• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

A Feltámasztás Temploma

Calyr

Veterán
A nevében benne van a lényeg, olyan épületről lenne szó, amely feltámasztaná a harcokban elesett egységek egy bizonyos százalékát.
Eredetileg úgy gondoltam, hogy ősi csoda lehetne, de ahogy megjelentek a 10 szinten fejleszthető eventes nyereményépületek, már úgy látom, lehet eleve jobb megoldás lenne ilyesmiben gondolkodni. És akkor kisállateledellel lehetne aktiválni a hatását.

A fő érvem mellette az, hogy
- további, nagyon erős taktikázási lehetőség kerülhetne a harcoló játékosok kezébe
- segíthetne tovább harcolni a tartományi bajnokikon, főként a 3. kör felett, hiszen onnantól kezdődnek a komolyabb veszteségek, és ez ezt mérsékelné vissza
- aki egyezkedik, annak termelés növelő lehetősége többféle van, mint harcolónak harcot támogató, ez ezen arányosítana

A pontos arányok kidolgozásába azért nem mennék bele, mert nem mindegy, hogy ez ősi csoda vagy eventes cucc lesz. De az eventes épület 10 szintjére kb. a 10 %-tól a 25 %-ig terjedő arányokat tudnám elképzelni. Ha az ötlet átmegy, ez már kb. csak kozmetika, szerintem ez nem a számokon fog múlni (kb. bármilyen arányban nagy segítség lehetne ez - nagyon sok meg ugye úgy sem lesz, mert más a játék filozófiája).
 

Tatos

Tag
Ez és a tűzfőnix nem ugyan azt csinálnák végső soron? Mert ha igen akkor nem lenne benne taktika, csak annyi amennyi már most is van a játékban avagy "mennyi erősítést akarok most elhasználni egyszerre". Lenne ebben a feltámasztásban valami egyedi amitől szituációtól függően egyszer egyértelműen jobb máskor egyértelműen rosszabb lenne mint a főnix?
 

Calyr

Veterán
Ez és a tűzfőnix nem ugyan azt csinálnák végső soron? Mert ha igen akkor nem lenne benne taktika, csak annyi amennyi már most is van a játékban avagy "mennyi erősítést akarok most elhasználni egyszerre". Lenne ebben a feltámasztásban valami egyedi amitől szituációtól függően egyszer egyértelműen jobb máskor egyértelműen rosszabb lenne mint a főnix?
Semmi köze a tűzfőnixhez, az a sebzésre ad maximálisan (10. szinten) 50 %-ot.
 

DeletedUser2066

Vendég
Jelenleg van egy szabadonengedett egységfejlesztésünk. Össze tudnád hasonlítani, hogy végeredményét tekintve az ötletedben említett javaslat miben jobb nála?
 

Tatos

Tag
Calyr, azt én is tudom. :D

Tehát ha valami ad a sebzésre 50%ot az min változtat? -> Csökkenti a veszteségeket.
ha valami bónusz életerőd ad? -> Csökkenti a veszteségeket.
ha valami gyengíti az ellenfelet -> Csökkenti a veszteségeket.
feltámasztás -> Csökkenti a veszteségeket.
Az összes passzív bónusz ugyan azt csinálja és semmi érdekeset nem ad a játékhoz.
Nem azt mondom hogy az ötleted rossz csak azt hogy menjünk bele a részletekbe:
- lenne e olyan szituáció amikor inkább a tűzfőnixet választod mert azzal jobban megoldható a kihívás?
- lenne e olyan szituáció amikor inkább a templomot választod mert az többet spórol?

Csak akkor beszélhetünk bármiféle taktikáról is ha ezekre igen a válasz - és lehet hogy igen - de miért és mikor?
 

Calyr

Veterán
Jelenleg van egy szabadonengedett egységfejlesztésünk. Össze tudnád hasonlítani, hogy végeredményét tekintve az ötletedben említett javaslat miben jobb nála?
Jogos az észrevétel, hogy hasonló kört érint, de szerintem a különbség lényeges. Pl. az egységfejlesztős áldás sokkal nehezebben megszerezhető - ez pedig a kisállateledel bűbájjal sokkal univerzálisabban használható. Mennyire lehet reális az, hogy minden bajnokit olyan áldással lehessen végigvinni? Szerintem nagyon nem az, illetve ami még fontosabb, ott eleve a megszerezhetőségben is nagy a véletlen szerepe (vagy beadja a receptek között vagy nem - én pl. mindig lefejlesztem, ha beadja, és eddig összesen összejött hét darab, azaz átlagban kb. havi egy).
Ennek alkalmazása viszont már játékosi koncepció lehet.

Számszerűleg szerintem a bajnokik nehézségének van az a szintje, helyzete, amikor az ilyen-olyan veszteség már elkerülhetetlen, még a plusz életerős bűbájjal együtt is - és ez a 17. tartomány felett pedig azért már komoly, több osztagnyi veszteséget is jelenthet. Ez az épület pont az ezzel kapcsolatos bevállalási és stratégiai döntési lehetőségeket nyitná ki.
De ha konkrét számok kellenek, gyorsan osztottam-szoroztam, ez 40 megoldott tartomány esetén adott esetben akár +10 %-os eredményt (plusz 4 tartományt) is jelenthetne.
 

Calyr

Veterán
Calyr, azt én is tudom. :D

Tehát ha valami ad a sebzésre 50%ot az min változtat? -> Csökkenti a veszteségeket.
ha valami bónusz életerőd ad? -> Csökkenti a veszteségeket.
ha valami gyengíti az ellenfelet -> Csökkenti a veszteségeket.
feltámasztás -> Csökkenti a veszteségeket.
Az összes passzív bónusz ugyan azt csinálja és semmi érdekeset nem ad a játékhoz.
Nem azt mondom hogy az ötleted rossz csak azt hogy menjünk bele a részletekbe:
- lenne e olyan szituáció amikor inkább a tűzfőnixet választod mert azzal jobban megoldható a kihívás?
- lenne e olyan szituáció amikor inkább a templomot választod mert az többet spórol?

Csak akkor beszélhetünk bármiféle taktikáról is ha ezekre igen a válasz - és lehet hogy igen - de miért és mikor?
Szerintem ez nem ilyen egyszerű, sokkal árnyaltabb kérdés - és részemről az a válasz, hogy ha lehet, mindkettőt vinném, amikor meg nem, akkor döntök.

Én már a kiindulásoddal sem tudok egyetérteni, mert nyilván minden harc fontos része a veszteségek minimalizálása, de a lényeg mégiscsak az lenne, hogy megnyerd azt a harcot. A kérdés, milyen áron tudod, és hogy ez az ár neked megéri-e. Ami szerinted érdektelen, passzív bónusz, az szerintem többféle lehetőség a "veszteség csökkentésre", és ez egy bajnoki sorozatban elég egyértelműen taktikázási lehetőségeket jelent. De akár úgy mondhatnám, hogy ha csak egy csatát nézel, akkor még szerintem is lehet igaz, amit írsz, de ha egy teljes bajnoki fordulót, mondjuk 42 feloldott tartománnyal, az első 16-ot hatosig teljesítve, a többit meg arányosan úgy, hogy a végén mondjuk az első háromban legyél a bajnoki ranglistán, akkor ahhoz jól jönnek azok az érdektelen, passzív bónusz lehetőségek. :)
 

Tatos

Tag
Tehát a bajnokság elején mondjuk inkább templomoznál ha az több egységet feltámaszt mint amenyit a főnix spórolna, de a 6. körben lehet mégis a főnixre térnél hogy egyáltlán győztresként kerülj ki a csatákból mert ott már az is kérdéses. Csak hogy válaszoljak a saját kérdésemre.

Szerintem azt az "érdektelen" részt félreértetted, nem azt mondtam hogy nem lenne hasznos. Az érdekel mégis mi a taktika abban hogy csökkentjük a veszteségeket? Olyasmire gondolok mint amit az első két sorban írtam.

Csak arra meg az a válaszom hogy ha top3 akarnék lenni akkor összegyüjtenék elég tápot ahhoz hogy végig aktív legyen a főnix és a templom is meg annyi 5napos épületet amennyit tudok. Oké hogy így könnyebb de ebben semmi taktika nincs, csak azt kell tudni eldönteni mennyire szeretnéd megerősíteni az egységeidet ahhoz hogy elérd amit akarsz az adott bajnokságon. Ugyanaz a dilemma akkor is ha 8 db szabadon engedett egységfejlesztésed van és az a kérdés hányat tegyél le meg mikor, és ugyan az a kérdés akkor is ha mindegyi kpassziv bónusz máshogy fejti ki ugyan azt a hatást...
 

Calyr

Veterán
Tehát a bajnokság elején mondjuk inkább templomoznál ha az több egységet feltámaszt mint amenyit a főnix spórolna, de a 6. körben lehet mégis a főnixre térnél hogy egyáltlán győztresként kerülj ki a csatákból mert ott már az is kérdéses. Csak hogy válaszoljak a saját kérdésemre.

Szerintem azt az "érdektelen" részt félreértetted, nem azt mondtam hogy nem lenne hasznos. Az érdekel mégis mi a taktika abban hogy csökkentjük a veszteségeket? Olyasmire gondolok mint amit az első két sorban írtam.

Csak arra meg az a válaszom hogy ha top3 akarnék lenni akkor összegyüjtenék elég tápot ahhoz hogy végig aktív legyen a főnix és a templom is meg annyi 5napos épületet amennyit tudok. Oké hogy így könnyebb de ebben semmi taktika nincs, csak azt kell tudni eldönteni mennyire szeretnéd megerősíteni az egységeidet ahhoz hogy elérd amit akarsz az adott bajnokságon. Ugyanaz a dilemma akkor is ha 8 db szabadon engedett egységfejlesztésed van és az a kérdés hányat tegyél le meg mikor, és ugyan az a kérdés akkor is ha mindegyi kpassziv bónusz máshogy fejti ki ugyan azt a hatást...
Az első két sort én garantáltan nem így csinálnám, mert az elején pont kevesebb a veszteség, az a végére lesz brutális. Azaz az elején egyik sem olyan fontos, a végére egyre inkább mindkettő. Plusz az sem mindegy, melyik tartományról van szó, és pl. mennyire lehet távolból gyilkolászást használni. Mert azoknak inkább a sebzés bónusz kell, hogy oda se érjenek hozzájuk, a közelharciaknak meg a plusz életerő jön jobban (nézd meg, mit jelent egy 3 csillagos ork nehéz közelharci egység +25 % életerővel az alap paladinhoz/treanthoz képest).

De akkor íme egy konkrétum: adott esetben kellhet olyan taktika, hogy beválasztasz egy csali egységet, ami kb. garantáltan kinyiffan, mert bekapja az összes sebzést, de így a többit megmenti - most akkor gondold végig, hogy ezen a fenti ötlettel lehetne-e segíteni. :)

A többire pedig azt tudom mondani, hogy vannak jópáran, akik efféle fix bónuszok nélkül értek el top3-as (vagy átlagosabban top8-as) helyezést. Nyilván az az egyszerűbb, ha letehetsz több +25 %-os életerőt, de elég életszerűtlen ez, pláne hétről hétre.
 

Tatos

Tag
Azaz az elején egyik sem olyan fontos, a végére egyre inkább mindkettő.

Na akkor ebből a szempontból nem lenne taktikus, de ez csak egy példa volt

De akkor íme egy konkrétum: adott esetben kellhet olyan taktika, hogy beválasztasz egy csali egységet, ami kb. garantáltan kinyiffan, mert bekapja az összes sebzést, de így a többit megmenti - most akkor gondold végig, hogy ezen a fenti ötlettel lehetne-e segíteni. :)

Ez viszont jó, tehát ez más lenne mint a főnix. Gondolom ezt autoharcban is meg lehet csinálni ha valaki nézi a terepet, tehát a manuálosoknak és a terepnézegetősöknek lenne jó. (Viszont, bocs hogy mindenhova odakeverem a saját ötleteimet de amit leírtál az 1 egyszeri helyzet amiben egy varázslat lenne igazán segítségedre, ha órákra vagy akár 5 napra aktiválunk valami effektet az inkább gazdálkodásnak minősül mint csatataktikának, mert annyi idő alatt mindenféle szituáció adódik.)
De értem hogy bajnokságonként eltérő melyikhez melyik a hasznosabb, mert jellemzően más tipusú egységeket használunk.


Akkor most én is ide lyukadtam ki.
Jelenleg van egy szabadonengedett egységfejlesztésünk. Össze tudnád hasonlítani, hogy végeredményét tekintve az ötletedben említett javaslat miben jobb nála?

Szerintem az lenne a különbség hogy tápba kerül, esetleg rövidebb ideig van intenzívebb hatása, - de lényegében ugyan azt csinálná. De nem vagyok ellene hogy egy eventes épület ilyet adjon. :) Egynek jó... csak akkor ennek rendszeresen megszerezhetőnek kell lennie, főnixnél sem tetszik hogy pár új - újra kezdő- klántársam pont lemaradt róla és ki tudja mikor lesz megint vagy lesz e megint. Ahhoz kicsit túl erősre lett tervezve szerintem hogy csak úgy kimaradjon valakinek amiért később kezdte.
 

DeletedUser2066

Vendég
Köszönöm, hogy a kardinális különbséget leírtátok! Szóval kisállateledellel üzemelő újabb főnixhez hasonlatos harci kütyü.
Automatában szoktam bajnokizni. A tekercs bajnokiban fordul az elő sokkal nagyobb százalékban, hogy 100%-os a veszteségem életerő segítség nélkül. Csak kivásárlással tudok ilyenkor tovább haladni. Ezen a tényen ebben a formában a jelenlegi ötlet sem tud segíteni. Annál inkább tudna, ha életerő pontokat emelne kisállateledelért (mondjuk 50%-ot 1 napra 1 tápért):)
 

DeletedUser4917

Vendég
Köszönöm, hogy a kardinális különbséget leírtátok! Szóval kisállateledellel üzemelő újabb főnixhez hasonlatos harci kütyü.
Automatában szoktam bajnokizni. A tekercs bajnokiban fordul az elő sokkal nagyobb százalékban, hogy 100%-os a veszteségem életerő segítség nélkül. Csak kivásárlással tudok ilyenkor tovább haladni. Ezen a tényen ebben a formában a jelenlegi ötlet sem tud segíteni. Annál inkább tudna, ha életerő pontokat emelne kisállateledelért (mondjuk 50%-ot 1 napra 1 tápért):)
Mintha ilyesmi ötlettel előállt volna valaki hmmm ... JA én vótam
Új ötlet Nyereményépületek szintfejlesztőinek hatáskör kiterjesztése
ezen belül írtam
 

bere007

Veterán
Jelenleg van egy szabadonengedett egységfejlesztésünk. Össze tudnád hasonlítani, hogy végeredményét tekintve az ötletedben említett javaslat miben jobb nála?

Támogatom.
Talán abban jobb lenne, hogy ezt már kivették az eventekből. És barkácsolni sem tudtam ilyet már vagy 2-3 hónapja.... ez meg mindig kéznél lenne.
Persze jobb lenne a szabadonengedett egységfejlesztés, de mivel ahhoz már szinte lehetetlen hozzá jutni így ez is jó lenne. Ezek a fajta épületek valahogy mindig eltűnnek. Csak egyszer lenne olyan, hogy a 15 fajta egyszarvú, kódexek, lángok, ketrecek meg igluk tűnnének el pár hónapra... de szép is lenne.
 

DeletedUser3513

Vendég
Támogatom
Azt is el tudnám képzelni, hogy ebben a templomban papok és papnők valami bájitalt kevernének, amit egy adott egység gyógyítására lehetne használni.
A torony több hullámos csatáiban nagyon hasznos lenne.
 
Fent