Egy pár szót még hozzátennék és úgyis vége lesz lassan az eventnek. Nekem nagyon tetszik Dr. Feakensplenn és a Fejetlen Halloween is. :)
Főleg hogy az előző épület egy olyan eventből való amit én még nem ismertem. Ez a típusú esemény nem véletlenül futott egyszerre itt és a Foe-ben is. Az alapkoncepció szerintem nagyon is jó. Ez egy olyan event ami megérdemli hogy tovább fejlődjön. Sok volt a negatív visszajelzés. Viszont remélem a fejlesztőcsapatnak ez nem szegi kedvét. Nagyon nehéz szinte mindenkinek megfelelni. Magánvéleményem az hogy megérdemeltek volna egy kis bíztatást. Pár jó szót, és észrevételt hogy miként is lehetne jobb és élvezetesebb. Bár ezzel nekem nem volt gondom, mert sok szép nyeremény volt. Alaposan kidolgozva és kicsit vicces formát is öltve. :) Esetleg kérdés vagy javaslat formájában lehetne jelezni nekik, hogy a nyerési esélyek lehetnének jobbak, vagy épp a ködben való navigáláshoz némi segítség vagy könnyítés.
Segítsük a fejlesztők munkáját, csupán erre szeretném kérni. Megérdemlik...
Ki tudja miket találhatunk jövőre a ködben? :)

A különbség csak az, hogy a FOE-ben csak hatos a maximális szintje az épületnek és nem 10, így ott simán meg is lehetett szerezni a bővítéseket hozzá. A másik, hogy én azt tapasztaltam, hogy itt a ködben kevesebb nyereményt tettek be, mint ott.
 
Fent