• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő A Ködös Erdő rejtélye

sejbi

Tag
A tartományi és bajnoksági találkozók erőssége nem egyforma, de ez igaz akkor is, ha külön-külön vizsgáljuk a találkozókat. Két tartományi találkozó között is lehet óriási különbség, ahogy a bajnokságiban is.
"Összevonni, hogy csinálj akármilyen találkozókat" gyökkettőre húzza le a feladatvariánsokat. " Nem én találtam ki ezek összevonását, hanem a programozók, hiszen Ők teszik egy feladatba, ezzel egyenlővé téve a feladatot. A játék nem ettől válik monotonná, hanem az ismétlődő feladatoktól. Nem akarok senkit megbántani, de elég kis fantáziával van megáldva az a csoport, akik ezeket a feladatokat kitalálja, vagy inkább összeállítja! "A változatosság gyönyörködtet." Ezt a szemléletet is át kellene venni azoknak, akik a feladatokat összeállítják. Nem attól lesz ez a játék monoton, hogy az -amúgy rosszul megfogalmazott- feladatokat egyszerűbben, egyértelműen írjuk le.
Wiccara, beidézem a feladatot, amin vitázunk: (Solve 4 Encounters and/or Solve 4 Tournament Encounters) Teljesíts 4 találkozót, és/vagy 4 bajnoksági találkozót. Javaslatom szerint, amit eddig talán csak Micu65 értett meg, és tett alternatív javaslatot a pontosabb megfogalmazásra. MERT A LÉNYEG EZ! A PONTOS MEGFOGALMAZÁS!
Ha már előhoztad a toronytalálkozót, akkor ugye lehet megfogalmazni, hogy: teljesíts x találkozót (torony, tartományi, bajnoksági). A zárójelben levőkből kiválasztva egy, kettő, vagy akár 3 is! Hoppá, ezek variánsai máris 7 különböző lehetőség! Igaz ezekből 2 időkorlátos.
 

mircipirci

Tapasztalt építő
Sziasztok!

a 60-as feladatnal tartok. És ezt írta ki. Miért? Minden teljesített feladat után ez lesz? Köszönöm a válaszokat
 

Csatolmányok

  • 7C0F9D40-66D2-4D2E-9827-5097B5BD70BD.jpeg
    7C0F9D40-66D2-4D2E-9827-5097B5BD70BD.jpeg
    218 KB · Megtekintések: 17
Sziasztok!
Véleményem szerint ez az event egész jó lenne, de engem eléggé lelombozott, hogy a köd alatt elég ritkán találok ajándékot. A 3 nap alatt az összes lámpásomat/gyertyámat elhasználtam, de semmilyen épületet nem kaptam. Egyéb ajándékot is csak 3x. Persze abból a szempontból jó, hogy nem követi az eddigi sémát, de így nem igazán érzem, hogy az eventbe belefektetett energiám megtérülne.
Ilyen gyatra eventem még nem volt . Eddig egyetlenegy napi exkluzív ajándékot nem sikerült begyűjtenem, pedig nem ma kezdtem a játékot:(
 

Bildiko

Felderítő
Nekem sem sikerült eddig egy napi épületet sem nyernem, pedig már nekem is csak a napi feladatok vannak, és nincsen mit elhasználjak a ködben való haladáshoz. Tetszik az új séma, az , hogy taktikázni kell a ködben, de azt felháborítónak tartom, hogy az eddigi legértékesebb nyereményem kisállat eledel, és néhány, 3 óra alatt legyártható katona volt, viszont nyertem 1 db erőteljes ellátást többször is. Darabonként. :D keserű vicc. Még érdekesebb, hogy csak 3 fejlesztőt sikerült megszerezni.... Kíváncsi leszek, hogy a végére hány darab fejlesztő jön össze....
 

Ethralyon

Újonc
Nekem sem sikerült eddig egy napi épületet sem nyernem, pedig már nekem is csak a napi feladatok vannak, és nincsen mit elhasználjak a ködben való haladáshoz. Tetszik az új séma, az , hogy taktikázni kell a ködben, de azt felháborítónak tartom, hogy az eddigi legértékesebb nyereményem kisállat eledel, és néhány, 3 óra alatt legyártható katona volt, viszont nyertem 1 db erőteljes ellátást többször is. Darabonként. :D keserű vicc. Még érdekesebb, hogy csak 3 fejlesztőt sikerült megszerezni.... Kíváncsi leszek, hogy a végére hány darab fejlesztő jön össze....
A kezdetek óta a "nyereményeim" hasonlóan alakulnak nekem is. Az egész event kínálatából csak 2-3 épületet szerettem volna összeszedni, ezek közül egyet már el is felejthetek, mert mindenemet elhasználtam, a játék mégsem volt kegyes hozzám (se)...
 

liliputy

Veterán
Teljesen egyetértek az előttem szólókkal..... pl. ma én is mindenemet elhasználtam, kb 700 varázslatos összetevővel, még sem kaptam semmi értelmes nyereményt, és ez megy a kezdetektől fogva. NAGY CSALÓDÁS EZ A MOSTANI EVENT!!!!! Arról nem is beszélve, hogy esély sincs a 10 szint elérésére (gyémánt nélkül). :confused::mad:
 

Susanh

Erős harcos
Sajnos csalódás nekem is ez az event. Jelenleg 6. szinten van a boszorkánykunyhóm,amit amúgy szerettem volna maxra felhúzni(legalább addig amíg nem lesz jobb a helyére) már rég napi küldetéseim vannak csak,napi nyereményem 2 magànyos madàrijesztő meg 2 másik valami,amit nem tettem le az új faj közeledtével.
maga az event nyeremények tetszenek,sok új van köztük,ötletesek szerettem volna több mindent nyerni. De gondolom majd lesz kaland ahol lehet mèg fejlesztőt nyerni.
A ködről meg mi a véleményem...?van,hogy elhasználok több 35ös meg 50es lámpát azt nincs semmi a ködbe csak bozót meg fatuskó..szóval ez így annyira nem nyerte el a tetszésem.remélem a következő event nem ilyen lesz.
 

Mihaszna

Veterán
Nos.. ami a napi nyereményeket illeti, nekem se sikerült becserkésznem sok mindent, de ettől függetlenül nekem nagyon tetszik az Event :) Örülök, hogy eltér a megszokott ládanyitogatóstól. Ami a ködfoltok eltüntetését illet, minden a taktikán múlik. Persze vannak befolyásolási tényezők, de egyébkén kevés veszteséggel jól lehet haladni a térképen. A gyertyákat az előrehaladásra és feloldásra használom. Ha 3 kockát előre haladok, és nincs semmi akadály az előrehaladás közben, akkor a középső feloldott ködfolt helyére felhasználom a lampiont, ami felfedi a két szomszédos sort is teljesen. Így ha van alatta cica, akkor azt a gyertyával feltudom oldani. A 50-es fényforrást én akkor hasznosítom, ha akadály van előttem, hogy több útvonal lehetőséget is megvilágítson. Az Eventek közül amit végigtoltam a 2 év alatt, nekem a Tavalyi (Mézeskalácsosház ) Téli Event volt a legkatasztrofálisabb, amit láttam. (még annak ellenére is, hogy ha nehézkesen, de sikerült elérni a 10-es szintet)
 

Krisz31

Újonc
Ez az event nekem és több csapat társamnak sem nyerte el a tetszését ,sok az olyan nyeremény amit barkácsolással is elkészithetök. Ezek számomra nem nyeremények!!!!Egy eventnek nem az lenne a lényege hogy olyan dolgokat kap a játék folyamán ajátékos amit amugy nem.Az összes tartalékomat felhasználtam és most már a kedvem is elment az egésztöl.A legrosszabb hogy a kisebb váromnál ez csak egy kìnlódás teljesìthetetlen feladat. Ez nagyon elkeserìt.:(
 

zsivany

Erős harcos
Ez az event nekem és több csapat társamnak sem nyerte el a tetszését ,sok az olyan nyeremény amit barkácsolással is elkészithetök
... mint pl. alapanyag, arany, fenséges fabrikálás, stb.. szinte csak ezek jönnek, esetleg még tp-k. Tényleg nem erről kéne hogy szóljon az eventek nyereménye. Csalódás az egész, úgy ahogy van. :(
 

Putyika

Veterán
Úgy tűnik, hogy megint én vagyok, aki kilóg a sorból. :D Nekem nagyon tetszik ez az event. Végre nem csak uncsi ládanyitogatás van, kell egy kicsit gondolkodni és taktikázni. Az eredményessége még kérdéses, eddig 2 napi díj volt a cél és sikerült is 1-1. De nekem inkább a fejlesztők lennének a lényeg, mert a fődíj végre újra egy számomra hasznos épület, már rég volt olyan, hogy tetszett az event nyeremény.
nekem a Tavalyi (Mézeskalácsosház ) Téli Event volt a legkatasztrofálisabb, amit láttam. (még annak ellenére is, hogy ha nehézkesen, de sikerült elérni a 10-es szintet)
Érdekes, nekem ott még a 2. házikó és +5 fejlesztő is összejött, pedig semmi extrát nem tettem hozzá az eventhez.
De gondolom majd lesz kaland ahol lehet mèg fejlesztőt nyerni.
Tartok tőle, hogy nem lesz....de ne legyen igazam.
 

DeletedUser6236

Vendég
Szép napot mindenkinek !
Nem tudom mennyire számít egy újonc véleménye de ez az event nagyon is jó. Sőt kimondottan tetszik nekem. Egyszerű oka van. Igaz hogy több napidíjat is kihúztam mindkét ki falumban. De nem ez a fontos. Azt se tudom mi micsoda. :) De amit érzek az eventben azt pedig a játékélmény.
Fontosabb a díjaknál. Ahogy láttam, Mihaszna tökéletes taktikát írt le. Jó megfigyelő. :) Ez taktika az Inno másik játékában is megállja a helyét. Persze lehetne egy zseblámpa is a ködben de az nagyon nem illik a játék hangulatához.. Deja vu érzésem van, mert mintha kisebb faluval sokkal egyszerűbb lenne a dolog. Rövidre fogva nekem nagyon tetszik és úgy érzem sok lehetőség rejlik benne amit ki lehet még aknázni. :)
 

jozamir

Újonc
Nekem is tetszik ez a változat. Tökre izgalmas ez a fajta taktikázás, meg az event hangulata. Mindig várom, hogy összejöjjön a 420 varázslatos összetevő, mivel csak e változat alapján veszek gyertyát, stb. . A 9-es szint biztosan meglesz. A 10-es szintet csak remélem, illetve talán biztosít a Játék még egy sapka nyerési lehetőséget.
A napi nyeremények számomra most nem fontosak nagyon, inkább a főnyeremény 10-es szinten.
 
Utoljára szerkesztve:

liliputy

Veterán
Végre nem csak uncsi ládanyitogatás van
Lehet, hogy uncsi volt a ládanyitogatás, de akkor lehetett választani, hogy mit is szeretnék, mi lenne hasznos a városomban. Itt viszont erre esély sincs, kapok, amit kapok, (legtöbbször olyan nyereményt, amit sima termeléssel is megkapok). Magyarul a nyeremények nem tükrözik az eventbe ölt energiát, felhasznált anyagot,stb. Pl. a napi nyeremények szinte elérhetetlenek olyan szempontból, hogy mióta elkezdődött az event, talán 2x kaptam és igenis lényeges az is, mert ha nem rakom le, akkor fel lehet használni bűbájtöredék lebontásnál. A korábbi eventek esetében többször sikerült napi nyereményt összeszednem. Összességében nekem a korábbi változatok jobban bejöttek.
 
Fent